^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne


HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I WYDARZEŃ
na rok szkolny 2016/2017

 UROCZYSTOŚCI
 WYDARZENIA
 WYDARZENIA
organizowane przy udziale 
Rady Rodziców

oznaczono czerwoną czcionką
(art. 54 ust. 8 Ustawy o systemie oświaty)
Wycieczki, wyjazdy do kina
i do teatru.
Warsztaty popołudniowe
dla dzieci i rodziców.
Akcje, udział w programach, spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Data Nazwa wydarzenia, imprezy, akcji, programu
05 IX 2016r. W trosce o zdrowie dzieci, nasze przedszkole przystępuje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh.

19-21 IX 2016r.

Akcja „Sprzątanie Świata" - wdrażanie do poszanowania otaczającej nas przyrody,

- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy,

- rozwijanie umiejętności dbania o teren przedszkolny,

- wdrażanie do zbierania i segregacji surowców wtórnych w celu ochrony przyrody;

23 IX 2016r.

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni - kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody,

- przygotowanie wraz z dziećmi kącika jesiennego w salach,
- obserwacja przyrody i zjawisk pogodowych podczas spaceru w bezpośrednim kontakcie z naturą;

30 IX 2016r. Gościmy w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa. 
O godzinie 12:30 obejrzymy spektakl pod tytułem „Przygody Okruszka.” Zgodnie z tradycją rozpoczynamy w nowym roku szkolnym kolejną przygodę z teatrem. Wspólnie z bohaterami przedstawienia poznamy perypetie Okruszka, który ma za zadanie zdobyć złoty orzeszek i uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia nauczą dzieci właściwego postępowania i dokonywania wyborów między dobrem a złem. Przedstawienie przeplatane piosenkami i zabawami dziecięcymi pozwoli naszym Milusińskim na bezpośredni kontakt ze sztuką i aktywny udział w spektaklu. Przesłaniem bajki jest rozbudzanie u Dzieci poczucia życzliwości, empatii i umiejętności dokonywania wyboru w trudnych sytuacjach. Życzymy dzieciom udanej zabawy.
30 IX 2016r.

 „Dzień Chłopaka”

- wzmacnianie więzi społecznych w grupie,

- okazywanie szacunku i życzliwości swoim kolegom,

- stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji,
- budowanie w grupie atmosfery życzliwości,
- odczuwanie radości z obdarowywania innych;

11 X 2016r. Dzieci z grup: Biedronek, Muchomorków i Krasnali wyjeżdżają na warsztaty edukacyjne w terenie, realizowane w Grodzie Pędzików koło Chęcin. Nasza wycieczka to żywa lekcja historii. Dzieci poznają warunki życia ludzi w epoce Średniowiecza, zwiedzą drewniany zamek z wieżą obronną, kuźnię średniowieczną z akcesoriami kowalskimi i wytworami rzemiosła kowalskiego, kuchnię, łaźnię rycerską, piec chlebowy z wędzarnią, strzelnicę, wierne repliki starych bombard i armat oraz liczne rzeźby plenerowe. Atrakcją wycieczki będą warsztaty edukacyjne, w czasie których dzieci wezmą udział w pokazie kowalstwa i bicia monet. Celem warsztatów jest: poznanie warunków życia ludzi w epoce Średniowiecza, wdrażanie dzieci do właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka organizowana jest przy współpracy z LOP. Pobyt dzieci wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach od 9:20:00 do 12:15.
14 X 2016r.

Akademia z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”

- wdrażanie do poszanowania trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych,

- zapoznanie z charakterem i znaczeniem pracy nauczyciela i wszystkich pracowników przedszkola,

- uświadomienie dzieciom roli edukacji w życiu człowieka;

17 X 2016r. Gościmy w przedszkolu aktorów Teatru ,,Blaszany Bębenek” z Trzebini. Obejrzymy historyczny spektakl, którego akcja rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania Króla Kazimierza Jagiellończyka. Jego bohaterami są doskonale znane dzieciom jak i dorosłym postacie z baśni ,,Historia żółtej ciżemki.” Przedstawienie cechuje wartka akcja i dialogi pełne humoru. Główny bohater Wawrzuś posiada uzdolnienia rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnowawszy krów i bojąc się konsekwencji swojego zaniedbania, nie wraca do domu i wyrusza w świat. Tam przeżywa ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży, której nie chce zaakceptować i wskazuje złodzieja. Wstępuje następnie do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia. Atutem przedstawienia jest zmieniającą się scenografia, autorskie utwory śpiewane przez bohaterów, a także akompaniament gitary akustycznej. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu i uczą się trudnej sztuki żonglowania. Życzymy Dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. Godz. 13:00.
21 X 2016r.

Wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. Kopciuszek.” Dzieci obejrzą jedną z najbardziej znanych  i lubianych baśni, przedstawianą w wielu wersjach na całym świecie. „Kopciuszek” to opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w adaptacji teatralnej jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki występuje w niej bowiem gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka,  reżyser przeniósł akcję w czasy współczesne. Konwencją spektaklu są lalki typu Muppety, takie jakie można zobaczyć w filmach i programach Jima Hensonaa. Taka formuła daje możliwość ukazania dzieciom z dystansem i humorem natury ludzkiej, pozwala na wyraziste zarysowanie postaci oraz ciekawe rozegranie wszystkich wątków. Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl  w kolorowej scenografii, z oryginalną inscenizacją, oparty na animacji, gagach, piosenkach  i kompozycji muzyki funky jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat. Godz. wyjazdu 8:15.

