^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne


HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I WYDARZEŃ
na rok szkolny 2018/2019 - I semestr

 UROCZYSTOŚCI
 WYDARZENIA
 WYDARZENIA
organizowane przy udziale 
Rady Rodziców

oznaczono czerwoną czcionką
(art. 54 ust. 8 Ustawy o systemie oświaty)
Wycieczki, wyjazdy do kina
i do teatru.
Warsztaty popołudniowe
dla dzieci i rodziców.
Akcje, udział w programach,
spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Data

Nazwa i opis wydarzenia, imprezy, akcji, programu

17-23 IX 2018r.

Witamy astronomiczną jesień – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody,
- przygotowanie wraz z Dziećmi kącika jesiennego w salach,
- obserwacja przyrody i zjawisk pogodowych podczas spaceru w bezpośrednim kontakcie z naturą.

20 IX 2018 r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września 2018r będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 r. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi. Święto Przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Święto to zostało oficjalnie ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013r. Wśród głównych założeń Dnia Przedszkolaka pomysłodawcy i organizatorzy wyróżniają: promocję nowoczesnego wychowania na etapie przedszkolnym, promocję dumy z bycia przedszkolakiem, integrację przedszkoli z całej Polski oraz promocję radości wśród dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. Słowa napisali Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak, zaś muzykę skomponował Robert Obcowski. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywać się będzie w naszym przedszkolu pod hasłem: Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają. Celem Imprezy jest: promowanie szeroko rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Na Dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Nie zabraknie też okazji do zabaw sportowych i twórczej pracy Dzieci. Jej efekty zaprezentujemy Rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to wyczarujemy Kodeks Przedszkolaka i emblematy grup, będące symbolem poczucia przynależności do naszych małych społeczności. Będziemy tańczyć i uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Życzymy Dzieciom by Ich Święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. By każdy dzień spędzony w przedszkolu stawał się wielką, niezapomniana przygodą. By w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia.

19-25 IX 2018r.

Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem „25 lat dla Ziemi i dla Ludzi”

W dniach od 19 do 25 września 2018r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpi do Akcji "Sprzątanie Świata – Polska,” która obejmuje porządkowanie najbliższej okolicy w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World.” Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Do Polski „Sprzątanie Świata” wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej.” Celem bieżącej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Zapraszamy serdecznie Rodziców i Opiekunów do podjęcia osobistego wyzwania w dbaniu o środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom Przedszkolaki będą świadomie i odpowiedzialnie chroniły nasze środowisko i dbały o nie.

27 IX 2018r.

Spektakl Teatru Kanon z Krakowa ,,Jesienne opowieści”

Zapraszamy Dzieci do udziału w spotkaniu z aktorami Teatru Kanon z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl nawiązujący tematycznie do zmian zachodzących w przyrodzie pt.: ,,Jesienne opowieści.” Bohaterowie bajki: wiewiórka Basia i niedźwiadek Maciuś muszą uporać się z problemami praw natury i własnego przetrwania. Poza żywotnymi czynnościami, pojawiają się w życiu zwierzątek zabarwione humorem sytuacje, kreujące oceny ekologiczne. W związku z trwającą porą roku umiejscowione są zjawiska, które mają wpływ na bohaterów bajki, a którymi interaktywnie sterują Dzieci jako widzowie i fabuła opowieści np.: jesienne gromadzenie zapasów, szykowanie schronienia na zimę, zmiana futerka czy podróż do ciepłych krajów. Kontakt z żywym słowem wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Spektakl odbędzie się o godzinie 11.30.

28 IX 2018r.

"Dziś w Przedszkolu Wielka Draka, Świętujemy Dzień Chłopaka"

Pod tak uroczym i humorystycznym hasłem w dniu 28 września 2018 r. o godzinie 10:00 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grupy Pszczółek zaprezentują nam wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają pomysłowe, kolorowe upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest okazywanie życzliwości i szacunku swoim Kolegom, integracja Dzieci, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w Przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele radości.

02 X 2018r.

Spektakl Dzieci z grupy Biedronek „Barwy Jesieni” i Święto Dyni w Przedszkolu

W dniu 2 października 2018r. wszystkie Przedszkolaki powitają z radością piękną, Złotą Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Biedronek” zaprezentują nam program artystyczny ,,Barwy Jesieni,” w którym oprócz tytułowej Bohaterki i jej pomocnic Wróżek, malujących Świat złotem, brązem i czerwienią, wystąpi także psotny Wiatr oraz Wiewiórki, Jeże i Zajączki - gromadzące pracowicie zapasy na zimę. Towarzyszyć im będą Dzieci, które przyozdobią ,,kąciki przyrody” darami Jesieni: kolorowymi listkami, jarzębiną, kasztanami, żołędziami, jabłuszkami i gruszkami. Nadejście Jesieni uczcimy Świętem Dyni. Poznamy jej walory smakowe i odżywcze. Będziemy degustować sok, przetwory i pestki dyni. Ubrani w kolory jesieni na złoto, brązowo pomarańczowo i czerwono wyczarujemy z dyni lampiony i pomysłowe jesienne ,,ludki.” Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,jesienne zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie,uczącezasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, oraz ochrona środowiska naturalnego. Życzymy Dzieciom wspaniałych, jesiennych wrażeń.

8 X 2018r.

Spotkanie z Funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach


W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, realizując zadania zawarte w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktycznym, będziemy uczestniczyć  w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przybliżą Dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszej placówki od ruchliwych ulic centrum Kielc, nie stwarza Nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce udziału naszych Podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Pana Sierżanta Bartłomieja Nogę i Aspiranta Pana Mariusza Bednarskiego, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego zdobytą w przedszkolu. Spotkanie odbędzie się w dniu 8 października 2018r o godzinie 10:00 - w budynku przedszkola lub przy sprzyjającej aurze - na placu przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy.

12 X 2018r.

Światowy Dzień Przyjaciół Zwierząt

W dniu 12 października 2018r będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Przyjaciół Zwierząt. W wielu domach, członkami rodzin są ukochane zwierzaki: psy, kotki, ptaki ozdobne, rybki i inni przedstawiciele wielu gatunków. Każde stworzenie potrzebuje w życiu poczucia bezpieczeństwa, miłości, przyjaźni i radości. W trosce o los zwierząt, pragniemy znaleźć się w gronie ludzi, którym leży na sercu ich dobro. Do działań na rzecz ochrony praw zwierząt zainspirował nas obchodzony w dniu 4 października Światowy Dzień Zwierząt, który został ustanowiony w 1931 roku, podczas konwencji ekologicznej we Florencji. Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do ich adoptowania, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi. Bezdomne psiaki i kotki czekają tam na nas. Możemy poświęcić im swój czas. Dla nas to trzy godziny w ciągu dnia, dla nich Wielka Sprawa, na którą czekają tygodniami. Każdy może zaopiekować się czworonogami czekającymi w schronisku na swoją szansę. Przytulić, pogłaskać, wyprowadzić na spacer, dać parówkę i okazać zainteresowanie jego losem. Wystarczy serce i otwarta głowa. W Dniu Przyjaciół Zwierząt postaramy się przybliżyć Dzieciom sprawy bytowe zwierząt, ich zwyczaje, role jakie pełnią w życiu człowieka i przede wszystkim jakie mają prawa. Dlatego w tym ważnym dniu powitamy w przedszkolu specjalnych Gości. Będą to wspaniałe Zwierzaki: kochany kucyk o imieniu Traszka, który przybędzie do nas pod opieką Pani Anny Detki, mamy naszych Przedszkolaków: Fabiana, Alessandra i Flavia oraz szkolony owczarek niemiecki, pies w czynnej służbie Straży Miejskiej, który odwiedzi nas pod opieką starszego inspektora Pana Marcina Moszczyńskiego. Zwieńczeniem zajęć i niewątpliwą atrakcją dla Dzieci będzie możliwość odbycia bezpiecznej przejażdżki na Traszce - bardzo przyjaznym wierzchowcu - pod opieką instruktora jazdy konnej oraz pokaz umiejętności i podanie łapy przez wspaniałego owczarka Straży Miejskiej. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami będzie dla Dzieci niezapomnianym przeżyciem i okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.

15 X 2018r.

Dzień Edukacji Narodowej

Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni uczestniczą z Dziećmi w lekcji szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując, uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 15 października 2018 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 10:00 uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grupy Biedronek, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci.

16 X 2018r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Jesienne koraliki”

Wznawiając nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną,” zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Jesienne koraliki” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Październikowa aura i zmiany w przyrodzie są tak dynamiczne jak muzyka. Spacerując po parku słyszymy trzask gałązek pod stopami, szelest opadających liści i odgłosy ptaków. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem sprawdzimy, czy dźwięki mogą być podobne do kolorowych jesiennych liści i korali jarzębiny. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką, towarzyszyć nam będą: fortepian i instrumenty perkusyjne. Razem z naszymi Gośćmi pozbieramy muzyczne jesienne koraliki o godzinie 12:30.

23 X 2018r. - B

24 X 2018r. - P

25 X 2018r. - M i K

26 X 2018r. - M

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach na uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” i ,,Pasowania na Starszaka.” Dzień ślubowania i składania przysięgi jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego Dziecka. Celem tej wyjątkowej uroczystości jest: prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez Dzieci, kształtowanie postaw patriotycznych, wdrażanie do poszanowania tradycji, rozbudzanie rozumienia słów przysięgi oraz znaczenia praw i obowiązków Przedszkolaka, promowanie idei integracji społecznej oraz nawiązanie współpracy między Przedszkolem a Rodzicami. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola od września bieżącego roku, złożą uroczystą przysięgę w obecności zaproszonych Gości. Podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, towarzyszyć Im będą Koleżanki i Koledzy z grupy, którzy zaprezentują Gościom program artystyczny i odnowią akt ślubowania. Natomiast Dzieci z najstarszej grupy, złożą uroczyste przyrzeczenie i wezmą udział w uroczystości Pasowania na Starszaka. Tak ważne dla nas i dla Dzieci wydarzenia odbędą się w dniach od 23 do 26 października 2018r o godz. 13:30. Dyrektor Przedszkola zaprasza Państwa serdecznie do udziału w uroczystościach w podanych wyżej terminach. Pragniemy, aby w tych jakże ważnych dla nas i dla Dzieci dniach towarzyszyli nam Rodzice i Opiekunowie. Aby dzielili z nami radość i dumę z osiągnięć naszych dzielnych, wspaniałych i kochanych Przedszkolaków.

31 X 2018r.

Spektakl Teatru Skrzat z Krakowa ,,Cztery mile za piec”

Każdy z nas z nostalgią wraca do czasów dzieciństwa i ze wzruszeniem wspomina bajki czytane na dobranoc. Aby nasze Przedszkolaki mogły cieszyć się w przyszłości wspaniałymi wspomnieniami, zapraszamy Je w dniu 31 października 2018r. na spotkanie z aktorami Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentują nam spektakl pod tytułem ,,Cztery mile za piec,” zrealizowany na podstawie sztuki teatralnej dla Dzieci autorstwa polskiej pisarki Marii Kownackiej, który ukazał się w druku po raz pierwszy w 1937 roku. Motywem przewodnim spektaklu jest wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyrusza w podróż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotyka wiele postaci, które pomagają jej znaleźć właściwą drogę. W scenach luźno powiązanych tematem przewodnim, autorka wykorzystała znane pogwarki, gry, zabawy i piosenki, dzięki czemu Dzieci wcielając się w role gąsek oraz „jaworowych ludzików,” stają się aktywnymi uczestnikami przygód Zosi, wspierając ją dzielnie w pokonywaniu trudności, które napotyka w swoich poszukiwaniach. Spektakl odbędzie się o godzinie 12.30. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałych wrażeń, bo w bajkach a zwłaszcza w teatrze, wszystko jest możliwe.

31 X – 6 XI 2018r.

Pamiętamy o Tych, którzy odeszli…

Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. W ostatnich dniach października i na początku listopada Dzieci Wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski.
W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej będzie nam towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To ważna i niełatwa lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.

09 XI 2018r.

100 lat Niepodległości Polski

Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu
9 listopada 2018r. odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia, przygotowana przez Dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali. Przeżywając wraz
z Dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, pragniemy w ten piękny sposób uczcić Święto Niepodległej Polski. Jako dumni obywatele naszego kraju, Dzieci poznały polskie symbole narodowe oraz Hymn Polski - pieśń Józefa Wybickiego ,,Mazurek Dąbrowskiego,” który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci z dumą zaprezentują wiersze patriotyczne ,,Katechizm Polaka” i ,,Skarby Polski,” wzruszającą pieśń ,,Niepodległość,” której słowa odzwierciedlają wagę tego wyjątkowego Święta wszystkich Polaków oraz
jedną z polskich pieśni wojskowych ,,Dziś idę walczyć mamo.” Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział Przedszkolaki i zaproszeni Goście, będzie niewątpliwie wspólne wykonanie Hymnu Polski, prezentacja ,,Poloneza”- polskiego tańca narodowego oraz układ choreograficzny z biało- czerwonymi kwiatami, do muzyki Johannesa Brahmsa. Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola w dniu 9 listopada 2018r. na godzinę 10:00, aby wspólnie z Dziećmi i Kadrą Przedszkola uczcić Święto Niepodległej Polski.

13 XI 2018r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Z miłości do Niepodległości”

Kontynuując lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, w której wzięliśmy udział z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Z Miłości do Niepodległości,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Setna rocznica obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała okazja by bliżej poznać dzieła muzyczne wielkich polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Ignacego Paderewskiego. Tym razem podczas koncertu towarzyszyć nam będzie fortepian i śpiew. Prezentacja pieśni Moniuszki i utworów instrumentalnych wybitnych polskich pianistów pozwoli nam przybliżyć Dzieciom wiedzę o Polsce sprzed stu lat. Zapraszamy na spotkanie z muzyczną historią Polski o godz. 9:30.

od 16 XI 2018r.
do 08 XII 2018r.

,,Szlachetna Paczka.” - Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XVIII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż Dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych, nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy? Potrzeby rodzin są identyfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i będą przekazane naszej placówce wraz z adresami Rodzin do których zawiezione zostaną paczki. Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla rodzin potrzebujących pomocy, z artykułów zebranych podczas akcji (spisując protokół). Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary wniosą do Rodzin naszych bliźnich radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

20 XI 2018r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada 2018r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r. Choć Najmłodsi swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Mając to na uwadze, włączamy się w bieżącym roku do akcji UNICEF na rzecz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim tego ważnego wydarzenia pod patronatem UNICEF jest  #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich działaniach podejmowanych tego dnia na świecie a także w naszej placówce, w ramach globalnej kampanii #ENDviolence – Stop przemocy!Nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2018r. cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom znaczenia ich praw. Przybliżą Im także postać Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka - Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.” Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego wydarzenia, będzie symbolem solidarności ze wszystkimi Dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane…

22 XI 2018r.

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach na spektakl „Mały Tygrys Pietrek”


Każdy z nas przeżywał w dzieciństwie lęk i obawy w nowych i nieznanych sytuacjach. Ważny i zawsze aktualny problem oswajania dziecięcych lęków postaramy się rozwiązać śledząc wspólnie z Dziećmi historię Tygrysa Pietrka, opowiedzianą w prosty, ciepły i zabawny sposób. Podczas spektaklu poszukamy odpowiedzi na pytanie: Co się dzieje, kiedy mama musi wyjść do fryzjera, a małego Tygrysa Pietrka dopada wielki strach? Otóż straszne rzeczy, bo życzliwi krewni - Bardzo Odważne Tygrysy - odbierają Maluchowi jego tygrysie paski, symbolizujące odwagę. W końcu chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada, a tymczasem wszystko wokół jest takie przerażające… Skąd zatem wziąć odwagę? Ze sklepu, od wojska, a może od Indian i Kowbojów? Jak wyleczyć się ze strachu i pobiec po doktora, gdy mama zachorowała? Zwłaszcza w środku nocy i szalejącej burzy… Zapewniamy, że wszystko zakończy się szczęśliwie, a Dzieci przekonają się, że strach ma tylko ,,wielkie oczy.” „Mały Tygrys Pietrek” to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk teatralnych dla Dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Dokładnie trzydzieści lat temu tekst miał również premierę w teatrze „Kubuś” i teraz, w zupełnie nowej inscenizacji, wraca na afisz ponownie. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie. Spektakl wyreżyserował Michał Dąbrowski, scenografię stworzył Dariusz Panas, muzykę skomponował Paweł Sowa a ruch sceniczny zaprojektowała Ewelina Ciszewska. Wyjazd do Teatru to dla Przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. Razem pokonamy wszelkie strachy. Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest w godzinach od 8:30 do 10:30 - wyjazd po śniadaniu o godz. 8:30 /śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00/.

26 XI 2018r.

Świętujemy w przedszkolu ,,Urodziny Pluszowego Misia.”


Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy z najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem Dzieci – Pluszowym Misiem. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dlatego w dniu 26 listopada 2018r będziemy świętować w przedszkolu 116 Urodziny Pluszowego Misia. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym Pluszakiem - czyli Misiem, lub inną ulubioną maskotką. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie puchate, wesołe, smutne, brązowe, kolorowe i takie z łatką. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć Pani Małgosia z grupy Maluszków zapozna nas z historią narodzin Pluszowego Misia i przedstawi nam pluszaki, znane w każdej części świata: Misia Paddingtona, Kubusia Puchatka, Colargola i Misia Uszatka. Sprawdzimy także naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Przeprowadzimy Konkurs na Najsympatyczniejszego Niedźwiadka, wykonamy prace plastyczne z Misiem w roli głównej. Będziemy także śpiewać, tańczyć i bawić się z ukochanymi maskotkami. Zwieńczeniem zajęć będzie wielkie urodzinowe przyjęcie wydane z okazji jubileuszu Pluszowego Misia, w którym wezmą udział wszystkie Dzieci ze swoimi ukochanymi Przytulankami.

od 26 XI 2018r.
do 02 I 2019r.

XIX edycja Akcji ,,Góra Grosza," organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom


Już od wielu lat nasze Przedszkole bierze udział w Akcji ,,Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XIX edycji tej pięknej Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. Możliwa jest także zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez zakup podstawowych i niezbędnych artykułów, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapię, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich zainteresowań i pasji oraz spełnianie marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji. Dziękujemy w imieniu Dzieci, którym pomagamy. Za każdy grosik z całego serca dziękujemy. 

28 XI 2018r.

„Andrzejki w Przedszkolu”

Podobnie jak w latach ubiegłych, postanowiliśmy nadać Andrzejkom wymiar imprezy integracyjnej.Dlatego Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych „Muchomorków” i „Krasnali” zapraszają do wspólnej zabawy nie tylko wszystkie Przedszkolaki,ale także Dzieci z klasy I ,,c” ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach, a wśród nich naszych kochanych Absolwentów. Wspaniałe Starszaki, pełniąc z dumą rolę Gospodarzy, przygotują dla Gości wiele niespodzianek. W salach pojawią się tajemnicze dekoracje, a na stołach będą królowały zapalone świece. Starsi Koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy Im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek -   tylko Święto Katarzynki. Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania smakołyków. Odprawimy także ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.” Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

04 XII 2018r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Dzień Aktywnej Rehabilitacji

W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród Dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. W tym ważnym dniu zaszczyci nas także swoją obecnością nasz Absolwent - Kacperek, który przybędzie ze swoją Mamą – Panią Dorotą. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia 2018r. Dzieci z grupy Motylków i Biedronek zapraszamy na godz. 10:00, zaś Muchomorki, Krasnale i Pszczółki na godz. 11:00. Zapraszamy Rodziców i Opiekunów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.      

