Andrzejki

W dniu 27 listopada 2014 r. dzieci z grupy „Muchomorków” uczestniczyły wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kielcach w zabawie Andrzejkowej.
Każdy z nas jest ciekawy co go czeka w przyszłości, czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. Od dawna, chwilą kiedy można było poznać choć rąbek tej tajemnicy, był wieczór andrzejkowy. Również w przedszkolu postanowiliśmy roztoczyć tę magiczną atmosferę biorąc udział w różnych zabawach, konkursach i wróżbach. Dzieci już na kilka dni wcześniej nie mogły się doczekać balu andrzejkowego, choć większość z nich nie do końca wiedziała z czym on się wiąże. Wróżby odsłaniające przyszłość pozwoliły dzieciom przenieść się w magiczny świat fantazji. Całość spotkania umilała skoczna muzyka i smaczny poczęstunek, przygotowany przez nasze miłe Panie z kuchni oraz Rodziców.
Dzieci były tak zachwycone, że nie chciały zrezygnować z zabawy i już do końca dnia odsłaniały przyszłość dzięki wróżbom. Dziękujemy naszym miłym Gościom ze Szkoły Podstawowej Nr 9 za odwiedziny i wspólną zabawę.

"ANDRZEJKOWE CZARY MARY"

Piątek 28 listopada 2014r w grupie Motylków był dniem andrzejkowych wróżb, stwarzających wspaniałą okazję do zapoznania dzieci z ludowymi zwyczajami i obrzędami związanymi ze świętem andrzejkowym oraz uwrażliwienia ich na piękno tradycji i jej kultywowanie. Dzięki wróżbom, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło im ciekawych przeżyć i emocji, które wywołały wiele radości  i uśmiechu. Fantastyczne stroje przedszkolaków były dopełnieniem atmosfery tajemniczości i radosnego oczekiwania na niespodziankę. Czas pomiędzy wróżbami wypełniły dzieciom zabawy przy muzyce i wspólne tańce. Andrzejkowe zabawy były miłym urozmaiceniem dnia. Rodzicom bardzo dziękujemy za smaczny i pomysłowy poczęstunek.