Akcja
„Cała Polska czyta dzieciom”

W związku z akcją „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 4 grudnia 2014 roku do naszego przedszkola przybyli niezwykli Goście. Odwiedziły nas: autorka książki pt. "Ptyś i dobrotliwe smoki" Pani Dorota Mroczek oraz Pani Ewelina Jaślan – Klisik – ilustratorka książek dla dzieci. Pani Dorota opowiedziała dzieciom na czym polega praca pisarki, jak powstaje książka i co trzeba zrobić, aby ją wydać. Z kolei Pani Ewelina, mama Miłosza z grupy Biedronek, zdradziła przedszkolakom sposób na wykonanie pięknych ilustracji, które zamieszczane są w książkach. Dzieci słuchały Gości z zainteresowaniem i zadawały im mnóstwo pytań, np. jak długo pisze się książkę,  czy trudna jest praca pisarza i ilustratora, itp. Pani Dorota zaprezentowała dzieciom książki, które do tej pory napisała. Następnie obie Panie przeczytały dzieciom krótkie fragmenty prezentowanych książek , wzbudzając tym samym u dzieci zainteresowanie dalszymi losami głównych bohaterów. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał w prezencie zaopatrzony w autografy egzemplarz książki "Ptyś i dobrotliwe smoki."  Po złożeniu serdecznych podziękowań  Gościom, dzieci udały się do swoich sal, gdzie czytanie książek autorstwa Pani Mroczek, kontynuowali rodzice i dziadkowie przedszkolaków, którzy przyłączyli się do prowadzonej w przedszkolu akcji. Byli to: w grupie Muchomorków – bramkarz Korony Kielce Pan Zbigniew Małkowski, w grupie Motylków – Pani Małgorzata Chałupka, w grupie Pszczółek – Pani Ewa Ściegienna, w grupie Biedronek – Pani Dorota Idzik, Pani Aneta Żelazna i Pani Monika Wolska. Wszystkim czytającym serdecznie dziękujemy.