Spotkanie z muzyką

W dniu 19 maja 2015 roku po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W sali wielofunkcyjnej naszego przedszkola dzieci uczestniczyły w Koncercie Kameralnym pt. „Muzyczne wierszyki.” Spotkanie z muzyką było kontynuacją tematyki konkursu recytatorskiego, który niedawno odbył się w naszym Przedszkolu pod hasłem: ,,Wiersze Znanych Twórców Literatury Dziecięcej.” Słowo i dźwięk tworzą bardzo zgrany duet i ,,lubią opowiadać” ciekawe historie. Przedszkolaki wysłuchały kilku pomysłowych i zabawnych interpretacji muzycznych wierszy Jana Brzechwy, jednego z najbardziej znanych i lubianych poetów literatury dziecięcej. Dzieci wspólnie z Muzykami zaśpiewały i ilustrowały ruchem fragment wiersza ,,ZOO” o Rudym Lisie.
,,Rudy ojciec, rudy dziadek,
Rudy ogon to mój spadek,
A ja jestem rudy lis.
Ruszaj stąd, bo będę gryzł.”
Wspólna zabawa, śpiew i taniec dostarczyły dzieciom wiele radości i wprawiły je w dobry nastrój. Wspomnienia z koncertów kameralnych pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.