Konkurs Recytatorski
„Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

Dnia 26 marca 2015r. po raz pierwszy w naszym nowym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.” Wzięły w nim udział dzieci: z Przedszkola Samorządowego nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach, Przedszkola Samorządowego nr 21 w Kielcach, Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach, z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach i oczywiście przedstawiciele naszej placówki. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz podkreślając tematykę utworu ciekawymi rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu oraz barwnymi i pomysłowymi kostiumami. Poziom, jaki zaprezentowały Dzieci był bardzo wysoki. W przerwach występów nasi Goście uczestniczyli w quizach na temat znajomości wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a podczas obrad Komisji Konkursowej, obejrzeli spektakl  „Na straganie” w wykonaniu dzieci z grupy Muchomorków z naszego przedszkola. Po trudnej debacie Jury, poznaliśmy werdykt. Pierwsze miejsce zajęła Róża Chajduk z Przedszkola Samorządowego nr 25, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Zuzannie Forębskiej z Przedszkola Samorządowego nr 21. Najbardziej ucieszył nas sukces naszego dzielnego przedszkolaka Wiktorka Agatowskiego z grupy Biedronek, który zajął drugie miejsce. Po trudach zmagań konkursowych, dzieci oraz towarzyszący im Nauczyciele i Opiekunowie, zostali zaproszeni na poczęstunek. Pani Dyrektor wręczyła Wszystkim Laureatom i Uczestnikom Konkursu dyplomy ze szczególną dedykacją i nagrody ufundowane przez sponsorów.

PODZIĘKOWANIE
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach dziękuje Wam Kochane Dzieci za udział w konkursie recytatorskim, który dedykujemy wspaniałym, polskim twórcom literatury dziecięcej. Gratulujemy Wam wytrwałości w dążeniu do celu i odwagi w pokonywaniu napotykanych trudności. Życzymy uśmiechu na buzi każdego dnia. Waszym Paniom gratulujemy wspaniałych efektów wychowawczych a w nagrodę życzymy Im miłości płynącej z Waszych wdzięcznych serduszek. Mamy nadzieję, że konkurs recytatorski na stałe wejdzie do tradycji naszego przedszkola. Zapraszamy serdecznie za rok.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk