Spotkanie z Funkcjonariuszami WRD
Policjant czujny jest niesłychanie.
Przy nim nic złego nam się nie stanie!”

5 listopada w ramach realizacji Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, nasze dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Panią podinspektor Annę Zielińską-Brudek, starszego aspiranta Artura Putowskiego oraz aspiranta Roberta Nygę. Funkcjonariusze w bardzo interesujący, przyjazny i zarazem profesjonalny sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, uczyli rymowanek i wierszyków na temat sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Przedszkolaki uczestniczyły w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa, za udział w którym otrzymały książeczki tematyczne. Goście przekazali również piłeczki i odblaskowe breloki. Dzieci poprzez zabawę, zdały „sprawdzian” ze znajomości numerów alarmowych, kierowania ruchem drogowym, odpowiedniej reakcji na czerwone i zielone światło sygnalizatora oraz świadomości z konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.