Prima Aprilis w Filharmonii

W dniu 1 kwietnia 2015 odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem to przedszkolaki odwiedziły Muzyków w miejscu ich pracy, w pięknym budynku Filharmonii Świętokrzyskiej. W tym szczególnym dniu, jakim jest Prima Aprilis, Gospodarze zaprezentowali nam „dowcipne” utwory. Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć, jak wygląda wnętrze fortepianu, zagrać na wiolonczeli, a także dyrygować z użyciem prawdziwej batuty. Po koncercie odbyła się projekcja filmu, przedstawiającego prace przy budowie Filharmonii Świętokrzyskiej. Niewątpliwą atrakcją naszej wycieczki było zwiedzanie budynku filharmonii. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobiła główna sala koncertowa, a przede wszystkim ogromna scena. Stojąc na niej dzieci mogły zaobserwować, jaki widok na publiczność podczas koncertu mają grający w orkiestrze muzycy. Jednak  największym zaskoczeniem dla dzieci była niepowtarzalna okazja do schowania się w… kieszeni. Czyli specjalnym miejscu znajdującym się tuż obok sceny, w którym muzycy zbierają się tuż przed koncertem. Wycieczka do filharmonii była niesamowitym przeżyciem i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.