21 X 2016r. W ramach realizacji Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, uczestniczymy  w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy Policji,  którzy przybliżą nam zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Podczas wspólnej zabawy z Panią Podinspektor Anną Zielińską-Brudek i Aspirantem, Panem Robertem Nyga, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Uczestnicząc w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” wykorzystamy zdobytą w przedszkolu wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego. Godz. 13:00.
28 X 2016r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Jesienne obrazy” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dotychczas podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Tym razem dowiemy się czy dźwiękami możemy namalować obraz. Wysłuchamy muzycznych opowiadań o jesieni i stworzymy dla nich akompaniament. Poznamy także małe instrumenty perkusyjne. Podczas pierwszego w tym roku spotkania z muzyką towarzyszyć nam będą: fortepian, akordeon i śpiew. Czekamy z niecierpliwością na jesienny koncert.
2-3 XI 2016r.

Dzień zaduszny. Wyjście na cmentarz.

- refleksje i zaduma nad mogiłami tych, którzy od nas odeszli,

- oddanie hołdu poległym, walczącym za naszą wolność,

- budzenie szacunku do miejsc pamięci narodowej,
kultywowanie tradycji składania kwiatów i zapalania zniczy na mogiłach zmarłych;

10 XI 2015r

11 Listopada Święto  Niepodległej Polski  
Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. 
- budzenie u dzieci poczucia tożsamości narodowej i poszanowania  symboli narodowych,

- wdrażanie do poszanowania tradycji,

- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych i miłości do  Ojczyzny,

- poszanowanie wolności każdego człowieka;

15 XI 2016r.

16 XI 2016r.

17 XI 2016r.

18 XI 2016r.

„Pasowanie na Starszaka”  ,,Pasowanie na Przedszkolaka”                             

- prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez dzieci,

- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych,

- wdrażanie do poszanowania tradycji,

- rozbudzanie u dzieci rozumienia słów przysięgi,

- rozumienie znaczenia praw i obowiązków przedszkolaka,

- nawiązanie współpracy między przedszkolem a rodzicami;

16 XI 2016r. ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem.” Nasze przedszkole włącza się do ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.  Celem akcji  ,,Szlachetna paczka” jest zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i zabawek, które pozwolą wspomóc naszych bliźnich i wywołać uśmiech na twarzach dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
21 XI 2016r. Uczestniczymy w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji  o Prawach Dziecka z 1989 r. Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.  Rzecznikiem praw Dziecka w Polsce jest Pan Marek Michalak. Szanując prawa Dzieci, nauczyciele przeprowadzą w dniu 21 listopada 2016r cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom ich prawa. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.”
22 XI 2016r. „Cztery pory roku” to hasło konkursu plastycznego, w którym będą uczestniczyły przedszkolaki z grupy „Muchomorków” i „Krasnali.” Do udziału w konkursie zaprosili nas organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Cedzynie oraz LOP Kielce.
23 XI 2016r. ,,Mały Patriota” to konkurs, w którym będą uczestniczyły dzieci z grupy ,,Muchomorków” i „ Krasnali” - na zaproszenie Klubu Wojskowego w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie krótkiego programu artystycznego, upamiętniającego święto odzyskania przez Polskę niepodległości, celem - kształtowanie postaw patriotycznych.
23 XI 2016r. Przystępujemy  Włączamy się do Akcji ,,Góra Grosza," której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, oddziałów pogotowia rodzinnego, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
23 XI 2016r. Będziemy gościć w przedszkolu aktorów Teatru ,,Patigo” z Kielc, którzy zaprezentują dzieciom spektakl pt.: ,,Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi,” nacechowany bardzo mocno profilaktyką i humorem, dzięki któremu najmłodsi dowiedzą się jak należy reagować w różnych sytuacjach życia codziennego. Aktorzy przybliżą naszym Przedszkolakom w zabawny sposób postać lekarza, który staje się Ich przyjacielem, zachęcą Je do zdrowego trybu życia i wystrzegania się niebezpieczeństw. Nasi Milusińscy nauczą się także jaki ubiór wybrać się na wycieczkę do lasu oraz jak bezpiecznie zachować się na jezdni. Przedstawieniu towarzyszy duża dawka humoru, rytmiczne piosenki oraz zagadki, z którymi nasze przedszkolaki świetnie sobie poradzą. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy. Godz. 13:00
25 XI 2016r. Świętujemy w przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem - czyli Misiem J Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie wesołe, smutne, brązowe i kolorowe. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć poznamy historię Pluszowego Misia. Sprawdzimy naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Zorganizujemy Konkurs na Najsympatyczniejszego Misia i oczywiście będziemy bawić się ukochanymi maskotkami. Życzymy Dzieciom ,,pluszowych” wrażeń.
29 XI 2016r. „Andrzejkowy hokus-pokus" to hasło przewodnie imprezy, podczas którejgościmy w przedszkolu naszych Absolwentów, uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach. Starsi koledzy opowiedzą nam o życiu szkolnym, my zaś podczas zajęć integracyjnych przypomnimy im przedszkolne lata. Zaprosimy Ich także do udziału w zabawie andrzejkowej. Będziemy tańczyć, spałaszujemy zdrowe smakołyki i odprawimy ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy rodem z Łysej Góry. Celem imprezy jest zapoznanie dzieci ze zwyczajami i obrzędami ludowymi, zaprezentowanie różnorodnych zabaw i wróżb związanych z dniem św. Andrzeja, kultywowanie andrzejkowych tradycji. Godz. 9:30.
02 XII 2016r. Powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja i wspólnie z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art. pod tajemniczym i niepokojącym tytułem: ,,Strajk w Krainie Świętego Mikołaja.” Z drżeniem serca będziemy śledzić przebieg wydarzeń w fabryce Św. Mikołaja, w której na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiły zastrajkować zmęczone Elfy. Na placu boju pozostanie jedynie dzielny Elf Fifo. Czy osamotniony Elf poradzi sobie w tej dramatycznej sytuacji? Czy czekające na całym Świecie Dzieci otrzymają swoje wymarzone upominki? Gdzie podział się Święty Mikołaj? Będziemy wspierać bohaterów opowieści naszym pozytywnym myśleniem, by swoim działaniem przywrócili odwieczny ład i magię Świat Bożego Narodzenia. Może Święty Mikołaj przybędzie nam z pomocą? Jak potoczy się akcja w Fabryce w Laponii dowiemy się o godz. 9:30.
02 XII 2016r

