Wigilia

„A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielili opłatek, symbol miłości.”

W naszym Przedszkolu jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, odbyło się spotkanie Wigilijne. 19 grudnia 2014r, w świątecznie  udekorowanej sali, na tle bożonarodzeniowej scenografii - jakże pięknej w swojej prostocie, dzieci z grup: Biedronek i Pszczółek zaprezentowały przedszkolakom i pracownikom przedszkola spektakl ,,Jasełka." Słuchając kolęd i przeżywając narodziny Dzieciatka w ubogiej stajence, mogliśmy odczuć, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich, obdarzając nas swoją maleńką miłością. Ciepły nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim obecnym. Za wspaniały występ i towarzyszące mu emocje nagrodziliśmy dzieci i nauczycieli gromkimi brawami. Po spektaklu dzieci udały się do swoich sal, gdzie wspólnie z paniami zasiadły do pięknie przygotowanego stołu wigilijnego. Spotkanie Wigilijne rozpoczęliśmy od wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który pozostaje w pamięci dzieci na długie lata. Gdy wreszcie nadszedł czas Wieczerzy Wigilijnej na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło słodkości i owoców, które przygotowali Rodzice. Nasze Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycji i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko czas wystawiania Jasełek, kolędowania, ale także wspólne ,,ubieranie” choinek  i ozdabianie przedszkola symbolami świątecznymi. Wigilia, w której uczestniczą nawet najmłodsze dzieci jest ukoronowaniem wszystkich tych wspaniałych, cudownych chwil.