^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player


HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I WYDARZEŃ
na rok szkolny 2017/2018

 UROCZYSTOŚCI
 WYDARZENIA
 WYDARZENIA
organizowane przy udziale 
Rady Rodziców

oznaczono czerwoną czcionką
(art. 54 ust. 8 Ustawy o systemie oświaty)
Wycieczki, wyjazdy do kina
i do teatru.
Warsztaty popołudniowe
dla dzieci i rodziców.
Akcje, udział w programach,
spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Data

Nazwa i opis wydarzenia, imprezy, akcji, programu.

05 IX 2017r. W trosce o zdrowie dzieci, nasze przedszkole przystępuje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh.

19-21 IX 2017r.

Akcja „Sprzątanie Świata," której celem jest:
- wdrażanie do poszanowania otaczającej nas przyrody,
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy,
- rozwijanie umiejętności dbania o teren przedszkolny,
- wdrażanie do zbierania i segregacji surowców wtórnych   w celu ochrony przyrody.

20 IX 2017r. Będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka pod hasłem: Miasto Kielce przyjazne Dzieciom. Przyświecają mu cele:wyłonienie najbardziej przyjaznych miejsc dla Dzieci w mieście, zachęcanie ich do zaprojektowania zmian dotyczących infrastruktury wokół przedszkola oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa Dzieci w mieście. Na naszych Milusińskich czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Starszaki wybiorą się na spacer po najbliższej okolicy celem przypomnienia i poznania miejsc, gdzie mogą spędzać czas wolny. Nie zabraknie też okazji do twórczej pracy Dzieci. Jej efekty zaprezentujemy Rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to je wyczarujemy. Będziemy tańczyć i uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Godz. 9:30.
23 IX 2017r.

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody,
- przygotowanie wraz z Dziećmi kącika jesiennego w salach,
- obserwacja przyrody i zjawisk pogodowych podczas spaceru w bezpośrednim kontakcie z naturą.

02 X 2017r.

"Moc buziaków dla Chłopaków" - pod takim hasłem odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.

Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek zaprezentują wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają pomysłowe upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, okazywanie szacunku i życzliwości swoim kolegom, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Godz. 11:00

06 X 2017r.

„Powitanie Jesieni” i ,,Dzień Czekolady w Przedszkolu.”

W tym dniu pożegnamy z całą serdecznością Lato i powitamy z radością piękną, Złotą Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Pszczółek” zaprezentują nam program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Pani Jesieni wystąpią także wiewiórki, wiatr, Dzieci zbierające barwne liście i Wróżki, pomocnice Jesieni malujące Świat czerwienią, złotem i brązem. W grupach nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,brązowe zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie,badawczą postawę wobec otaczającego świata, uczącezasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas czekoladowo-brązowych obchodów powitania jesieni będziemy degustować cudowny smakołyk jakim jest czekolada, będąca źródłem witamin i energii, dająca poczucie szczęścia, posiadająca właściwości relaksujące i uspokajające. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody oraz ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na złoto-brązowo-czekoladowo wykonamy także zdrowe, jesienne sałatki z cynamonem. Godz. 9:30.

10 X 2017r. Dzieci z grup: Motylków, Stokrotek oraz Muchomorków wybierają się na wycieczkę do Pasieki Rodzinnej ,,Miody Napękowskie" w Gminie Bieliny, na warsztaty edukacyjne dla Przedszkolaków. Ich celem jest poznanie życia pszczół, tajemnic produkcji miodu oraz budowy i wyposażenia ula. Specjalnością Pasieki Napękowskiej są miody spadziowe z drzew iglastych, rosnących w sercu Gór Świętokrzyskich. Pasieka prowadzona jest od kilkunastu lat przez Państwa Martę i Ireneusza Bęben, na bazie pszczelarskich tradycji rodzinnych i została włączona do Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego. Właściciele oprowadzą nas po swojej pasiece, w której Dzieci zostaną pszczelarzami i będą mogły aktywnie uczestniczyć podczas prac przy wirowaniu miodu z ramek z plastrami wosku. W tajemnice życia pszczół wewnątrz ula wprowadzi nas film edukacyjny opowiadający o tym jakie zadania pełnią w ulu pszczoły oraz ich Królowa. Atrakcją wycieczki są warsztaty praktyczne, w czasie których Dzieci będą mogły wytworzyć własnoręcznie świecę z wosku pszczelego, a po wykonaniu zadania skosztują owocu pracy pszczółek czyli pysznego miodu. Pobyt Dzieci wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach od 8:40 do 12:20.
13 X 2017r.

Akademia z okazji „Dnia Edukacji Narodowej.”

Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni dają Dzieciom lekcję szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. Z tej ważnej okazji odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta Akademia przygotowana przez najstarsze Dzieci z grupy Muchomorków, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci. Godz. 10:30.

16 X 2017r. Wznawiamy nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną.” Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Muzyczne Konstrukcje,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem przekonamy się, że Muzyka jest jak wielka budowla. Aby powstała, potrzebne są odpowiednie materiały i wytężona praca. Sprawdzimy jakież to konstrukcje dźwiękowe tworzyli najwięksi kompozytorzy, a przy okazji poznamy nazwy elementów, które się na nie składają. W tych wyjątkowych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką towarzyszyć nam będą: fortepian i akordeon. Czekamy z niecierpliwością na ,,muzyczne konstrukcje.” Godz. 13:00

25 X 2017r.

26 X 2017r.

27 X 2017r.

07 XI 2017r.

Uroczystość z okazji ,,Pasowania na Przedszkolaka” i ,,Pasowania na Starszaka.”

Dzień ślubowania i składania przysięgi jest wielkim wydarzeniem
w życiu każdego Dziecka. Celem tej wyjątkowej uroczystości jest:
- prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez Dzieci,
- kształtowanie u Dzieci postaw   patriotycznych,
- wdrażanie do poszanowania tradycji,
- rozbudzanie u Dzieci rozumienia słów przysięgi,
- rozumienie znaczenia praw i obowiązków Przedszkolaka,
- nawiązanie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.

Pragniemy, aby w tych jakże ważnych dla nas i dla Dzieci dniach towarzyszyli nam Rodzice i Opiekunowie. Aby dzielili z nami radość i dumę z osiągnięć naszych dzielnych, wspaniałych i kochanych Przedszkolaków.Zapraszamy na godz. 13:30.

30 X 2017r. Realizując cele i zadania Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego będziemy uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przybliżą nam zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, w celu wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia.Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Panią Sierżant Ewelinę Fortunę i Aspiranta Pana Roberta Nygę, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy wiedzę zdobytą w przedszkolu, ze znajomości zasad ruchu drogowego. Godz. 10:00.
31 X 2017r. Wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: „Amelka, Bóbr i Król na dachu.” Dzieci obejrzą przezabawną historię o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata, autorstwa Tankreda Dorsta. Tytułowa bohaterka Amelka wychowuje się w domu złej czarodziejki Fryg i jej marudnej córki Mruksy. Jest dobra, życzliwa i bardzo uczynna, więc z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Amelce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół: Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę. To od niej dziewczynka dostanie magiczną kłódkę, która uratuje wędrowców przed gniewem groźnej Sowy. Ale i tak największą niespodzianką tej wyprawy będzie odkrycie, czego szukał Roztargniony Król. Znalezienie zguby zaowocuje pryśnięciem wszystkich złych czarów i wielkim weselem na zamku. Kto stanie na ślubnym kobiercu, nietrudno się domyślić. Przedstawienie zrealizowano w planie aktorskim z elementami interakcji z widzem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo. Bajka o Amelce jest nie tylko mądra i pouczająca ale też dowcipna. Dzięki niej dowiemy się jak zatańczyć na łące z Gruszką, o czym rozmawiać z Dynią, w jakim języku śpiewają ptaki, jak noc zamienia się w dzień oraz kto może nosić sukienkę z wody? Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym wydarzeniu.Godz. 8:15 do 11:00.
2-3 XI 2017r. Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. Dzieci wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach pamiątkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej będzie nam towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To ważna lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.
10 XI 2017r

11 Listopada Święto Niepodległej Polski - Uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek.

W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległej Polski, dając Dzieciom lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju Dzieci poznały polskie symbole narodowe oraz pieśń Józefa Wybickiego ,,Mazurek Dąbrowskiego” – Hymn Polski, który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci zaprezentują zebranym także jedną z polskich pieśni wojskowych ,,Przybyli Ułani pod okienko,” noszącą początkowo nazwę Pieśni Czwartego Szwadronu,napisaną w 1914 przez Feliksa Gwiżdża, który stworzył tekst do melodii ludowej. Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział wszystkie Przedszkolaki, będzie niewątpliwie prezentacja polskiego tańca narodowego ,,Krakowiaka” oraz wspólne wykonanie pieśni ,,Jestem Polką i Polakiem.” Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola na godzinę 10:30.

13 XI 2017r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Śpiewnik Polski,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Kontynuując lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym z okazji obchodów Święta Niepodległości. Wysłuchamy pięknych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu trzech głosów żeńskich a cappella. Będzie to alt, sopran i mezzosopran. Poznamy bogaty repertuar Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty, autora 268 pieśni, słynnych operetek, baletów i oper, do których należą: Halka i Straszny Dwór. Wśród dzieł kompozytora nie zabrakło także pięknych pieśni patriotycznych. Będzie to wspaniała okazja by zdobyć wiedzę o Polsce sprzed stu lat. Zapraszamy Dzieci na spotkanie z muzyczną historią Polski. Godz. 13:00.
od 16 XI 2017r.
do 08 XII 2017r.
,,Szlachetna Paczka.” Nasze przedszkole włącza się do XVII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i wszystkie Przedszkolaki do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż Dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom, które pozwolą wspomóc naszych bliźnich i wywołać uśmiech na twarzach Dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z góry dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom – dobro powraca. Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem.
17 XI 2017r. Będziemy gościć w przedszkolu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pod intrygującym tytułem ,,O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach.”  Główna bohaterka babcia Danusia wymarzyła sobie, że zrobi na drutach dla swojej ukochanej wnusi czapkę i szalik z włóczki. Zaprzyjaźniony z babcią krasnal był bardzo zaciekawiony do czego służą kolorowe kłębuszki, przechowywane w koszyku. Gdy babcia zaspokoiła ciekawość krasnala obiecała, że wyczaruje z nich dla niego na zimę puszystą, cieplutką, czerwoną niespodziankę Dzieci śledząc uważnie przebieg wydarzeń na pewno rozwiążą zagadkę, w czym pomoże Im kotek i psotna myszka. Przekonają się również, że w życiu ważne jest to, by pomagać innym. Kontakt z żywym słowem jest niezwykle istotny w procesie edukacji. Wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Godz. 12:30
20 XI 2017r. Uczestniczymy w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r. Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Rzecznikiem praw Dziecka w Polsce jest Pan Marek Michalak. Szanując prawa Dzieci, nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2017r cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom ich prawa oraz przybliżenie Im postaci Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka-Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.”
24 XI 2017r. Świętujemy w przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym Pluszakiem - czyli Misiem lub inną ulubioną maskotką. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie wesołe, smutne, brązowe i kolorowe. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć poznamy historię Pluszowego Misia. Sprawdzimy naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Zorganizujemy Konkurs na Najsympatyczniejszego Pluszaka i oczywiście będziemy bawić się ukochanymi maskotkami. Życzymy Dzieciom ,,pluszowych” wrażeń.
od 27 XI 2017r.
do 02 I 2018r.
Przystępujemy Włączamy się do XVIII edycji Akcji ,,Góra Grosza," organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Głównym założeniem akcji jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez: zakup podstawowych lecz niezbędnych artykułów, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich pasji i zainteresowań, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji. Dziękujemy w imieniu Dzieci, którym pomagamy.
29 XI 2017r. ,,Mały Patriota” to konkurs, w którym będą uczestniczyły Dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek,” na zaproszenie Klubu Wojskowego w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie krótkiego programu artystycznego, upamiętniającego święto odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś celem - kształtowanie postaw patriotycznych. Nasze Przedszkolaki zaprezentują barwny, dynamiczny i wzruszający montaż słowno-muzyczno-taneczny, w którym opowiedzą historię Polski podczas trwania zaborów oraz walkę naszego narodu o wolność Ojczyzny. Dzieci wystąpią w mundurach i barwnych krakowskich strojach ludowych. Będą deklamować patriotyczne wiersze i śpiewać pieśni Legionów. Mamy nadzieję, że zachwycą publiczność żywiołowym wykonaniem polskiego tańca narodowego - Krakowiaka.
29 XI 2017r. „Andrzejkowy hokus-pokus" to hasło przewodnie imprezy, podczas którejgościmy w przedszkolu naszych Absolwentów, uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach. Gospodarzem spotkania będą Dzieci z grupy Muchomorków, które przygotują dla Gości wiele niespodzianek. Starsi koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek tylko Święto Katarzynki. Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania zdrowych smakołyków. Odprawimy także ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.”Celem imprezy jest zapoznanie Dzieci ze zwyczajami i obrzędami ludowymi, zaprezentowanie różnorodnych zabaw i wróżb związanych z dniem św. Andrzeja, kultywowanie andrzejkowych tradycji.
04 XII 2017r. W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Zapraszamy na godzinne spotkanie do grup w godzinach: Motylki, Stokrotki i Biedronki o godz. 10:00, Muchomorki i Pszczółki o godz. 11:00. Zapraszamy także chętnych Rodziców.        
05 XII 2017r. Z okazji Święta ,,Barbórki” nauczyciele przeprowadzą zajęcia dydaktyczne, związane tematycznie z pracą Górników. Wprowadzą Dzieci w tajniki trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy w kopalni odkrywkowej, zapoznają naszych Milusińskich z ciekawymi pojęciami typu: ,,park maszynowy” i ,,odstrzał” oraz zaprezentują Im na ilustracjach piękne galowe mundury. Opowiedzą Dzieciom legendę o Patronce Górników Barbarze i przeprowadzą konkurs z nagrodami na temat: ,,Skarby ziemi.” Godz. 9:30.
07 XII 2017r. II edycja Świątecznego Koncertu - Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki pt.: Dzyń, dzyń Mikołaju Święty. W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż z udziałem Świętego Mikołaja, w poszukiwaniu świątecznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji będziemy gościć w naszym przedszkolu studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy odbywają u nas praktykę pedagogiczną pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowują dla Was Dzieci muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Mikołajkowy. Mamy nadzieję usłyszeć piosenki o Mikołaju i pachnącym drzewku oraz pastorałki i polskie kolędy, które podkreślają radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach wśród których królować będą: trąbka, saksofon tenorowy i sopranowy, wiolonczela, akordeon guzikowy i flet poprzeczny. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, bo przecież Mikołajki i Święta to czas niespodzianek. Godz. 10:00.
08 XII 2017r. Powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art o niezwykle intrygującym tytule: ,,Pani Mikołajowa w tarapatach.” W ubiegłym roku, Dzieci z drżeniem serca śledziły przebieg wydarzeń w fabryce Św. Mikołaja, w której na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zastrajkowały zmęczone Elfy. Obecnie, jak nam wiadomo z przekazów medialnych, nic nie zakłóca wytężonej pracy Elfów w fabryce Św. Mikołaja. Dotarł do nas jednak niepokojący sms od Rudolfa Czerwononosego, że tym razem w niebywałych kłopotach znalazła się Pani Mikołajowa. Martwimy się, gdyż Św. Mikołaj nie odbiera od nas wiadomości i nie odpowiada na maile. Może podczas spektaklu pomożemy Pani Mikołajowej rozwiązać Jej problem, aby czekające na całym Świecie Dzieci otrzymały swoje wymarzone upominki. Wspierając bohaterów opowieści pozytywnym myśleniem, postaramy się przywrócić odwieczny ład i magię Świat Bożego Narodzenia. Jak potoczy się akcja i czy przybędzie do nas Św. Mikołaj dowiemy się o godzinie 9:30. Po emocjonujących przygodach Pani Mikołajowej, nasz długo wyczekiwany Gość wręczy upominki wszystkim Przedszkolakom. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.
08 XII 2017r.

„Mikołajki”  - cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- pielęgnowanie zwyczajów związanych ze Św. Mikołajem,
- budzenie u Dzieci poczucia empatii oraz rozumienia emocji i potrzeb drugiego człowieka,
- odczuwanie radości z obdarowywania innych,
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć radości i wdzięczności bliskim,
- pogłębianie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.

11 XII 2017r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym pt.: „Kolędowa Mapa Świata,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam podróż w różne zakątki Ziemi, gdzie zajmiemy się poszukiwaniem… świątecznego ducha. Wysłuchamy utworów bożonarodzeniowych, pochodzących z różnych kultur. Oczywiście, nie zabraknie wśród nich nastrojowych polskich kolęd, które wykonamy wspólnie z naszymi Gośćmi. W ten sposób poczujemy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszyć nam będą w tej podróży instrumenty muzyczne: fortepian, saksofon, dzwonki i śpiew. Godz. 13:00.
13 XII 2017r. ,,Święta w lesie” - warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci,
związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia
, które wnoszą w nasze życie radość i wspomnienia z dzieciństwa, którym towarzyszy zapach jodły, czekolady, pomarańczy i aromat pierniczków. Jak możemy się domyślić, hasło przewodnie warsztatów nie sugeruje opieszałości w przygotowaniach świątecznych, lecz podpowiada skąd zaczerpnęliśmy materiały i pomysły do tegorocznej edycji warsztatów.W świątecznej aurze, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej przeniesiemy się do zimowego lasu i czerpiąc z jego bogactw, wykonamy wspólnie piękne i oryginalne ozdoby z szyszek oraz świąteczne dzwoneczki na wigilijny stół i na choinkę. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: szyszki, koraliki, bibułę, brokatowy papier, kolorowe cekiny, wstążeczki i świecidełka. Będziemy wiązać wstążeczki, naklejać ozdoby i wspólnie cieszyć się z efektów naszej pracy z Dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia. Godz. 15:30.

18 XII 2017r.

19 XII 2017r.

20 XII 2017r.

21 XII 2017r.

Spektakle Bożonarodzeniowe i „Jasełka”  

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Święta Bożego Narodzenia, Dzieci zaprezentują swoim Bliskim niosące nadzieję i radość Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe, które mają na celu:
- przybliżenie Dzieciom tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
- budzenie wrażliwości, inicjowanie pozytywnych przeżyć Dziecka,
- doskonalenie wyrazistej mowy, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u Dzieci,
- rozbudzanie uzdolnień artystycznych: aktorskich, plastycznych, muzycznych, recytatorskich i wokalnych,
- tworzenie miłego, ciepłego i świątecznego nastroju w grupie
oraz w przedszkolu.

Dzieci przygotowują dla zaproszonych Gości miłą niespodziankę, dlatego prosimy Państwa o uśmiech, ciepłe słowa i świąteczny nastrój. Zapraszamy na godz. 13:30.

22 XII 2017r.

„Przedszkolna Wigilia”    

Dzieci z każdej z grup przedszkolnych spotkają się w swoich salach przy wigilijnym stole z Nauczycielami i Pracownikami przedszkola. Kultywując piękne Bożonarodzeniowe tradycje, Przedszkolaki nakryją do wigilijnego stołu, połamią się opłatkiem i złożą wszystkim świąteczne życzenia. Przy choince, w blasku świec Dzieci zaśpiewają polskie kolędy, dzieląc radość z narodzin Dzieciny. Uroczystość ma
na celu:
- poznawanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych,
- tworzenie świątecznego nastroju,
- integrowanie Dzieci w grupie podczas wspólnie wykonywanych prac i przygotowań świątecznych,
- budzenie więzi rodzinnych i społecznych.

08 I 2018r. Powitanie Zimy i ,,Biały Dzień w Przedszkolu.” Jej głównym celem jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. W tym szczególnym dniu czeka na Dzieci wiele niespodzianek. Po śniadaniu o godz. 9:45 powitamy uroczyście Panią Zimę. Pomogą nam w tym Dzieci z grupy Biedronek, które zaprezentują Przedszkolakom program artystyczny pt.: ,, My się zimy nie boimy.” Podczas zajęć dydaktycznych Przedszkolaki będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli. Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem Białego Dnia będzie twórcza działalność plastyczna Dzieci, które wykonają indywidualnie i zbiorowo pomysłowe prace plastyczne: śnieżną postać bałwanka. Niespodzianką dla Dzieci będzie wizyta aktorów teatru KOP, którzy zaprezentują Przedszkolakom spektakl edukacyjny ,,Zima i bałwanek Franek.” Tytułowi bohaterowie przeżywając zabawne przygody, zapoznają Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi i warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku oraz zdradzą nam jakie niespodzianki czekają na nas w przyrodzie zimą. W czasie trwania spektaklu Dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć w akcji m.in. poprzez wspólne śpiewanie piosenek z aktorami. Przedstawienie utrzymane w konwencji humorystycznej, dostarczy naszym Milusińskim wiele radości i ciepłych wrażeń, mimo … trwającej zimy. Ale to nie koniec atrakcji. Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy tańcząc ,,Białego Walczyka” i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Zapraszamy na godz. 10:00.
10 I 2018r. Gościmy w przedszkolu aktorów Teatru Lalki i Aktora ,,KUBUŚ” z Kielc, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl oparty na kanwie znanej i lubianej przez Nich bajki, autorstwa Aleksandra Puszkina pt.: ,,O rybaku i złotej rybce.” Każdy z nas chciałby mieć Złotą Rybkę spełniającą życzenia. Moglibyśmy ją poprosić o hulajnogę, albo o rower. Albo nie… najlepiej o skuter! Albo o coś zupełnie innego! W każdym razie, dobrze byłoby mieć taką Złotą Rybkę… W bajce Aleksandra Puszkina podobnie myślała Żona Rybaka, który wiódł szczęśliwe życie, choć mieszkał w ubogiej chacie. Cieszył się z tego co miał, mimo że było tego niewiele. Natomiast jego Żona zwana Babą, wciąż była niezadowolona i ciągle chciała więcej. Czy Złota Rybka zaspokoi wszystkie jej pragnienia? Dowiemy się o tym podczas spektaklu. Bajka „O Rybaku i Złotej Rybce,” którą w dowcipny sposób opowiedziała na nowo Marta Guśniowska, przypomni nam o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca i o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić. Atutem spektaklu jest żywy plan, piękne lalki i unikalna scenografia, którą zobaczymy na żywo w naszym przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych teatralnych wrażeń. Spektakl odbędzie się o godzinie 10:00.

22 I 2018r.

23 I 2018r.

24 I 2018r.

25 I 2018r.

Dzień Babci i Dziadka            

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najwspanialsze dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach, Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne niosące radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością bezwarunkową, pogodną i szczerą. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają kochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola o godz. 13.30

22 I 2018r.

23 I 2018r.

24 I 2018r.

25 I 2018r.

„Dzień Babci i Dziadka”- cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- kultywowanie tradycji przedszkola z udziałem zaproszonych Gości,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- rozwijanie umiejętności okazywania miłości, czułości, serdeczności,   zrozumienia i życzliwości bliskim,
- poznawanie i kultywowanie tradycji rodzinnych,
- aktywność plastyczna, wokalna i taneczna Dzieci, wynikająca
z chęci sprawienia radości Babciom i Dziadkom.              

02 II 2018r. Karnawał w Krainie Baśni ,,Z Kopciuszkiem na Balu u Księcia” z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć cudowne i wzruszające przygody bohaterów znanej na całym Świecie baśni Braci Grimm, niosącej przekaz, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym a cierpliwość, uczciwość i skromność pomogą nam przezwyciężyć wszelkie trudności, w drodze do celu jakim jest prawdziwa miłość. Podczas balu przekonamy się również o cudowności i niezwykłości zaczarowanego świata baśni, w którym dobro zawsze zwycięża zło. Wspólne zabawy i konkursy o tematyce baśniowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich Wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując karnawałowe tradycje przybywamy na bal w pomysłowych kostiumach, z zapasem energii i wspaniałego humoru. Kopciuszkowi będą towarzyszyć na balu postaci z innych, znanych Dzieciom bajek . Przy nieograniczonej pomysłowości naszych Pociech, wybór kostiumu może stać się wspaniałą okazją do zabawy dla całej Rodziny. Mile widziane są stroje rodem z Krainy Baśni. Zapraszamy zatem na bal Roszpunkę, Rycerzy, Królewnę Śnieżkę, Krasnoludki, Kota w butach, Smoka, Wróżki, Piękną i Bestię, Czerwonego Kapturka, Wilka, Dworzan, Króla i Królową, Myszkę Miki i Minnie oraz inne baśniowe postaci.
Bal odbędzie się w godzinach od 9:30 do 12:00 przy dźwiękach pięknych, baśniowych utworów muzycznych. Nie zabraknie także gorących karnawałowych rytmów i tajemniczych niespodzianek, którymi rozbudzimy wyobraźnię Dzieci. Życzymy naszym Pociechom wspaniałej zabawy i niezapomnianych baśniowych wrażeń.
02 II 2018r.

„Bal karnawałowy” – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- doskonalenie umiejętności tanecznych,
- rozwijanie umiejętności plastycznych podczas wspólnego projektowania kostiumów na bal,
- wdrażanie do przestrzegania zasad kulturalnego zachowania w czasie konkursów, tańców oraz podczas wspólnej zabawy,
- kształtowanie u Dzieci odporności emocjonalnej poprzez uczestnictwo w konkursach,
- budzenie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych podczas wspólnej zabawy.

05 II 2018r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Karnawał Zwierząt” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w cudownych karnawałowych nastrojach udamy się w muzyczną podróż do świata najwierniejszych przyjaciół ludzi. To będzie zwierzęcy zawrót głowy. Ciekawe czy Dzieci odgadną, którzy z naszych przyjaciół ukryli się w zoologicznej fantazji Camill´a Saint-Seansa, francuskiego kompozytora oraz w utworach rosyjskiego oficera Modesta Musorgskiego, który porzucił karierę wojskową dla muzyki. W rozwiązywaniu muzycznych zagadek towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i wiolonczela. Życzymy Dzieciom radosnych wrażeń podczas karnawałowego koncertu kameralnego. Godz. 13:00.
7,8 II 2018r.

Akcja profilaktyczna Pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Ideą akcji jest:                                                

uświadomienie dorosłym jak poważny w skutkach jest brak leczenia nadciśnienia tętniczego, propagowanie wśród Rodziców i Bliskich naszych Przedszkolaków zdrowego stylu życia, dbanie o własne zdrowie, uświadomienie dorosłym faktu, że zdrowy Rodzic to zdrowe i szczęśliwe Dziecko, wpajanie nawyku wykonywania systematycznie badan profilaktycznych. Nadciśnienie tętnicze jest poważnym problemem społecznym. To choroba układu krążenia i zarazem najczęstsza przyczyna rozwoju choroby niedokrwiennej serca i udarów mózgu. Szacuje się, że co czwarty Polak cierpi na to podstępne i trudne w leczeniu schorzenie. Największym zagrożeniem jest fakt, że nie zdajemy sobie sprawy z choroby, gdyż z reguły nie odczuwamy żadnych dolegliwości związanych z jej występowaniem. Zawroty głowy, uczucie kołatania serca – zwyczajnie bagatelizujemy. Wychodząc naprzeciw potrzebom Rodziców i Opiekunów otwieramy w naszym przedszkolu dla punkt pielęgniarski w godzinach od 9:00 do 15:00. Panie Pielęgniarki pracujące w przedszkolu, dysponując profesjonalnym sprzętem, będą dokonywały bezpłatnie pomiaru ciśnienia tętniczego krwi osobom zainteresowanym stanem swojego zdrowia. Zapraszamy Państwa do udziału w akcji. Dając Dzieciom dobry przykład uświadomicie Im jak ważne są badania profilaktyczne w życiu każdego z nas. W punkcie pielęgniarskim dostępne będą ulotki i materiały dotyczące chorób układu krążenia. Panie Pielęgniarki wykonując badania będą udzielały Państwu odpowiedzi na pytania, służąc Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy.

12-16 II 2018r. Cykl Zajęć Profilaktycznych ,,Zdrowy Przedszkolak,” w ramach którego uczestniczymy w VII edycji   Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,” szczotkując codziennie ząbki, za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” Realizując założenia Programu przeprowadzimy tygodniowy cykl ciekawych zajęć edukacyjnych,korzystając ze scenariuszy Akademii. Spotkamy się także z przedstawicielami Służby Zdrowia, lekarzem stomatologami: Panią Martą Parzyszek i asystentem stomatologa Panią Beatą Maciejec, które opowiedzą Dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 12 lutego 2018r i przeprowadzą z Dziećmi super-oryginalne zajęcia profilaktyczne. To jednak nie koniec atrakcji. Posumowaniem tygodnia ,,Zdrowy Przedszkolak” będzie ,,Dzień Zdrowej Przekąski,” zorganizowany 16 lutego 2018r, podczas którego Dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych potraw, które potem ze smakiem spałaszują oraz okazję do rozmów na temat zdrowego odżywiania i możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pomysłowe ozdoby, którymi przystroją stoły nakryte do degustacji samodzielnie przygotowanych przekąsek. Serdecznie zapraszamy. Godz. 10:00.
14 II 2018r.

Dzień Świętego Walentego”

Kultywując tradycje walentynkowe zachęcimy Dzieci do okazywania innym ludziom sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Przedszkolaki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zaproszą koleżanki i kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Wszystkie Dzieci wezmą udział w grach zręcznościowych, zabawach ruchowych i konkursach. Atrakcją uroczystości będzie niewątpliwie ,,Poczta Walentynkowa,” oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć Dzieci wykonają indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarują Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Postaramy się być dobrymi i życzliwymi ludźmi, zaczynając każdy dzień uśmiechem i dobrym słowem. Celem imprezy jest integracja Dzieci ze środowiskiem lokalnym, czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu, rozwijanie u nich poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej.

od 26 II 2018r.
do 02 III 2018r.
W ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” powitamy w przedszkolu ciekawych Gości. Do wspólnego czytania   książek zachęci dzieci aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach Pani Hanna Świętnicka, która w dniu 26 lutego zapozna nas z tajnikami pracy aktora lalkarza, zaprezentuje lalki ze znanych Dzieciom spektakli teatralnych oraz z aktorską swadą i grą sceniczną przeczyta naszym Milusińskim scenariusz wybranej baśni. W dniu 27 lutego poznamy alternatywne sposoby czytania metodą Braill'a z udziałem przedstawicieli Fundacji Szansa dla Niewidomych, działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, upowszechniającej ideę integracji społecznej oraz prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. Kampania ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” podnosi świadomość Rodziców i Nauczycieli na temat potrzeby czytania Dzieciom i spędzania z nimi wolnego czasu, jako warunku ich wszechstronnego rozwoju. Promując wśród Dzieci ideę czytelnictwa będziemy gościć w przedszkolu w dniu 1 marca 2018r. Panią Edytę Pedrycz,pracownika Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, z którą współpracujemy od wielu lat. Na zakończenie akcji wspólnego czytania odwiedzi nas były trener Klubu Sportowego VIVE TARGI Kielce, Pan Bogdan Wenta, który zawita do nas w dniu 2 marca 2018r. Zgodnie z zasadą ,,coś dla ducha i dla ciała” mamy nadzieję na wspólne czytanie książek oraz trening piłki ręcznej. Nasi Goście przeczytają Dzieciom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej. Godzina spotkań: 10:00.
28 II 2018r.

„Cała Polska czyta Dzieciom z Rodzicami” W dniu 28 lutego 2018r.odwiedzą nas w przedszkolu najbardziej kochani przez Dzieci Goście - czyli Rodzice, którzy przeczytają Przedszkolakom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej.Celem wizyty Rodziców jest propagowanie codziennego czytania Dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, umysłowego i społecznego, budowanie zasobów wewnętrznych Dziecka oraz kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Godz. 10:00
08 III 2018r. „Do ogrodu Marzec pobiegł, zbudzić kwiaty na Dzień kobiet" to motto Uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Dzieci z grupy Pszczółek zaprezentują wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Kobietom małym i dużym, które obdarują pomysłowymi upominkami. Nie zabraknie także zdrowego słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest: wzbogacanie wiadomości na temat pracy kobiet w różnych zawodach, wzmacnianie więzi społecznych w grupie, kształtowanie u Wychowanków szacunku dla kobiet, okazywanie przyjaźni i życzliwości swoim Koleżankom, rozwijanie zainteresowań twórczych i zdolności plastycznych, kształtowanie poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości. Godz. 10:00.
09 III 2018r.

Gościmy w przedszkolu Aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: ,,Czarująca żaba.”

Pełna humoru i zabawnych zdarzeń opowieść, przeniesie Dzieci w świat beztroskiej zabawy i radości. Główna bohaterka Żaba, która jest nie tylko czarująca lecz potrafi czarować, udowodni podczas swojej podróży i spotkań z Królem, Wodnikiem i tajemniczym Jegomościem we fraku, że jeśli się czegoś bardzo pragnie to wszystko można osiągnąć pokonując nawet najtrudniejsze przeszkody, tylko trzeba wierzyć w swoje możliwości. Razem z Żabą przekonamy się co znaczy strach, odwaga, miłość i poświęcenie. Dowiemy się także czym może zakończyć się zanieczyszczanie środowiska, co ściśle wiąże się z realizacją programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas.” Oczywiście w finale dobro zwycięży ze złem, a my postaramy się dbać o nasze środowisko. Godz. 12:30.

od 12 III 2018r.

do 14 III 2018r.

Zajęcia i Warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Języka rozpoczniemy w naszym przedszkolu w dniu 12 marca 2018r., zapraszając Dzieci do udziału w ,,Konkursie Recytatorskim,” podczas którego 10-u małych Deklamatorów zaprezentuje wybrane utwory literatury dziecięcej. Jury złożone z nauczycieli, oceniać będzie u Dzieci poprawną wymowę, dykcję i estetyczną artykulację. Za udział w konkursie czekają na Dzieci piękne i ciekawe nagrody. Tydzień Kultury Języka urozmaicą w dniach 12 i 13 marca zajęcia edukacyjne pt.: ,,Poprawna Polszczyzna,” podczas którychbędziemy ćwiczyć poprawną wymowę i estetyczną artykulację, stosując w dialogach zwroty grzecznościowe. Atrakcją dla Dzieci będą w tym dniu niewątpliwie ,,Bajki z kliszy, czyli ,,stare” bajki wyświetlane z projektora, ukryte na rolkach kliszy. Dla nas będzie to powrót do lat dzieciństwa a dla Dzieci nowa, wspaniała przygoda ucząca ich poszanowania dla przeszłości i zdobyczy cywilizacji. Upowszechniając ideę integracji społecznej oraz prawa, potrzeby i zasoby osób niepełnosprawnych, pamiętamy o przypadającym w dniu 3 marca Międzynarodowym Dniu ochrony Ucha i Słuchu, organizując z tej okazji w dniu 14 marca warsztaty edukacyjne przy współpracy z Nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach pt.: ,,Bajki migowe.” Celem zajęć jest rozwijanie kultury języka oraz zapoznanie Dzieci ze znakami w języku migowym, na podstawie adaptacji bajki o Jasiu i Małgosi, dokonanej na język migowy przez naszych Gości. Zajęcia będą prowadzone przez lektora i tłumacza, którzy ubrani na czarno, w białych rękawiczkach z rekwizytami symbolizującymi poszczególne postaci, zaprezentują bajkę w języku migowym. Lektor demonstrując znakami migowymi treść bajki a tłumacz tłumacząc. Po każdym fragmencie bajki nastąpi przerwa w narracji by zachęcić Dzieci, do powtórzenia poznanych znaków migowych. Mając na uwadze właściwy rozwój Dzieci,organizujemy w dniu 14 marca 2018 r w siedzibie przedszkola przesiewowe badania słuchu, przeprowadzone przez surdologopedów z SOSW, do skorzystania z których serdecznie zapraszamy naszych Podopiecznych. Warunkiem przystąpienia do badań jest pisemna zgoda Rodzica/Prawnego Opiekuna Dziecka. Godz. 9:30.
16 III 2018r. W ramach profilaktyki i promocji zdrowia uczestniczymy w spotkaniu z Panią pielęgniarką. Podczas spotkania poruszymy wspólnie tematy związane ze zdrowym odżywaniem, sposobom zapobiegania chorobom i dbaniem o własne zdrowie. Godz. 10:30.
21 III 2018r. Zielony Dzień w Przedszkolu „Pożegnanie Zimy - powitanie Wiosny.” Wszystkie Przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Panią Zimy i powitają z radością, niecierpliwie wyczekiwaną Panią Wiosnę. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Muchomorków” zaprezentują nam humorystyczny program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Zimy i Wiosny wystąpią mieszkańcy lasu i łąki. W tym dniu pożegnamy kolorowymi ,,maikami” śpiewem i piosenką symbol odchodzącej zimy, czyli wspólnie wykonaną Ekologiczną Pannę Marzannę. W grupach Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,zielone zajęcia dydaktyczne” kształtujące badawcze postawy wobec otaczającego świata, uczącezasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zielonych obchodów powitania wiosny jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: pożegnanie Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy, integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na zielono wykonamy także zdrowe wiosenne, zielone sałatki. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń. Godz. 10:30.            
23 III 2018r. Pokaz Mody Wiosennej w Salonie Modowym ,,U Ważki i Kukułki.” Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej, uwzględniającej trendy obowiązujące w tajemniczym, malutkim lecz niezwykle bogatym świecie owadów i ptaków. Zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu wszystkie Dzieci. Pokaz odbędzie się w dniu 23 marca 2018r o godzinie 10:00 w Sali wielofunkcyjnej, która w tym dniu zamieni się w Salon Modowy ,,U Ważki i Kukułki.” Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentują na ,,wybiegu” przy wtórze nastrojowych utworów muzycznych wspaniałą Kolekcję Wiosenną, przygotowaną z pomocą Rodziców według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata owadów i ptaków, wykonaną z wszelkich dostępnych materiałów typu: tkaniny, folia, karton, bibuła, wstążki. Mamy nadzieję zobaczyć na wybiegu pszczółki, mrówki, biedronki, chrząszcze, jętki, motyle, ważki, żuczki, jaskółki, bociany, sikorki, wróbelki, papużki, słowiki, pawie, sroczki i inne zwierzątka. Mile widziane są też kreacje ekologiczne. Liczymy na pomysłowość Dzieci i Rodziców, wspaniałą zabawę oraz moc niezapomnianych wrażeń. Godz. 10:00.
27 III 2018r. ,,Wielkanocny zawrót głowy” - warsztaty plastyczne dla Rodziców i Dzieci o tematyce świąteczno-wiosennej. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Iwona Jaworska. Podczas zajęć w aurze wiosennej atmosfery przygotujemy ozdoby na wielkanocny stół. Będą to kurki, kurczaczki, pisanki, zajączki ,,do koszyczka” i kwiatuszki ,,do wazonika.” W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: barwne tekturki, styropian, filc, bibułę, patyczki, kolorowe piórka, wstążeczki, brokatowy papier o zróżnicowanej fakturze i ozdobnym deseniu. Będziemy wycinać, kleić i wspólnie cieszyć się z efektów naszej pracy z Dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia. Godz. 15:30.
28-30 III 2018r.

Święta Wielkanocne – cykl zajęć dydaktycznych mających na celu:
- przybliżanie Dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy (palmy wielkanocne, pisanki, śmigus – dyngus),
- integrowanie Dzieci w grupie przedszkolnej podczas prac plastycznych, wykonywanych wspólnie w ramach przygotowań świątecznych.        

6 IV 2018r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, zapraszamy do naszego przedszkola pracownika służby zdrowia. Będziemy mieć okazję do ponownego poruszenia problemów związanych ze zdrowiem i dbaniem o nie. Celem zajęć jest:
- poznawanie znaczenia pracy lekarza i pielęgniarki, 
- wzbudzanie szacunku dla ich pracy,
- kształtowanie u Dzieci zachowań   prozdrowotnych, 
- uświadomienie Dzieciom znaczenia   zapobiegania zachorowaniom i dbania o własne zdrowie.

