Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora
„Kubuś” w Kielcach

W dniu 13 lutego 2015 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
W teatrze spotkała nas niespodzianka. Otóż główna odtwórczyni roli w spektaklu ,,O Pryszczycerzu i Kólewnie Pięknotce,” który był celem naszej wycieczki, rozchorowała się. Dzieci obejrzały inny, równie zabawny i pouczający spektakl pt: „Przygody Koziołka Matołka”- adaptację sceniczną książki Kornela Makuszyńskiego. Było to bardzo rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierzał świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedzał egzotyczne kraje, poznawał ich mieszkańców i przeżywał wiele emocjonujących przygód: groźnych, śmiesznych i zarazem pouczających. Spektakl przepełniony humorem scenicznym, barwnymi kostiumami, doskonałą aranżacją muzyczną i pomysłową scenografią, zrealizowany został w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wspaniałą grę aktorów widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Dzieci spokojne o losy Koziołka, rozśpiewane i pełne wrażeń, wróciły do przedszkola. Z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę...