Jasełka

Piękną tradycją naszego przedszkola jest coroczne wystawianie spektakli ,,Bożonarodzeniowych” przygotowywanych przez dzieci pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było także w tym roku. W dniach: 17 grudnia dzieci z grupy Motylków, 18 grudnia dzieci z grupy Muchomorków i 19 grudnia dzieci z grup: Biedronek i Pszczółek spotkały się w pięknie udekorowanej sali z Panią Dyrektor, Nauczycielami, Rodzicami i Bliskimi. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych Gości w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia w Betlejem, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Piękne inscenizacje w wykonaniu dzieci, pokazujące sceny z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, z wędrówki pasterzy i mędrców, niecierpliwego oczekiwania dzieci oraz aniołów na przyjście Jezusa przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie Młodych Aktorów, Nauczycieli i Rodziców opłaciło się, gdyż spektakle wywarły wśród przybyłych niezwykłe poruszenie i dostarczyły Gościom wielu niezapomnianych wrażeń. Natomiast Dzieci, kultywując piękne, Bożonarodzeniowe tradycje miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni Goście wysłuchali świątecznych życzeń, które w imieniu całego personelu złożyła Pani Dyrektor.