09 IV 2018r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Żarty i żarciki pełne muzyki” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prima aprilis to czas żartów i płatania niewinnych figli, zaś wiosna i budząca się do życia przyroda to czas radości. Poszukamy ich w muzyce i zbadamy, czy jest ona naprawdę tak poważna jak o niej czasem mówią. W wiosennym spotkaniu z muzyką towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i śpiew. Godz. 13:00.
13 IV 2018r. Przygoda z kinem Helios. Seans w kinie dla Dziecka w wieku przedszkolnym topodróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat sprawiają, że dziecięca wyobraźnia pracuje bardzo intensywnie. My ten potencjał wykorzystamy, łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych. Kinowe warsztaty przed seansem pomogą Dzieciom w pełni świadomie obejrzeć film. Animator poprzez zabawę wprowadzi Dzieci w tematykę filmu, uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający małego widza. Przygoda z kinem dla Starszaków to kontynuacja ekranizacji bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt pt.: "Kacper i Emma jadą w góry," której tematyka jest bliska naszym Milusińskim, ukazując przygody dwójki przedszkolaków przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. To opowieść o przyjaźni, ale też o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami w życiu pięciolatków. Tym razem będziemy towarzyszyć bohaterom na wycieczce w górach. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Przygoda z kinem dla Dzieci młodszych to bajka pt.: ,,Pamiętniki Florki,” pokazująca świat z perspektywy małej ryjówki – Florentyny, która nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć, nazywać i oswajać swoje emocje. Seans o godz. 10:00.
19 IV 2018r.

Promując wśród Dzieci ideę dbałości o środowisko naturalne, jesteśmy Organizatorem Konkursu o tematyce przyrodniczej, do udziału w którym zapraszamy naszych Kolegów z innych Przedszkoli

Celem konkursu jest:
- współpraca ze środowiskiem lokalnym i innymi przedszkolami,
- rozwijanie zainteresowań proekologicznych,
- przezwyciężanie tremy podczas indywidualnych prezentacji,
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole, 
- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rówieśnikami,
- zachęcanie Dzieci do aktywnego uczestniczenia w życiu przedszkola,
- budowanie poczucia własnej wartości,
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy,
- kształtowanie obiektywizmu w ocenie własnych i cudzych osiągnięć.

20 IV 2018r.

godz. 9:15

gr. I, III, IIIa

24 IV 2018r.

Godz. 10:30

Gr. II, IV

Wyjeżdżamy w dwóch turach do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na spektakl wystawiany na małej scenie pt.: ,,Pan Maluśkiewicz i Wieloryb.” Mały człowiek i duże przedsięwzięcie, czyli wyprawa na poszukiwanie wielkiej ryby - oto skrót słynnego wiesza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb,” a także fabuły spektaklu o tym samym tytule. To zabawna opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyrusza w rejs łodzią z łupinki orzecha, a po drodze - jak to bywa w zamorskich wojażach - spotyka go szereg przygód i niespodzianek. Warto do tej ekspedycji dołączyć bo nie dość, że twórcy wzięli na warsztat kultową pozycję literatury dziecięcej, to jeszcze ujęli ją w niezwykle oryginalnej formie teatru kolorowych cieni, powstających pod okiem specjalizującego się w tej technice reżysera Krzysztofa Zemło, któremu towarzyszyli w pracy scenografka Ewa Zemło, kielecki muzyk Wojciech Lipiński oraz oczywiście zespół „Kubusia”.  W efekcie ich artystycznych poszukiwań powstała inscenizacja urzekająca plastyką, grą świateł i prostotą rozwiązań. Co w połączeniu ze wspaniałą, pełną humoru poezją Tuwima gwarantuje publiczności niezapomniane spotkanie z Panem Maluśkiewiczem, który zmieścił do swojej łupinki nie tylko żeglarski ekwipunek, ale na przykład rower i armatę. W bajkach, a zwłaszcza w teatrze, wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, gdy czaruje się cieniem. Serdecznie zapraszamy.
25 IV 2018r. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, Dzieci wezmą udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych pt.: ,,Zabawy Małego Badacza,” przygotowanych przez Wychowawców. Będą to ciekawe i bezpieczne doświadczenia i eksperymenty ze świata fizyki, chemii i przyrody. Mamy nadzieję, że przeprowadzone ,,zabawy badawcze” rozbudzą w Dzieciach chęć poznawania i doświadczania nowych, ekscytujących zjawisk, stanowiących bogactwo otaczającego nas świata i uwrażliwią je na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Czekamy na to wydarzenie z niecierpliwością. Godz. 9:30.
26 IV 2018r. W ramach dalszych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczestniczymy w Projekcie Edukacyjnym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej z Kinem Sferycznym, który jest połączeniem rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Podróżując po świecie flory z przemiłymi owadami: dociekliwą biedronką Dolores i wyjątkowym świetlikiem Mikem, bohaterami filmu ,,Tajemnice drzew,” dowiemy się jak dbać o świat roślin naszej planety i dlaczego drzewa nazywamy ,,płucami ziemi.” Projekcja odbędzie się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci będą oglądały film pod kątem 360˚. W czasie pokazu sympatyczne owady wytłumaczą nam zagadnienia dotyczące fotosyntezy, struktury drzew od korzeni do liści, ich wyjątkowego znaczenia w podtrzymaniu życia na Ziemi i roli jaką pełnią, chroniąc środowisko i różnorodność biologiczną naszej planety. Odpowiedzą na pytania: Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? Jak wbrew grawitacji woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, w którym odkryją największe tajemnice drzew. Pokaz oparty jest na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli. Rozmiar kopuły kina sferycznego to 5 m średnicy i 3 m wysokości. Godz. 9:30 – 12:00.
27 IV 2018r. Cykl zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego zakończymy oglądając spektakl o tematyce pro-ekologicznejpt.: ,,Dyzio i Dodo razem z przyrodą,” w wykonaniu animatorów Zespołu muzycznego KOP. Przybysz z innej planety Dodo, ląduje na Ziemi i jako turysta próbuje poznać nowe dla niego otoczenie. Spotyka "ziemskiego" kota Dyzia. Dodo pochodzi ze świata, w którym wszystko jest uporządkowane i wytworzone sztucznie. Dlatego każdy przejaw istnienia Natury jest dla niego dziwny, obcy i zbędny. Jednak Dyzio uświadamia mu jak piękne i niezbędne dla życia jest naturalne środowisko i przekonuje go, że przyroda wymaga ochrony przed nieodpowiedzialną działalnością Człowieka. Dodo postanawia zostać pomocnikiem Strażnika Przyrody i chronić ją wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Do pomocy zaprasza również widzów. Dzieci razem z Dodo przyswajają sobie takie terminy, jak: przyroda, natura, środowisko i ekologia oraz dowiadują się jak ważne jest szanowanie przyrody. Godz. 11:00.

27 IV 2018r.

Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi. Dzieci z grupy Muchomorków zapraszają Kadrę Przedszkola, Rodziców, Koleżanki i Kolegów na uroczystą Akademię z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Flagi, Godła, Hymnu Polski, przeżyjemy wraz z Dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju zaśpiewamy razem z Dziećmi Hymn Polski: ,,Mazurek Dąbrowskiego,” wpisany w historię i tradycję naszej Ojczyzny. Uświadomimy Dzieciom powagę Święta Konstytucji, będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie. Zapraszamy na spotkanie z historią Polski, którą w piękny i patriotyczny sposób zaprezentują nam Starszaki pod opieką swoich Wychowawców. Zapraszamy na godz. 9:30.

8 V 2018r.

gr III, IIIa, IV

godz. 12:30 - 14:30

Wycieczka edukacyjna do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach na warsztaty popularnonaukowe i zwiedzanie wystawy ,,Energia.”To wspaniały pomysł na edukację połączoną z dobrą zabawą. Podczas wycieczki Dzieci zwiedzą trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek,” które tworzą spójną opowieść, gwarantującą prawdziwą przygodę. Ekspozycja ECN opowiada o energiii składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Dzieci znajdą tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót, urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni. Czy dadzą radę je uruchomić? Spróbują pokonać grawitację i przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni oraz zbudować zaporę z kolorowych klocków. Wygenerują silny wiatr, aby wywołać sztorm na ,,morzu.” Spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? Dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem?  Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Po zwiedzeniu ekspozycji wezmą udział w warsztatach edukacyjnych pt.: Dlaczego Baba-Jaga mieszka w chatce na kurzej łapce?, podczas których dowiedzą sięskąd wzięły się wiatraki i do czego służyły pierwotne konstrukcje tego typu? Jak działają wiatraki? Kiedy wiatr jest pożyteczny, a kiedy szkodliwy? Jakie ma właściwości? Czy da się go złapać? Poznają turbiny wiatrowe, ich budowę i dowiedzą się skąd bierze się wiatr. Skonstruują własny wiatrak i wspólnie z innymi uczestnikami stworzą ekologiczną farmę wiatrową. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy.
10 V 2018r.

Pomarańczowy Dzień -  ,,Przedszkolak łamie przepisy”      

Główną atrakcją Pomarańczowego Dnia będą niewątpliwie kulinarne zmagania w ,,łamaniu tradycyjnych przepisów potraw z marchewki.” Celem ,,Święta Marchewki” jest integracja Dzieci, umiejętność pracy w zespole i dzielenia się zadaniami, radość z osiągniętego wspólnie celu oraz rozwijanie wyobraźni i pomysłowości w wymyślaniu nowych przepisów zdrowych ,,pomarańczowych” potraw. Każda grupa przygotuje ciekawe emblematy oraz modele warzyw i owoców, oczywiście w kolorze pomarańczowym. Dzieci w czasie zajęć będą rozmawiały o konieczności zdrowego odżywiania, opracują receptury smacznych potraw owocowo-warzywnych oraz zamienią się w kreatorów mody - wykonując pomysłowe stroje dla swoich ,,marchewkowych ludzików.” Po wspólnej zabawie przygotujemy w ramach ,,łamania przepisów” pyszne sałatki, owocowe szaszłyki lub zupy krem, które następnie spałaszujemy ze smakiem. Pomarańczowy Dzień ,,okrasimy” wspólnymi tańcami, zajęciami ruchowymi i tanecznym korowodem w ogrodzie przedszkolnym. Godz. 9:30.

11 V 2018r

gr I, II

godz. 9:00 - 11:00

Wycieczka edukacyjna do Manufaktury Słodyczy ,,Magia Karmelu” i ,,Apteki Wyobraźni,” w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. To wspaniały pomysł na dobrą zabawę i radosne spędzenie czasu. Podczas karmelowych warsztatów Dzieci przekonają się jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają bajecznie kolorowe i smaczne lizaki i cukierki. Zapoznają się z niezmienionym od wieków ręcznym sposobem tworzenia wyrobów z karmelu, począwszy od jego wylania na kamienny stół, poprzez nadanie mu barwy, smaku i kształtu, aż do pomysłowego pakowania gotowego produktu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy z pomocą Pań prowadzących warsztaty ,,wyprodukują” swojego własnego lizaka i otrzymają dyplom Małego Karmelarza. Będziemy także uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni pt.: ,,Zróbmy wystawę.” Poznanie charakteru pracy muzealnika pozwoli Dzieciom wzbogacić wiedzę. Zabawy z kształtami i kolorami są nawiązaniem do działań podejmowanych przy przygotowaniu wystaw. W trakcie zajęć wystąpią elementy zabaw ruchowych. Warsztaty w Magii Karmelu i Aptece Wyobraźni to wspaniałe połączenie nauki i zabawy z twórczą aktywnością Dzieci.
14 V 2018r. Uczestniczymy w Koncercie Kameralnym „Majowa łąka,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Towarzysząc wiośnie w jej wędrówce po świecie przekonamy się, czy potrafimy zakląć w dźwięki kolory, zapachy, słońce i cudowną majowa pogodę. Sprawdzimy razem ile muzyki można znaleźć na majowej łące i czy muzyka może przypominać swoją barwą piękny bukiet kwiatów. W wiosennej, muzycznej wędrówce towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian i klarnet. Serdecznie zapraszamy. Godz. 13:00.
15 V 2018r. Gościmy w przedszkolu animatorów Zespołu muzycznego KOP, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl ,,Świstaka tropy na zachodzie Europy.” Przedstawienie ma na celu przybliżyć najmłodszym Dzieciom pojęcia: Europa i Unia Europejska. Główny bohater Świstak, podróżując po Europie zwiedza zachodnie kraje: Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię. Dzięki Pani o imieniu Unia poznaje najbardziej charakterystyczne dla danego kraju budowle, słynne na całym świecie, takie jak Big Ben, czy Wieża Eiffla. Poznaje również zwyczaje panujące w danym kraju i występujący tam klimat. Udział w spektaklu oprócz dawki wiedzy o Unii Europejskiej uświadamia Dzieciom, że w każdym kraju są piękne miejsca i można w nich czuć się szczęśliwym, lecz każdy z nas najlepiej czuje się u siebie! Godz. 11:00.
18 V 2018r. Gościmy w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl ,,Nowe przygody Koziołka Matołka.” Rozwijając u Dzieci zainteresowania czytelnicze pragniemy przybliżyć im twórczość Kornela Makuszyńskiego i barwną postaćniesfornego koziołka, który wyrusza w podróż do Pacanowa aby zdobyć upragnione podkowy. Po drodze odwiedza różne kraje, spotyka złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla i reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek nie dociera do upragnionego celu, jednak obiecuje Dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Barwny, żywiołowy spektakl muzyczny z wartką akcją i wesołymi piosenkami sprawia, że Dzieci stają się aktywnymi uczestnikami przygód koziołka, dzielnie go wspierając w pokonywaniu trudności, które napotyka w swojej wędrówce. Godz. 12:30.

24 V 2018r. IV

25V 2018r. I

28 V 2018r. II

29 V 2018r. III,IIIa

„Dzień Mamy i Taty." Zapraszamy serdecznie Rodziców na Uroczystość z okazji tak ważnego Święta jakim jest w życiu każdego dziecka Dzień Mamy i Dzień Taty, obchodzony w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci zaprezentują Państwu piękne programy artystyczne ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Rodzice to ostoja miłości, poczucia bezpieczeństwa i wszystkiego to co najdroższe w świecie Dziecka. Kochając, doceniają Jego sukcesy, pomagają pokonać trudności, przygotowują swój Skarb do życia w świecie dorosłych. Dziękując Im za miłość, oddanie i opiekę Dzieci zapraszają swoich Rodziców do przedszkola na Uroczystość której celem jest: współpraca ze środowiskiem lokalnym, udział członków rodzin dzieci w życiu przedszkola, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, sprawianie radości rodzicom osiągnięciami i efektami własnej pracy, przezwyciężanie tremy podczas indywidualnych występów, rozwijanie umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych.
30 V 2018r.

Dzień Dziecka na sportowo - „Igrzyska Sportowe   Przedszkolaków" z udziałem znanych sportowców z regionu świętokrzyskiego.  

Celem spartakiady jest:
- propagowanie kultury fizycznej wśród Dzieci przedszkolnych,
- kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną,
- kształtowanie woli i motywacji do uczestniczenia   w zawodach oraz konkurencjach sportowych,
- rozwijanie i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i zasad rywalizacji fair play.

05 VI 2018r.

gr I, II

Huraaa!!! Biedronki i Pszczółki wyjeżdżają na całodniową wycieczkę edukacyjną do gospodarstwa Eko-agroturystycznego ,,Stokrotka,” położonego w Górach Świętokrzyskich we wsi Kapkazy, w którymPani Domu jest świetną kucharką i zna się dobrze na kuchni tradycyjnej: upiecze chleb, zrobi masło, a jak trzeba to uprzędzie lnu i zrobi chodnik albo serwetki, obrusy i piękne obrazy z kolorowej wełny. W wiejskim warsztacie tkackim, pn. ,,Od ziarenka lnianego do ubranka gotowego," Dzieci obejrzą kolekcję ręcznie haftowanych obrusów, obrazów ze sznurka, ozdób sporządzanych metodą origami, tkanych ubrań lnianych i chodników, będących świadectwem istnienia dawnych zawodów, zwyczajów i zajęć. Przebiorą się też w ludowe ubranka, w jakie dawno temu ubierano dzieci. Odwiedzą zagrodę zwierząt gospodarskich: krów, byczków, kucyka, królików, które przywołują niepowtarzalny wiejski klimat. Poznają też zwierzęta egzotyczne (pawie, bażanty bananowe i srebrne, gęsi nilowe, kaczki, ozdobne kurki - arakuły oraz żółwia "Tadeusza." Wezmą także udział w wyrabianiu i pieczeniu bułeczek, które pięknie spakowane zabiorą do domu. Posilą się wiejskim plackiem, kompotem oraz niezliczoną ilością kanapek z surowców naturalnych, pochodzących z własnego gospodarstwa ekologicznego. Odbędą fascynującą przejażdżkę wozem drabiniastym i obejrzą wiejski ogród. Mamy też nadzieję na spotkanie z Babą Jagą z Łysej Góry. Podczas wycieczki Dzieci poznają tajniki zwyczajów, obrzędów, rzemiosła wiejskiego, pracy na roli, w gospodarstwie, w domu, np.: sianokosów, młocki zboża cepami, pieczenia chleba, kiszenia kapusty czy rękodzieła wiejskiego. To będzie wycieczka niespodzianek, odpoczynku, wspaniałej nauki i zabawy w godzinach od 9:30 do 14:30.

06 VI 2018r.

gr III, IIIa, IV

Huraaa!!! Motylki, Stokrotki i Muchomorki wyjeżdżają na całodniową wycieczkę edukacyjną do gospodarstwa pn. ,,Szkoła wrażliwości,” położonego w Górach Świętokrzyskich we wsi Kapkazy, w którym Gospodarze założyli w starej stodole autorską galerię ceramiki i scenę teatralną. Odbywają się tam różnego rodzaju działania kulturalne: koncerty, wystawy plastyczne, warsztaty ceramiczne i teatralne, wernisaże, prezentacje artystyczne i plenery. Dla uczestników warsztatów dostępne jest również duże podwórko i sad owocowy. To urokliwe, spokojne miejsce pełne zieleni, które stwarza możliwość kontaktu z naturą i sztuką oraz możliwość poznania technik pieczenia chleba. Podczas wycieczki Dzieci wezmą udział w warsztatach ceramicznych ,,Gliniane Cudoki.” Glina jest dla Dzieci wszystkich epok – wspaniałą zabawą. W ramach warsztatów Przedszkolaki lepiąc z gliny postaci z bajek i zwierząt (będące wspaniałą pamiątką z wycieczki), zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu garncarstwa i ceramiki. Obejrzą w stodole zabawny spektakl pt.: ,,O diable i babie,” poznając świętokrzyskie tradycje i obrzędy. Odwiedzą też „Laboratorium swojskiego smaku,” w którym odbywają się warsztaty kulinarne w letniej kuchni.
Słowo laboratorium nie kojarzy się na ogół ze swojskością, jednak w tym wiejskim laboratorium Dzieci uczestnicząc w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka,” poznają proces wyrabiania i pieczenia podpłomyków, tradycyjnych placuszków przygotowywanych z żytniej mąki, otrąb, ziół i wody, pieczonych bezpośrednio na rozgrzanej płycie pieca, które potem spałaszują. Podczas warsztatów z Zielarką przygotują woreczki zapachowe z zebranych ziół i zaparzą razem herbatkę. Zajrzą też do obory, gdzie poznają zwyczaje zwierząt domowych: konia, krowy, kozy, kur i zaprzyjaźnionej z nimi leśnej sarenki. Odpoczną na trawie, posilając się domowym ciastem i kompotem z owoców. Przy sprzyjającej aurze zakończymy wycieczkę wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. To będzie wycieczka niespodzianek, odpoczynku, wspaniałej nauki i zabawy. Godz. od 9:30 do 15:30.
08 VI 2018r.

Wszystkie Przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami i Personelem przedszkola spotkają się na Pikniku Rodzinnym „Mama, Tata i Ja” z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Jest to okazja do wspólnych zabaw, tańców, śpiewu oraz udziału w konkursach i zawodach sportowych w gronie rodzinnym, zorganizowanych przy współudziale zaprzyjaźnionych z nami animatorów z Agencji Artystycznej Mat-Art. Impreza ma na celu:
- integrowanie Dzieci z poszczególnych grup wiekowych,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej między Dziećmi   i Dorosłymi,
- budowanie poczucia bezpieczeństwa i miłej atmosfery,
- zachęcanie Dzieci i Rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach,
- stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu Rodziców i Dzieci na terenie przedszkola.

Godz. 9:30 – 12:00

Zapraszamy Rodziców do wspólnej zabawy z Dziećmi.

15 VI 2018r. Wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: ,,My się Mamy nie słuchamy.”W oczekiwaniu na wakacyjne wędrówki warto pamiętać, że należy słuchać Rodziców i Opiekunów, przestrzegając ustalonych zasad. Przygotuje nas do tego historia Mrówy - bohatera spektaklu, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku. Jak na buntownika przystało Mrówa nie zamierza już dłużej znosić ani swoich bliskich, ani tym bardziej ciągłych obowiązków. Dość znoszenia patyczków, igiełek, liści, dość ciągłych nakazów mamy! Nawet jeśli bliscy będą za nim rozpaczliwie tęsknić. Mrówa opuszcza swój gwarny dom i postanawia poszukać szczęścia samotnie. Pytanie tylko, czy uda mu się je znaleźć… Dowiemy się tego podczas spektaklu. Tymczasem bieżmy przykład z mrówek, które są pracowite i świetnie zorganizowane. Ludzie mogliby się od nich wiele nauczyć. Mrówka nigdy nie jest samolubna. Na pierwszym miejscu stawia zawsze dobro całej społeczności, która dzięki wzajemnej współpracy tworzy jeden, sprawnie funkcjonujący organizm. Sztuka „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Spektakl wyreżyserował Ireneusz Maciejewski, za lalki i scenografię odpowiada jeden z najciekawszych polskich ilustratorów Robert Romanowicz, a za muzykę- Łukasz Pospieszalski. Godz. 9:00.

18 VI 2018r. I

19 VI 2018r.III,IIIa

20 VI 2018r. II

21 VI 2018r. IV

„Zakończenie roku szkolnego – powitanie lata i wakacji” Zapraszamy Rodziców i Opiekunów na cykl Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018, podczas których Dzieci zaprezentują Państwu swoje umiejętności w oryginalnych programach artystycznych z serii ,,Kalejdoskop wydarzeń z życia Przedszkolaka.” Przypomną, co działo się w tym roku szkolnym w naszym Przedszkolu i czego razem się nauczyły. Będą piosenki, wierszyki oraz pląsy. Podczas uroczystości pożegnamy Dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie i w klasach zerowych szkoły podstawowej. Wręczymy Dzieciom dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, życząc Im bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku. Złożymy także serdeczne podziękowania Rodzicom i Opiekunom za owocną współpracę oraz wspieranie inicjatyw i działań podejmowanych dla rozwoju naszego przedszkola. Uroczystość ma na celu: wdrażanie do poszanowania tradycji, prezentację umiejętności artystycznych przed zaproszonymi Gośćmi, doskonalenie poprawnej wymowy, dykcji i estetycznej artykulacji, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u Dzieci, kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.
25-28 VI 2018r Tydzień uśmiechu w przedszkolu – Zajęcia Adaptacyjne dla nowo przyjętych Dzieci z udziałem Rodziców i licznymi atrakcjami.
CYKLICZNIE: W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym będziemy odwiedzać Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kielcach, naszych kochanych Sąsiadów. Przybędziemy do Nich z opłatkiem i podzielimy się radością z narodzin Jezusa prezentując spektakl ,,Jasełka.” Odwiedzimy Ich z życzeniami, laurkami i występem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.” Przyniesiemy Im wiosenne kwiaty i zaprezentujemy spektakl z okazji ,,Pierwszego do dnia wiosny” i ,,Dnia kobiet” - aby dzielili z nami radość zabawy i aby czuli, że są ważni i potrzebni – tak jak w rodzinie.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.