Spektakl "Przygody Misia Szymka"

W dniu 07.11.2014 r. nasze przedszkole gościło aktorów z Agencji Artystycznej "Kanon" z Krakowa, którzy przedstawili dzieciom bajkę pt: "Przygody Misia Szymka". Był to Spektakl wnoszący w życie młodych odbiorców takie wartości jak przyjaźń, lojalność, prawdomówność, szukanie kompromisów i nie poddawanie się trudnym sytuacjom. Poznając postać sympatycznego niedźwiadka Szymka oraz świat jego codziennych trosk i kłopotów, dzieci zachęcone zostały do częstego używania zwrotów grzecznościowych "proszę", "dziękuję", "przepraszam", a także okazjonalnych pozdrowień. Przesłaniem spektaklu było uświadomienie dzieciom, iż te "magiczne słowa" stanowią klucz do ludzi, otwierają – można by rzec – pierwsze drzwi. Używanie ich powoduje, że jesteśmy także grzecznie traktowani. Mowa służy człowiekowi do porozumiewania się - mowa grzeczna pozwala porozumieć się szybciej. Spektakl odbył się w  konwencji zabaw zwierzaków na leśnej polanie. Dzieci z wielkim przejęciem śledziły losy tytułowego misia i jego przyjaciółki Kruszynki, a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Z niecierpliwością czekamy na następne, tak piękne przedstawienie!