Warsztaty edukacyjne
w Kawiarence ,,Magia Karmelu” oraz
w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W dniach: 21 kwietnia 2015r dzieci z grupy Motylków i Pszczółek oraz 22 kwietnia 2015 roku dzieci z grupy Muchomorków i Biedronek wybrały się do magicznej manufaktury słodyczy „Magia Karmelu,” która mieści się w Aptece Wyobraźni, będącej częścią Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. W manufakturze każdy mógł się przekonać, jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn, powstają kolorowe lizaki i cukierki, od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego wyrobu. Po pokazie każde dziecko zrobiło swojego lizaka i otrzymało dyplom Małego Karmelarza, a także paczuszkę przepysznych karmelowych cukierków. Uzupełnieniem naszej wyprawy do krainy słodkości były warsztaty w Muzeum Zabawy i Zabawek. Przedszkolaki wykonały tam plastelinowe zwierzątka, papierowego hipopotama, a wszystko zapakowały do kopert z własnoręcznie zaprojektowanymi ulubionymi zwierzątkami. Koszty wyjazdu, warsztatów i zwiedzania zostały sfinansowane w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z Gminy Kielce."