„Mikołajki”  z udziałem Rodziców
- pielęgnowanie zwyczajów związanych ze Św. Mikołajem,

- budzenie u dzieci poczucia empatii oraz rozumienia emocji i potrzeb drugiego człowieka,

- odczuwanie radości z obdarowywania innych,
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć radości i wdzięczności bliskim,
- pogłębianie współpracy między przedszkolem a rodzicami;

06 XII 2016r. Z okazji Święta ,,Barbórki” gościmy w przedszkolu górników z zaprzyjaźnionej z nami kopalni MINERAŁ, którzy uświetnią zajęcia dydaktyczne realizowane w każdej z grup przedszkolnych, związane tematycznie z pracą górników. Wprowadzą nas w tajniki trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy w kopalni odkrywkowej, zapoznają dzieci z ciekawymi pojęciami typu: ,,park maszynowy” i ,,odstrzał” oraz zaprezentują nam piękne galowe mundury. Opowiedzą także dzieciom legendę o swojej Patronce Barbarze i przeprowadzą konkurs z nagrodami na temat: ,,Skarby w ziemi.” Godz. 9:30.
12 XII 2016r. W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji odbędzie się u nas w przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów przyczyniających się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Spotkanie pozwoli dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym  i niezależnym w życiu codziennym. Godz. 9:30.
14 XII 2016r. ,,Pierwsza Gwiazdka” - warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci    o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, które wnoszą w nasze życie radość i światło. Podczas zajęć, w aurze świątecznej atmosfery przygotujemy urokliwe ozdoby na wigilijny stół. W blasku Gwiazdy Betlejemskiej wykonamy wspólnie piękne i oryginalne lampiony. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: szklane słoiczki, porcelanowe farby, bibułę, brokatowy papier o zróżnicowanej fakturze i ozdobnym deseniu, kolorowe cekiny, wstążeczki i świecidełka. Będziemy malować, naklejać ozdoby i wspólnie cieszyć się z efektów naszej pracy z dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia. Serdecznie zapraszamy.  Godz. 15:30.
15 XII 2016r. Świąteczny Koncert ,,Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki” w wykonaniu studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbywających w naszej placówce praktykę pedagogiczną pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, w ramach zajęć muzyczno-ruchowych.Kultywując tradycje Świąt Bożego Narodzenia zaprezentujemy dzieciom muzyczną niespodziankę. Strojeniu świątecznego drzewka towarzyszy śpiewanie kolęd opowiadających o narodzeniu Bożego Dzieciątka, o Maryi, Józefie, pasterzach, zwierzętach, trzech Królach i gwieździe betlejemskiej. Usłyszymy zatem pastorałki, polskie kolędy, które podkreślają radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach? Liczymy na wiele muzycznych prezentów, bo przecież Święta to czas niespodzianek. Godz. 10:00.
16 XII 2016r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Kolęda płynie” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wybierzemy się w podróż do źródeł i tradycji. Usłyszymy najpiękniejsze ludowe kolędy i pastorałki oraz poznamy dawne zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. W ten sposób poczujemy nastrój zbliżających się Świąt, których najpiękniejszą z tradycji  jest przecież śpiewanie kolęd przy stole wigilijnym z rodziną i przyjaciółmi. Nasz śpiew wzbogacimy tęskną melodią skrzypiec. Towarzyszyć nam będą w tej podróży instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce i śpiew.  Godz. 10:30.

15 XII 2016r.

16 XII 2016r.

19 XII 2016r.

20 XII 2016r.

Spektakle Bożonarodzeniowe  i „Jasełka” 
- przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,

- budzenie wrażliwości, inicjowanie pozytywnych przeżyć dziecka,

- doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi śmiałości u dzieci,

- rozbudzanie u dzieci uzdolnień artystycznych: aktorskich, plastycznych, muzycznych, recytatorskich i wokalnych,

- tworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju w grupie oraz w przedszkolu;

21 XII 2016r.

„Przedszkolna  Wigilia”
- poznawanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych,

- tworzenie świątecznego nastroju,

- integrowanie dzieci w grupie podczas wspólnie wykonywanych prac i przygotowań świątecznych,
- budzenie więzi rodzinnych i społecznych w grupie;

11 I 2017r.

,,Bal Karnawałowy w Baśniowej Krainie Królowej Śniegu” z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Będzie biało, srebrzyście i lodowato a jednak  gorąco J Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć wzruszające przygody Kaja i Gerdy, bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena, których odwaga, miłość, determinacja i przyjaźń pomogły przezwyciężyć dzieciom wszelkie trudności, by odnalazły się w śnieżnej i mroźnej krainie. Podczas balu gorące serduszka naszych Pociech roztopią lodowate serce Królowej Śniegu, która zamieni się w dobrą Królową. Wspólne zabawy i konkursy o tematyce zimowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując tradycje karnawałowe przybywamy na bal  w pomysłowych kostiumach, z zapasem wspaniałego humoru i radością w sercu. Mile widziane są srebrzyste, białe i błękitne stroje rodem z Krainy Lodu. Życzymy dzieciom bajecznej zabawy. Godz. 9:30