05 XII 2018r.

Dzień Górnika ,,Barbórka”

Z okazji ,,Barbórki,” pięknego górniczego święta, Nauczyciele przeprowadzą w każdej z grup przedszkolnych zajęcia dydaktyczne, związane tematycznie z pracą Górników. Wprowadzą nas w tajniki trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy w kopalni węgla kamiennego oraz w kopalni odkrywkowej, zapoznają Dzieci z ciekawymi pojęciami typu: ,,czako,” ,,pyrlik,” ,,park maszynowy” i ,,odstrzał.” Zaprezentują na ilustracjach piękne galowe mundury oraz wyjaśnią dlaczego pióropusze zdobiące górnicze czako i dodające Górnikom splendoru, występują w kolorze zielonym, białym, czerwonym, biało-czerwonym lub czarnym. Opowiedzą Dzieciom piękną legendę o Patronce Górników Barbarze i przeprowadzą konkurs z nagrodami na temat: ,,Skarby ziemi.” Barbórkowe zajęcia odbędą się w dniu 5 grudnia 2018r. zgodnie z planem zajęć. Może w bieżącym roku przybędą do nas na spotkanie zaproszeni Goście? Mamy także nadzieję, że będzie wśród nas Skarbnik – duchowy opiekun kopalni.

06 – 07 XII 2018r.

„Mikołajki” - cykl zajęć dydaktycznych mających na celu: 

- pielęgnowanie tradycji i zwyczajów związanych z wizytą Św. Mikołaja,
- budzenie u Dzieci poczucia empatii oraz rozumienia emocji i potrzeb drugiego człowieka,
- odczuwanie radości z obdarowywania innych,                                                            
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć radości i wdzięczności bliskim,

- pogłębianie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.

07 XII 2018r.

Wizyta Świętego Mikołaja

W dniu 7 grudnia 2018r. powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie
z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art., o niezwykle intrygującym tytule: ,,Awaria w Fabryce Św. Mikołaja.” W ubiegłym roku Dzieci z rozbawieniem śledziły przygody Pani Mikołajowej, która dwoiła się i troiła, aby na czas wyprawić Męża w podróż z prezentami dla Dzieci. Niestety perypetie związane z gotowaniem świątecznych potraw i przygotowaniem stroju Św. Mikołaja, który podczas prania zmienił kolor z czerwonego na żółty, wpędziły naszą bohaterkę w niezłe tarapaty. Obecnie, jak nam wiadomo z przekazów medialnych, nic nie zakłóca wytężonej pracy Pani Mikołajowej, jednak dotarł do nas niepokojący sms od Rudolfa Czerwononosego, że tym razem w niebywałych kłopotach znalazł się Św. Mikołaj. Otóż w fabryce, roztargniony Elf przez nieuwagę uszkodził generator prezentów. Martwimy się, gdyż Św. Mikołaj nie odbiera od nas wiadomości i nie odpowiada na maile. Może podczas spektaklu pomożemy Elfom rozwiązać ten poważnytechniczny problem, aby czekające na całym Świecie Dzieci otrzymały swoje wymarzone upominki? Wspierając bohaterów opowieści naszymi pomysłami, postaramy się przywrócić odwieczny ład i magię Świat Bożego Narodzenia. Jak potoczy się akcja i czy przybędzie do nas Św. Mikołaj dowiemy się o godzinie 12:30. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.

10 XII 2018r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Śpiewajmy Maleńkiemu…”

Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym pt: „Śpiewajmy Maleńkiemu” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Czas świątecznych przygotowań i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam wysłuchanie najpiękniejszych bożonarodzeniowych utworów, a wśród nich pastorałek delikatnych jak kołysanki i radosnych kolęd, głośnych jak okrzyki pasterzy. Śpiewając Maleńkiemu odnajdziemy w sercu… świątecznego ducha. Wśród utworów bożonarodzeniowych, pochodzących z różnych kultur, nie zabraknie oczywiście nastrojowych polskich kolęd, które wykonamy wspólnie z naszymi Gośćmi. W ten sposób poczujemy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszyć nam będą w tym radosnym wydarzeniu instrumenty muzyczne: fortepian i obój oraz śpiew wokalistów. Zapraszamy serdecznie na godz. 9:30.

13 XII 2018r.

Świąteczne Warsztaty Plastyczne ,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki…”


Drodzy Rodzice, w dniu 13 grudnia 2018r. w godzinach od 15:30 do 17:00 odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola warsztaty plastyczne o tematyce związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, na które zapraszamy Państwa serdecznie wraz z Dziećmi. Zapisy na udział w warsztatach przeprowadzi główny organizator - Pani Ewa Prusek. Święta to czas radości i wspomnień z dzieciństwa, którym towarzyszy zapach jodły, czekolady, pomarańczy i aromat pierniczków. W świątecznej aurze, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej przeniesiemy się do zaczarowanej krainy Krasnoludków i wytężając muzyczną wyobraźnię, wykonamy wspólnie piękne i oryginalne ozdoby na wigilijny stół, w postaci ukochanej przez Dzieci Choinki. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: sizal, sznurek, ozdobne łańcuchy, bibułę, makaron, brokatowy papier, koraliki, piórka, kolorowe cekiny, koronki i świecidełka. Wyczarujemy wspólnie, bajecznie ozdobione choinki, ciesząc się z efektów naszej pracy z Dziećmi. Niech radość tworzenia i magia Świąt towarzyszą Państwu podczas Świątecznych Warsztatów Plastycznych.

