Piknik integracyjny dla dzieci

W dniu 22 czerwca 2015 r. w ogrodzie przedszkolnym w godzinach od 9:00 do 13:00 odbył się PIKNIK INTEGRACYJNY DLA DZIECI w ramach zakończenia projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie – nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z Gminy Kielce.” Wśród zaproszonych Gości, których oklaskiwaliśmy gromkimi brawami znaleźli się przedstawiciele Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce Pani Jolanta Kamińska - Kierownik Referatu Edukacji i Główny Koordynator Projektu oraz Panie Inspektor: Dorota Kaczmarczyk i Iwona Łojek-Wysocka Współkoordynatorki Projektu. Kuratorium Oświaty w Kielcach  reprezentował Pan Kurator Grzegorz Bień. Gościliśmy również Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach, Rodziców, Dzieci i sympatyków naszego przedszkola. Na uczestników  zabawy czekało mnóstwo atrakcji. W zacienionej części ogrodu  rozstawiono pod namiotami kąciki, z których najbardziej obleganym (oczywiście przez małe damy) był kącik kosmetyczny, w którym odbywało się czarodziejskie malowanie twarzy. Dziewczynki, bardzo chętnie  poddały się metamorfozie. Równie entuzjastycznie zaglądali tutaj chłopcy. Niektórzy przeistaczali się w piratów, spidermanów, lamparty czy tygrysy. Naszym pociechom najbardziej przypadła do gustu  siedmiometrowa zjeżdżalnia, dmuchany zamek i trampolina do skakania, które to urządzenia szybko zapełniły się skaczącymi maluchami. Nie zabrakło też modelowania z balonów zwierzątek dla dzieci oraz pokazu baniek mydlanych. Całości Imprezy dopełniła wesoła muzyka, wprowadzająca uczestników pikniku w radosny nastrój, w rytm której dzieci mogły także potańczyć. Całość prowadzili sympatyczni artyści w kolorowym makijażu na twarzy, poprzebierani w zabawne, kolorowe kostiumy i peruki. Jednym słowem było super !!!  Po  dobrej zabawie wszyscy mogli odpocząć w cieniu drzew i pałaszować z piknikowego stołu do wyboru: kanapki, słodkie bułeczki, różnego rodzaju ciastka i ciasteczka, słodycze, owoce i orzeźwiającą wodę do picia. Wspaniały piknik, który na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich, szybko dobiegł końca, ale na dzieci czekała jeszcze jedna  niespodzianka. Na zakończenie Projektu, który trwał dwa lata, od 01.10.2013r do 30.06.2015r każde dziecko otrzymało piękny Dyplom za udział w projekcie oraz zdjęcie grupowe z pamiątkowym napisem: Projekt ,,Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie – nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z Gminy Kielce” współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Piknik wypadł świetnie!

Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i wspieranie inicjatyw tak ważnych dla rozwoju dzieci, życzymy Panu Prezydentowi, Panu Dyrektorowi Wydziału Edukacji i Koordynatorowi Projektu wielu sukcesów i powodzenia  w realizacji życiowych zamierzeń w sferze zawodowej, społecznej i prywatnej.

Dziękujemy za dwa lata wspaniałej i niezapomnianej przygody.

Do zobaczenia za rok!