11 I 2017r.

„Bal karnawałowy” 
- doskonalenie umiejętności tanecznych,

- wdrażanie do przestrzegania zasad kulturalnego zachowania w czasie konkursów, tańców oraz podczas wspólnej zabawy,

- kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej poprzez uczestnictwo w konkursach,

- budzenie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych podczas wspólnej zabawy;

16 I 2017r. Gościmy w przedszkolu aktorów teatru ,,Blaszany Bębenek” z Trzebini, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl oparty na kanwie znanej i lubianej przez nich bajki, autorstwa Carla Collodiego pt.: ,,Pinokio.” Jej bohaterem jest drewniany pajacyk, wystrugany z drewna przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Gdy Pinokio zaczyna odczuwać ludzkie emocje, musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrodę a za złe ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy. Na przykładzie Pinokia dzieci nauczą się, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później zawsze zostanie odkryte. Ta piękna opowieść doskonale ukazuje uniwersalne wartości, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu. Dzięki nim każdy Przedszkolak będzie wiedział, że należy szanować rodziców, że nie wolno ufać obcym oraz że kłamstwo nie popłaca. Atutem spektaklu są autorskie utwory zaśpiewane na żywo przez aktorów oraz zmieniająca się unikalna scenografia. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy. Godz. 13:00
16-20 I 2017r. Cykl Zajęć Profilaktycznych ,,Zdrowy Przedszkolak,” w ramach którego uczestniczymy w VI edycji  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh” szczotkując codziennie ząbki, za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” Realizując założenia Programu przeprowadzimy tygodniowy cykl ciekawych zajęć edukacyjnych,korzystając ze scenariuszy Akademii. Spotkamy się także z przedstawicielami Służby Zdrowia, lekarzami stomatologami: Panią Ewa Nartowską i Panem Markiem Grabikiem, którzy opowiedzą dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Nasi Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 19 stycznia 2016r i przeprowadzą  w każdej grupie przedszkolnej super-oryginalne zajęcia profilaktyczne.
20 I 2017r. Akcja ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” podsumowująca cykl zajęć profilaktycznych, której głównym celemjest integracja dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u nich poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli. Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem tego dnia będzie twórcza działalność plastyczna dzieci, które wykonają indywidualnie i zbiorowo prace plastyczne: białe pejzaże i śnieżne postaci. Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy tańcząc ,,Białego Walczyka” i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Życzymy  Dzieciom śmietankowych wrażeń.

24 I 2017r.

25 I 2017r.

26 I 2017r.

27 I 2017r.

„Dzień Babci i Dziadka”

- uroczystość środowiskowa z udziałem zaproszonych Gości,

- wzmacnianie więzi rodzinnych,

- rozwijanie umiejętności okazywania miłości, czułości, serdeczności, zrozumienia i życzliwości bliskim,

- poznawanie i kultywowanie tradycji rodzinnych,

- zorganizowanie uroczystości, chęć sprawiania radości Dziadkom i Babciom.

27 I 2017r. Gościmy w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Obejrzymy spektakl pt: ,,Dokąd poszło zdrowie?”który w sposób humorystyczny i zarazem bardzo przystępny przybliży dzieciom zasady zdrowego trybu życia. Przedszkolaki wraz z bajkowymi bohaterami - lekarzem, smokiem Wincentym, dalmatyńczykiem Azorem, zbójem Madejem i ,,kibicem sportowym” zapoznają się z oznakami choroby: katarem i kaszlem, jej przyczynami: brakiem higieny osobistej i nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz skutkami lekceważonych objawów przeziębienia. Nasza mała widownia bawiąc się podczas przedstawienia odpowie bohaterom na pytanie: ,,Co należy robić aby nie zachorować?,” zaś Sympatyczny Zbój Madej pomoże Dzieciom przezwyciężyć lęk przed lekarzem, stomatologiem i szczepieniami ochronnymi. Uświadomi Im także skutki objadania się słodyczami i dłuuuugiego siedzenia przy komputerze. Tematyka spektaklu jest zgodna z celami jakimi kieruje się nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących poczucie odpowiedzialności, dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo. Godz. 10:30.
14 II 2017r.

Dzień Świętego Walentego”

Kultywując tradycje walentynkowe zachęcimy Dzieci do okazywania innym ludziom sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Przedszkolaki z grupy ,,Motylków”  i ,,Stokrotek” zaproszą koleżanki i kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Wszystkie Dzieci wezmą udział w grach zręcznościowych, zabawach ruchowych i konkursach. Atrakcją uroczystości będzie niewątpliwie ,,Poczta Walentynkowa,” tańce przy dźwiękach polskich szlagierów muzycznych oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć dzieci wykonają indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarują Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Postaramy się być dobrymi i życzliwymi ludźmi, zaczynając każdy dzień uśmiechem i dobrym słowem. Celem imprezy jest integracja dzieci ze środowiskiem lokalnym, czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu  w przedszkolu, rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej.

