„W karnawale same bale” pod takim hasłem w czwartek 12 lutego 2015 w Przedszkolu Samorządowym nr 8 odbył się Bal Kostiumowy. Dwaj przemili Młodzieńcy z Agencji Artystycznej Mat-Art, z którymi Przedszkolaki zaprzyjaźniły się podczas festynu z okazji Dnia Dziecka - z wykorzystaniem ciekawych, nowatorskich metod i zabaw: scenicznych, muzycznych, tanecznych i ruchowych, wprowadzili dzieci w cudowny karnawałowy nastrój, serwując im porcję dobrego humoru i muzyki bliskiej dziecięcym gustom. Tego dnia przedszkole zmieniło się w magiczną krainę pełną księżniczek, królewiczów, wróżek. Nie zabrakło też Batmanów, Piratów oraz innych kolorowych postaci z bajek. Sala wyglądała magicznie,  pięknie przystrojona ,,bałwankową orkiestrą,” kolorowymi balonami i serpentynami. Zjawiskowy wygląd sali i bajecznie kolorowe kostiumy, wprowadziły dzieci w wesoły nastrój i zachęciły do karnawałowych szaleństw na parkiecie. Do zabawy uroczyście zaprosiła nas Pani Dyrektor. Swoją obecnością zaszczycili nas i włączyli się do wspólnych tańców mili goście: Pani Joanna Winiarska – Przewodnicząca Rady Miasta, Pan   Dawid Kędziora – wiceprzewodniczący Rady Miasta, Pani Ewa Borowska-Płoszek – Przedstawiciel Mieszkańców osiedla Baranówek oraz Pani Aleksandra Świtalska –Przedstawiciel Rady Rodziców. Zabawa odbyła się przy skocznej muzyce w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i radością. Nie zabrakło konkursów i quizów, a zwycięzcy cieszyli się z nagród ufundowanych przez Naszych Dostojnych Gości. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane upominkami. W porze podwieczorku dzieci zostały zaproszone na ciasteczkowo-owocową ucztę. Pozostały wspaniałe wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego karnawału.