Pasowanie na
Przedszkolaka i Starszaka

"Idzie sobie przedszkolaczek,
śpiewa, tańczy no i skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,
bo to jest dzień pasowania".

14 listopada  2014 roku był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu, gdyż odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka i na Starszaka. Dzieci z grupy "Motylków" zaprezentowały swoje umiejętności aktorsko-wokalne, udowadniając wszystkim, że pięciolatki zasługują na miano Starszaka, czterolatki na miano Wzorowego Przedszkolaka a trzylatki na miano Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz układy taneczne, przy dźwiękach muzyki. Ważnym elementem uroczystości było złożenie przez dzieci Aktu Ślubowania, podczas którego Pani Dyrektor wypowiadając słowa "Pasuję Cię na starszaka" lub "Pasuję Cię na przedszkolaka" dotykała ramienia każdego Dziecka ogromnym ołówkiem. Pani Aurelia Śniowska i Pani Jolanta Bieniek wręczyły Dzieciom piękne dyplomy, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z okresu pobytu w przedszkolu. Dla wszystkich Dzieci były to niezapomniane chwile, pełne emocji i wspaniałych wrażeń. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości, minął kolejny, jakże ważny dla wszystkich przedszkolaków dzień, a zgromadzeni Rodzice nie kryli zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę pasowania pozostaną zdjęcia i film nagrany kamerą przez Mamę przedszkolaka.