20-24 II 2017r. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” powitamy w przedszkolu ciekawych Gości. Do wspólnego czytania  książek zachęcą dzieci piłkarze ręczni Klubu Sportowego VIVE TAURON Kielce oraz aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Poznamy także alternatywne sposoby czytania metodą Braill'a z udziałem przedstawicieli Fundacji Tyflopunkt, działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących upowszechniającej ideę integracji społecznej oraz prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom” podnosi świadomość rodziców i nauczycieli na temat potrzeby czytania dzieciom i spędzania z nimi wolnego czasu, jako warunku ich wszechstronnego rozwoju. Promując wśród dzieci ideę czytelnictwa będziemy również gościć w przedszkolu Panią Edytę Pedrycz,pracownika Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, z którą współpracujemy od wielu lat. Nasi Goście przeczytają dzieciom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej. Godz. 10:00.
20-24 II 2017r. „Cała Polska czyta dzieciom” - czytanie przez Rodziców bajek i opowiadań w przedszkolu oraz wycieczka do Księgarni;
- propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego;
- budowanie zasobów wewnętrznych dziecka oraz kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
27 II 2017r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Magiczne dźwięki w wykonaniu Pani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza, Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w zimowej aurze, roziskrzonej śniegiem i lodem dowiemy się, czy pośród skrzypiących połaci śniegu uda nam się odnaleźć muzyczną magię? W poszukiwaniach pomogą nam kompozycje Piotra Czajkowskiego i Edwarda Griega. Wysłuchamy muzycznych opowiadań o tematyce zimowej i stworzymy dla nich akompaniament. Przekonamy się także, czy miesiąc luty ,,podkuł już buty.” Podczas kolejnego w tym roku spotkania z muzyką, towarzyszyć nam będą małe i duże instrumenty klawiszowe: fortepian, obój i klarnet. Godz. 11:00.
3 III 2017r. Wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „Królowa Śniegu.” Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać.Prawdziwa przyjaźń tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, jakie możemy spotkać na każdym osiedlu. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania. Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca… Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z Królewiczem, który zechce uczynić Gerdę Królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie - czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą? Dowiemy się tego oglądając piękną baśń w aurze magii teatru. Godz. 11:00.
08 III 2017r.

„Dzień Kobiet” 
- wzbogacanie wiadomości na temat pracy kobiet w różnych zawodach,

- rozwijanie postawy poszanowania pracy różnych osób,

- wzmacnianie więzi społecznych w grupie,

- okazywanie przyjaźni i życzliwości swoim koleżankom,

- okazywanie szacunku kobietom z okazji ich święta; 

9 III 2017r.

10 III 2017r.

 

Warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Języka pt.: ,,Bajki Migowe.” Upowszechniając ideę integracji społecznej oraz prawa, potrzeby i zasoby osób niepełnosprawnych, pamiętamy o Międzynarodowym Dniu ochrony Ucha i Słuchu przypadającym w dniu 3 marca, organizując warsztaty edukacyjne przy współpracy z Polskim Związkiem Głuchych. Celem zajęć jest rozwijanie kultury języka oraz zapoznanie dzieci ze słownictwem w języku migowym, na podstawie adaptacji bajki o Czerwonym Kapturku, dokonanej na język migowy, autorstwa grupy Bajkomigacze, działającej przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych imienia Jana Siestrzyńskiego w Warszawie, ul. Łucka 17/23. Zajęcia będą prowadzone przez 2 osoby: głuchego lektora i słyszącego tłumacza. Osoby ubrane na czarno, w białych rękawiczkach z rekwizytami symbolizującymi poszczególne postaci (np. czerwony kapturek, pelerynka, długie uszy wilka, okulary babci itp.), będą opowiadać bajkę w języku migowym - Lektor demonstrując znakami migowymi treść bajki a Tłumacz tłumacząc. Po każdym fragmencie bajki nastąpi przerwa w narracji i tłumacz zachęci dzieci, do powtórzenia poszczególnych znaków. Następnego dnia zaprosimy dzieci na zajęcia edukacyjne pt. "Bajki z kliszy", podczas których będziemy wspólnie oglądać "stare bajki" z projektora. Dla nas będzie to powrót do lat dzieciństwa, a dla dzieci, nowa wspaniała przygoda ucząca ich poszanowania przeszłości i zdobyczy cywilizacji. Liczymy na aktywny udział rodziców w propagowanej przez nas Akcji Tydzień Kultury Języka oraz wspieranie właściwie rozumianej integracji społecznej. Godz. 9:30
13 III 2017r. W ramach profilaktyki i promocji zdrowia uczestniczymy w spotkaniu z Panią pielęgniarką. Podczas spotkania poruszymy wspólnie tematy związane ze zdrowym odżywaniem, sposobom zapobiegania chorobom  i dbaniem o własne zdrowie.
16 III 2017r. Przygotowując się na przyjście Wiosny obejrzymy spektakl „Wiosenna euforia” w wykonaniu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa. Główny bohaterKoziołek Mietek powita przyjaciół, budzących się z zimowego snu. Zadzwoni do niego miś, który nie może już spać bo gilgotają go muchy. Spotka też wiewiórkę  Basię robiącą wiosenne porządki, która uświadomi mu że jest przedwiośnie więc wszyscy wokół sprzątają i segregują śmieci. Największy kłopot napotyka dzik Walery, który nie może odnaleźć schowanych jesienią zapasów. Na szczęście wszystko dobrze się skończy. Smakołyki pomoże odnaleźć łosica Tola. Wszystkie zwierzęta zdążą z przygotowaniami na przyjście wiosny. Aktorzy wraz z dziećmi odkryją pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny zachęcając je do wiosennych spacerów.  Godz. 13:00
21 III 2017r.

Zielony Dzień w Przedszkolu  „Pożegnanie zimy - powitanie wiosny”

Wszystkie przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Panią Zimę i powitają z radością, niecierpliwie wyczekiwaną Panią Wiosnę. Z tej okazji dzieci z grupy ,,Biedronek” zaprezentują  nam program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Zimy i Wiosny wystąpią zwierzątka: bocian, jaskółka, wiewiórka i jeż. W tym dniu pożegnamy kolorowymi ,,maikami” śpiewem i piosenką symbol odchodzącej zimy, czyli wspólnie wykonaną Ekologiczną Pannę Marzannę.  W grupach nauczyciele przeprowadzą z dziećmi ,,zielone zajęcia dydaktyczne” kształtujące badawcze postawy wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zielonych obchodów powitania wiosny jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: pożegnanie Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy, integrowanie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na zielono wykonamy także zdrowe wiosenne, zielone sałatki. Życzymy dzieciom wspaniałych wrażeń. Godz. 10:30.             

23 III 2017r.

Pokaz Mody Wiosennej.

Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej uwzględniającej trendy obowiązujące w Lesie, na Łące, w Wodzie i w Powietrzu. Zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu wszystkie dzieci. Pokaz odbędzie się w dniu 23 marca 2017r o godzinie 9:30 w Sali wielofunkcyjnej, która w tym dniu zamieni się w Salon Modowy ,,Żywioły Ziemi.” Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentują na ,,wybiegu” przy wtórze nastrojowych utworów muzycznych wspaniałą Kolekcję Wiosenną, przygotowaną z pomocą rodziców według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata fauny i flory, wykonaną z wszelkich dostępnych materiałów typu: tkaniny, folia, karton, bibuła, wstążki, kwiaty. Mile widziane są też Kreacje Ekologiczne. Liczymy na pomysłowość dzieci i rodziców, wspaniałą zabawę oraz moc niezapomnianych wrażeń. Godz. 10:00

29 III 2017r. ,,Jajko czy kura?” - warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci o tematyce świąteczno-wiosennej. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Iwona Jaworska. Podczas zajęć w aurze wiosennej atmosfery przygotujemy ozdoby na wielkanocny stół. Będą to kurki, kurczaczki i pisanki ,,w łupinie strusiego jaja.” W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: barwne tekturki, styropian, filc, patyczki, kolorowe piórka, wstążeczki, brokatowy papier o zróżnicowanej fakturze i ozdobnym deseniu. Będziemy wycinać, kleić i wspólnie cieszyć się z efektów naszej pracy z dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia. Godz. 15:30
31 III 2017r.

Zajęcia Integracyjne - Polska w różnych Regionach.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zapoznają się podczas zajęć dydaktycznych z folklorem, tradycjami, przyśpiewkami i charakterystycznymi ubiorami czterech regonów kulturowych naszego kraju: Warszawy, Zakopanego, Kielc, Krakowa. Przygotują też krótkie programy artystyczne prezentując w pięknych, regionalnych strojach krótką charakterystykę danego regionu, tańce, piosenki, przyśpiewki, rymowanki warszawskie, góralskie, świętokrzyskie i krakowskie. Życzymy dzieciom wspaniałych wrażeń.  

5 IV 2017r.

Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Bajka o zaspanej Wiośnie” w wykonaniuPani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza, Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w wiosennej atmosferze  spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie: Co należy zrobić, jeśli Wiosna nie zdąży obudzić się na czas? Otóż Skrzat, kukułka i świerszcz wykonają dla dzieci wspaniały koncert, który z pewnością zdoła wyrwać wiosnę z zimowego snu! W wiosennym spotkaniu z muzyką towarzyszyć nam będą instrumenty: skrzypce, flet poprzeczny i bębenek. Godz. 10:30.

7 IV 2017r. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, zapraszamy do naszego przedszkola pracownika służby zdrowia. Będziemy mieć okazję do ponownego poruszenia problemów związanych ze zdrowiem i dbaniem o nie.
- poznawanie znaczenia pracy lekarza pielęgniarki,
- wzbudzanie szacunku dla ich pracy,
- kształtowanie u dzieci zachowań prozdrowotnych,
- uświadomienie dzieciom znaczenia  zapobiegania zachorowaniom i dbania o własne zdrowie.
11 IV 2017r. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, odbędzie się w przedszkolu spektakl pt. „Przygody Krasnala Pączka” w wykonaniu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa. Inscenizacja opowiada o pewnym krasnalu, który jest strasznym łakomczuchem i uwielbia objadać się słodyczami. Niestety jest przez to bardzo grubiutki i leniwy. Na szczęście jego przyjaciółka Skromnisia i król Felek pomagają mu zerwać ze złymi nawykami. Pączek zaczyna się zdrowo odżywiać i uprawiać gimnastykę. Spektakl realizowany w planie aktorskim z elementami interakcji z widzem, zapewni dzieciom możliwość czynnego udziału w przedstawieniu w postaci rad udzielanych bohaterowi - jak należy właściwie postępować. Atutem spektaklu jest kolorowa scenografia i oryginalna inscenizacja oraz morał że nie można spożywać dużej ilości słodyczy i lepiej zastąpić je owocami, warzywami oraz aktywnością ruchową. Godz. 13:00.
12 IV 2017 Przygoda z kinem Helios. Seans w kinie dla dziecka w wieku przedszkolnym topodróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat sprawiają, że dziecięca wyobraźnia pracuje bardzo intensywnie. My ten potencjał wykorzystamy, łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych. Kinowe warsztaty przed seansem pomogą dzieciom w pełni świadomie obejrzeć film. Animator poprzez zabawę wprowadzi dzieci w tematykę filmu, uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający małego widza. Przygodę z kinem zaczniemy filmem, którego tematyka jest bliska naszym Milusińskim. "Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele" to ekranizacja bestsellerowej  w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt. ukazująca przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. To opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków, takimi jak pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Seans o godz. 10:00.
15-17 IV 2017r.

Święta Wielkanocne

- przybliżanie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy (palmy wielkanocne, pisanki, śmigus – dyngus),

- integrowanie dzieci w grupie przedszkolnej podczas prac  plastycznych, wykonywanych wspólnie w ramach przygotowań świątecznych.         