13 XII 2018 r.

Jasełka i Warsztaty Świąteczne w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym dla dzieci z autyzmem „Słowicza Ferajna” w Kielcach.

Mając na względzie promowanie idei właściwie rozumianej integracji społecznej, nasze przedszkole nawiązało współpracę z Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym dla Dzieci z autyzmem „Słowicza Ferajna” w Kielcach. W ramach współpracy Dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali będą uczestniczyć w dniu 13 grudnia 2018r. w Jasełkach oraz Warsztatach Świątecznych, zorganizowanych przez goszczącą nas placówkę. Nasi Wychowankowie będą mieli okazję podziwiać jak ich Rówieśnicy wcielają się w role aktorów i przypomnieć sobie historię Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że wspólne wykonywanie ozdób świątecznych pozwoli Dzieciom na bliższe poznanie się i stworzenie atmosfery opartej na życzliwości oraz wzajemnej pomocy. Dzięki życzliwości Państwa Stemplowskich, Rodziców Wiktorii z grupy Motylków, nasze Starszaki odbędą podróż do Słowiczej Ferajny autokarem, za co serdecznie dziękujemy, śląc buziaki od Dzieci.

14 XII 2018r.

III edycja Świątecznego Koncertu „Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki”

To już trzecia edycja koncertu ,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki.” W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż z udziałem Krasnoludków, które pomogły nam wyczarować piękne ozdoby świąteczne podczas warsztatów plastycznych. Będziemy wspólnie poszukiwać magicznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola studentów III roku Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, odbywają u nas praktykę pedagogiczną w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowali dla Was muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2018 roku o godzinie 10:30. Usłyszymy Świąteczną Baśń Muzyczną oraz pastorałki i polskie kolędy, podkreślające radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach muzycznych, wśród których królować będą instrumenty perkusyjne: cajon, bębny kubańskie conga, grzechotki i tamburyn oraz skrzypce, gitara i akordeon. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, wszak Święta Bożego Narodzenia to czas radości i niespodzianek.

17 XII 2018r. - M

18 XII 2018r. - M i K

19 XII 2018r. - P

20 XII 2018r. - B

Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Święta Bożego Narodzenia, Dzieci zaprezentują swoim Bliskim niosące nadzieję i radość Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe. Maluszki z grupy Motylków zapraszają Rodziców na uroczystość i wzruszający spektakl Bożonarodzeniowy w dniu 17 grudnia 2018r. Muchomorki i Krasnale zaprezentują swoim Bliskim tradycyjne i piękne w swojej prostocie Jasełka w dniu 18 grudnia 2018r. Dzieci z grupy Pszczółek będą gościć Rodziców w dniu 19 grudnia 2018r, z ciepłym przesłaniem od Dziewczynki z zapałkami, zaś Biedronki prezentując urokliwe Jasełka wprowadzą swoich Bliskich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia 2018r. Wszystkie świąteczne uroczystości odbędą się o godzinie 13:30. Dzieci przygotowały dla zaproszonych Gości miłą niespodziankę, dlatego prosimy Państwa o uśmiech, ciepłe słowa i świąteczny nastrój. Serdecznie Państwa zapraszamy na Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe.

17 – 21 XII 2018r.

W oczekiwaniu na pierwszą Gwiazdkę - cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- przybliżenie Dzieciom tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
- budzenie wrażliwości, inicjowanie pozytywnych przeżyć Dziecka,
- doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u Dzieci,
- rozbudzanie uzdolnień artystycznych: aktorskich, plastycznych, muzycznych, recytatorskich i wokalnych,
- tworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju w grupie
oraz w przedszkolu.

21 XII 2018r.

„Przedszkolna Wigilia”

Aby Świątecznej tradycji stało się zadość, w dniu 21 grudnia 2018r o godzinie 10:00, Dzieci z każdej z grup przedszkolnych spotkają się w swoich salach przy wigilijnym stole z Nauczycielami i Pracownikami przedszkola. Kultywując piękne Bożonarodzeniowe tradycje, Przedszkolaki nakryją do wigilijnego stołu, połamią się opłatkiem i złożą wszystkim świąteczne życzenia. Przy choince, w blasku świec, Dzieci zaśpiewają polskie kolędy dzieląc radość z narodzin Dzieciny. Wspólne świętowanie przy wigilijnym stole służyć będzie: poznawaniu i kultywowaniu tradycji bożonarodzeniowych,budowaniu świątecznego nastroju,integrowaniu Dzieci w grupie podczas wspólnie wykonywanych prac i przygotowań świątecznych, budzeniu więzi rodzinnych i społecznych.

