POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

Przedszkolaki z utęsknieniem oczekiwały nadejścia wiosny. Podczas licznych spacerów szukały zwiastunów tej pięknej pory roku. Poznały wiersze, piosenki i przysłowia ludowe o tematyce wiosennej. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci przygotowując na tę okazję program  recytatorsko – wokalny. Gdy nadszedł dzień 23 marca, dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach, przebrane w piękne, kolorowe, wiosenne kostiumy. Dzieci z grupy ,,Motylków” złożyły wizytę Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego 30 i zaprezentowały Im program artystyczny pt. ,,Witaj Wiosno.” Na zakończenie swojego pobytu dzieci wręczyły Pensjonariuszom samodzielnie wykonane kolorowe tulipany, zaś same zostały obdarowane słodyczami i uroczymi, wielkanocnymi pisankami. Po powrocie do przedszkola, dzielni, mali artyści  zaprezentowali powtórnie swój program artystyczny koleżankom i kolegom zebranym w pięknie udekorowanej sali wielofunkcyjnej. W tym samym dniu, dzieci wyruszyły barwnym korowodem na spacer do ogrodu przedszkolnego, trzymając w rękach wiosenne ,,maiki” i najważniejszą postać - Marzannę. W bezpiecznym miejscu  pożegnaliśmy  zimę poprzez  spalenie kukły - Marzanny.  W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły swoją radość z nadejścia nowej pory roku. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

„Pszczółki i Biedronki powitały wiosnę”

W piątek 27 marca Pszczółki i Biedronki powitały Panią Wiosnę, krótkim programem artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki związane tematycznie z nową, długo wyczekiwana porą roku. Swoją radość z nadejścia wiosny ilustrowały również ruchem scenicznym i tańcem. Na scenie pojawiła się, Marzanna, żabka, bocian i wiele innych ciekawych postaci, które gorąco powitały  Panią Wiosnę. Po występie nadszedł czas na wiosenno-wielkanocny pokaz mody, który dostarczył dzieciom i dorosłym niesamowitych wrażeń i emocji. W rytmie energetycznej muzyki, po wybiegu pewnie kroczyły przedszkolaki w różnorodnych przebraniach i kolorowych strojach. Oczywiście nie zabrakło wśród nich: biedronek, pszczółek, ważki, żabek, bociana, kilku cudownie kolorowych ,,Wiosenek” oraz wielkanocnego kurczaka. Oby po tak radosnym powitaniu, Wiosna chciała towarzyszyć nam każdego dnia.