24 IV 2017r. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Z tej okazji wyjeżdżamy na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach na warsztaty edukacyjne "Zwierzęta i Kontynenty" i warsztaty botaniczne "W tajemniczym ogrodzie". Dzięki tej wizycie zdobędziemy wiedzę na temat bogactw przyrody ożywionej i nieożywionej naszego regionu, Europy i innych kontynentów. Celem wycieczki jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie dzieciom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją, wdrażanie zasad poszanowania świata przyrody, oraz włączanie dzieci do dbałości o najbliższe otoczenie.
28 IV 2017r. Dzień Zabaw Badawczych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Uczestniczymy w Projekcie Edukacyjnym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej z Kinem Sferycznym, który jest połączeniem rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Dowiemy się jak dbać zwierzęta i rośliny zamieszkujące podwodny świat oglądając film ,,Kaluoka'hina Zaczarowana Rafa.” Projekcja odbędzie się w specjalnej kopule  o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci będą oglądały film pod kątem 360˚. W czasie pokazu lektor wytłumaczy zagadnienia dotyczące podwodnej flory i fauny oraz ochrony środowiska. Pokaz oparty jest na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli. Rozmiar kopuły kina sferycznego to 5 m średnicy i 3 m wysokości. Dzieci wezmą także udział w Zabawach Badawczych przygotowanych przez wychowawców. Będą to ciekawe i bezpieczne eksperymenty ze świata fizyki, chemii i przyrody. Czekamy na to wydarzenie z niecierpliwością. Godz. 9:30 – 12:00 oraz 12:30-14:00.
2,4 V 2017r.

,,Święto Konstytucji 3 Maja” ,,Dzień Flagi”  - Uroczysta Akademia.
- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych,

- wdrażanie do poszanowania tradycji,

- rozbudzanie u dzieci rozumienia znaczenia obowiązków  i praw obywatelskich, jakie gwarantuje nam Konstytucja RP,

- budzenie u dzieci poczucia tożsamości narodowej i poszanowania symboli narodowych.

5, 12 V 2017r. Wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”.” Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom.Tak jest i tym razem, w bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku”.Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje bez przerwy z przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić  strach, wywołuje w lesie tylko śmiech.Babcia natomiast ma wyraźną słabość do munduru Pana Leśniczego.Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej ( pozytywni i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonamy się o tym sami, podczas spektaklu lalek, w bardzo kameralnej scenerii, na małej scenie teatru Kubuś. Godz. 11:20 oraz 9:15.
9 V 2017r. Uczestniczymy w warsztatach edukacyjnych opracowanych i przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę i Pana Wojtka z Fundacji na rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących "VEGA” w Kielcach. Celem działania fundacji jest: ułatwianie osobom niewidomym i słabowidzącym włączanie się w nurt życia społecznego; definiowanie potrzeb oraz wspieranie rozwoju efektywnej samoreprezentacji osób niewidomych i słabowidzących oraz propozycji ich zaspokajania; proponowanie rozwiązań programowych edukacji, rehabilitacji, zatrudnienia, pomocy socjalnej i innych zagadnień dotyczących osób niewidomych i słabowidzących. Mając na uwadze właściwie rozumianą ideę integracji, dzieci będą uczestniczyć w ciekawych warsztatach edukacyjnych, które pozwolą im uniknąć błędnego spojrzenia oraz schematycznego myślenia dotyczącego możliwości i ograniczeń osób niewidomych i słabowidzących. Godz. 9:30-12:00.
16 V 2017r. Będziemy gościć w przedszkolu aktorów Teatru ,,Patigo” z Kielc, którzy zaprezentują dzieciom spektakl edukacyjno-wychowawczy pt: ,,Niezwykłe przypadki foczki akrobatki.” Foczka to zabawna i kolorowa postać, która nieudolnie próbuje udowodnić swoje umiejętności cyrkowe. Zwrot akcji następuje gdy uzmysławia sobie braki w wykształceniu. Nie poddaje się, lecz wręcz przeciwnie rozpoczyna ciężką pracę nad swoim ciałem i charakterem… W trakcie przedstawienia damy się ponieść cyrkowej iluzji i zanurzymy w ciekawy i niezwykły świat artystycznych wrażeń.  Atutem spektaklu jest teatr żywego aktora, profesjonalna gra aktorska, barwna, przestrzenna scenografia, piosenki śpiewane na żywo, muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby spektaklu, misternie dobrane kostiumy, wesoły scenariusz angażujący dzieci do wspólnej zabawy oraz ciekawy i trafny morał. Godz. 10:40.
18 V 2017r.

Pomarańczowy Dzień  w Przedszkolu – Kuchenne rewolucje. 

Głównym celem ,,Święta marchewki” jest integracja dzieci, rozbudzanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości w wymyślaniu przepisów zdrowych ,,pomarańczowych” potraw. Każda grupa przygotuje pomysłowe emblematy: kotyliony, spódniczki, opaski, daszki, muszki, modele warzyw i owoców - oczywiście w kolorze pomarańczowym. Dzieci w czasie zajęć będą rozmawiały o konieczności zdrowego odżywiania, opracują receptury smacznych potraw owocowo-warzywnych oraz zamienią się w projektantów mody - wykonując pomysłowe stroje dla swoich ,,marchewkowych ludzików.” Po wspólnej zabawie, przygotujemy w ramach Kuchennych Rewolucji pyszne sałatki, które następnie spałaszujemy. Pomarańczowy Dzień zakończymy wspólnymi tańcami, zajęciami ruchowymi i tanecznym korowodem w ogrodzie przedszkolnym.

