^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne

Kronika Przedszkola

16-05-2018

DZIEŃ MAMY I TATY

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców na Uroczystość z okazji tak ważnego Święta jakim jest w życiu każdego Dziecka Dzień Mamy i Dzień Taty, obchodzony w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci zaprezentują Państwu piękne programy artystyczne ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Rodzice to ostoja miłości, poczucia bezpieczeństwa i wszystkiego to co najdroższe w świecie Dziecka. Kochając, doceniają Jego sukcesy, pomagają pokonać trudności, przygotowują swój Skarb do życia w świecie dorosłych. Dziękując Im za miłość, oddanie i opiekę Dzieci zapraszają swoich Rodziców do przedszkola na Uroczystości, które odbędą się w dniach:

24 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków

25 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Biedronek

28 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Pszczółek

29 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
 
Życzymy  Państwu dużo zdrowia, niespożytych pokładów energii, wiary w dobroć ludzi i przychylność losu, sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym, uśmiechu i cierpliwości każdego dnia oraz miłości płynącej z wdzięcznych serduszek Dzieci.
Zapraszamy Państwa na Uroczystość.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 maja 2018 r.

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach uprzejmie przypomina Państwu, że w dniu 16 maja 2018 r. o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy końcowej dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz wyniki obserwacji pedagogicznej dzieci 3, 4 i 5-letnich. Po zebraniu ogólnym, wychowawcy będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń do pracy z Dzieckiem oraz omówienie ewentualnych problemów, na które mogą napotykać Rodzice w pracy z Dzieckiem. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

SPEKTAKL TEATRU ,,SKRZAT” Z KRAKOWA
pt.: ,,NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA”

    W dniu 18 maja 2018r. będziemy gościć w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: ,,Nowe przygody Koziołka Matołka”. Rozwijając u Dzieci zainteresowania czytelnicze pragniemy przybliżyć im twórczość Kornela Makuszyńskiego i barwną postać niesfornego Koziołka, który wyrusza w podróż do Pacanowa, aby zdobyć upragnione podkowy. Po drodze odwiedza różne kraje, spotyka złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla i reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek nie dociera do upragnionego celu, jednak obiecuje Dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Barwny, żywiołowy spektakl muzyczny z wartką akcją i wesołymi piosenkami sprawia, że Dzieci stają się aktywnymi uczestnikami przygód Koziołka, dzielnie go wspierając w pokonywaniu trudności, które napotyka w swojej wędrówce. Gorąco zapraszamy na godzinę 12.30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

SPEKTAKL ZESPOŁU KOP
pt.: ,,ŚWISTAKA TROPY NA ZACHODZIE EUROPY”

    W dniu 15 maja 2018 r. o godzinie 11: 00 będziemy gościć w przedszkolu animatorów Zespołu Muzycznego KOP, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: ,,Świstaka tropy na zachodzie Europy”. Przedstawienie ma na celu przybliżyć najmłodszym Dzieciom pojęcia: Europa i Unia Europejska. Główny bohater Świstak, podróżując po Europie zwiedza zachodnie kraje: Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię. Dzięki Pani o imieniu Unia poznaje najbardziej charakterystyczne dla danego kraju i słynne na całym świecie budowle takie jak: Big Ben, czy Wieża Eiffla. Poznaje również zwyczaje panujące w danym kraju i występujący tam klimat. Udział w spektaklu oprócz dawki wiedzy o Unii Europejskiej uświadamia Dzieciom, że w każdym kraju są piękne miejsca i można w nich czuć się szczęśliwym, lecz każdy z nas najlepiej czuje się u siebie!

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

KONCERT KAMERALNY ,,MAJOWA ŁĄKA”

    W dniu 14 maja 2018r. będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Majowa łąka” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Towarzysząc wiośnie w jej wędrówce po świecie przekonamy się, czy potrafimy zakląć w dźwięki kolory, zapachy, słońce i cudowną majową pogodę. Sprawdzimy razem, ile muzyki można znaleźć na majowej łące i czy muzyka może przypominać swoją barwą piękny bukiet kwiatów. W wiosennej, muzycznej wędrówce towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian i klarnet.
   Serdecznie zapraszamy na godzinę 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-05-2018

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY I APTEKI WYOBRAŹNI
W MUZEUM ZABAWY I ZABAWEK W KIELCACH

    W dniu 11 maja 2018 r. dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Manufaktury Słodyczy ,,Magia Karmelu” i ,,Apteki Wyobraźni,” w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. To wspaniały pomysł na dobrą zabawę i radosne spędzenie czasu. Podczas karmelowych warsztatów Dzieci przekonają się jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają bajecznie kolorowe i smaczne lizaki i cukierki. Zapoznają się z niezmienionym od wieków ręcznym sposobem tworzenia wyrobów z karmelu, począwszy od jego wylania na kamienny stół, poprzez nadanie mu barwy, smaku i kształtu, aż do pomysłowego pakowania gotowego produktu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy z pomocą Pań prowadzących warsztaty ,,wyprodukują” swojego własnego lizaka i otrzymają dyplom Małego Karmelarza. Będziemy także uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni pt.: ,,Zróbmy wystawę.” Poznanie charakteru pracy muzealnika pozwoli Dzieciom wzbogacić wiedzę. Zabawy z kształtami i kolorami są nawiązaniem do działań podejmowanych przy przygotowaniu wystaw. W trakcie zajęć wystąpią elementy zabaw ruchowych. Warsztaty w Magii Karmelu i Aptece Wyobraźni to wspaniałe połączenie nauki i zabawy z twórczą aktywnością Dzieci. Pobyt dzieci w Magii Karmelu wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach dopołudniowych od 9:00 do 11:00. Śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:15. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do Manufaktury Słodyczy, udział w karmelowych warsztatach oraz w warsztatach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni - wynosząca 15,00 zł i łączna opłata za przejazd autokarem w kwocie 216,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Magii Karmelu to dla przedszkolaków niesamowita przygoda edukacyjna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym niecodziennym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcie pochodzi ze strony Muzeum Zabawy i Zabawek

Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

24-04-2018

WYCIECZKA DO ENERGETYCZNEGO CENTRUM NAUKI
W KIELCACH

    W dniu 8 maja 2018r dzieci z grup Motylków Stokrotek i Muchomorków wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach na warsztaty popularnonaukowe i zwiedzanie wystawy ,,Energia.” To wspaniały pomysł na edukację połączoną z dobrą zabawą. Podczas wycieczki Dzieci zwiedzą trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek,” które tworzą spójną opowieść, gwarantującą prawdziwą przygodę. Ekspozycja ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Dzieci znajdą tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót, urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni. Czy dadzą radę je uruchomić? Spróbują pokonać grawitację i przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni oraz zbudować zaporę z kolorowych klocków. Wygenerują silny wiatr, aby wywołać sztorm na ,,morzu.” Spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? Dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem?  Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Po zwiedzeniu ekspozycji wezmą udział w warsztatach edukacyjnych pt.:  Dlaczego Baba-Jaga mieszka w chatce na kurzej łapce?, podczas których dowiedzą się skąd wzięły się wiatraki i do czego służyły pierwotne konstrukcje tego typu? Jak działają wiatraki? Kiedy wiatr jest pożyteczny, a kiedy szkodliwy? Jakie ma właściwości? Czy da się go złapać? Poznają turbiny wiatrowe, ich budowę i dowiedzą się skąd bierze się wiatr. Skonstruują własny wiatrak i wspólnie z innymi uczestnikami stworzą ekologiczną farmę wiatrową. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy.
Pobyt dzieci w ECN wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach popołudniowych od 12:30 do 14:30. Obiad w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 11:30. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do ECN, zwiedzanie wystawy i laboratorium, oglądanie filmu w 5D - wynosząca 15,00 zł i łączna opłata za przejazd autokarem w kwocie 216,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do ECN to dla przedszkolaków niesamowita przygoda z nauką. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym niecodziennym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcie pochodzi ze strony www.naszekielce.com

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
DZIEŃ FLAGI

    Dzieci z grupy Muchomorków zapraszają Kadrę Przedszkola, Rodziców, Koleżanki i Kolegów na uroczystą Akademię z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Flagi, Godła, Hymnu Polski, przeżyjemy wraz z Dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju zaśpiewamy razem z Dziećmi Hymn Polski: ,,Mazurek Dąbrowskiego”, wpisany w historię i tradycję naszej Ojczyzny. Uświadomimy Dzieciom powagę Święta Konstytucji, będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie. Zapraszamy na spotkanie z historią Polski, którą w piękny i patriotyczny sposób zaprezentują nam Starszaki pod opieką swoich Wychowawców. Zapraszamy na godz. 9:30.


Nauczmy Dzieci Kochać Ojczyznę.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

SPEKTAKL
,,DYZIO I DODO RAZEM Z PRZYRODĄ”

    Cykl zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego zakończymy w dniu 27 kwietnia 2018r. oglądając spektakl o tematyce ekologicznej pt.: ,,Dyzio i Dodo razem z przyrodą”, w wykonaniu animatorów Zespołu muzycznego KOP. Przybysz z innej planety Dodo ląduje na Ziemi i jako turysta próbuje poznać nowe dla niego otoczenie. Spotyka "ziemskiego" kota Dyzia. Dodo pochodzi ze świata, w którym wszystko jest uporządkowane i wytworzone sztucznie. Dlatego każdy przejaw istnienia Natury jest dla niego dziwny, obcy i zbędny. Jednak Dyzio uświadamia mu, jak piękne i niezbędne dla życia jest naturalne środowisko i przekonuje go, że przyroda wymaga ochrony przed nieodpowiedzialną działalnością Człowieka. Dodo postanawia zostać pomocnikiem Strażnika Przyrody i chronić ją wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Do pomocy zaprasza również widzów. Dzieci razem z Dodo przyswajają sobie takie terminy jak: przyroda, natura, środowisko i ekologia oraz dowiadują się, jak ważne jest szanowanie przyrody. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

POKAZ EDUKACYJNY ,,TAJEMNICE DRZEW”
W KINIE SFERYCZNYM

    W dniu 26 kwietnia 2018r. w ramach kontynuacji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczestniczymy w Projekcie Edukacyjnym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej z Kinem Sferycznym, który jest połączeniem rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Podróżując po świecie flory z przemiłymi owadami: dociekliwą biedronką Dolores i wyjątkowym świetlikiem Mikem, bohaterami filmu ,,Tajemnice drzew,” dowiemy się jak dbać o świat roślin naszej planety i dlaczego drzewa nazywamy ,,płucami ziemi.” Projekcja odbędzie się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci będą oglądały film pod kątem 360˚. W czasie pokazu sympatyczne owady wytłumaczą nam zagadnienia dotyczące fotosyntezy, struktury drzew od korzeni do liści, ich wyjątkowego znaczenia w podtrzymaniu życia na Ziemi i roli jaką pełnią, chroniąc środowisko i różnorodność biologiczną naszej planety. Odpowiedzą na pytania: Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? Jak wbrew grawitacji woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, w którym odkryją największe tajemnice drzew. Pokaz oparty jest na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli. Rozmiar kopuły kina sferycznego to 5 m średnicy i 3 m wysokości. Godzina 9:30.


/ Źródło strona internetowa: www.sferycznekino.pl /

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

ZABAWY MAŁEGO BADACZA

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Dzieci wezmą udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych pt.: ,,Zabawy Małego Badacza”, przygotowanych przez Wychowawców. Będą to ciekawe i bezpieczne doświadczenia i eksperymenty ze świata fizyki, chemii i przyrody. Mamy nadzieję, że przeprowadzone ,,zabawy badawcze” rozbudzą w Dzieciach chęć poznawania i doświadczania nowych, ekscytujących zjawisk, stanowiących bogactwo otaczającego nas świata i uwrażliwią je na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Czekamy na to wydarzenie z niecierpliwością w dniu 25 kwietnia 2018r., o godzinie 9:30.

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

20-04-2018

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

    W dniu 20 i 24 kwietnia 2018r. wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach, na spektakl wystawiany na małej scenie pt.: ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb.” Mały człowiek i duże przedsięwzięcie, czyli wyprawa na poszukiwanie wielkiej ryby - oto skrót słynnego wiesza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb,” a także fabuły spektaklu o tym samym tytule. To zabawna opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyrusza w rejs łodzią z łupinki orzecha, a po drodze - jak to bywa w zamorskich wojażach - spotyka go szereg przygód i niespodzianek. Warto do tej ekspedycji dołączyć, bo nie dość, że twórcy wzięli na warsztat kultową pozycję literatury dziecięcej, to jeszcze ujęli ją w niezwykle oryginalnej formie teatru kolorowych cieni, powstających pod okiem specjalizującego się w tej technice reżysera Krzysztofa Zemło, któremu towarzyszyli w pracy scenografka Ewa Zemło, kielecki muzyk Wojciech Lipiński oraz oczywiście zespół „Kubusia.”  W efekcie ich artystycznych poszukiwań powstała inscenizacja urzekająca plastyką, grą świateł i prostotą rozwiązań, co w połączeniu ze wspaniałą, pełną humoru poezją Tuwima gwarantuje publiczności niezapomniane spotkanie z Panem Maluśkiewiczem, który zmieścił do swojej łupinki nie tylko żeglarski ekwipunek, ale na przykład rower i armatę. W bajkach, a zwłaszcza w teatrze, wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, gdy czaruje się cieniem.
Pobyt dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami planowany jest w dwóch turach. W dniu 20 kwietnia wybierają się na spektakl dzieci z grup: Biedronek, Motylków i Stokrotek /wyjazd najpóźniej o godz. 8:30/. Śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00. W dniu 24 kwietnia pojadą do teatru dzieci z grup: Pszczółek i Muchomorków /wyjazd o godz. 09:45/. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do teatru wynosząca 14,00 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 432,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Teatru to dla przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcia pochodzą ze spektaklu „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”
Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

 Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.
Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

06-04-2018

PRZYGODA Z KINEM HELIOS

    W dniu 13 kwietnia 2018r.  wyjeżdżamy do Kina Helios. Wizyta w kinie dla dziecka w wieku przedszkolnym to podróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat sprawiają, że dziecięca wyobraźnia pracuje bardzo intensywnie. My ten potencjał wykorzystamy, łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych. Kinowe warsztaty przed seansem pomogą dzieciom w pełni świadomie obejrzeć film. Animator poprzez zabawę wprowadzi dzieci w tematykę filmu, uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający małego widza. Przygoda z kinem dla Starszaków to kontynuacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt pt.: ,,Kacper i Emma jadą w góry,” której tematyka jest bliska naszym Milusińskim, ukazując przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. To opowieść o przyjaźni, ale też o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami pojawiającymi się w życiu pięciolatków. Tym razem będziemy towarzyszyć bohaterom na wycieczce w górach. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

    Przygoda z kinem dla Dzieci młodszych to bajka pt.: ,,Pamiętnik Florki,” pokazująca świat z perspektywy małej ryjówki Florentyny, która nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć, nazywać i oswajać swoje emocje. Seans dla Dzieci starszych i młodszych rozpoczyna się o godzinie 10.00.

   Koszt wycieczki to cena biletu wstępu na seans filmowy i warsztaty z animatorem, wynosząca 12 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 432,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 5zł do 6 zł od jednego uczestnika. Zapraszamy wszystkie Przedszkolaki do udziału w tym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

    Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia zaprosiliśmy na spotkanie z Dziećmi przedstawiciela Służby Zdrowia. W ubiegłym roku szkolnym gościliśmy z tej okazji lekarza pediatrę, kochanego przez Najmłodszych Pana Doktora Rafała Szczukockiego, który zapoznał Dzieci z charakterem pracy lekarza pediatry, uświadomił Im znaczenie zapobiegania infekcjom, pomógł przezwyciężyć strach przed wizytą w gabinecie lekarskim i badaniami w gabinecie zabiegowym. Każdego roku ogłaszane jest nowe hasło oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. W roku 2018 brzmi ono: ,,Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna wszędzie i dla każdego.” Tym razem odwiedzi nas lekarz - endokrynolog Pani  Estera Mikina, mama Karolka z grupy Pszczółek. Wykorzystując ciekawe akcesoria lekarskie nasz miły Gość przeprowadzi zajęcia mające na celu kształtowanie u naszych Milusińskich właściwych nawyków prozdrowotnych, poznawanie znaczenia i wzbudzanie szacunku dla pracy lekarza i asystenta, uświadomienie Dzieciom znaczenia zapobiegania zachorowaniom i dbania o własne zdrowie. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018r. o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2018

KONCERT KAMERALNY
„ŻARTY I ŻARCIKI PEŁNE MUZYKI”

    W dniu 9 kwietnia 2018r. zapraszamy Dzieci na Koncert Kameralny pt: „Żarty i żarciki pełne muzyki” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prima aprilis to czas żartów i płatania niewinnych figli, zaś wiosna i budząca się do życia przyroda - to czas radości. Poszukamy ich w muzyce i zbadamy, czy jest ona naprawdę tak poważna, jak o niej czasami mówią. W wiosennym spotkaniu z muzyką towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i śpiew. Zapraszamy serdecznie Dzieci na godzinę 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-03-2018

POKAZ MODY WIOSENNEJ W SALONIE MODOWYM
,,U WAŻKI I KUKUŁKI”

     Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej, uwzględniającej trendy obowiązujące w tajemniczym, malutkim lecz niezwykle bogatym świecie owadów i ptaków. Zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu wszystkie Dzieci. Pokaz odbędzie się w dniu 23 marca 2018r. o godzinie 10:00 w Sali wielofunkcyjnej, która w tym dniu zamieni się w Salon Modowy ,,U Ważki i Kukułki.” Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentują na ,,wybiegu” przy wtórze nastrojowych utworów muzycznych wspaniałą Kolekcję Wiosenną, przygotowaną z pomocą Rodziców według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata owadów i ptaków, wykonaną z wszelkich dostępnych materiałów typu: tkaniny, folia, karton, bibuła, wstążki. Mamy nadzieję zobaczyć na wybiegu pszczółki, mrówki, biedronki, chrząszcze, jętki, motyle, ważki, żuczki, jaskółki, bociany, sikorki, wróbelki, papużki, słowiki, pawie, sroczki i inne zwierzątka. Mile widziane są też kreacje ekologiczne. Liczymy na pomysłowość Dzieci i Rodziców, wspaniałą zabawę oraz moc niezapomnianych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-03-2018

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
„POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY”

     W dniu 21 marca 2018r. wszystkie Przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Panią Zimę i powitają z radością, niecierpliwie wyczekiwaną Wiosnę. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Muchomorków” zaprezentują  nam humorystyczny program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Zimy i Wiosny wystąpią mieszkańcy lasu i łąki. W tym dniu pożegnamy kolorowymi ,,maikami” śpiewem i piosenką symbol odchodzącej zimy, czyli wspólnie wykonaną Ekologiczną Pannę Marzannę. W grupach Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,zielone zajęcia dydaktyczne” kształtujące badawcze postawy wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zielonych obchodów powitania wiosny jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: pożegnanie Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy, integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na zielono wykonamy także zdrowe wiosenne, zielone sałatki. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń. Godz. 10:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

     W dniu 16 marca 2018r. ramach profilaktyki i promocji zdrowia będziemy uczestniczyć w spotkaniu z Panią Pielęgniarką. Przełom zimy i wiosny to trudny czas dla naszego organizmu. Jesteśmy w tym okresie narażeni nie tylko na kaprysy aury ale też na natężenie zachorowań na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz na grypę. Podczas spotkania poruszymy tematy związane z rolą higieny osobistej w codziennym życiu każdego człowieka, poznamy zasady zdrowego odżywania i sposoby zapobiegania chorobom a także nauczymy się dbać o własne zdrowie. Pomoże nam w tym Pani Pielęgniarka, która podczas zajęć w punkcie pielęgniarskim naszego przedszkola opowie Dzieciom o swojej pracy, zapozna je z wyposażeniem gabinetu zabiegowego, przeprowadzi z Dziećmi warsztaty profilaktyczne i wręczy Im odznakę ,,Wzorowego Pacjenta.” Zajęcia pomogą Dzieciom ,,zaprzyjaźnić się” z białym lub kolorowym fartuchem Pani Pielęgniarki oraz pozwolą przezwyciężyć lęk przed wizytą w gabinecie zabiegowym.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-03-2018

XXVI JUBILEUSZOWY TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POD HASŁEM:
,,ORACJA I CZYTELNICTWO ZAWSZE W MODZIE.”

     W związku z faktem, iż nasze przedszkole od lat kultywuje wśród Dzieci ideę czytelnictwa, uczestnicząc w Akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom,” w organizacji której wspierają nas Rodzice Dzieci, sportowcy, autorzy książek dla Dzieci, aktorzy Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz przedstawiciele Fundacji Szansa Dla Niewidomych, czytający Dzieciom bajki także z wykorzystaniem systemu Braillˈa, po raz kolejny przystępujemy do udziału w Akcji ,,Tydzień Kultury Języka.” Zajęcia i Warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Języka rozpoczniemy w naszym przedszkolu w dniu 12 marca 2018r., zapraszając Dzieci do udziału w ,,Konkursie Recytatorskim,” podczas którego 10-u małych Deklamatorów zaprezentuje wybrane utwory literatury dziecięcej. Jury złożone z Nauczycieli oceniać będzie u Dzieci poprawną wymowę, dykcję i estetyczną artykulację. Za udział w konkursie czekają na Dzieci piękne i ciekawe nagrody. Tydzień Kultury Języka urozmaicą w dniach 12 i 13 marca zajęcia edukacyjne pt.: ,,Poprawna Polszczyzna,” podczas których będziemy ćwiczyć poprawną wymowę i estetyczną artykulację, stosując w dialogach zwroty grzecznościowe. Atrakcją dla Dzieci będą w dniu 13 marca niewątpliwie ,,Bajki z kliszy,” czyli ,,stare” bajki wyświetlane z projektora, ukryte na rolkach kliszy. Dla nas będzie to powrót do lat dzieciństwa a dla Dzieci nowa, wspaniała przygoda ucząca ich poszanowania dla przeszłości i zdobyczy cywilizacji. 

  Upowszechniając ideę integracji społecznej oraz prawa, potrzeby i zasoby osób niepełnosprawnych, pamiętamy o przypadającym w dniu 3 marca Międzynarodowym Dniu ochrony Ucha i Słuchu, organizując z tej okazji w dniu 14 marca warsztaty edukacyjne przy współpracy z Nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach pt.: ,,Bajki migowe.” Celem zajęć jest rozwijanie czytelnictwa, kultury języka oraz zapoznanie Dzieci ze znakami w języku migowym, na podstawie adaptacji bajki o ,,Czerwonym Kapturku,” dokonanej na język migowy przez naszych Gości. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch Nauczycieli oraz dwóch Uczniów SOSW, którzy występując w roli lektora i tłumacza, z rekwizytami symbolizującymi poszczególne postaci, zaprezentują bajkę w języku migowym. Lektor demonstrując znakami migowymi treść bajki a tłumacz tłumacząc. Po każdym fragmencie bajki nastąpi przerwa w narracji, by zachęcić Dzieci do powtórzenia poznanych znaków migowych. Nasi Goście przeczytają także Dzieciom fragmenty książek z bogatej literatury dziecięcej. Mając na uwadze właściwy rozwój mowy u Dzieci, który zależny jest od prawidłowego rozwoju słuchu, organizujemy w dniu 14 marca 2018 r. w siedzibie przedszkola przesiewowe badania słuchu, przeprowadzone przez surdologopedów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kielcach, do skorzystania z których serdecznie zapraszamy naszych Podopiecznych. Warunkiem przystąpienia do bada jest pisemna zgoda Rodzica/Prawnego Opiekuna Dziecka, wyrażona na formularzu dostępnym u Wychowawców. Wszystkie zajęcia odbędą się o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-02-2018

AKCJA
,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”


     W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach od 26 lutego do 2 marca odwiedzą nas w przedszkolu ciekawi Goście. Do wspólnego czytania książek zachęci Dzieci aktor Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach Pani Hanna Świętnicka, która w dniu 26 lutego 2018r zapozna nas z tajnikami pracy aktora lalkarza, zaprezentuje lalki ze znanych Dzieciom spektakli teatralnych oraz z aktorską swadą i grą sceniczną przeczyta naszym Milusińskim scenariusz wybranej baśni.
   W ramach akcji poznamy także alternatywne sposoby czytania książek metodą Braill'a, z udziałem przedstawicieli Fundacji ,,Szansa dla Niewidomych,” działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, upowszechniającej ideę integracji społecznej oraz prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. W dniu 27 lutego 2018r weźmiemy udział w warsztatach ,,Świat dźwięku i dotyku,” podczas których poznamy zasady codziennego funkcjonowania osób niewidomych. Po warsztatach Panie z Fundacji wyświetlą Dzieciom bajkę, czytając opis do kolejnych slajdów z wykorzystaniem metody Braillˈa.
   W dniu 28 lutego 2018r odwiedzą nas w przedszkolu najbardziej kochani przez Dzieci Goście - czyli Rodzice, którzy przeczytają Przedszkolakom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej. Promując wśród Przedszkolaków ideę czytelnictwa będziemy gościć w przedszkolu Panią Edytę Pedrycz, pracownika Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, z którą współpracujemy od wielu lat. W dniu 01 marca 2018r Pani Edyta opowie Dzieciom na czym polega praca bibliotekarza, zapozna Je z ciekawymi propozycjami literatury dziecięcej. Krzewiąc wśród Dzieci ideę integracji społecznej przeczyta Im książkę o niepełnosprawnym chłopczyku, upowszechniającą prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych.
   Na zakończenie akcji wspólnego czytania odwiedzi nas były trener Klubu Sportowego VIVE TARGI Kielce, Pan Bogdan Wenta, który zawita do nas w dniu 2 marca 2018r. Zgodnie z zasadą ,,coś dla ducha i dla ciała” mamy nadzieję na wspólne czytanie książek oraz trening piłki ręcznej. Kampania ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” podnosi świadomość Rodziców i Nauczycieli na temat potrzeby czytania Dzieciom tekstów literackich i spędzania z Nimi wolnego czasu, jako warunku Ich wszechstronnego rozwoju. Życzymy naszym Milusińskim wspaniałych, czytelniczych wrażeń. Wszystkie spotkania odbędą się o godz. 10:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-02-2018

CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH
,,ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

    Drodzy Rodzice. W trosce o zdrowie dzieci, realizując kluczowe zagadnienia podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zaplanowaliśmy do realizacji w lutym 2018r, cykl zajęć profilaktycznych pod hasłem:
,,Zdrowy Przedszkolak.”

    Jak Państwu wiadomo, od lat uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,” za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w kolejnej, VII Edycji tego szczytnego programu - szczotkując codziennie ząbki i realizując jego założenia, w dniach od 12 do 16 lutego 2018r, podczas ciekawych i nowatorskich zajęć edukacyjnych, prowadzonych według scenariuszy Akademii.

    W ramach Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak,” zaprosiliśmy także do naszej placówki przedstawicieli Służby Zdrowia, lekarza stomatologa: Panią Martę Parzyszek i asystenta stomatologa Panią Beatę Maciejec, które opowiedzą Dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Nasi Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 12 lutego 2018r o godzinie 10:00 i przeprowadzą z Dziećmi super-oryginalne zajęcia profilaktyczne.
    
    To jednak nie koniec atrakcji. Posumowaniem tygodnia z Akademią Aquafresh będzie zorganizowany w piątek 16 lutego 2018r ,,Dzień Zdrowej Przekąski,” podczas którego dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych potraw, które potem ze smakiem spałaszują oraz okazję do rozmów na temat zdrowego odżywiania i możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pomysłowe ozdoby, którymi przystroją stoły nakryte do degustacji samodzielnie przygotowanych przekąsek.

    Tematyka Cyklu Zajęć Profilaktycznych jest zgodna z celami jakimi kieruje się nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności. Życzymy Dzieciom wiele wspaniałych wrażeń, dużo zdrowia i ,,śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-02-2018

WALENTYNKI
 

     W dniu 14 lutego 2018r odbędą się w przedszkolu wspólne zajęcia i zabawy z okazji Dnia Świętego Walentego. Kultywując tradycje walentynkowe zachęcimy Dzieci do okazywania innym ludziom sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Przedszkolaki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zapraszają Koleżanki i Kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Wszystkie Dzieci wezmą udział w grach zręcznościowych, zabawach ruchowych i konkursach. Atrakcją uroczystości będzie niewątpliwie ,,Poczta Walentynkowa,” oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć dzieci wykonają indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarują Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Postarajmy się być dobrymi i życzliwymi ludźmi, zaczynając każdy dzień uśmiechem i dobrym słowem. Życzymy Dzieciom miłych ,,serduszkowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

03-02-2018

KONCERT KAMERALNY ,,KARNAWAŁ ZWIERZĄT”

     W dniu 5 lutego 2018r o godzinie 13:00 będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Karnawał Zwierząt” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w cudownych karnawałowych nastrojach  udamy się w muzyczną podróż do świata najwierniejszych przyjaciół ludzi. To będzie zwierzęcy zawrót głowy. Ciekawe czy Dzieci odgadną, którzy z naszych przyjaciół ukryli się w zoologicznej fantazji Camill´a Saint-Seansa, francuskiego kompozytora oraz w utworach rosyjskiego oficera Modesta Musorgskiego, który porzucił karierę wojskową dla muzyki. W rozwiązywaniu muzycznych zagadek towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i wiolonczela. Życzymy Dzieciom radosnych wrażeń podczas karnawałowego koncertu kameralnego.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-01-2018

KARNAWAŁ 2018
ZAPRASZAMY Z KOPCIUSZKIEM NA BAL DO KSIĘCIA

 
,,Będzie tajemniczo, bajkowo i kolorowo…”

     Kochani Rodzice, w tym roku Dzieci będą bawiły się podczas balu karnawałowego w Krainie Baśni z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć cudowne i wzruszające przygody bohaterów znanej na całym Świecie baśni Braci Grimm, niosącej przekaz, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym a cierpliwość, uczciwość i skromność pomogą nam przezwyciężyć wszelkie trudności, w drodze do celu jakim jest prawdziwa miłość. Podczas balu przekonamy się również o cudowności i niezwykłości zaczarowanego świata baśni, w którym dobro zawsze zwycięża zło. Wspólne zabawy i konkursy o tematyce baśniowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich Wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując tradycje karnawałowe przybywamy na bal w pomysłowych kostiumach, z zapasem energii i wspaniałego humoru. Kopciuszkowi będą towarzyszyć na balu postaci z innych, znanych Dzieciom bajek . Przy nieograniczonej pomysłowości naszych Pociech, wybór kostiumu może stać się wspaniałą okazją do zabawy dla całej Rodziny. Mile widziane są stroje rodem z Krainy Baśni. Zapraszamy zatem na bal Roszpunkę, Rycerzy, Królewnę Śnieżkę, Krasnoludki, Kota w butach, Smoka, Wróżki, Piękną i Bestię, Czerwonego Kapturka, Wilka, Dworzan, Króla i Królową, Myszkę Miki i Minnie oraz inne baśniowe postaci. ,,Bal z Kopciuszkiem u Księcia” odbędzie się w dniu 2 lutego 2018r w godzinach od 9:30 do 12:00 przy dźwiękach pięknych, baśniowych utworów muzycznych. Nie zabraknie także gorących karnawałowych rytmów i tajemniczych niespodzianek , którymi rozbudzimy wyobraźnię Dzieci. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałej zabawy i niezapomnianych baśniowych wrażeń.

Zapraszamy serdecznie Dzieci. Dyrektor i Personel Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-01-2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najwspanialsze dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach, Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne niosące radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością bezwarunkową, pogodną i szczerą. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają kochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola o godz. 13:30 w dniach:  

 • 22 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
 • 23 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Muchomorków
 • 24 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Biedronek
 • 25 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy  Pszczółek


Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii,
pociechy z Wnuków i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.
 

Z ukłonami i wyrazami szacunku dla Babć i Dziadków
Dyrektor i Pracownicy Przedszkola.
Zapraszamy Państwa na Uroczystość.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-12-2017

POWITANIE ZIMY I BIAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

     W dniu 8 stycznia 2018r Przedszkolaki wezmą udział w Akcji ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” której głównym celem jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. W tym szczególnym dniu czeka na Dzieci wiele niespodzianek. Podczas zajęć dydaktycznych Przedszkolaki będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli.
Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem tego dnia będzie twórcza działalność plastyczna Dzieci, które wykonają indywidualnie i zbiorowo wspaniałe dzieła plastyczne: białe pejzaże i śnieżne postaci.
Podczas Białego Dnia odwiedzą nas w przedszkolu aktorzy teatru KOP, którzy zaprezentują Przedszkolakom spektakl edukacyjny pt: ,,Zima i bałwanek Franek.” Tytułowi bohaterowie przeżywając zabawne przygody, zapoznają Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi i warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku oraz zdradzą nam jakie niespodzianki czekają na nas w przyrodzie zimą. W czasie trwania spektaklu Dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć w akcji m.in. poprzez wspólne śpiewanie piosenek z aktorami. Przedstawienie utrzymane w konwencji humorystycznej, dostarczy naszym Milusińskim wiele radości i ciepłych wrażeń, mimo … trwającej zimy. Ale to nie koniec wrażeń. Po śniadaniu, o godzinie 9:45, powitamy uroczyście Panią Zimę. Pomogą nam w tym Dzieci z grupy Biedronek, które zaprezentują Przedszkolakom program artystyczny pt: ,,My się zimy nie boimy.” Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy tańcząc ,,Białego Walczyka” i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Życzymy Dzieciom śnieżnych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-11-2017

KONCERT KAMERALNY
„KOLĘDOWA MAPA ŚWIATA…”

     W dniu 11 grudnia 2017r będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym pt: „Kolędowa Mapa Świata,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam podróż w różne zakątki Ziemi, gdzie zajmiemy się poszukiwaniem… świątecznego ducha. Wysłuchamy utworów bożonarodzeniowych, pochodzących z różnych kultur. Oczywiście, nie zabraknie wśród nich nastrojowych polskich kolęd, które wykonamy wspólnie z naszymi Gośćmi. W ten sposób poczujemy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji  jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszyć nam będą w tej podróży instrumenty muzyczne: fortepian, saksofon, dzwonki i śpiew. Zapraszamy serdecznie na godz. 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-12-2016

Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki...
Dzyń, Dzyń Mikołaju Święty

Na drzewku zielonym między gałązkami
srebrzyste dzwoneczki kolędują z nami (…)

   Kochane Dzieci, to już druga edycja koncertu ,,Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki.” W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż z udziałem Świętego Mikołaja, w poszukiwaniu świątecznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji będziemy gościć w naszym przedszkolu studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy obecnie odbywają u nas praktykę pedagogiczną pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowali dla Was Dzieci muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Mikołajkowy, który odbędzie się w dniu 7 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00. Mamy nadzieję usłyszeć piosenki o Mikołaju i pachnącym drzewku oraz pastorałki i polskie kolędy, które podkreślają radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach wśród których królować będą: trąbka, saksofon tenorowy i sopranowy, wiolonczela, akordeon guzikowy i flet poprzeczny. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, bo przecież Mikołajki i Święta to czas niespodzianek.

Wykonawcy:
Amalia Palita
Piotr Kosałka
Justyna Samuś
Jan Padusiński
Adrian Makuch
Patryk Morawik
Karolina Gozdek
Gabriel Kowalczyk
Magdalena Chołuj
Paulina Tarasińska
Askaniusz Garlicki
Monika Zychowicz
Svetlana Kruszyńska
Marcelina Bidzińska
Ewelina Tabiszewska
Agnieszka Firmantowska
Arkadiusz Kasperek-prowadzący
Joanna Sztejnbis –Zdyb- opiekun artystyczny

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-11-2017

DZIEŃ AKTYWNEJ REHABILITACJI

     W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Zapraszamy na godzinne spotkanie do grup w dniu 4 grudnia 2017r w godzinach: Motylki, Stokrotki i Biedronki o godz. 10:00, Muchomorki i Pszczółki o godz. 11:00. Zapraszamy także chętnych Rodziców.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-11-2017

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

     W dniu 29 listopada 2017r o godzinie 10.00 będziemy gościć w przedszkolu naszych Absolwentów, uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach. Gospodarzem spotkania będą Dzieci z grupy Muchomorków, które przygotowały dla Gości wiele niespodzianek. Starsi koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek  tylko Święto Katarzynki.  Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania słodkich smakołyków. Odprawimy także ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.” Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

20-11-2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

     W dniu 24 listopada 2017r będziemy świętować w przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem - czyli Misiem, lub inną ulubioną maskotką. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie wesołe, smutne, brązowe i kolorowe. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć poznamy historię narodzin Pluszowego Misia. Sprawdzimy naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Przeprowadzimy Konkurs na Najsympatyczniejszego Niedźwiadka i oczywiście będziemy bawić się ukochanymi maskotkami. Życzymy Dzieciom wspaniałych ,,pluszowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-11-2017

AKCJA „GÓRA GROSZA”

     Już od wielu lat nasze Przedszkole bierze udział w Akcji ,,Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XVIII edycji tej pięknej Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez zakup podstawowych i niezbędnych artykułów, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich pasji i zainteresowań. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji. Dziękujemy w imieniu Dzieci, którym pomagamy.

Za każdy grosik  z całego serca dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-11-2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

     Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 listopada 2017r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989r. Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Rzecznikiem praw Dziecka w Polsce jest Pan Marek Michalak. Szanując prawa Dzieci, nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2017r., cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom ich praw oraz przybliżenie Im postaci Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka-Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.”

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-11-2017

,,SZLACHETNA PACZKA”
TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

     Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XVII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy?
Potrzeby rodzin są identyfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i będą przekazane Naszej Placówce wraz z adresami Rodzin do których zawiezione zostaną paczki.

Możemy przynieść /do wychowawców grup/:
artykuły spożywcze,
środki czystości,
książki i zabawki /nowe rzeczy/
Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla rodzin potrzebujących pomocy (z artykułów zebranych podczas akcji, spisując protokół).  

AKCJĘ - „SZLACHETNA PACZKA”
organizujemy w naszym przedszkolu w dniach:
od 16.11.2017 r. do 08.12.2017 r.

Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary wniosą do Rodzin naszych bliźnich radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

14-11-2017

ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 listopada 2017r.

     Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach uprzejmie przypomina Państwu, że w dniu 16 listopada 2017r o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy wstępnej. Dyrektor przybliży Państwu zasady organizowania i udzielania Dzieciom na terenie przedszkola pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz przedstawi Państwu wyniki badań przesiewowych, zrealizowanych przez specjalistów z MZPPP w Kielcach. Po zebraniu wychowawcy będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń do pracy z Dzieckiem oraz omówienie ewentualnych problemów, na które mogą napotykać Rodzice w pracy z Dzieckiem. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-11-2017

SPEKTAKL TEATRU SKRZAT Z KRAKOWA
,,O BABCI, KRASNOLUDKU I KOLOROWYCH KULKACH”

     W dniu 17 listopada 2017r zapraszamy Dzieci na spotkanie z aktorami Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pod intrygującym tytułem ,,O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach.”  Główna bohaterka, babcia Danusia wymarzyła sobie, że zrobi na drutach dla swojej ukochanej wnusi, czapkę i szalik z włóczki. Zaprzyjaźniony z babcią krasnal był bardzo zaciekawiony do czego służą kolorowe kłębuszki, przechowywane w koszyku. Gdy babcia zaspokoiła ciekawość krasnala obiecała, że wyczaruje z nich dla niego na zimę puszystą, cieplutką, czerwoną niespodziankę Dzieci śledząc uważnie przebieg wydarzeń na pewno rozwiążą zagadkę, w czym pomoże Im kotek i psotna myszka. Przekonają się również, że w życiu ważne jest to, by pomagać innym. Kontakt z żywym słowem jest niezwykle istotny w procesie edukacji. Wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Spektakl odbędzie się o godzinie 12.30. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałych wrażeń.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

08-11-2017

KONCERT KAMERALNY „ŚPIEWNIK POLSKI”

     W dniu 13 listopada 2017r. uczestnicząc w cyklu spotkań z muzyką poważną, kontynuując lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, w której wzięliśmy udział z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Śpiewnik Polski,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Tym razem nie będą nam towarzyszyć instrumenty muzyczne, które poznaliśmy podczas spotkań z muzyką. Wysłuchamy pięknych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu trzech głosów żeńskich. Będzie to sopran, mezzosopran i alt. Poznamy bogaty repertuar Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty, autora 268 pieśni, operetek, baletów i oper. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery: Halka i Straszny Dwór. Wśród dzieł kompozytora nie zabrakło także wzniosłych i uroczych pieśni patriotycznych. Będzie to wspaniała okazja by zdobyć wiedzę o Polsce sprzed stu lat. Zapraszamy Dzieci na spotkanie z muzyczną historią Polski.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-11-2017

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     W dniu 10 listopada 2017r. z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległej Polski, dając Dzieciom lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju Dzieci poznały polskie symbole narodowe oraz pieśń Józefa Wybickiego ,,Mazurek Dąbrowskiego” – Hymn Polski, który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci zaprezentują zebranym także jedną z polskich pieśni wojskowych ,,Przybyli Ułani pod okienko,” noszącą początkowo nazwę Pieśni Czwartego Szwadronu, napisaną w 1914 przez Feliksa Gwiżdża, który stworzył tekst do melodii ludowej. Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział wszystkie Przedszkolaki, będzie niewątpliwie zbiorowe wykonanie pieśni ,,Jestem Polką i Polakiem” oraz prezentacja polskiego tańca narodowego ,,Krakowiaka.” Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola w piątek na godzinę 10:30.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

31-10-2017

PAMIĘTAMY O TYCH,
KTÓRZY ODESZLI...

     Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. W najbliższych dniach Dzieci Wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej będzie nam towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To ważna lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-10-2017

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

     W dniu 31 października 2017r wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach na spektakl pt.: „Amelka, Bóbr i Król na dachu.” Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami w jednej turze, planowany jest w godzinach od 8:15 do 11:00. Dzieci obejrzą przezabawną historię o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata, autorstwa Tankreda Dorsta. Tytułowa bohaterka Amelka wychowuje się w domu złej czarodziejki Frygi i jej marudnej córki Mruksy. Jest dobra, życzliwa i bardzo uczynna, więc z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Amelce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół: Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę. To od niej dziewczynka dostanie magiczną kłódkę, która uratuje wędrowców przed gniewem groźnej Sowy. Ale i tak największą niespodzianką tej wyprawy będzie odkrycie, czego szukał Roztargniony Król. Znalezienie zguby zaowocuje pryśnięciem wszystkich złych czarów i wielkim weselem na zamku. Kto stanie na ślubnym kobiercu, nietrudno się domyślić. Przedstawienie zrealizowane zostało w planie aktorskim z elementami interakcji z widzem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo. Bajka o Amelce jest nie tylko mądra i pouczająca ale też dowcipna. Dzięki niej dowiemy się jak zatańczyć na łące z Gruszką, o czym rozmawiać z Dynią, w jakim języku śpiewają ptaki, jak noc zamienia się w dzień oraz kto może nosić sukienkę z wody?

Wyjazd do Teatru to dla Przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

25-10-2017

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KIELCACH

W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, realizując zadania zawarte w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktycznym, będziemy uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przybliżą Dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszej placówki od ruchliwych ulic centrum Kielc, nie stwarza Nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce udziału naszych Podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Panią Sierżant Ewelinę Fortunę i Aspiranta Pana Roberta Nygę, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy zdobytą w przedszkolu wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 października 2017r w budynku przedszkola o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy.

 
Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

21-10-2017

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA
NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA

Drodzy Rodzice i Opiekunowie mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach na uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” i ,,Pasowania na Starszaka.” Dzień ślubowania i składania przysięgi jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego Dziecka. Celem tej wyjątkowej uroczystości jest:
- prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez dzieci,
- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych,
- wdrażanie do poszanowania tradycji,
- rozbudzanie u dzieci rozumienia słów przysięgi,
- kształtowanie rozumienia znaczenia praw i obowiązków przedszkolaka,
- nawiązanie współpracy między przedszkolem a rodzicami.

 

Nasze kochane Przedszkolaki złożą uroczystą przysięgę w obecności zaproszonych Gości podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Pasowania na Starszaka w dniach:
25 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
26 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Pszczółek
27 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Muchomorków
7 listopada 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Biedronek.

Dyrektor Przedszkola zaprasza Państwa serdecznie na uroczystość w podanych wyżej terminach. Pragniemy, aby w tych jakże ważnych dla nas i dla Dzieci dniach towarzyszyli nam Rodzice i Opiekunowie. Aby dzielili z nami radość i dumę z osiągnięć naszych dzielnych, wspaniałych i kochanych Przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-10-2017

KONCERT KAMERALNY
,,MUZYCZNE KONSTRUKCJE”

     W dniu 16 października 2017r wznawiamy nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną.” Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Muzyczne Konstrukcje,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem przekonamy się, że Muzyka jest jak wielka budowla. Aby powstała, potrzebne są odpowiednie materiały i wytężona praca. Sprawdzimy jakież to konstrukcje dźwiękowe tworzyli najwięksi kompozytorzy, a przy okazji  poznamy nazwy elementów, które się na nie składają. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką towarzyszyć nam będą: fortepian i akordeon. Czekamy z niecierpliwością na ,,muzyczne konstrukcje.”

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-10-2017

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017 r.

     Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni dają dzieciom lekcję szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 13 października 2017roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 10:30 uroczysta Akademia przygotowana przez najstarsze Dzieci z grupy Muchomorków, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci.

   Dziękując za codzienny trud życzę Państwu wiele wytrwałości, siły i motywacji do podejmowania wyzwań, jakie napotykamy w pracy z Dziećmi. Dużo zdrowia, uśmiechu, pozytywnej energii i sukcesów w pracy zawodowej. Aby motorem naszych działań zawsze było Dziecko i jego potrzeby. Aby zawsze rozpierała nas duma z osiągnięć naszych Podopiecznych.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

07-10-2017

WYCIECZKA DO PASIEKI RODZINNEJ
"MIODY NAPĘKOWSKIE"

     W dniu 10 października 2017r. Przedszkolaki z grup: Motylków, Stokrotek oraz Muchomorków wybierają się na wycieczkę do Pasieki Rodzinnej ,,Miody Napękowskie" w Gminie Bieliny, na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków. Ich celem jest poznanie życia pszczół, tajemnic produkcji miodu oraz budowy i wyposażenia ula. Specjalnością Pasieki Napękowskiej są miody spadziowe z drzew iglastych, rosnących w sercu Gór Świętokrzyskich. Pasieka prowadzona jest od kilkunastu lat przez Państwa Martę i Ireneusza Bęben, na bazie pszczelarskich tradycji rodzinnych i została włączona do Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego. Właściciele obiecali oprowadzić nas po swojej pasiece,  w której dzieci zamienią się w pszczelarzy i będą mogły aktywnie uczestniczyć podczas prac przy wirowaniu miodu z ramek z plastrami wosku. W tajemnice życia pszczół wewnątrz ula wprowadzi nas film edukacyjny opowiadający o tym jakie zadania pełnią  w ulu pszczoły oraz ich Królowa. Atrakcją wycieczki są warsztaty praktyczne, w czasie których dzieci będą mogły wytworzyć własnoręcznie świecę z wosku pszczelego, a po wykonaniu zadania skosztują owocu pracy pszczółek czyli pysznego miodu.

Cena wycieczki to koszt warsztatów edukacyjnych i zwiedzanie Pasieki, wynoszący 28,00 zł i koszt przejazdu autokarem  wynoszący 3,00 zł - dzięki współpracy z Ligą Ochrony Przyrody. Wyjazd o godzinie 8:40 powrót na obiad na godz. 12:20. Zapraszamy wszystkie dzieci z grupy Motylków, Stokrotek i Muchomorków do udziału w warsztatach edukacyjnych ,,W pasiece.” W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wycieczce. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-10-2017

DZIEŃ CZEKOLADY W PRZEDSZKOLU
„POWITANIE JESIENI”

     W dniu 6 października 2017r. wszystkie przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Lato i powitają z radością piękną, Złotą Jesień. Z tej okazji dzieci z grupy ,,Pszczółek” zaprezentują nam program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Pani Jesieni wystąpią także wiewiórki, wiatr, dzieci zbierające barwne liście i Wróżki - pomocnice Jesieni, malujące Świat złotem, brązem i czerwienią. W grupach nauczyciele przeprowadzą z dziećmi ,,brązowe zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie, badawczą postawę wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas czekoladowo-brązowych obchodów powitania jesieni będziemy degustować cudowny smakołyk jakim jest czekolada, będąca źródłem witamin i energii, posiadająca właściwości relaksujące i uspokajające, dająca poczucie szczęścia. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody oraz ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na złoto-brązowo-czekoladowo wykonamy także zdrowe, jesienne sałatki z cynamonem. Życzymy dzieciom wspaniałych, jesiennych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

   "Moc buziaków dla Chłopaków" pod takim hasłem w dniu 2 października 2017 r. o godzinie 11:00 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek zaprezentują wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają skromne upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, okazywanie szacunku i życzliwości swoim kolegom, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele radości.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

   Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 września 2017r będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi a Jej idea została entuzjastycznie przyjęta przez dyrektorów innych przedszkoli. Święto przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki, wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Święto to zostało oficjalnie ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Wśród głównych założeń Dnia Przedszkolaka pomysłodawcy i organizatorzy wyróżniają: promocję nowoczesnego wychowania na etapie przedszkolnym, promocję dumy z bycia przedszkolakiem, integrację przedszkoli z całej Polski oraz promocję radości wśród dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. Słowa napisali Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak, zaś muzykę Robert Obcowski. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywać się będzie w naszym regionie pod hasłem: Miasto Kielce przyjazne dzieciom. Przyświecają mu cele: wyłonienie najbardziej przyjaznych miejsc dla dzieci w mieście, zachęcanie dzieci do zaprojektowania zmian dotyczących infrastruktury wokół przedszkola oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa dzieci w mieście. W naszym przedszkolu obchody Dnia Przedszkolaka odbędą się przy współpracy ze Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. Na dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Starszaki wybiorą się na spacer po najbliższej okolicy celem przypomnienia i poznania miejsc, gdzie mogą spędzać czas wolny. Nie zabraknie też okazji do twórczej pracy dzieci. Jej efekty zaprezentujemy rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to je wyczarujemy. Będziemy tańczyć i uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Życzymy Dzieciom by Ich Święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. By każdy dzień spędzony w przedszkolu stawał się wielką, niezapomniana przygodą. By w przedszkolu, spełniały się Wasze marzenia.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

