Wycieczka do Teatru Kubuś

W dniu 12 maja 2015r. udaliśmy się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl „Królewna Śnieżka,” będący adaptacją znanej wszystkim dzieciom baśni,  potwierdzającej starą prawdę, że miłość zwycięża wszystko. Jest to opowieść o dramatycznych losach Śnieżki - dobrej i pięknej córki królewskiej. Zazdroszcząc jej niezwykłej urody, zła Królowa - Macocha zleca Myśliwemu zabić dziewczynkę. Ten jednak lituje się nad Śnieżką i nie wykonuje rozkazu. Uciekając przed Macochą, Śnieżka trafia do domku siedmiu krasnoludków. Wkrótce jednak Królowa dowiaduje się, że dziewczynka żyje i podejmuje kolejne próby zabicia Śnieżki. Gdy Macocha myśli, iż udało jej się zniszczyć Śnieżkę, okazuje się, że młody Książę, który przybywa do lasu......samochodem, ratuje pocałunkiem śliczną Królewnę. Podczas przedstawienia aktorzy wychodzą na widownię i czytają młodym widzom znane baśnie, potem przenoszą się na scenę i zagłębiają w lekturę „Królewny Śnieżki” Braci Grimm. Opowieść nieoczekiwanie zamienia się w spektakl, którego zdecydowanym atutem są lalki - marionetki. Aktorzy nie chowają się za kotarą, lecz pokazują publiczności, w jaki sposób wprawiają lalki w ruch. Trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach lecz przede wszystkim na dorosłej publiczności.