Pasowanie na Starszaka

"Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!"
W dniu 13 listopada 2014r. dzieci z grupy "Muchomorków" uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Starszaka. Dzieci w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także z uśmiechem na buzi odpowiadały na trudne "egzaminacyjne" pytania. Wzruszeni rodzice nagrodzili gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez naszych przedszkolaków oraz pasowanie na Starszaka dokonane przez Panią Dyrektor zaczarowanym ołówkiem, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Pani Małgorzata Wasala i Pani Monika Dutkiewicz, wychowawczynie grupy "Muchomorków" wręczyły każdemu Starszakowi piękny i kolorowy dyplom. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.