Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu

W dniu 14 maja 2015 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji ,,Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu.” Głównym celem akcji była integracja dzieci z grup przedszkolnych, rozbudzanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości w projektowaniu pomarańczowych kostiumów wiosennych i wymyślaniu przepisów zdrowych ,,pomarańczowych” potraw. Każda grupa przygotowała dodatkowe emblematy: kotyliony, spódniczki, chusteczki, opaski i koszulki - oczywiście w kolorze pomarańczowym. Dzieci w czasie zajęć rozmawiały o konieczności zdrowego odżywiania. Przedszkolaki wykonały smaczną sałatkę owocowo-warzywną oraz zamieniły się w projektantów mody - wykonując pomysłowe stroje dla swoich marchewek. Po wspólnej zabawie w kreatorów mody i wyczynach kulinarnych, dzieci spałaszowały pyszne sałatki a na zakończenie Pomarańczowego Dnia wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia. Teraz mamy wspaniałe ,,pomarańczowe” wspomnienia.