30-08-2017

ORGANIZACJA PRACY PLACÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego wita serdecznie po przerwie wakacyjnej Wszystkie Dzieci i Rodziców. Czekamy na Was z uśmiechem i radością w sercu. Spotykamy się Dzieci w piątek, w dniu 1 września 2017r. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie zadeklarowanej podczas rekrutacji. Kochane Dzieci, w roku szkolnym 2017/2018 będziemy pracować w dwóch grupach integracyjnych i trzech grupach ogólnodostępnych, w których przywitamy nowe Koleżanki i Kolegów. Mamy nadzieję, że przyjmiecie Ich do Waszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Im w tych trudnych pierwszych dniach, w których będą rozstawali się z rodzicami na wiele godzin. W przedszkolu czekają na Was podpisane imieniem i nazwiskiem szafki w szatni z kolorowymi znaczkami. W pierwszym tygodniu przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w Waszych salach, pięknie posprzątanych przez Panie z Personelu Niepedagogicznego, w których czekają na Was także zabawki i pomoce dydaktyczne. Panie Nauczycielki wykonały na Wasze powitanie barwne i pomysłowe dekoracje, zaś Panowie Dozorcy i Pan Konserwator przygotowali dla Was Dzieci ogród przedszkolny i plac zabaw, wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Panie z kuchni czekają na Was z pysznymi i zdrowymi posiłkami, które wzmocnią Wasze siły i dostarczą Wam energii, tak potrzebnej w nauce i zabawie. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy w sprawowaniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych nad naszymi Wychowankami. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami związanymi z organizacją nowego roku szkolnego 2017/2018.
• W piątek, w dniu 1 września 2017r przyprowadzają Państwo Dzieci zgodnie z czasem zadeklarowanym w drukach złożonych w kancelarii przedszkola.
• Jeśli Dziecko nie będzie uczęszczało do przedszkola w pierwszych dniach września, prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w gabinecie księgowej lub telefonicznie pod nr 41 361 21 44. Podyktowane jest to koniecznością zamówienia dla Dzieci właściwej liczby posiłków z Miejskiej kuchni Cateringowej, tak aby nie obciążać Państwa niepotrzebnymi opłatami.
• Nieobecność Dziecka prosimy zgłaszać do godziny 10:00 w czwartek 31 sierpnia 2017r. i każdego następnego dnia roboczego również do godz. 10:00
• Na tablicy ogłoszeń w wiatrołapie i w szatni każdej grupy, znajdują się listy z danymi personalnymi Dzieci, z przydziałem do poszczególnych grup oraz nazwiskami Kadry Pedagogicznej i Niepedagogicznej, sprawującej opiekę nad Dziećmi w danym oddziale.
• Rodzice lub Opiekunowie przyprowadzający dziecko do przedszkola po raz pierwszy, jak również wracający po przerwie wakacyjnej, udają się z Dzieckiem do szatni, gdzie pozostawi wierzchnie ubranko w swojej oznakowanej szafce oraz zmieni obuwie. Następnie Rodzic korzystając z aparatu telefonicznego w holu przedszkola, dzwoniąc do właściwej grupy, poinformuje personel pomocniczy o przybyciu Dziecka do placówki. Każdego Przedszkolaka odprowadzi do grupy Pani Pomoc. Prosimy o krótkie, pogodne i zdecydowane rozstanie z Dzieckiem aby nie wywoływać u Niego niepotrzebnego stresu. Mile widziany uśmiech oraz ciepły buziak na pożegnanie. Powierzacie nam Państwo swój Skarb. My o tym wiemy i zrobimy wszystko aby Dzieci czuły się w przedszkolu szczęśliwe, bezpieczne i kochane.
• Pierwsze zebranie organizacyjne z Rodzicami odbędzie się we wtorek, w dniu 5 września 2017r o godzinie 17:00. Podczas spotkania uzgodnimy z Państwem wszystkie istotne sprawy organizacyjne oraz udzielimy odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące realizacji podstawy programowej i wyprawki przedszkolaka. Przedstawimy Państwu Kadrę Pedagogiczną i Niepedagogiczną Przedszkola. W dniu 01 września 2017r. wręczymy Państwu dwa egzemplarze ,,Umowy z przedszkolem na świadczenie usług opiekuńczo – wychowawczych". Należy ją niezwłocznie uzupełnić, wpisując wszelkie istotne dla nas dane: deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu, liczbę posiłków, dane rodziców lub opiekunów, nr rachunku bankowego na który będą dokonywane zwroty za niewykorzystane świadczenia. Wypełnioną umowę należy zwrócić w dwóch egzemplarzach w trybie pilnym do dyrektora przedszkola /najpóźniej do wtorku, t.j do 5 września 2017r. - podczas spotkania/. Jest to podyktowane koniecznością właściwej organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym. Dyrektor po podpisaniu umów, przekaże Państwu jeden egzemplarz umowy.
• W piątek, w dniu 31 sierpnia 2017r, Zarząd Rady Rodziców dokona wyboru oferty firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczymy naszych Podopiecznych. Informacja na temat wysokości składki ubezpieczeniowej zostanie podana do wiadomości Rodziców na tablicach ogłoszeń lub w księgowości przedszkola. Ubezpieczenie Dzieci odbywa się wyłącznie za zgodą Rodziców/Prawnych Opiekunów.
• Prosimy Państwa gorąco o punktualne przyprowadzanie i odbieranie Dzieci, zgodnie z zadeklarowanym czasem pobytu Dziecka w przedszkolu. Jest to niezmiernie ważne w celu ustalenia czasu pracy przedszkola, który zależy od danych rejestrowanych w terminalu, z czego jesteśmy rozliczani przez Organ Prowadzący. Każde Dziecko należy zalogować po przybyciu do przedszkola i wylogować przed wyjściem z placówki za pomocą karty do logowania, po którą należy zgłosić się do Pani Referent do pokoju księgowości.
• Prosimy Państwa bardzo o przestrzeganie ustalonych zasad. Nie odprowadzamy Dziecka
do oddziału przedszkolnego aby nie utrudniać Mu adaptacji w nowym środowisku.
• Drugie spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, w dniu 12 września 2017r. o godzinie 17:00. Podczas zebrania wychowawcy zapoznają Państwa z zasadami planowania i koordynowania kształcenia, wychowania i opieki dzieciom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz zasadami udzielania dzieciom pomocy psychologicznej na terenie placówki. Wręczymy Państwu do podpisu wszelkie konieczne dokumenty.
• Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy. Życzymy Dzieciom dużo uśmiechu i samych sukcesów.

 

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-08-2017

Szanowni  Rodzice

Informujemy Państwa, że dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają nowy rok szkolny 2017/2018 w piątek, w dniu 1 września 2017r. 

W związku z tym, dzieci uczęszczające do naszej jednostki w ramach dyżuru wakacyjnego, przychodzą po raz ostatni do przedszkola w czwartek w dniu 31 sierpnia 2017r., natomiast w piątek udają się do swoich macierzystych placówek. Dzieci nowoprzyjęte i kontynuujące wychowanie przedszkolne w naszej jednostce, przychodzą do przedszkola w dniu 1 września 2017r o godzinie zadeklarowanej przez Rodziców w dokumentach - podczas procesu rekrutacji.
Ogłoszenie Dyrektora Przedszkola w sprawie organizacji pracy ukaże się na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej przedszkola w środę w dniu 30 sierpnia 2017r.
Zapraszamy serdecznie Dzieci do przedszkola zaś Rodziców do zapoznania się bieżącymi ogłoszeniami.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

LISTY DZIECI Z PODZIAŁEM NA GRUPY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

18-08-2017

DRODZY RODZICE !!!

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego informuje, że w budynku przedszkola zostały wywieszone listy dzieci z podziałem na grupy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wyżej wymienioną informacją.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Wakacje 2017

Kochane Dzieci i Rodzice

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Szanownym Rodzicom
oraz wszystkim Biedronkom, Pszczółkom, Motylkom, Stokrotkom,
Muchomorkom i Krasnalkom
słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości,
bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń podczas
niezwykłych, wakacyjnych przygód.

Dyrektor, Nauczyciele i Personel Przedszkola

Wracajcie bezpiecznie. Czekamy na Was w przedszkolu.
-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

20-06-2017

 ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
,,TYDZIEŃ UŚMIECHU W PRZEDSZKOLU”

Kochane Dzieci

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi wita serdecznie Wszystkie Dzieci nowo przyjęte do naszego pięknego przedszkola. Czekamy na Was z niecierpliwością, uśmiechem i radością. Spotykamy się Dzieci codziennie w dniach: 26, 27, 28 i 29 czerwca 2017r na zajęciach adaptacyjnych w godzinach od 10:00 do 11:30. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie 10:00. Codziennie będziecie uczestniczyć w zajęciach poszczególnych grup: Muchomorków i Krasnali, Motylków i Stokrotek, Biedronek i Pszczółek. Nasze Przedszkolaki przyjmą Was do Naszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Wam w tych pierwszych dniach, w których będziecie poznawać odtąd już Wasze przedszkole. Przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w salach, w których znajdują się także piękne zabawki i pomoce dydaktyczne. Czeka na Was Dzieci także ogród przedszkolny i plac zabaw. Wasze Koleżanki i Koledzy zaproszą Was codziennie na mały poczęstunek i napoje. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

   Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy i udziału w zajęciach adaptacyjnych w pierwszych dniach pobytu Dzieci w nowym dla nich miejscu, jakim jest nasze przedszkole. Będą Państwo mogli uczestniczyć w zajęciach towarzysząc Dziecku lub pozostawić Je pod naszą opieką, by pozwolić mu odnaleźć się w nowej dla Niego sytuacji. Zajęcia będą trwały codziennie po 1,5 godziny. Dzieci podzielone na cztery małe grupki będą codziennie uczestniczyć w zajęciach innego oddziału. Listy Dzieci z podziałem na grupy i harmonogram zajęć, znajdują się w przedszkolu na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy serdecznie. Życzymy Dzieciom i Państwu wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-06-2017

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
19, 20, 21, 22 czerwca 2017r

   Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców i Opiekunów na cykl Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017, podczas których Dzieci zaprezentują Państwu swoje umiejętności w oryginalnych programach artystycznych z serii ,,Kalejdoskop wydarzeń z życia Przedszkolaka.” Przypomną, co działo się w tym roku szkolnym w naszym Przedszkolu i czego razem się nauczyły. Będą piosenki, wierszyki oraz pląsy. Podczas uroczystości pożegnamy dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie i w klasach zerowych szkoły podstawowej. Wręczymy Dzieciom dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, życząc Im bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku. Złożymy także serdeczne podziękowania Rodzicom i Opiekunom za owocną współpracę oraz wspieranie inicjatyw i działań podejmowanych dla rozwoju naszego przedszkola. Zapraszamy Państwa na Uroczystości, które odbędą się w dniach:

 • 19 czerwca 2017r o godz. 1330 zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
 • 20 czerwca 2017r o godz. 1330 zapraszają dzieci z grupy Pszczółek
 • 21 czerwca 2017r o godz. 1330 zapraszają dzieci z grupy Biedronek
 • 22 czerwca 2017r o godz. 1330 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

11-06-2017

TERMINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza Państwa na dwa spotkania dotyczące pracy przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2017r. o godzinie 17:00. Zapraszamy na nie Rodziców dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Będzie to spotkanie z ,,Zespołami do spraw planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” i ,,Zespołami do spraw wczesnego wspomagania rozwoju,” którego celem jest zgromadzenie oraz zredagowanie wniosków niezbędnych do sporządzenia ewaluacji IPET-ów, IPWWR-u oraz Programów Rewalidacji Indywidualnej. Będą Państwo mogli w ramach konsultacji porozmawiać z nauczycielami specjalistami, wychowawcami, nauczycielami wspomagającymi, pracującymi z dziećmi w oddziałach przedszkolnych. Prosimy Państwa o przekazanie wszelkich istotnych uwag i spostrzeżeń dotyczących Dzieci, co pozwoli nam właściwie przeprowadzić ewaluację wyżej wymienionych programów wraz z okresową wielospecjalistyczną oceną poziomu funkcjonowania Dzieci, uwzględniającą ocenę efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej, udzielanej Wychowankom na terenie przedszkola.

Drugie spotkanie - podsumowujące pracę przedszkola odbędzie się w dniu
29 czerwca 2017 r. o godz. 17:00. Porządek spotkania:

 • Sprawozdanie z pracy przedszkola w roku szkolnym 2016/2017 przedstawione przez Dyrektora przedszkola.
 • Omówienie przez Dyrektora spraw związanych z rekrutacją i organizacją pracy przedszkola w nowym roku szkolnym 2017/2018.
 • Sprawozdanie Zarządu Rady Rodziców z działań zrealizowanych w roku szkolnym 2016/2017.
 • Spotkania Rodziców z Wychowawcami oddziałów przedszkolnych. Przedstawienie przez Nauczycieli sprawozdań z realizacji zadań dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych i realizacji podstawy programowej w roku szkolnym 2016/2017. Omówienie współpracy ze środowiskiem lokalnym i współpracy z Rodzicami. Podsumowanie osiągnięć i postępów poczynionych przez Dzieci w obszarze edukacji oraz w sferze emocjonalno-społecznej.

Po zebraniu z Wychowawcami odbędzie się o godz. 18:00 spotkanie z ,,Zespołami do spraw planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” i ,,Zespołami do spraw wczesnego wspomagania rozwoju” - w celu zapoznania Państwa z ewaluacją Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych i Indywidualnych Programów Wczesnego Wspomagania Rozwoju zawierającą wielospecjalistyczną ocenę poziomu funkcjonowania dziecka. Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach.

Kadra Pedagogiczna i Dyrektor Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

1-06-2017

PWYCIECZKA DO KOMPLEKSU ,,ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA”
ZLOKALIZOWANEGO W SUCHEDNIOWSKO - OBLĘGORSKIM
PARKU KRAJOBRAZOWYM
13 czerwca 2017r

  W dniu 13 czerwca 2017r wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę edukacyjną do Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach. Będziemy gościć w Kompleksie ,,Świętokrzyska Polana.” To nowoczesny obiekt położony w zaciszu lasu, w pięknym i urokliwym miejscu, oferujący warsztaty i zajęcia rekreacyjne dla dzieci. Główną atrakcją wycieczki będzie wizyta w Oceanarium, czyli zespole wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń, zamieszkujących rzeki, jeziora i oceany z całego świata. Będziemy uczestniczyć w warsztatach plastycznych, w których pomalujemy farbami do tkanin własne koszulki postaciami rybek lub ozdobimy szklane butelki brokatem i naklejkami z motywami flory i fauny Oceaniki. Pełni wrażeń odpoczniemy wśród zwierząt w Brzozowej Zagrodzie, w której królują dostojne pawie, puszyste króliki, małe świnki wietnamskie i owce miniaturki. Zrelaksujemy się w Krainie Zabawy na dmuchańcach z podwodnego świata, karuzeli ośmiornicy i w przystosowanym dla możliwości dzieci Parku Linowym. Oczywiście w trakcie zabawy posilimy się obiadem i uwielbianymi przez dzieci kiełbaskami z grilla. To będzie dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

 

Wyjeżdżamy w jednej turze po śniadaniu o godzinie 8:00, powrót na godzinę 16:00.

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do Kompleksu Świętokrzyska Polana, a w tym opłata za: edukacyjne warsztaty plastyczne, gry i zabawy z animatorem na łonie natury, zajęcia w Oceanarium, pobyt w Brzozowej Zagrodzie; zajęcia ruchowe w Krainie zabawy i w Parku Linowym, poczęstunek, na który składać się będzie zupa pomidorowa z makaronem, porcja frytek oraz kiełbaska z grilla. Łączna opłata za wszystkie wyżej wymienione atrakcje wynosić będzie 65,00 zł od osoby.

 

Koszt przejazdu, to łączna kwota 800,00 zł za kurs dwoma autokarami do Kompleksu Rekreacyjnego w Chrustach i z powrotem. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce dzieci szacujemy cenę przejazdu na 10 zł od jednego uczestnika. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

1-06-2017

SPEKTAKL TEATRU KANON
„PRZYGODY BIEDRONKI LUCYNKI”

  W oczekiwaniu na wakacje będziemy gościć w przedszkolu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt. „Przygody Biedronki Lucynki.” Główna bohaterka przez swoje niepoprawne zachowanie wpada w prawdziwe tarapaty, jednak z pomocą przyjaciół, których znajdzie niewątpliwie na widowni, zmieni się nie do poznania. Dzieci nauczą niesforną Lucynkę kilku magicznych słów, takich jak: „proszę,” „dziękuję,” „przepraszam.” Biedronka oprócz dobrych manier nauczy się od Dzieci również tego, że przyjaźń należy pielęgnować. My zaś przypomnimy sobie, że podczas wakacyjnych wędrówek warto pamiętać jak należy zachowywać się w miejscach publicznych używając czarodziejskich słów. Zapraszamy Dzieci na spektakl w dniu 8 czerwca 2017r o godzinie 13:00.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

1-06-2017

PIKNIK RODZINNY „MAMA TATA I JA”

  W dniu 6 czerwca 2017r. będziemy świętować w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Wszystkie Przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami i personelem przedszkola spotkają się na Pikniku Rodzinnym „Mama, Tata i Ja,” stwarzającym okazję do wspólnych zabaw, tańców, śpiewu oraz udziału w konkursach i zawodach sportowych w gronie rodzinnym, zorganizowanych przy współudziale zaprzyjaźnionych z nami animatorów z Agencji Artystycznej Mat-Art. Celem imprezy jest integrowanie dzieci z poszczególnych grup wiekowych, wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi i dorosłymi, budowanie poczucia bezpieczeństwa i miłej atmosfery, zachęcanie Dzieci i Rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz stworzenie Im okazji do wspólnego spędzenia czasu wolnego na terenie przedszkola. Na Pikniku nie zabraknie oczywiście energetycznego poczęstunku, przygotowanego dla naszych przedszkolaków przez Radę Rodziców. Podczas Pikniku na naszych Milusińskich i Rodziców czeka wiele niespodzianek, atrakcji i niezapomnianych wrażeń promujących ideę integracji społecznej. Aby się o tym przekonać należy przybyć do przedszkola na godzinę 9:30. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców. Będzie się działo.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-05-2017

KONKURS CZYTELNICZY
„CZY ZNASZ TE BAJKI?”

  W dniu 31 maja 2017r. o godzinie 9:45 odbędzie się w naszym przedszkolu Konkurs Czytelniczy pn.: ,,Czy znasz te bajki?” Do udziału w konkursie zaprosiliśmy nasze koleżanki i kolegów z innych przedszkoli z terenu Miasta Kielce. Konkurs ma na celu:

 • Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
 • Kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni.
 • Zachęcanie dzieci do samodzielnego czytania.
 • Wdrażanie do poszanowania książek.
 • Stwarzanie okazji do zaprezentowania znajomości literatury przez dzieci.
 • Dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności zadaniowej.
 • Wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.
 • Integracja ze środowiskiem lokalnym.

Atrakcją Konkursu będzie inscenizacja teatralna przygotowana na podstawie scenariusza autorstwa Teresy Fiutowskiej pt: ,,Spotkanie bajek,” zrealizowana w pięknej oprawie muzycznej, na tle bajkowej scenografii, w wykonaniu dzieci z grupy ,,Muchomorków.” Puchary dla zwycięzców, nagrody oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, biorąca czynny udział w życiu naszego przedszkola. Zmagania czytelnicze dzieci oceniać będzie profesjonalne Jury. Zasiądą w nim Nauczyciele znający i kochający świat Dzieci i świat bajek.

 

Mile widziany uśmiech i zapas dobrego humoru.
Nauczyciele i Dyrektor Przedszkola.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-05-2017

IGRZYSKA SPORTOWE PRZEDSZKOLAKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

„W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kto ćwiczy ten jest zuch!”

  W dniu 1 czerwca 2017r. będziemy świętować w naszym przedszkolu Dzień Dziecka w duchu sportowej rywalizacji. Z tej okazji przybędzie do nas specjalny Gość, były zawodnik Klubu Sportowego VIVE Tauron Kielce, środkowy rozgrywający Pan Grzegorz Tkaczyk, pełniący obecnie funkcję specjalisty do spraw marketingu. Celem imprezy jest propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, kształtowanie umiejętności uczestniczenia w konkurencjach sportowych z zachowaniem zasady Fair Play oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. Dzieci występujące w barwach sportowych swoich drużyn będą rywalizowały w konkurencjach zręcznościowych pod kierunkiem naszego Gościa, dla którego zaplanowaliśmy  także ciekawe wyzwania sportowe. Zabawa odbędzie się na świeżym powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym. Uprawianie sportu  daje dzieciom mnóstwo radości, poczucie spełnienia i sprawny, zdrowy organizm. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. W ubiegłym roku towarzyszyli nam w zmaganiach sportowych siatkarze z Klubu Effector Kielce. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Igrzysk Sportowych Pan Grzegorz Tkaczyk dostarczy Przedszkolakom wiele wspaniałych wrażeń w kategorii piłki ręcznej. Zapraszamy serdecznie Rodziców do kibicowania Dzieciom.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

18-05-2017

KONCERT KAMERALNY ,,KOLOROWA MUZYKA”

  W dniu 26 maja 2017r o godzinie 10:30 będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Kolorowa muzyka” w wykonaniu Pani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza, Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Czekając na nadejście upragnionego lata poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy muzyka ma kolor? A może smak, temperaturę lub fakturę jak pyszne owoce? Czy możemy ją poczuć tak jak ciepły powiew lata? Zbadamy to wspólnie i poeksperymentujemy! W tych niezwykle ciekawych poszukiwaniach towarzyszyć nam będą tym razem instrumenty: fortepian, skrzypce i wiolonczela. Życzymy Dzieciom radosnych muzycznych wrażeń podczas ostatniego w tym roku szkolnym koncertu kameralnego. Do zobaczenia po wakacjach. Dziękujemy za czar muzycznych podróży.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-05-2017

DZIEŃ MAMY I TATY

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców na Uroczystość z okazji tak ważnego Święta jakim jest w życiu każdego dziecka Dzień Mamy i Dzień Taty, obchodzony w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci zaprezentują Państwu piękne programy artystyczne ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Rodzice to ostoja miłości, poczucia bezpieczeństwa i wszystkiego to co najdroższe w świecie Dziecka. Kochając, doceniają Jego sukcesy, pomagają pokonać trudności, przygotowują swój Skarb do życia w świecie dorosłych. Dziękując Im za miłość, oddanie i opiekę Dzieci zapraszają swoich Rodziców do przedszkola na Uroczystości, które odbędą się w dniach:

22 maja 2017r o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
23 maja 2017r o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Biedronek
24 maja 2017r o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali
25 maja 2017r o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Pszczółek

 

Życzymy  Państwu dużo zdrowia, niespożytych pokładów energii, wiary w dobroć ludzi i przychylność losu, sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym, uśmiechu i cierpliwości każdego dnia oraz miłości płynącej z wdzięcznych serduszek Dzieci.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Zapraszamy Państwa na Uroczystość.
-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2017

POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
,,KUCHENNE REWOLUCJE”

  W dniu 18 maja 2017r. Dzieci wezmą udział w akcji Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu, którego główną atrakcją będą niewątpliwie ,,Kuchenne Rewolucje.” Celem ,,Święta marchewki” jest integracja dzieci, rozbudzanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości w wymyślaniu przepisów zdrowych ,,pomarańczowych” potraw. Każda grupa przygotuje ciekawe emblematy oraz modele warzyw i owoców, oczywiście w kolorze pomarańczowym. Dzieci w czasie zajęć będą rozmawiały o konieczności zdrowego odżywiania, opracują receptury smacznych potraw owocowo-warzywnych oraz zamienią się w projektantów mody - wykonując pomysłowe stroje dla swoich ,,marchewkowych ludzików.” Po wspólnej zabawie przygotujemy w ramach ,,Kuchennych Rewolucji” pyszne sałatki, które następnie spałaszujemy ze smakiem. Pomarańczowy Dzień zakończymy wspólnymi tańcami, zajęciami ruchowymi i tanecznym korowodem w ogrodzie przedszkolnym.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

11-05-2017

PROGRAM EDUKACYJNO – PROFILAKTYCZNY
,,JA TEŻ POTRAFIĘ POMÓC”

  W dniu 16 maja 2017r będziemy gościć w przedszkolu animatora agencji artystycznej ,,Patigo” z Kielc, który zaprezentuje Dzieciom program edukacyjno - profilaktyczny pt: ,,Ja też potrafię pomóc.” Wiedząc jak wielkie znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia odgrywa czas, spokój, opanowanie i znajomość podstawowych zasad ratownictwa, postanowiliśmy w ciekawej i atrakcyjnej dla Dzieci formie przybliżyć ten ważny temat naszym Przedszkolakom. Ratownik medyczny wprowadzi Dzieci w tajniki udzielania pierwszej pomocy medycznej, ucząc je w trakcie zainicjowanych scen dramowych szybkiego zapamiętywania numerów alarmowych i najważniejszych podstawowych czynności związanych z ratownictwem. Pokaz będzie przeprowadzony w sposób przystępny nawet dla najmłodszych grup wiekowych, a wprowadzenie porównań dotyczących udzielania pomocy do tematyki bajkowej - najlepiej znanej Dzieciom, da znakomite efekty. Na zakończenie spotkania animator przeprowadzi wśród Dzieci krótki sprawdzian poznanych wiadomości.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-05-2017

ZEBRANIE Z RODZICAMI
W DNIU 10 MAJA 2017R.

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach informuje Państwa, że w dniu 10 maja 2017r o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie ogólne Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy grup przy udziale  Specjalistów z MZPPP w Kielcach dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy końcowej oraz oceny gotowości szkolnej Dzieci, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Dyrektor Przedszkola omówi krótko pilne, bieżące sprawy organizacyjne placówki, w tym sprawy finansowe Rady Rodziców. Po zebraniu ogólnym Wychowawcy i Specjaliści z MZPPP będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń oraz omówienie ewentualnych problemów dydaktyczno - wychowawczych, na które Rodzice mogą napotykać w pracy z Dzieckiem. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-05-2017

WARSZTATY EDUKACYJNE
Z FUNDACJĄ NA RZECZ OSÓB
NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH VEGA

  W dniu 9 maja 2017r promując właściwie rozumianą ideę integracji społecznej zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w warsztatach edukacyjnych opracowanych i przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę i Pana Wojciecha Maj z Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących "VEGA” w Kielcach. Celem działania fundacji jest: ułatwianie osobom niewidomym i słabowidzącym włączania się w nurt życia społecznego na każdym jego etapie; definiowanie potrzeb i propozycji ich zaspokajania oraz wspieranie rozwoju osób niewidomych i słabowidzących; rehabilitacja podstawowa, społeczna i zawodowa osób z nabytym inwalidztwem wzroku; pomoc i poradnictwo dla rodziców dzieci tracących wzrok; proponowanie rozwiązań programowych edukacji, rehabilitacji, zatrudnienia, pomocy socjalnej i innych zagadnień dotyczących osób niewidomych i słabowidzących. Mając na uwadze właściwie rozumianą ideę integracji społecznej Dzieci i Dorośli będą uczestniczyć w ciekawych warsztatach edukacyjnych, które pozwolą nam uniknąć błędnego spojrzenia oraz schematycznego myślenia dotyczącego możliwości i ograniczeń osób niewidomych i słabowidzących. Mamy nadzieję, że wielkim przeżyciem dla Dzieci oprócz warsztatów edukacyjnych, będą zajęcia z psem przewodnikiem pod opieką profesjonalnego trenera. Zajęcia będą trwały po 30 minut z Panią Agnieszką i Panem Wojtkiem oraz po 30 minut z trenerem i psem przewodnikiem, zaczynając od godz. 9:30 wg podanej kolejności:

- Motylki i Stokrotki - 9:30 (warsztaty); 10:00 (zajęcia z psem przewodnikiem);
- Pszczółki - 9:30 (zajęcia z psem przewodnikiem); 10:00 (warsztaty);
- Biedronki - 10:30 (warsztaty); 11:00 (zajęcia z psem przewodnikiem);
- Muchomorki i Krasnale - 10:30 (zajęcia z psem przewodnikiem); 11:00 (warsztaty).


Zapraszamy serdecznie Dzieci i Rodziców do udziału w warsztatach.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

28-04-2017

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

  W dniu 5 i 12 maja 2017r wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”.” Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem w bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje bez przerwy z przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować i zamiast budzić  strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do munduru Pana Leśniczego. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (pozytywni i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem. Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonamy się o tym sami, podczas spektaklu lalek, w bardzo kameralnej scenerii, na małej scenie Teatru Kubuś.

    Pobyt dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami planowany jest w dwóch turach. W dniu 5 maja 2017r wybierają się na spektakl dzieci z grup: Biedronek, Motylków i Stokrotek /wyjazd najpóźniej o godz. 10:30/. W dniu 12 maja 2017r pojadą do teatru dzieci z grup: Pszczółek, Muchomorków i Krasnali /wyjazd po śniadaniu o godz. 8:30/. Śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do teatru wynosząca 13,00 zł i łączna opłata za przejazd autokarem,  w kwocie po 200,00 zł /za 1 przejazd/. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce dzieci, szacujemy cenę przejazdu na 5,00 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Teatru to dla przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcie pochodzi ze spektaklu „O Wilku i Czerwonym Kapturku”
Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

28-04-2017

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

   W dbałości o wychowanie patriotyczne, w dniu 4 maja 2017r dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali zapraszają Kadrę Pedagogiczną, Personel Przedszkola, Rodziców, Koleżanki i Kolegów na uroczystą Akademię z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i przypadającego 2 maja Dnia Flagi. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi i Hymnu Polski, przeżyjemy wraz z dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju powinniśmy znać Hymn Polski: ,,Mazurek Dąbrowskiego,” wpisany w naszą narodową tradycję i historię. Uświadomimy dzieciom powagę Święta Konstytucji będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie. Zapraszamy na spotkanie z historią naszej Ojczyzny, którą w piękny i patriotyczny sposób zaprezentują nam Starszaki pod opieką swoich kochanych Pań. Zapraszamy serdecznie na godzinę 11:30.


Nauczmy Dzieci Kochać Ojczyznę

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

19-04-2017

DZIEŃ ZABAW BADAWCZYCH
POKAZ EDUKACYJNY ,,ZACZAROWANA RAFA” W KINIE SFERYCZNYM

   W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi będziemy uczestniczyć w pokazie edukacyjnym dotyczącym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej, prezentowanym w Kinie Sferycznym. Pokaz jest połączeniem rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. W dniu 28 kwietnia 2017r podczas projekcji filmu ,,Kaluoka'hina Zaczarowana Rafa” dowiemy się jak dbać o zwierzęta i rośliny zamieszkujące podwodny świat. Projekcja odbędzie się w specjalnej kopule o kształcie kuli, w której za pomocą systemu sferycznej projekcji powstanie niesamowity obraz. Dzieci będą oglądały film w sferycznym 360° obszarze panoramicznym. Rozmiar kopuły kina sferycznego to 5 m średnicy i 3 m wysokości. W czasie pokazu opartego na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli, lektor wytłumaczy dzieciom zagadnienia dotyczące podwodnej flory i fauny oraz ochrony środowiska. W tym dniu Dzieci wezmą także udział w Zabawach Badawczych w salach dydaktycznych, przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli. Będą to ciekawe i bezpieczne eksperymenty ze świata fizyki, chemii i przyrody. Czekamy na to naukowe wydarzenie z niecierpliwością. Pokaz filmu w kopule odbędzie się indywidualnie dla każdej z grup w godzinach od 9:30 do 12:00 oraz od 12:30 do 14:00. Zapraszamy serdecznie ,,małych naukowców” do wspólnej zabawy.

/Źródło strona internetowa: www.sferycznekino.pl/

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2017

WYCIECZKA Z OKAZJI
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI

   W dniu 24 kwietnia 2017r. z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi nasze  Maluszki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” wybierają się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach przy ul. Orlej na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków p.t: ,,Zwierzęta i kontynenty.” Ich celem jest poznanie wzajemnych zależności w świecie przyrody oraz wdrażanie zasad poszanowania naszego środowiska naturalnego. Ekspozycja przedstawia zwierzęta pochodzące z różnych stref klimatycznych świata. Na wystawie dzieci obejrzą postacie płochliwych zwierząt żyjących w europejskich lasach np: lisa, dzika, jelenia, niedźwiedzia oraz postacie zwierząt zamieszkujących dżunglę, step, sawannę i tundrę na innych kontynentach np: nosorożca, żyrafy, zebry, antylopy i słonia afrykańskiego a także szczątki prehistorycznych mamutów, niedźwiedzi jaskiniowych, prażubra i tura. Na zakończenie warsztatów każdy Przedszkolak wypełni kartę pracy.

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do Muzeum Narodowego wynosząca 1,00 zł i łączna opłata za przejazd Autokarem. W zależności od liczby dzieci uczestniczących w wycieczce, szacujemy cenę przejazdu na około 6,00 zł od jednego uczestnika. Wyjazd o godzinie 10:30, powrót na obiad na godz. 12:30. Zapraszamy wszystkie dzieci z grupy Motylków i Stokrotek do udziału w warsztatach edukacyjnych ,,Zwierzęta i Kontynenty.” W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wycieczce. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


/Zdjęcia autorstwa Pani Małgorzaty Stępnik. Źródło: strona internetowa Muzeum Narodowego w Kielcach/

W dniu 24 kwietnia 2017r z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi Nasze  Starszaki z grup: ,,Muchomorków,” ,,Krasnali,” ,,Biedronek” i ,,Pszczółek” wybierają się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach – Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich przy Placu Zamkowym - na warsztaty botaniczne dla przedszkolaków p.t: ,,Tajemniczy Ogród.” Podczas zajęć w ogrodzie włoskim dzieci poznają rosnące w nim rośliny i samodzielnie wykonają zielniki. Następnie w sali dla przedszkolaka korzystając z tablicy multimedialnej, dowiedzą się, jak zaprojektować ogród włoski. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów pokoloruje ogród swoich marzeń.

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do Muzeum wynosząca 7,00 zł i opłata za przejazd autokarem w kwocie około 6,00 zł od osoby. Wyjazd na warsztaty odbędzie się w 2 turach po śniadaniu /godz. 9:10 – Biedronki i Pszczółki; godz. 10:30 - Muchomorki i Krasnale. Dzieci powrócą z wycieczki: I tura na godz. 11:00; II tura na obiad na godz. 12:30. Zapraszamy wszystkie Starszaki do udziału w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Narodowym. W celu właściwej organizacji zajęć wyjazdowych wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wycieczce. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2017

PRZYGODA Z KINEM HELIOS

   W dniu 12 kwietnia 2017r  wyjeżdżamy do Kina Helios na warsztaty edukacyjne i seans filmowy „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele." Wizyta w kinie dla dziecka w wieku przedszkolnym to podróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat sprawiają, że dziecięca wyobraźnia pracuje bardzo intensywnie. My ten potencjał wykorzystamy, łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych. Kinowe warsztaty przed seansem pomogą dzieciom w pełni świadomie obejrzeć film. Animator poprzez zabawę wprowadzi dzieci w tematykę filmu, uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający małego widza. Przygodę z kinem zaczniemy filmem, którego tematyka jest bliska naszym Milusińskim. „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele" to ekranizacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt ukazująca przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. To opowieść o przyjaźni ale i o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami pojawiającymi się w życiu pięciolatków, takimi jak: pierwszy dzień w przedszkolu czy poznawanie nowych koleżanek i kolegów. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Seans zaczyna się o godz. 10:00.

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu na seans filmowy i warsztaty z animatorem, wynosząca 12 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 400,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce dzieci szacujemy cenę przejazdu na 5zł do 6 zł od jednego uczestnika. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym nowym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2017

SPEKTAKL TEATRU KANON
„PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA”

   W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, obejrzymy w przedszkolu spektakl pt. „Przygody Krasnala Pączka” w wykonaniu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa. Inscenizacja opowiada o pewnym krasnalu, który jest strasznym łakomczuchem i uwielbia objadać się słodyczami. Niestety jest przez to bardzo grubiutki i leniwy. Na szczęście jego przyjaciółka Skromnisia i król Felek pomagają mu zerwać ze złymi nawykami. Pączek zaczyna się zdrowo odżywiać i uprawiać gimnastykę. Spektakl realizowany w planie aktorskim z elementami interakcji z widzem, zapewni dzieciom możliwość czynnego udziału w przedstawieniu w postaci rad udzielanych bohaterowi - jak należy właściwie postępować. Atutem spektaklu jest kolorowa scenografia i oryginalna inscenizacja oraz morał, że nie można spożywać dużej ilości słodyczy i lepiej zastąpić je owocami, warzywami oraz aktywnością ruchową. Zapraszamy w dniu 11 kwietnia 2017r o godzinie 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2017

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

   Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia zaprosiliśmy na spotkanie z dziećmi przedstawiciela Służby Zdrowia. W ubiegłym roku szkolnym gościliśmy z tej okazji specjalistę radiologa Pana doktora Jacka Heciaka, Dziadka naszej koleżanki Basi, który w ciekawy sposób wyjaśnił przedszkolakom na czym polega praca lekarza radiologa. Zapoznał nas także ze sprzętem wykorzystywanym w swojej pracy i uświadomił wszystkim uczestnikom spotkania jak ważna jest dbałość o własne zdrowie. Tym razem odwiedzi nas lekarz pediatra – kochany przez dzieci Pan doktor Rafał Szczukocki. Podczas spotkania będziemy mieli okazję do ponownego poruszenia tematów związanych ze zdrowiem i właściwym dbaniem o nie. Pan doktor zapozna dzieci z charakterem pracy lekarza pediatry, uświadomi Im znaczenie zapobiegania infekcjom, pomoże przezwyciężyć strach przed wizytą w gabinecie lekarskim i badaniom w gabinecie zabiegowym. Wykorzystując ciekawe akcesoria lekarskie nasz miły Gość przeprowadzi zajęcia mające na celu kształtowanie u naszych Milusińskich nawyków prozdrowotnych. Spotkanie odbędzie się  dniu 10 kwietnia 2017r o godzinie 12:30. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

23-03-2017

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
POLSKA W RÓŻNYCH REGIONACH

   W dniu 31 marca 2017r Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zapoznają się podczas zajęć dydaktycznych z folklorem, tradycjami, przyśpiewkami i charakterystycznymi ubiorami czterech regonów kulturowych naszego kraju: Warszawy, Zakopanego, Kielc, Krakowa. Przygotują pod opieką Nauczycieli krótkie programy artystyczne prezentując w pięknych, urokliwych regionalnych strojach krótką charakterystykę danego regionu, tańce, piosenki, przyśpiewki, rymowanki warszawskie, góralskie, świętokrzyskie i krakowskie. Życzymy dzieciom udanej zabawy i wspaniałych wrażeń. Godz. 10:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

23-03-2017

,,JAJKO CZY KURA?”
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA RODZICÓW I DZIECI
O TEMATYCE ŚWIĄTECZNO-WIOSENNEJ

   Drodzy Rodzice, w dniu 29 marca 2017r w godzinach od 15:30 do 17:00 odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola warsztaty plastyczne o tematyce świąteczno-wiosennej, na które zapraszamy Państwa serdecznie wraz z dziećmi. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Iwona Jaworska. Podczas zajęć w aurze wiosennej atmosfery przygotujemy kartki świąteczne oraz ozdoby na wielkanocny stół. Będą to kurki, kurczaczki i pisanki ,,w łupinie strusiego jaja.” W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: barwne tekturki, styropian, filc, patyczki, kolorowe piórka, wstążeczki, brokatowy papier o zróżnicowanej fakturze i ozdobnym deseniu. Będziemy wycinać, kleić i wspólnie cieszyć się  z efektów naszej pracy z dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-03-2017

POKAZ MODY WIOSENNEJ

   Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej uwzględniającej trendy obowiązujące w Lesie, na Łące, w Wodzie i w Powietrzu. Zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu wszystkie dzieci. Pokaz odbędzie się w dniu 23 marca 2017r o godzinie 10:30 w Sali wielofunkcyjnej, która w tym dniu zamieni się w Salon Modowy ,,Żywioły Ziemi.” Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentują na ,,wybiegu” przy wtórze nastrojowych utworów muzycznych wspaniałą Kolekcję Wiosenną, przygotowaną z pomocą rodziców według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata fauny i flory, wykonaną z wszelkich dostępnych materiałów typu: tkaniny, folia, karton, bibuła, wstążki, kwiaty. Mile widziane są też Kreacje Ekologiczne. Liczymy na pomysłowość dzieci i rodziców, wspaniałą zabawę oraz moc niezapomnianych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-03-2017

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
,,POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY”

   W dniu 21 marca 2017r wszystkie przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Panią Zimę i powitają z radością, niecierpliwie wyczekiwaną Wiosnę. Z tej okazji dzieci z grupy ,,Biedronek” zaprezentują nam program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Zimy i Wiosny wystąpią zwierzątka: bocian, jaskółka, wiewiórka i jeż. W tym dniu pożegnamy kolorowymi ,,maikami” śpiewem i piosenką symbol odchodzącej zimy, czyli wspólnie wykonaną Ekologiczną Pannę Marzannę. W grupach nauczyciele przeprowadzą z dziećmi ,,zielone zajęcia dydaktyczne” kształtujące badawcze postawy wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zielonych obchodów powitania wiosny jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: pożegnanie Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy, integrowanie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na zielono wykonamy także zdrowe wiosenne, zielone sałatki. Życzymy dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

6-03-2017

SPEKTAKL TEATRU KANON
,,WIOSENNA EUFORIA”

   Przygotowując się na przyjście Wiosny obejrzymy w dniu 16 marca 2017r spektakl pt.: „Wiosenna euforia,” w wykonaniu aktorów teatru „Kanon” z Krakowa. Głównym bohaterem opowieści jest Koziołek Mietek, który wita przyjaciół budzących się z zimowego snu. Dzwoni do niego miś, który nie może już spać bo gilgotają go muchy. Spotyka też wiewiórkę Basię robiącą wiosenne porządki, która uświadamia mu, że jest przedwiośnie, więc wszyscy wokół sprzątają i segregują śmieci. Okazuje się, że największy kłopot ma jednak dzik Walery, który nie może odnaleźć schowanych jesienią zapasów. Na szczęście wszystko dobrze się skończy. Smakołyki pomoże odnaleźć Waleremu łosica Tola, zaś wszystkie zwierzęta zdążą z przygotowaniami na powitanie wiosny. Aktorzy wraz z dziećmi odkryją pierwsze oznaki zbliżającej się najpiękniejszej pory roku, zachęcając je do wiosennych spacerów.  Spektakl ma na celu rozwijanie u dzieci postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, wdrażanie do zbierania i segregacji surowców wtórnych w celu ochrony przyrody oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.  Zapraszamy na godz. 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

6-03-2017

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

   W dniu 13 marca 2017r ramach profilaktyki i promocji zdrowia będziemy uczestniczyć w spotkaniu z Panią Pielęgniarką. Przełom zimy i wiosny to trudny czas dla naszego organizmu. Jesteśmy w tym okresie narażeni nie tylko na kaprysy aury ale też na natężenie zachorowań na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz na grypę. Podczas spotkania poruszymy tematy związane z rolą higieny osobistej w codziennym życiu każdego człowieka, poznamy zasady zdrowego odżywania i sposoby zapobiegania chorobom, a także nauczymy się dbać o własne zdrowie. Pomoże nam w tym Pani Pielęgniarka, która podczas zajęć w punkcie pielęgniarskim naszego przedszkola opowie dzieciom o swojej pracy, zapozna je z wyposażeniem gabinetu zabiegowego, przeprowadzi z dziećmi warsztaty profilaktyczne i wręczy Im odznakę ,,Wzorowego Pacjenta.” Zajęcia pomogą dzieciom zaprzyjaźnić się z ,,białym fartuchem” Pani Pielęgniarki oraz pozwolą przezwyciężyć lęk przed wizytą w gabinecie zabiegowym.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

1-03-2017

WARSZTATY DLA RODZICÓW
,,JAK BYĆ MĄDRYM RODZICEM”

    Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach, które pomogą nam zrozumieć świat dziecka, jego bunt i niechęć do respektowania zasad i podporządkowania się poleceniom dorosłych. Które uświadomią Państwu jak wiele miłości, pracy, wysiłku i serca wkładacie Państwo w dobre wychowanie Waszego Dziecka, mimo natłoku codziennych obowiązków. Które pozwolą Państwu zrozumieć jak wiele cierpliwości okazujecie każdego dnia swojemu Dziecku. Które wreszcie pozwolą nam bez poczucia winy, że wtrącamy się w nie swoje sprawy - właściwie zareagować, gdy jesteśmy świadkami zamierzonej lub nieświadomej agresji słownej lub fizycznej.

    W dniu 9 marca 2017r odbędą się w przedszkolu zajęcia dla Rodziców przeprowadzone przez pracowników Punktu Interwencyjno- Konsultacyjnego dla Osób Doznających Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Kielcach przy ul. Kołłątaja 4. Czas trwania zajęć: 17:00 – 18:00. Porządek spotkania:
1. Krótki wstęp. Zapoznanie zebranych z ideą Projektu ,,Mądry Rodzic – Bezpieczny Dom,” którego celem jest wskazanie sposobów reagowania w sytuacjach, w których jesteśmy świadkami przemocy w naszym najbliższym otoczeniu.
2. Kilka słów o przemocy.
- Filmik z przeprowadzonej sondy w ramach Projektu ,,Mądry Rodzic – Bezpieczny Dom,”
- definicja przemocy w rodzinie i jej skutki.
3. Szkodliwość klapsów.
4. Zamiast klapsa, czyli … ,,Jak mówić, żeby dzieci słuchały i jak słuchać, żeby dzieci mówiły.”
- Krótki film Fundacji Dzieci Niczyje,
- Ważne praktyczne informacje na temat relacji dziecko-rodzic.
5. Ćwiczenia warsztatowe; ,,Jak widzę swoje dziecko?”
Zapisy na warsztaty odbywać się będą u dyrektora przedszkola. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

27-02-2017

XXV JUBILEUSZOWY TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA
POD HASŁEM
,,KTO CZYTA, BŁĄDZI MĄDRZE I Z REFLEKSJĄ.”

      W związku z faktem, iż nasze przedszkole od lat kultywuje wśród dzieci ideę czytelnictwa, uczestnicząc w Akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom,” w organizacji której wspierają nas Rodzice Dzieci, sportowcy, autorzy książek dla dzieci, aktorzy Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz przedstawiciele Fundacji Szansa Dla Niewidomych, czytający dzieciom bajki także z wykorzystaniem systemu Braillˈa, po raz kolejny przystępujemy do udziału w Akcji ,,Tydzień Kultury Języka.”

Warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Języka pt.:,,Bajki Migowe” - 9 III 2017r. W bieżącym roku szkolnym upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci pragniemy połączyć z ideą integracji społecznej promując prawa, potrzeby i zasoby osób niepełnosprawnych. Pamiętając o Międzynarodowym Dniu ochrony Ucha i Słuchu przypadającym w dniu 3 marca, organizujemy warsztaty edukacyjne przy współpracy z Polskim Związkiem Głuchych. Celem zajęć jest rozwijanie kultury języka  oraz zapoznanie dzieci ze słownictwem w języku migowym, na podstawie adaptacji bajki o Czerwonym Kapturku, dokonanej na język migowy, autorstwa grupy Bajkomigacze, działającej przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych imienia Jana Siestrzyńskiego w Warszawie, ul. Łucka 17/23. Zajęcia będą prowadzone przez 2 osoby: głuchego lektora i słyszącego tłumacza. Osoby ubrane na czarno, w białych rękawiczkach z rekwizytami symbolizującymi poszczególne postaci (np. czerwony kapturek, pelerynka, długie uszy wilka, okulary babci itp.), będą opowiadać bajkę w języku migowym - Lektor demonstrując znakami migowymi treść bajki a Tłumacz tłumacząc. Po każdym fragmencie bajki nastąpi przerwa w narracji i tłumacz zachęci dzieci, do powtórzenia poszczególnych znaków. Warsztaty odbędą się w dniu 9 marca 2017r o godzinie 9:30, na które serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów.

Zajęcia edukacyjne w ramach Tygodnia Kultury Języka pt.: ,,Bajki z kliszy”- 10 III 2017r. Promując wśród dzieci ideę czytelnictwa zaprosimy je w dniu 10 marca 2017r na zajęcia edukacyjne pt.: ,,Bajki z kliszy,” podczas których będziemy wspólnie oglądać ,,stare” bajki z projektora, wykorzystując do tego celu bajki na kliszach. Dla nas będzie to powrót do lat dzieciństwa a dla dzieci nowa, wspaniała przygoda ucząca ich poszanowania dla przeszłości i zdobyczy cywilizacji.

Liczymy na aktywny udział rodziców w propagowanej przez nas Akcji ,,Tydzień Kultury Języka” oraz wspieranie właściwie rozumianej integracji społecznej. Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola. Po zakończeniu warsztatów i zajęć edukacyjnych Dzieci z radością wysłuchają pięknego czytania literatury dziecięcej w wykonaniu Rodziców i Opiekunów.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

27-02-2017

Dzień Kobiet

    W dniu 8 marca 2017r złożymy z uśmiechem i radością życzenia Wszystkim Kobietom. Nadając nowy wymiar kultywowanym od wielu lat tradycjom związanym z obchodami Dnia Kobiet, zachęcimy dzieci do okazywania innym ludziom szacunku, sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Wzbogacimy wiedzę dzieci na temat pracy kobiet w różnych zawodach i wzmocnimy więzi społeczne w grupie. Nasze kochane Maluszki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zaprezentują Wszystkim Paniom, Koleżankom i Kolegom uroczysty i zarazem humorystyczny program artystyczny z okazji Święta Kobiet, w którym nie zabraknie miłych i dobrych słów, tanecznych pląsów oraz zapowiadanych przez Dzieci niespodzianek. My zaś życzymy Wszystkim Kobietom pogodnych dni, miłości, zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu. Niech w trudnej zawodowej codzienności towarzyszy Wam pasja, moc pomysłów i inspiracja. Wszystkiego najlepszego.

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-02-2017

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

    W dniu 03 marca 2017r wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „Królowa Śniegu.” Pobyt dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami planowany jest w godzinach od 10:15 do 12:30 w jednej turze. Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać. Prawdziwa przyjaźń tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, jakie możemy spotkać na każdym osiedlu. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania. Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca… Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z Królewiczem, który zechce uczynić Gerdę Królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie - czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą? Oglądając piękną baśń powoli pożegnamy zimę w aurze magii teatru.

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do teatru wynosząca 13 zł i łączna opłata za przejazd  2 autokarami, w kwocie 400,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce dzieci szacujemy cenę przejazdu na 5zł do 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Teatru to dla przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-02-2017

Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom

    W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” powitamy w przedszkolu ciekawych Gości. Do wspólnego czytania książek zachęcą dzieci piłkarze ręczni z Klubu Sportowego VIVE TAURON Kielce, którzy odwiedzą nas w dniu 21 lutego 2017r. Zgodnie z zasadą ,,coś dla ducha i dla ciała” mamy nadzieję na wspólne czytanie książek oraz trening piłki ręcznej. Poznamy także alternatywne sposoby czytania książek metodą Braill'a, z udziałem przedstawicieli Fundacji Tyflopunkt, działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, upowszechniającej ideę integracji społecznej oraz prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. W dniu 22 lutego 2017r weźmiemy udział w warsztatach ,,Strefa mroku,” podczas których poznamy zasady codziennego funkcjonowania osób niewidomych. Po warsztatach Panie z Fundacji wyświetlą dzieciom bajkę, czytając opis do kolejnych slajdów z wykorzystaniem metody Braillˈa. Odwiedzi nas także przedstawiciel świata sztuki, aktor Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach Pani Hanna Świętnicka, która opowie dzieciom o pracy aktora lalkarza, zaprezentuje lalki ze znanych dzieciom spektakli teatralnych oraz z aktorską swadą i grą sceniczną przeczyta naszym Milusińskim scenariusz wybranej baśni. Kampania ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” podnosi świadomość rodziców i nauczycieli na temat potrzeby czytania dzieciom tekstów literackich i spędzania z nimi wolnego czasu, jako warunku ich wszechstronnego rozwoju. Promując wśród przedszkolaków ideę czytelnictwa będziemy również gościć w przedszkolu Panią Edytę Pedrycz, pracownika Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, z którą współpracujemy od wielu lat. Pani Edyta opowie dzieciom na czym polega praca bibliotekarza, zapozna je z ciekawymi propozycjami literatury dziecięcej oraz promując ideę integracji społecznej przeczyta książkę o niepełnosprawnym Kacperku, upowszechniającą prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. Odwiedzą nas także w przedszkolu najbardziej kochani przez dzieci Goście - czyli Rodzice, którzy przeczytają przedszkolakom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej. Życzymy wspaniałych czytelniczych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-02-2017

Zebranie z Rodzicami
16 lutego 2017r

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach przypomina Państwu o terminie zebrania semestralnego i zaprasza Państwa na krótkie spotkanie podsumowujące pracę przedszkola w dniu 16 lutego 2017r w czwartek, o godzinie 17:00.

Porządek spotkania:
- krótkie podsumowanie pracy przedszkola w I semestrze roku szkolnego 2016/2017;
- zapoznanie Rodziców z zadaniami przewidzianymi do realizacji w II semestrze;
- rozliczenie środków finansowych wpłaconych na konto Rady Rodziców;
- rozliczenie środków finansowych wpłaconych na wyprawkę dla dzieci;
- konsultacje z wychowawcami w salach oddziałów.

Po zebraniu ogólnym i konsultacjach zapraszamy o godz. 18:00 Rodziców dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju - na spotkanie z ,,Zespołami do spraw planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” i ,,Zespołami do spraw wczesnego wspomagania rozwoju” - w celu zapoznania Państwa z wielospecjalistyczną oceną poziomu funkcjonowania dziecka. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach z Nauczycielami.

