Goście z Filharmonii Świętokrzyskiej
w Kielcach

Dnia 9 października 2014 r. w naszym przedszkolu gościli Muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Zaprezentowali oni dzieciom koncert kameralny „Dzień dobry Pani Muzyko”. Podczas tego koncertu dzieci mogły zapoznać się z takimi instrumentami jak pianino i skrzypce, a także zagrać wspólnie z Muzykami na marakasach, kastanietach, tamburynie, bębenku i trójkącie. Przedszkolaki odgadywały co muzyka skryła w swoich dźwiękach, a były to przeróżne zwierzęta i zjawiska.
Dzieci grając na instrumentach muzycznych szukały odpowiedzi na pytania: Co to jest muzyka? W jaki sposób na nas wpływa? Czy muzyka ma kolory? Muzycy ucząc dzieci nazywać elementy dzieła muzycznego wprowadzali  je w tajemniczy świat dźwięków. Dzieci odgadywały wspólnie o czym muzyka opowiada i jak możemy ją ilustrować. Muzyczne Spotkania zgodnie z życzeniami dzieci wejdą na stałe do tradycji naszego przedszkola
.