22 V 2017r.

23 V 2017r.

24 V 2017r.

25 V 2017r.

„Dzień Mamy i Taty"
- współpraca ze środowiskiem lokalnym,
- uroczystości grupowe z udziałem członków rodzin;
- kształtowanie uczucia przywiązania do swojej rodziny,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami,
- sprawianie radości rodzicom poprzez obdarowywanie ich wykonanym upominkiem,
- przezwyciężanie tremy podczas indywidualnych występów,
- rozwijanie umiejętności  recytatorskich, tanecznych  i wokalnych.
26 V 2017r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Kolorowa muzyka” w wykonaniuPani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza, Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Czekając na nadejście upragnionego lata poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy muzyka ma kolor? A może smak, temperaturę lub fakturę jak pyszne owoce? Czy możemy ją poczuć tak jak ciepły powiew lata? Zbadamy to wspólnie, poeksperymentujmy! W tych niezwykle ciekawych poszukiwaniach towarzyszyć nam będą tym razem instrumenty: fortepian, skrzypce, wiolonczela. Godz.10:30.
31 V 2017r.

Promując wśród dzieci ideę czytelnictwa Jesteśmy Organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu  Czytelniczego.

- współpraca ze środowiskiem lokalnym i innymi przedszkolami,

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

- przezwyciężanie tremy podczas indywidualnych prezentacji,

- rozwijanie umiejętności pracy w zespole,                                              

- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rówieśnikami,

- zachęcanie dzieci do aktywnego uczestniczenia w życiu przedszkola,

- budowanie poczucia własnej wartości,

- czerpanie radości ze wspólnej zabawy,

- kształtowanie obiektywizmu w ocenie własnych i cudzych osiągnięć.

01 VI 2017r.

„Igrzyska Sportowe  Przedszkolaków" z udziałem znanego sportowca z regionu świętokrzyskiego. 
- propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci przedszkolnych,

- kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną,

- kształtowanie woli i motywacji do uczestniczenia   w zawodach oraz konkurencjach sportowych,  
- rozwijanie i kształtowanie umiejętności współdziałania  w grupie i zasad rywalizacji fair play.

06 VI 2017r.

Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i personelem przedszkola spotkają się na Pikniku Rodzinnym „Mama, Tata i ja” z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Jest to okazja do wspólnych zabaw, tańców, śpiewu oraz udziału w konkursach i zawodach sportowych w gronie rodzinnym, zorganizowanych przy współudziale zaprzyjaźnionych z nami animatorów z Agencji Artystycznej Mat-Art. Godz. 9:30 – 12:30

- integrowanie dzieci z poszczególnych grup wiekowych,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi  i dorosłymi,
- budowanie poczucia bezpieczeństwa i miłej atmosfery,
- zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach,
- stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie przedszkola;

9 VI 2017r. W oczekiwaniu na wakacje gościmy w przedszkolu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa, którzy zaprezentują dzieciom spektakl pt. „Przygody Biedronki Lucynki,” która przez swoje niepoprawne zachowanie wpada w prawdziwe tarapaty. Z pomocą swoich przyjaciół  na widowni, niesforna Lucynka zmieni się nie do poznania. Dzieci nauczą ją kilku magicznych słów, takich jak: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Biedronka oprócz dobrych manier nauczy się również od dzieci, jak ważni są w życiu przyjaciele i że dobrze ich mieć. Wyruszając na wakacyjne wędrówki warto pamiętać jak należy zachowywać się w miejscach publicznych używają czarodziejskich słów. Godz. 13:00.
13 VI 2017r.  Huraaa!!! Wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę edukacyjną do Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach. Będziemy gościć w Kompleksie ,,Świętokrzyska Polana.” To nowoczesny obiekt położony w zaciszu lasu, w pięknym i urokliwym miejscu, oferujący warsztaty i zajęcia rekreacyjne dla dzieci. Główną atrakcją wycieczki będzie wizyta w Oceanarium, czyli zespole wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń, zamieszkujących rzeki, jeziora i oceany z całego świata. Będziemy uczestniczyć w warsztatach historycznych poznając legendy naszego regionu i plastycznych w których pomalujemy farbami do tkanin własne koszulki postaciami rybek lub ozdobimy szklane butelki brokatem i naklejkami z motywami flory i fauny Oceaniki. Pełni wrażeń odpoczniemy wśród zwierząt w  Brzozowej Zagrodzie, w której królują dostojne pawie, puszyste króliki, małe świnki wietnamskie i owce miniaturki. Zrelaksujemy się w Krainie Zabawy na dmuchańcach z podwodnego świata, karuzeli ośmiornicy i w przystosowanym dla możliwości dzieci Parku Linowym. Oczywiście w trakcie zabawy posilimy się obiadem i uwielbianymi przez dzieci kiełbaskami z grilla. To będzie dzień pełen radości  i  niezapomnianych wrażeń.

19 VI 2017r.

20 VI 2017r.

21 VI 2017r.

22 VI 2017r.

„Zakończenie roku przedszkolnego” 
- pożegnanie dzieci  6 letnich, wręczenie dyplomów  i nagród;
- prezentacja własnych umiejętności artystycznych przed zaproszonymi gośćmi,

- doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u dzieci,

- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych,

- wdrażanie do poszanowania tradycji,- pogłębianie współpracy między przedszkolem a rodzicami;

26-30 VI 2017r Tydzień uśmiechu w przedszkolu – Zajęcia Adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci z udziałem rodziców i licznymi atrakcjami.
CYKLICZNIE: W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym będziemy odwiedzać Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach, naszych kochanych Sąsiadów. Przybędziemy do Nich z opłatkiem i podzielimy się radością z narodzin Jezuska prezentując spektakl ,,Jasełka.” Odwiedzimy Ich z życzeniami, laurkami i występem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.” Przyniesiemy Im wiosenne kwiaty i zaprezentujemy spektakl z okazji ,,Pierwszego do dnia wiosny” i ,,Dnia kobiet.” Zaprosimy Ich na Festyn Rodzinny aby dzielili z nami radość zabawy i aby czuli, że są ważni i potrzebni – tak jak w rodzinie.

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.