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

14-02-2017

Koncert Kameralny
,,Magiczne dźwięki”

    W dniu 17 lutego 2017r o godzinie 10:30 będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Magiczne Dźwięki” w wykonaniu Pani Emilii Michalskiej i Pana Krzysztofa Orkisza, Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w zimowej aurze, roziskrzonej śniegiem i lodem dowiemy się, czy pośród skrzypiących połaci śniegu uda nam się odnaleźć muzyczną magię? W poszukiwaniach pomogą nam kompozycje Piotra Czajkowskiego i Edwarda Griega. Wysłuchamy muzycznych opowiadań o tematyce zimowej i stworzymy dla nich akompaniament. Przekonamy się także, czy miesiąc luty ,,podkuł już buty.” Podczas kolejnego w tym roku spotkania z muzyką, towarzyszyć nam będą małe i duże instrumenty klawiszowe: fortepian, obój i klarnet. Czekamy z niecierpliwością na zimowy koncert. Życzymy Dzieciom miłych wrażeń w Krainie Magicznych Dźwięków.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-02-2017

Walentynki

    W dniu 14 lutego 2017r odbędą się w przedszkolu wspólne zajęcia i zabawy z okazji Dnia Świętego Walentego. Kultywując tradycje walentynkowe zachęcimy Dzieci do okazywania innym ludziom sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Przedszkolaki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zapraszają koleżanki i kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Wszystkie Dzieci wezmą udział w grach zręcznościowych, zabawach ruchowych i konkursach. Atrakcją uroczystości będzie niewątpliwie ,,Poczta Walentynkowa,” tańce przy dźwiękach polskich szlagierów muzycznych oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć dzieci wykonają indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarują Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Postarajmy się być dobrymi i życzliwymi ludźmi, zaczynając każdy dzień uśmiechem i dobrym słowem. Życzymy Dzieciom miłych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-01-2017

Spektakl Teatru ,,Skrzat” z Krakowa
p.t: ,,Dokąd poszło zdrowie”

    W dniu 27 stycznia 2017r o godzinie 10:30  odwiedzą nas w przedszkolu aktorzy Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zabiorą Dzieci w podróż do Krainy Zdrowia, prezentując Im spektakl pt.: „Dokąd poszło zdrowie?,” który w sposób humorystyczny i zarazem bardzo przystępny przybliży dzieciom zasady zdrowego trybu życia. Przedszkolaki wraz z bajkowymi bohaterami - lekarzem, smokiem Wincentym, dalmatyńczykiem Azorem, zbójem Madejem i ,,kibicem sportowym” zapoznają się z oznakami choroby: katarem i kaszlem, jej przyczynami: brakiem higieny osobistej i nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz skutkami lekceważonych objawów przeziębienia. Nasza mała widownia bawiąc się podczas przedstawienia odpowie bohaterom na pytanie: ,,Co należy robić aby nie zachorować?,” zaś Sympatyczny Zbój Madej pomoże Dzieciom przezwyciężyć lęk przed lekarzem, stomatologiem i szczepieniami ochronnymi. Uświadomi Im także skutki objadania się słodyczami i dłuuugiego siedzenia przy komputerze. Tematyka spektaklu jest zgodna z celami jakimi kieruje się nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności. Mamy nadzieję że Teatr "Skrzat" dostarczy Dzieciom nie tylko wiele radości i uśmiechu ale także moc pozytywnych wrażeń i emocji. Zapraszamy na spektakl.

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-01-2017

CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH ,,ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

Drodzy Rodzice. W trosce o zdrowie dzieci, realizując kluczowe zagadnienia podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zaplanowaliśmy do realizacji w styczniu 2017r, cykl zajęć profilaktycznych pod hasłem: ,,Zdrowy Przedszkolak.” 

    Jak Państwu wiadomo, od lat uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacji  Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,” za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w kolejnej, VI Edycji tego szczytnego programu - szczotkując codziennie ząbki i realizując jego założenia w dniach od 16 do 20 stycznia 2016r, podczas ciekawych i nowatorskich zajęć edukacyjnych, prowadzonych według scenariuszy Akademii. W ramach Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak,” zaprosiliśmy także do naszej placówki przedstawicieli Służby Zdrowia, młodych lekarzy stomatologów: Panią Ewę Nartowską i Pana Marka Grabika, którzy opowiedzą dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Nasi Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 19 stycznia 2016r i przeprowadzą w każdej grupie przedszkolnej super-oryginalne zajęcia profilaktyczne. To jednak nie koniec atrakcji. Posumowaniem tygodnia z Akademią Aquafresh będzie zorganizowany w piątek 20 stycznia 2016r ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” podczas którego dzieci będą miały: pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które potem ze smakiem spałaszują; okazję do rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie; możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pejzaże i przestrzenne ,,śnieżne postaci” oraz pląsając przy dźwiękach ,,Białego Walczyka.”    Cykl zajęć ,,Zdrowy Przedszkolak” zakończymy z fantazją, w dniu 27 stycznia 2017r, oglądając spektakl edukacyjny Teatru Skrzat z Krakowa, pod ważnym tytułem: ,,Dokąd poszło zdrowie?,” który w sposób humorystyczny i zarazem bardzo przystępny przybliży dzieciom zasady zdrowego trybu życia. Przedszkolaki wraz z bajkowymi bohaterami - lekarzem, smokiem Wincentym, dalmatyńczykiem Azorem, zbójem Madejem i ,,kibicem sportowym” zapoznają się z oznakami choroby: katarem i kaszlem, jej przyczynami: brakiem higieny osobistej i nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz skutkami lekceważonych objawów przeziębienia. Tematyka Cyklu Zajęć Profilaktycznych jest zgodna z celami jakimi kieruje się  nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności. Życzymy Dzieciom wiele wspaniałych wrażeń, dużo zdrowia i ,,śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-01-2017

PILNE!
ZMIANA TERMINU ZEBRANIA Z RODZICAMI
ORAZ TERMINÓW KONSULTACJI

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi informuje o zmianie terminu zebrania semestralnego i zaprasza Państwa na spotkanie podsumowujące pracę przedszkola po feriach - w dniu 16 lutego 2017r /w czwartek/ o godzinie 17:00. Zamiast zebrania podsumowującego - w dniach od 16 do 19 stycznia 2017r odbędą się w przedszkolu konsultacje dla Rodziców, według niżej przedstawionego harmonogramu:

 • 16.01.2017r. w godz. 16.00 - 17.00 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Krasnali – z wychowawcą Panią Anną Wójcik.
 • 19.01.2017r. w godz. 16.00 - 17.00 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Muchomorków – z wychowawcą Panią Małgorzatą Wąsalą.
 • 18.01.2017r. w godz. 14.30 - 15.30 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Biedronek – z wychowawcą Panią Moniką Stawarz.
 • 18.01.2017r. w godz. 14.30 - 15.30 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Pszczółek – z wychowawcą Panią Jolantą Bieniek.
 • 18.01.2017r. w godz. 16.30 - 17.30 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Motylków – z wychowawcą Panią Sylwią Przedwojewską.
 • 19.01.2017r. w godz. 16.30 - 17.30 konsultacje dla Rodziców Dzieci z gr. Stokrotek – z wychowawcą Panią Iwoną Jaworską.
  Zmiana terminu spotkania podyktowana jest sprawami organizacyjnymi pracy placówki. Po zebraniu ogólnym w dniu 16 lutego 2017r., zapraszamy Rodziców  dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju - na spotkanie z ,,Zespołami do spraw planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” i ,,Zespołami   do spraw wczesnego wspomagania rozwoju” - w celu zapoznania Państwa z wielospecjalistyczną oceną poziomu funkcjonowania dziecka. Szczegółowy porządek wymienionych wyżej spotkań zostanie podany Państwu do wiadomości w osobnym komunikacie. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach z Nauczycielami.

 Z poważaniem
Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-01-2017

    Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najwspanialsze dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Pozostając w zimowej atmosferze Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne niosące w sercu radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością pogodną, bezwarunkową i szczerą. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają  ukochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola o godz. 13:30 w dniach:

24 stycznia 2017r zapraszają dzieci z grupy Pszczółek
25 stycznia 2017r zapraszają dzieci z grupy Biedronek
26 stycznia 2017r zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
27 stycznia 2017r o godz. 14:00 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii, pociechy z Wnuków i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.

Z ukłonami i wyrazami szacunku dla Babć i Dziadków Dyrektor i Pracownicy Przedszkola

Zapraszamy Państwa na Uroczystość

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

14-01-2017

Biały Dzień w Przedszkolu

    W dniu 20 stycznia 2017r Przedszkolaki wezmą udział w Akcji ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” której głównym celem jest integracja dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u nich poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli. Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem tego dnia będzie twórcza działalność plastyczna dzieci, które wykonają indywidualne i zbiorowo wspaniałe dzieła plastyczne: białe pejzaże i śnieżne postaci. Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy tańcząc ,,Białego Walczyka” i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Życzymy Dzieciom śmietankowych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-01-2017

SPEKTAKL TEATRU BLASZANY BĘBENEK
p.t: ,,PINOKIO”

    W dniu 16 stycznia 2017r będziemy gościć w przedszkolu aktorów teatru ,,Blaszany Bębenek” z Trzebini, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl oparty na kanwie znanej i lubianej przez nich bajki, autorstwa Carla Collodiego pt.: ,,Pinokio.” Jej bohaterem jest drewniany pajacyk, wystrugany z drewna przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Gdy Pinokio zaczyna odczuwać ludzkie emocje, musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody a za złe ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy. Na przykładzie Pinokia dzieci nauczą się, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później zawsze zostanie odkryte. Ta piękna opowieść doskonale ukazuje uniwersalne wartości, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu. Od dziś już każdy  Przedszkolak będzie wiedział jak należy się zachowywać i że kłamstwo nie popłaca. Atutem spektaklu są autorskie utwory zaśpiewane na żywo przez aktorów oraz zmieniająca się unikalna scenografia. Spektakl odbędzie się o godzinie 13:00. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 03-01-2017

Karnawał 2017
Zapraszamy na ,,Bal w Krainie Królowej Śniegu”
,,Będzie biało, srebrzyście i lodowato a jednak  gorąco”

   Kochani Rodzice, w tym roku Dzieci będą bawiły się podczas balu karnawałowego w Baśniowej Krainie Królowej Śniegu z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć wzruszające przygody Kaja i Gerdy, bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena, których odwaga, miłość, determinacja i przyjaźń pomogły przezwyciężyć dzieciom wszelkie trudności by odnalazły się w śnieżnej i mroźnej krainie. Podczas balu gorące serduszka naszych Pociech roztopią lodowate serce Królowej Śniegu, która zamieni się w dobrą Królową. Wspólne zabawy i konkursy o tematyce zimowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując tradycje karnawałowe przybywamy na bal  w pomysłowych kostiumach, z zapasem wspaniałego humoru i radością w sercu. Mile widziane są srebrzyste, białe i błękitne stroje rodem z Krainy Lodu. Zapraszamy na bal Śnieżynki, Bałwanki, Renifery, Pingwinki, Misie Polarne, Foczki, Elfy, Królewny i Królów Lodu i inne ,,Śnieżne Osobistości.”,,Bal w Krainie Królowej Śniegu” odbędzie się w dniu 11 stycznia 2017r w godzinach od 9:30 do 12:00 przy dźwiękach utworów muzycznych pochodzących ze znanej Dzieciom baśni. Nie zabraknie także ciepłych karnawałowych rytmów, którymi ogrzejemy  zimową atmosferę Lodowej Krainy. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy i niezapomnianych baśniowych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

13-12-2016

Jasełka i Wigilia w Przedszkolu

    W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Święta Bożego Narodzenia, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, Dzieci zaprezentują swoim Bliskim niosące sercu radość Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe. Dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali zapraszają Rodziców na uroczystość w dniu 15 grudnia 2016r na godzinę 14:00. Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek zaprezentują spektakl Bożonarodzeniowy swoim Bliskim w dniu 16 grudnia 2016r o godzinie 13:30. Dzieci z grupy Biedronek gościć będą Rodziców w dniu 19 grudnia 2016r o godzinie 13:30, zaś Dzieci z grupy Pszczółek wprowadzą swoich Bliskich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia 2016r o godzinie 13:30. Aby tradycji stało się zadość, w dniu 21 grudnia 2016r o godzinie 10:00 Dzieci z każdej z grup przedszkolnych spotkają się w swoich salach przy wigilijnym stole z Nauczycielami i Pracownikami przedszkola. Kultywując piękne Bożonarodzeniowe tradycje, Przedszkolaki nakryją do wigilijnego stołu, połamią się opłatkiem i złożą wszystkim świąteczne życzenia. Przy choince w blasku świec Dzieci zaśpiewają polskie kolędy dzieląc radość z narodzin Dzieciny. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-12-2016

Koncert Kameralny „Kolęda płynie ….”

    W dniu 16 grudnia 2016r będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym pt: „Kolęda płynie,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Wybierzemy się w podróż  do źródeł i tradycji. Usłyszymy najpiękniejsze ludowe kolędy i pastorałki oraz poznamy dawne zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. W ten sposób poczujemy nastrój zbliżających się Świąt, których najpiękniejszą z tradycji  jest przecież śpiewanie kolęd przy stole wigilijnym z rodziną i przyjaciółmi. Nasz śpiew wzbogacimy tęskną melodią skrzypiec. Towarzyszyć nam będą w tej podróży instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce i śpiew. Zapraszamy na godz. 10:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-12-2016

Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki…

Na drzewku zielonym między gałązkami
srebrzyste dzwoneczki kolędują z nami (…)

   Kultywując tradycje Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Dzieci w muzyczną podróż. Strojeniu świątecznego drzewka towarzyszy wszak śpiewanie kolęd opowiadających o narodzeniu Bożego Dzieciątka, o Maryi, Józefie, pasterzach, zwierzętach, trzech Królach i gwieździe betlejemskiej. Z tej okazji będziemy gościć w naszym przedszkolu studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy obecnie odbywają u nas praktykę pedagogiczną w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, pod opieką Pani Anny Pawłowskiej przygotowali dla Dzieci muzyczną niespodziankę. Będzie nią Świąteczny Koncert, który odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00. Mamy nadzieję usłyszeć pastorałki, polskie kolędy, które podkreślają radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach? Liczymy na wiele muzycznych prezentów, bo przecież Święta to czas niespodzianek.

Wykonawcy:

Pyrz Marian
Klusek Daniel
Nowak Hubert
Mańko Bartłomiej
Serwan Agnieszka
Retelewska Katarzyna
Grzechniak Katarzyna
Kochana Pani Anna Pawłowska

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-12-2016

Zapraszamy na Świąteczne Warsztaty Plastyczne

    Drodzy Rodzice, w dniu 14 grudnia 2016r w godzinach od 15:30 do 17:00 odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola warsztaty plastyczne o tematyce związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, na które zapraszamy Państwa serdecznie wraz z Dziećmi. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Iwona Jaworska. Święta wnoszą w nasze życie radość i światło. Podczas zajęć, w aurze świątecznej atmosfery przygotujemy urokliwe ozdoby na wigilijny stół. W blasku Gwiazdy Betlejemskiej wykonamy wspólnie piękne i oryginalne lampiony. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: szklane słoiczki, porcelanowe farby, bibułę, brokatowy papier o zróżnicowanej fakturze i ozdobnym deseniu, kolorowe cekiny, wstążeczki i świecidełka. Będziemy malować, naklejać ozdoby i wspólnie cieszyć się z efektów naszej pracy z dziećmi. Znajdźmy w sobie radość tworzenia. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-12-2016

Dzień Aktywnej Rehabilitacji

    W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji /FAR/, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Spotkanie pozwoli dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Zapraszamy na półgodzinne spotkanie do każdej z grup w dniu 12 grudnia 2016r w godzinach: Motylki i Stokrotki o 9:30; Pszczółki o 10:00; Biedronki o 10:30; Muchomorki i Krasnale o 11:00. Zapraszamy także chętnych Rodziców.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

03-12-2016

Spotkanie z Górnikami

    Z okazji ,,Barbórki” - pięknego górniczego święta przywitamy w przedszkolu wspaniałych Gości - zaprzyjaźnionych z nami Górników z kopalni: MINERAŁ. W dniu 6 grudnia 2016r przybędzie do nas na spotkanie Tatuś naszego kolegi Ignasia z grupy Biedronek - Generalny Dyrektor i Właściciel Kopalni Wapienia Góra Maćkowa - Polskie Górnictwo Skalne ,,Minerał” - Pan Artur Widłak. Wraz z Nim odwiedzi nas Pani Edyta Ciepiela - Dyrektor do spraw górniczych i zarazem kierownik ruchu, reprezentująca żeńską część górniczego świata oraz Dyrektor do spraw technicznych i sprzedaży, Pan Tomasz Nowak. Nasi Goście uświetnią zajęcia dydaktyczne realizowane w każdej z grup przedszkolnych, związane tematycznie z pracą górników. Wprowadzą nas w tajniki trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy w kopalni odkrywkowej, zapoznają dzieci z ciekawymi pojęciami typu: ,,park maszynowy” i ,,odstrzał” oraz zaprezentują nam piękne galowe mundury. Opowiedzą także dzieciom legendę o swojej Patronce Barbarze i przeprowadzą konkurs z nagrodami na temat: ,,Skarby w ziemi.” Spotkanie odbędzie się o godz. 9:30. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

30-11-2016

Wizyta Świętego Mikołaja
Kochane Dzieci

    W dniu 2 grudnia 2016r powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art o tajemniczym i niepokojącym tytule: ,,Strajk w Krainie Świętego Mikołaja.” Z drżeniem serca będziemy śledzić przebieg wydarzeń w fabryce Św. Mikołaja, w której na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiły zastrajkować zmęczone Elfy. Na placu boju pozostał jedynie dzielny Elf Fifo. Czy osamotniony Elf poradzi sobie w tej dramatycznej sytuacji? Czy czekające na całym Świecie Dzieci otrzymają swoje wymarzone upominki? Gdzie podział się Święty Mikołaj? Postaramy się wspólnie wspierać bohaterów opowieści naszym pozytywnym myśleniem, by swoim działaniem przywrócili odwieczny ład i magię Świat Bożego Narodzenia. Może Święty Mikołaj przybędzie nam z pomocą? Jak potoczy się akcja w Fabryce w Laponii dowiemy się o godzinie 9:30. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-11-2016

Andrzejki w Przedszkolu

    W dniu 29 listopada 2016r o godzinie 9:30 będziemy gościć w przedszkolu naszych Absolwentów, uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach. Starsi koledzy opowiedzą nam o życiu szkolnym, my zaś przypomnimy im przedszkolne lata, podczas wspólnej zabawy w naszych pięknych kącikach klocków, lalek, gier dydaktycznych i samochodów. Zaprosimy Ich także do udziału w zabawie andrzejkowej. Będziemy tańczyć, spałaszujemy słodkie smakołyki i odprawimy ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy rodem z Łysej Góry. Życzymy Dzieciom udanej zabawy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-11-2016

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

    W dniu 25 listopada 2016r będziemy świętować w przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem - czyli Misiem. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie wesołe, smutne, brązowe i kolorowe. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć poznamy historię Pluszowego Misia. Sprawdzimy naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Zorganizujemy Konkurs na Najsympatyczniejszego Misia i oczywiście będziemy bawić się ukochanymi maskotkami. Życzymy Dzieciom ,,pluszowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SPEKTAKL TEATRU PATIGO
,,WIELKIE WYDARZENIA W ŚWIECIE MAŁYCH LUDZI”

    W dniu 23 listopada 2016r będziemy gościć w przedszkolu aktorów teatru ,,PATIGO” z Kielc, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl edukacyjny pt.: ,,Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi,” nacechowany bardzo mocno profilaktyką i humorem, dzięki któremu najmłodsi dowiedzą się jak należy reagować w różnych sytuacjach życia codziennego. Aktorzy przybliżą naszym Przedszkolakom w zabawny sposób postać lekarza, który staje się Ich przyjacielem, zachęcą Je do zdrowego trybu życia i wystrzegania się niebezpieczeństw. Nasi Milusińscy nauczą się także jaki ubiór wybrać się na wycieczkę do lasu oraz jak bezpiecznie zachować się na jezdni. Przedstawieniu towarzyszy duża dawka humoru, rytmiczne piosenki oraz zagadki, z którymi nasze przedszkolaki świetnie sobie poradzą. Spektakl odbędzie się o godzinie 12:40. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 21 listopada 2016r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji  o Prawach Dziecka z 1989 r. Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.  Rzecznikiem praw Dziecka w Polsce jest Pan Marek Michalak. Szanując prawa Dzieci, nauczyciele przeprowadzą w dniu 21 listopada 2016r cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom ich prawa. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.”

