WIZYTA STOMATOLOGA W PRZEDSZKOLU

Dnia 15 kwietnia b.r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z tatą Tosi i Zuzi - lekarzem stomatologiem Panem Marcinem Kubikiem oraz asystentką stomatologiczną. Pan doktor opowiedział dzieciom, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby, jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. Na specjalnym modelu pokazał jak zbudowana jest szczęka. Uczył dzieci prawidłowego mycia zębów. Demonstrował jak powinniśmy prawidłowo trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać przy szczotkowaniu, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pan doktor przyniósł ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów, które dzieci miały możliwość dotknąć i obejrzeć. Sprawdził również stan uzębienia Natalki i Ignasia, którzy na ochotnika zgłosili się do przeglądu. Od dziś z pewnością każdy z dzieciaków z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. To było bardzo ciekawe spotkanie. Na zakończenie wizyty Pan doktor podarował wszystkim dzieciom kolorowe naklejki oraz książki do kolorowania. W rewanżu dzieci wręczyły Panu  doktorowi Dyplom Wzorowego Stomatologa i samodzielnie wykonane kwiaty.

Składamy serdeczne podziękowania Panu doktorowi Marcinowi Kubikowi za przeprowadzenie spotkania z dziećmi w ramach obchodów
,,Światowego Dnia Zdrowia”