Zakończenie roku przedszkolnego

W dniu 18  czerwca 2015 roku dzieci z grup: Biedronek i Pszczółek  wzięły udział w uroczystości zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w bardzo oryginalnym programie artystycznym pt: ,,Kalejdoskop wydarzeń – 12 miesięcy w życiu przedszkolaka.” Przypomniały, co działo się w tym roku szkolnym w naszym Przedszkolu i czego razem się nauczyły. Były piosenki, wierszyki oraz pląsy. Na koniec swojego występu Dzieci pięknie zatańczyły ,,taniec- przytulaniec.” Biedronki i „Pszczółki” pożegnały trwający dwa lata Projekt ,,Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie – nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z Gminy Kielce.” Udział w projekcie był dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Dał Dzieciom i Kadrze Pedagogicznej możliwość przeżycia niesamowitych wrażeń i zdobycia cennych doświadczeń. Przedszkolaki dziękują za dwa lata wspaniałej i niezapomnianej przygody.
19 czerwca Dzieci z grupy Motylki „wjechały” na scenę kolorowym, bajkowym pociągiem, który prowadzony przez maszynistów odwiedzał kolejne stacje. Wśród nich były: stacja kapturkowo, łąkowo, dalekie podróże, pantofelek, krasnolowo, szkoła i oczywiście stacja przedszkole. Do tańca poderwała wszystkich piosenka „Czarny Alibaba” zaśpiewana przez Przedszkolaki a łez dostarczyła stacja szkoła, na której dzieci żegnały kolegów odchodzących do tej szacownej instytucji.
25 czerwca 2015 r. to data, którą „Muchomorki” zachowają na długo w swej pamięci. W tym właśnie dniu świętowały uroczyste zakończenie  całego pobytu w Przedszkolu. Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla Dzieci, Rodziców, jak i Pań Nauczycielek. Skończył się bowiem czas przyjaźni, wspólnych zabaw, spotkań i pracy. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych, Maluszków, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Zakończył się beztroski okres i nadszedł czas na realizację innych obowiązków. Pierwsza część czwartkowej uroczystości była pełna powagi  i skupienia. Dzieci rozpoczęły ją Polonezem - polskim tańcem narodowym w tak pięknym i perfekcyjnym wykonaniu, że nie powstydziliby się go sami licealiści!!! Po jego zakończeniu artyści usłyszeli  burzę oklasków i niekłamany podziw Rodziców oraz zaproszonych Gości. Pod czujnym okiem swoich Wychowawczyń Dzieci wzbogaciły ten dzień występem artystycznym – recytowały wiersze i śpiewały piosenki, którymi podziękowały wszystkim Pracownikom Przedszkola za opiekę, wychowanie i przygotowanie do  podjęcia nauki w szkole. Młodsi koledzy i koleżanki z grupy serdecznie pożegnali swoich starszych kolegów życząc im sukcesów w nauce i aby miło wspominali czas spędzony w Przedszkolu. Specjalnie dla zaproszonych Gości Dzieci zatańczyły taniec z szarfami oraz zaśpiewały kilka piosenek, których nauczyły się na zajęciach z języka angielskiego. Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor wzruszona do łez uroczyście wręczyła Dyplomy Ukończenia Przedszkola oraz pamiątkowe prezenty w postaci książek i wraz z Paniami Wychowawczyniami ucałowała serdecznie wszystkie Dzieci. Gorąco również podziękowała za całoroczną, ofiarną pracę Gronu Pedagogicznemu i Niepedagogicznemu, wszystkim Rodzicom za wspaniałą współpracę, a Tym którzy w szczególny sposób wspierali placówkę w realizacji  zamierzeń i celów wręczyła podziękowanie w formie dyplomu. Na koniec Dzieci odchodzące do szkoły otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, piękne książki i kolorowe worki z przyborami szkolnymi. Cieszymy się, że „Muchomorki” są już gotowe do podjęcia nauki w szkole ale jednak trochę żal, że opuszczają nasze Przedszkole. Życzymy im udanych, bezpiecznych wakacji, i samych sukcesów, a Rodzicom wiele życzliwości ze strony osób, które będą zajmowały się dalszą edukacją naszych Absolwentów.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci ,,Muchomorków,” Rodziców i Pracowników Przedszkola.