Spektakl „Wiosenne porządki”

W dniu 31 marca 2015r. odwiedzili nas aktorzy z zaprzyjaźnionego Teatru ,,Kanon” z Krakowa i zaprezentowali dzieciom spektakl pt: „Wiosenne porządki.” Aktorzy wcielili się w role mieszkańców lasu i w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom wiosenne zwyczaje panujące wśród zwierząt. Dzieci poznały wiewiórkę, która robiła wiosenne porządki, misia budzącego się z zimowego snu, bociana, który wrócił z ciepłych krajów, oraz sójkę robiącą w lesie wielkie zamieszanie. Aktorzy umiejętnie włączyli dzieci do udziału w przedstawieniu. Z dużym poczuciem humoru zaangażowali do wspólnej zabawy nie tylko naszych Milusińskich ale także wszystkie Panie. Podczas spektaklu dzieci utrwaliły wiedzę na temat prawidłowego segregowania odpadów oraz dbania o przyrodę. Dzieci chętnie i prawidłowo udzielały odpowiedzi na pytania zadawane przez aktorów, mimo że psotny bocian celowo wprowadzał je w błąd. Świetnie poradziły sobie z zagadką i bez problemu rozpoznały kolory pojemników do których wrzucamy papier, szkło, plastik i metal.
Dzieci były zachwycone obejrzanym występem, czego dowodem były gromkie brawa dla aktorów.