Bicie Rekordu Guinnessa w naszym przedszkolu
Gratulacje!!!
Udało się!!!

W dniu 30 września 2014r. o godzinie 12:00 rozpoczęło się wielkie szczotkowanie zębów. Dzieci w całej Polsce, w tym także dzieci z naszego przedszkola, przez 2 minuty jednocześnie myły ząbki.
Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh.
Według pierwszych danych 257 500 przedszkolaków z całej Polski ustanowiło nowy Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów!
Liczba ta może wzrosnąć nawet do ponad 300 tysięcy !!!
Do tej pory rekord należał do mieszkańców Indii, którzy ustanowili go 7 lat temu. Wówczas zęby szorowało w sumie 170 tysięcy osób w 380 miejscach.
Rekord w Polsce ustanawiały dzieci zebrane w polskich przedszkolach w około 4 tysiącach placówek w całym kraju oraz w kilku galeriach handlowych.
Zanim przedszkolaki z naszego przedszkola stanęły do bicia Rekordu Guinnessa, Nauczyciele w ciekawy i pomysłowy sposób przeprowadzili z nimi w grupach zajęcia edukacyjne na temat walki z próchnicą. Dzieci punktualnie o godzinie 12, podobnie jak przedszkolaki w całej Polsce, wzięły szczoteczki w ręce i ochoczo zabrały się do dzieła.
Naszych Przedszkolaków dopingowali Nauczyciele i Pani Pielęgniarka. To była fantastyczna zabawa.
Przedszkola, które wzięły udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa otrzymały specjalne certyfikaty.
Podobne certyfikaty świadczące o uczestnictwie w ustanawianiu Rekordu Guinnessa otrzymało każde dziecko.
Gratulujemy!!!
Dbając o zdrowie dzieci, nasze przedszkole przystąpiło do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków - „Akademia Aquafresh.”