10 I 2019r.

Spektakl Dzieci z grupy Pszczółek ,,Hu, hu, ha Zima nie jest taka zła” i Biały Dzień w Przedszkolu”


Głównym celem Białego Dnia jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. W tym szczególnym dniu czeka na Dzieci wiele niespodzianek. Po śniadaniu o godz. 10:00 powitamy uroczyście Panią Zimę. Pomogą nam w tym Dzieci z grupy Pszczółek, które zaprezentują Przedszkolakom program artystyczny ,,Hu, hu, ha Zima nie jest taka zła.” Podczas zajęć dydaktycznych Nauczyciele zapoznają naszych Milusińskich z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi i warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku oraz zdradzą Im jakie niespodzianki czekają na nas w przyrodzie zimą. Dzieci będą miały także pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli. Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem Białego Dnia będzie twórcza działalność plastyczna Dzieci, które wykonają indywidualnie i zbiorowo pomysłowe prace plastyczne: śnieżną postać Bałwanka lub Śnieżynki albo innych zimowych ludków. Ale to nie koniec atrakcji. Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy śpiewając ,,białe” piosenki i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu mile widziane są białe stroje. Zapraszamy Dzieci do wspólnej zabawy.

14-18 I 2019 r.

Zapraszamy Dzieci do udziału w cyklu Zajęć Profilaktycznych ,,Zdrowy Przedszkolak”


Realizując założenia Programu profilaktycznego przeprowadzimy tygodniowy cykl ciekawych zajęć edukacyjnych o tematyce ochrony zdrowia i konieczności codziennego szczotkowania ząbków. Spotkamy się także z przedstawicielami Służby Zdrowia, którzy przeprowadzą z Dziećmi super pomysłowe zajęcia profilaktyczne, w ramach których opowiedzą Przedszkolakom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe ząbki. To jednak nie koniec niespodzianek. Posumowaniem tygodnia ,,Zdrowy Przedszkolak” będzie ,,Dzień Zdrowej Przekąski,” zorganizowany 18 stycznia 2019r, podczas którego Dzieci będą miały możliwość rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych potraw, które potem ze smakiem spałaszują oraz okazję do rozmów na temat zdrowego odżywiania i możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pomysłowe ozdoby, którymi przystroją stoły nakryte do degustacji samodzielnie przygotowanych przekąsek. Serdecznie zapraszamy o godzinie 10:00.

11 II 2019r.

Pszczółki - g. 10:00 Muchomorki i Krasnale - g. 14:00

12 II 2019r.

Motylki - g. 10:00
Biedronki - g. 14:00

Z uwagi na absencję Dzieci podczas ferii zimowych trwających
od 14 do 27 I 2018r, Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się w miesiącu lutym.

Dzień Babci i Dziadka            

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najwspanialsze dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach, Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne niosące radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością bezwarunkową, pogodną i szczerą. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają kochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

11 – 15 II 2019r.

„Dzień Babci i Dziadka”- cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- kultywowanie tradycji przedszkola z udziałem zaproszonych Gości,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- rozwijanie umiejętności okazywania miłości, czułości, serdeczności,   zrozumienia i życzliwości bliskim,
- poznawanie i kultywowanie tradycji rodzinnych,
- aktywność plastyczna, wokalna i taneczna Dzieci, wynikająca z chęci sprawienia radości Babciom i Dziadkom.              

14 II 2019r.

Walentynkowy Bal Karnawałowy z Serduszkiem

Zgodnie z tradycją, Walentynkowo-Karnawałowy Bal odbędzie się w naszym Przedszkolu z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji Artystycznej „Mat-Art”, którzy gwarantują Przedszkolakom wspaniałą zabawę. Przygotowania do balu pozwolą na zacieśnienie emocjonalnej więzi wśród Dzieci i ośmielą Je do okazania sympatii Rówieśnikom. Podczas balu przekonamy się również, jak miło można spędzić czas na wspólnej zabawie z ulubioną Koleżanką lub Kolegą. Natomiast konkursy o tematyce walentynkowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich Wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując karnawałowe tradycje przybywamy na bal w pomysłowych kostiumach, z zapasem energii i wspaniałego humoru… Przy nieograniczonej pomysłowości naszych Pociech, wybór kostiumu może stać się wspaniałą okazją do zabawy dla całej Rodziny. Mile widziane są stroje nawiązujące do bajkowych Par. Zapraszamy zatem na bal: Kopciuszka i Królewicza, Roszpunkę i Księcia, Wróżki i Czarodziejów, Calineczkę i Elfa, Piękną i Bestię, Myszkę Miki i Minnie, Smerfetkę i Smerfa, Alladyna i Dżasminę, Freda i Wilmę, Shreka i Fionę, Gerdę i Kaja, Księżniczki i Rycerzy oraz inne baśniowe postaci, poszukujące drugiej połówki bajkowego serduszka. Gwoździem programu i finałem wesołej zabawy przy dźwiękach pięknych, baśniowych utworów muzycznych będzie wręczenie Dzieciom Walentynek ze skrzynki pocztowej. Nie zabraknie także gorących karnawałowych rytmów i tajemniczych niespodzianek, którymi rozbudzimy wyobraźnię Dzieci. Życzymy naszym Pociechom udanej zabawy i wspaniałych wrażeń. Zapraszamy na bal na godzinę 9:30.

11 - 14 II 2019r.

Bal karnawałowy” – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:

- doskonalenie umiejętności tanecznych,
- rozwijanie umiejętności plastycznych podczas wspólnego projektowania kostiumów na bal,
- wdrażanie do przestrzegania zasad kulturalnego zachowania w czasie konkursów, tańców oraz podczas wspólnej zabawy,
- kształtowanie u Dzieci odporności emocjonalnej poprzez uczestnictwo w konkursach,
- budzenie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych podczas wspólnej zabawy.

18 II 2019r.

Koncert Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej „Bajka Babci Akolady”

Spotkanie z muzyką kameralną będzie wspaniałą okazją do kontynuowania święta kochanych Babć i Dziadków. Zapraszamy Dzieci na muzyczną bajeczkę w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jak wiemy, wszystkie Babcie najbardziej na świecie kochają swoje Wnuczęta i to nawet wtedy, gdy ich pomysły przyprawiają je o zawrót głowy. Babcia i Dziadek - bohaterowie muzycznej opowieści, którzy mają dwoje uroczych Wnucząt, powspominają wspólnie spędzone chwile oraz będą zmagać się z nowymi wyzwaniami. Jeśli chcecie sprawdzić, jak na pomysły Wiolinki i Basika zareaguje ich Babunia, zapraszamy na muzyczną bajeczkę przy dźwiękach skrzypiec i wiolonczeli na godzinę 9:30.

20-21 II 2019 r.

Akcja profilaktyczna Pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Ideą akcji jest:
uświadomienie dorosłym jak poważny w skutkach jest brak leczenia nadciśnienia tętniczego, propagowanie wśród Rodziców i Bliskich naszych Przedszkolaków zdrowego stylu życia, dbanie o własne zdrowie, uświadomienie dorosłym faktu, że zdrowy Rodzic to zdrowe i szczęśliwe Dziecko, wpajanie nawyku wykonywania systematycznie badan profilaktycznych. Nadciśnienie tętnicze jest poważnym problemem społecznym. To choroba układu krążenia i zarazem najczęstsza przyczyna rozwoju choroby niedokrwiennej serca i udarów mózgu. Szacuje się, że co czwarty Polak cierpi na to podstępne i trudne w leczeniu schorzenie. Największym zagrożeniem jest fakt, że nie zdajemy sobie sprawy z choroby, gdyż z reguły nie odczuwamy żadnych dolegliwości związanych z jej występowaniem. Zawroty głowy, uczucie kołatania serca – zwyczajnie bagatelizujemy. Wychodząc naprzeciw potrzebom Rodziców i Opiekunów otwieramy w naszym przedszkolu dla punkt pielęgniarski w godzinach od 9:00 do 15:00. Panie Pielęgniarki pracujące w przedszkolu, dysponując profesjonalnym sprzętem, będą dokonywały bezpłatnie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi osobom zainteresowanym stanem swojego zdrowia. Zapraszamy Państwa do udziału w akcji. Dając Dzieciom dobry przykład uświadomicie Im jak ważne są badania profilaktyczne w życiu każdego z nas. W punkcie pielęgniarskim dostępne będą ulotki i materiały dotyczące chorób układu krążenia. Panie Pielęgniarki wykonując badania będą udzielały Państwu odpowiedzi na pytania, służąc Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy.

27 II 2019r.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś w Kielcach na spektakl „Zmruż oczko”

Zapraszamy Dzieci do obejrzenia spektaklu zrealizowanego na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii - Przemysława Żmiejko, podczas którego poznają historię małego Tadzia, który jest ich rówieśnikiem i przeżywa podobne życiowe dylematy. Otóż w pokoju chłopca po zmroku budzą się potwory. W ich towarzystwie bardzo trudno zachować spokój, nie mówiąc już o błogim odpłynięciu w krainę snu. Razem z bohaterem postaramy się poszukać odpowiedzi na pytanie… dlaczego tak trudno znieść obecność kogoś, kogo nawet nie zdołaliśmy poznać? Pomoże nam w tym niespodziewany Gość, który pewnego wieczoru odwiedza Tadzia. Jest to Ole Zmruż Oczko, przynoszący grzecznym dzieciom miłe sny. Chłopiec, zafascynowany tajemniczym przybyszem, daje mu się zaprosić w niezwykłą podróż, podczas której świat Andersena miesza się z absurdalną poetyką snu. Spektakl „Zmruż Oczko” to prosta, zabawna bajka o trudnej drodze pokonywania lęku przed ciemnością. Podczas spektaklu, którego atrybutem jest piękna oprawa plastyczna, będziemy mogli przy dźwiękach piosenek zapoznać się z odczytanymi na nowo znanymi baśniowymi motywami. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym wydarzeniu teatralnym. Razem pokonamy wszelkie strachy. Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest w godzinach od 8:30 do 10:30 - wyjazd po śniadaniu o godz. 8:30 /śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00/.

CYKLICZNIE: W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym będziemy odwiedzać Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach, naszych kochanych Sąsiadów. Przybędziemy w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, odwiedzimy z opłatkiem i podzielimy się radością z narodzin Jezusa prezentując spektakl ,,Jasełka.” Przyjdziemy z życzeniami, laurkami i występem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.” Przyniesiemy Im wiosenne kwiaty i zaprezentujemy spektakl z okazji ,,Pierwszego do dnia wiosny” i ,,Dnia kobiet” - aby dzielili z nami radość zabawy i aby czuli, że są ważni i potrzebni – tak jak w rodzinie.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.