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

"Szlachetna Paczka"
Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem

    Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XVII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy?
Potrzeby rodzin są identyfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i będą przekazane Naszej Placówce wraz z adresami Rodzin do których zawiezione zostaną paczki.

Możemy przynieść /do wychowawców grup/: 
artykuły spożywcze, 
środki czystości, 
książki i zabawki /nowe rzeczy/
Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla rodzin potrzebujących pomocy (z artykułów zebranych podczas akcji, spisując protokół).
AKCJĘ - „SZLACHETNA PACZKA”
organizujemy w naszym przedszkolu w dniach:
od 16.11.2016 r. do 08.12.2016 r.

Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary wniosą do tych Rodzin radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

 szl paczka
  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Akcja
„Góra Grosza”

   Już od wielu lat Nasze Przedszkole bierze udział w Akcji "Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XVII edycji Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, oddziałów pogotowia rodzinnego, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada 2016r do 9 grudnia 2016r. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji. Dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Za każdy grosik z całego serca dziękujemy.

 

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -08-11-2016

11 Listopada - Święto Niepodległości

    W dniu  10 listopada 2016r z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia przygotowana przez dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległej Polski, dając dzieciom lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju powinniśmy znać polskie symbole narodowe oraz pieśń Józefa Wybickiego ,,Mazurek Dąbrowskiego” – Hymn Polski, który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci zaprezentują zebranym także jedną z polskich pieśni patriotycznych, która powstała na kanwie wiersza Marii Konopnickiej ,,Rota,” do której muzykę napisał Feliks Nowowiejski. Pieśń ta powstała pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim. Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział wszystkie Przedszkolaki, będzie solowe wykonanie na pianinie instrumentalnej wersji polskiego tańca narodowego ,,Krakowiaka” przez Barbarę Heciak z grupy Muchomorków. Serdecznie zapraszamy na godzinę 10:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

22-10-2016

Koncert Kameralny ,,Jesienne obrazy”

    W dniu 28 października 2016r o godzinie 10:30 będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Jesienne obrazy” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dotychczas podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Tym razem dowiemy się czy dźwiękami możemy namalować obraz. Wysłuchamy muzycznych opowiadań o jesieni i stworzymy dla nich akompaniament. Poznamy także małe instrumenty perkusyjne. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką towarzyszyć nam będą: fortepian, akordeon i śpiew. Czekamy z niecierpliwością na jesienny koncert.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-10-2016

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

    W dniu 21 października 2016r wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach na spektakl pt.:„Kopciuszek.” Pobyt dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami planowany jest w godzinach od 8:15 do 11:00 w jednej turze. Dzieci obejrzą jedną z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawianą w wielu wersjach na całym świecie. „Kopciuszek” to opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w adaptacji teatralnej jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki występuje w niej bowiem gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka,  reżyser przeniósł akcję w czasy współczesne. Konwencją spektaklu są lalki typu Muppety, takie jakie można zobaczyć w filmach i programach Jima Hensonaa. Taka formuła daje możliwość ukazania dzieciom z dystansem i humorem natury ludzkiej, pozwala na wyraziste zarysowanie postaci oraz ciekawe rozegranie wszystkich wątków. Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl  w kolorowej scenografii, z oryginalną inscenizacją, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat.

 
Zdjęcie pochodzi ze spektaklu "Kopciuszek" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy

Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do teatru wynosząca 13 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 400,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce dzieci szacujemy cenę przejazdu na 5zł do 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Teatru to dla przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-10-2016

Spotkanie z Funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

    W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w ramach realizacji zadań zawartych w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktycznym, przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, będziemy uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy Policji, którzy przybliżą dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszego przedszkola od ruchliwych ulic centrum Kielc nie stwarza nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce uczestnictwa naszych podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia właściwych nawyków przestrzegania przepisów ruchu drogowego i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas wspólnej zabawy z Panią Podinspektor Anną Zielińską-Brudek i Aspirantem, Panem Robertem Nyga, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Uczestnicząc w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” wykorzystamy zdobytą w przedszkolu wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się w dniu 21 października 2016r w budynku przedszkola o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy.


Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-10-2016

Spektakl Teatru Blaszany Bębenek
,,Żółta Ciżemka”

    W dniu 17 października 2016r o godzinie 13:00  odwiedzą nas w przedszkolu aktorzy Teatru ,,Blaszany Bębenek.” Scenariusze spektakli prezentowanych przez aktorów tego teatru powstają w oparciu o współpracę ze studentami szkoły scenariopisarstwa Andrzeja Wajdy ,,Wajda School." Aktorzy zaprezentują przedszkolakom spektakl, którego bohaterami są doskonale znane dzieciom jak i dorosłym postacie z baśni ,,Historia żółtej ciżemki.” Przedstawienie cechuje wartka akcja i dialogi pełne humoru. Jest to historyczny spektakl, który rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania Króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś urodził się we wsi Poręba. Posiada uzdolnienia rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnowawszy krów i bojąc się konsekwencji swojego zaniedbania, nie wraca do domu i wyrusza w świat. Tam przeżywa ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży, której nie chce zaakceptować i wskazuje złodzieja. Wstępuje następnie do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia. W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię, autorskie utwory śpiewane przez bohaterów, a także akompaniament gitary akustycznej. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczą się trudnej sztuki żonglowania. Życzymy Dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. Zapraszamy serdecznie.

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-10-2016

Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2016r

    W dbałości o wychowanie patriotyczne uczymy naszych wychowanków  miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć nauki. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni dają dzieciom lekcję patriotyzmu, szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując uświadamiamy dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 14 października 2016r z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu uroczysta Akademia przygotowana przez dzieci z grupy Pszczółek, w której wezmą udział Nauczyciele Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy.

     Dziękując za codzienny trud życzę Państwu wiele wytrwałości, siły i motywacji do podejmowania wyzwań, jakie napotykamy w pracy z Dziećmi. Dużo zdrowia, uśmiechu, pozytywnej energii i sukcesów w pracy zawodowej. Aby motorem naszych działań zawsze było Dziecko i jego potrzeby. Aby zawsze rozpierała nas duma z osiągnięć naszych Podopiecznych.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-10-2016

Wycieczka do Grodu Pędzików w Siedlcach
11 października 2016r.

    Dzieci z grup: Biedronek, Muchomorków i Krasnali wyjeżdżają na warsztaty edukacyjne w terenie, realizowane w Grodzie Pędzików koło Chęcin. Pobyt dzieci wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach od 9:20:00 do 12:15.

Nasza wycieczka to żywa lekcja historii. Dzieci poznają warunki życia ludzi w epoce Średniowiecza. W Grodzie Pędzików zwiedzą drewniany zamek z wieżą obronną, kuźnię średniowieczną z wszelkimi akcesoriami kowalskimi i wytworami rzemiosła kowalskiego, kuchnię, łaźnię rycerską, piec chlebowy z wędzarnią, strzelnicę, wierne repliki starych bombard i armat oraz liczne rzeźby plenerowe. Atrakcją wycieczki będą warsztaty edukacyjne, w czasie których dzieci wezmą udział w pokazie kowalstwa i bicia monet. Warsztaty edukacyjne i zwiedzanie Grodu to koszt 11,00 zł, zaś koszty przejazdu to 7,00 zł. lub 8,00 zł, w zależności od liczby uczestników. Celem warsztatów jest:
- poznanie warunków życia ludzi w epoce Średniowiecza;
- wdrażanie dzieci do właściwego zachowania się w miejscach publicznych.
Wycieczka organizowana jest przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody, która pokryje część kosztów przejazdu autokarem.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

28-09-2016

Spektakl Teatru ,,Skrzat” z Krakowa
,,Przygody Okruszka”

    W dniu 30 września 2016r o godzinie 12:30 odwiedzą nas w przedszkolu aktorzy Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: „Przygody Okruszka.” Zgodnie z tradycją naszego przedszkola rozpoczynamy w nowym roku szkolnym kolejną przygodę z teatrem. Wspólnie z bohaterami przedstawienia poznamy perypetie Okruszka, który miał za zadanie zdobyć złoty orzeszek i uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia nauczą dzieci właściwego postępowania i dokonywania wyborów między dobrem a złem. Przedstawienie przeplatane piosenkami i zabawami dziecięcymi pozwoli naszym Milusińskim na bezpośredni kontakt ze sztuką i aktywny udział w spektaklu. Przesłaniem bajki jest rozbudzanie u Dzieci poczucia życzliwości, empatii i umiejętności dokonywania wyboru w trudnych sytuacjach. Życzymy dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

    W dniu 30 września 2016r o godzinie od 10:30 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grupy Biedronek zaprezentują wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają skromne upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku od Pani Dyrektor dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, okazywanie szacunku i życzliwości swoim kolegom, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele radości.

 

Dyrektor Przedszkola

Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-08-2016

ORGANIZACJA PRACY PLACÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego wita serdecznie po przerwie wakacyjnej Wszystkie Dzieci i Rodziców. Czekamy na Was z niecierpliwością, uśmiechem i radością w sercu. Spotykamy się Dzieci w czwartek, w dniu 1 września 2016r. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie zadeklarowanej podczas rekrutacji. Kochane Dzieci, w roku szkolnym 2016/2017 będziemy pracować w dwóch grupach integracyjnych i dwóch grupach ogólnodostępnych, w których przywitamy nowe koleżanki i kolegów. Mam nadzieję, że przyjmiecie Ich do Waszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Im w tych trudnych pierwszych dniach, w których będą rozstawali się z rodzicami na wiele godzin. W przedszkolu czekają na Was podpisane imieniem i nazwiskiem szafki w szatni z kolorowymi znaczkami. W pierwszym tygodniu przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w Waszych salach pachnących czystością, pięknie posprzątanych przez Panie z Personelu Niepedagogicznego, w których czekają na Was także piękne zabawki i pomoce dydaktyczne. Stęsknione Panie Nauczycielki wykonały na Wasze powitanie barwne i pomysłowe dekoracje, zaś Panowie Dozorcy i Pan Konserwator przygotowali dla Was Dzieci ogród przedszkolny i plac zabaw, wyposażony w piękne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Panie z kuchni czekają na Was z pysznymi i zdrowymi posiłkami, które wzmocnią Wasze siły i dostarczą Wam energii, tak potrzebnej w nauce i zabawie. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy w sprawowaniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych nad naszymi Wychowankami. Prosimy o zapoznanie się z kilkoma ważnymi informacjami związanymi z organizacją nowego roku przedszkolnego 2016/2017.
• W czwartek, w dniu 1 września 2016r przyprowadzają Państwo Dzieci zgodnie z czasem zadeklarowanym w drukach złożonych w kancelarii przedszkola.
• Jeśli Dziecko nie będzie uczęszczało do przedszkola w pierwszych dniach września, prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w gabinecie księgowej lub telefonicznie pod nr 41 361 21 44. Podyktowane jest to koniecznością zamówienia dla Dzieci z Miejskiej kuchni Cateringowej właściwej liczby posiłków, tak aby nie obciążać Państwa niepotrzebnymi opłatami.
• Nieobecność Dziecka prosimy zgłaszać do godziny 10:00 w środę 31 sierpnia 2016r każdego następnego dnia roboczego również do godz. 10:00.
• Na tablicy ogłoszeń w wiatrołapie i w szatni każdej grupy, znajdują się listy z danymi personalnymi Dzieci, z przydziałem do poszczególnych grup.
• Rodzice lub opiekunowie przyprowadzający dziecko do przedszkola po raz pierwszy jak również wracający po przerwie wakacyjnej, udają się z Dzieckiem do szatni, gdzie Dziecko pozostawi wierzchnie ubranko w swojej oznakowanej szafce oraz zmieni obuwie. Następnie Rodzic korzystając z aparatu telefonicznego w holu przedszkola, dzwoniąc do właściwej grupy, poinformuje personel pomocniczy o przybyciu Dziecka do placówki. Każdego Przedszkolaka odprowadzi do grupy Pani Pomoc. Prosimy o krótkie, pogodne i zdecydowane rozstanie z Dzieckiem aby nie wywoływać u Niego niepotrzebnego stresu. Mile widziany uśmiech oraz ciepły buziak dla Dziecka na pożegnanie. Powierzacie nam Państwo swój Skarb. My o tym wiemy i zrobimy wszystko aby Dzieci czuły się w przedszkolu szczęśliwe, bezpieczne, mądre i kochane.
• Pierwsze zebranie organizacyjne z Rodzicami odbędzie się w czwartek, w dniu 1 września 2016r o godzinie 17:00. Podczas spotkania uzgodnimy z Państwem wszystkie istotne sprawy organizacyjne oraz udzielimy odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące realizacji podstawy programowej i wyprawki przedszkolaka. Na zebraniu otrzymają Państwo dwa egzemplarze ,,Umowy z przedszkolem na świadczenie usług opiekuńczo – wychowawczych". Umowę należy niezwłocznie uzupełnić, wpisując wszelkie istotne dla nas dane: deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu, liczbę posiłków, dane rodziców lub opiekunów, nr rachunku bankowego na który będą dokonywane zwroty za niewykorzystane świadczenia. Wypełnioną umowę należy zwrócić w dwóch egzemplarzach w trybie pilnym do dyrektora przedszkola /najpóźniej do poniedziałku, t.j do 5 września 2016r./. Jest to podyktowane koniecznością właściwej organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym. Dyrektor po podpisaniu umów, przekaże każdemu z Państwa jeden egzemplarz umowy. Zapraszamy Państwa serdecznie.
• W środę, w dniu 31 sierpnia 2016r, Zarząd Rady Rodziców dokona wyboru oferty firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczymy naszych podopiecznych. Informacja na temat wysokości składki ubezpieczeniowej zostanie podana do wiadomości Rodziców na tablicach ogłoszeń lub w księgowości przedszkola. Ubezpieczenie dzieci odbywa się wyłącznie za zgodą Rodziców/Prawnych Opiekunów.
• Prosimy Państwa gorąco o punktualne przyprowadzanie i odbieranie Dzieci, zgodnie z zadeklarowanym czasem pobytu Dziecka w przedszkolu. Jest to niezmiernie ważne w celu ustalenia czasu pracy przedszkola, który zależy od danych rejestrowanych w terminalu, z czego jesteśmy rozliczani przez Organ Prowadzący. Każde Dziecko należy zalogować po przybyciu do przedszkola i wylogować przed wyjściem z placówki za pomocą karty do logowania, po którą należy zgłosić się do Pani Referent do pokoju księgowości.
• Prosimy Państwa bardzo o przestrzeganie ustalonych zasad, nie wchodzenie z Dzieckiem do oddziału przedszkolnego aby nie utrudniać Mu adaptacji w nowym środowisku.
• Drugie spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, w dniu 12 września 2016r o godzinie 17:00. Podczas zebrania spotkają się Państwo z wychowawcami i personelem niepedagogicznym przedszkola. Zapoznamy Państwa z zasadami pomocy psychologicznej udzielanej dzieciom na terenie placówki, wręczymy Państwu do podpisu wszelkie konieczne dokumenty.
• Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy. Życzymy Dzieciom dużo uśmiechu i samych sukcesów.

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

1-07-2016

Wakacje 2016

Kochane Dzieci i Rodzice

    Z okazji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim Biedronkom, Pszczółkom, Motylkom, Muchomorkom i Rodzicom słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Dyrektor, Nauczyciele i Personel Przedszkola

Wracajcie bezpiecznie. Czekamy na Was w przedszkolu.
-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

25-06-2016

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 8 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KIELCACH
NA NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017


Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi wita serdecznie Rodziców i Wszystkie Dzieci nowo przyjęte do naszego pięknego przedszkola. Czekamy na Was z niecierpliwością, uśmiechem i radością. Spotykamy się Dzieci codziennie w dniach: 27, 28, 29 i 30 czerwca 2016r na zajęciach adaptacyjnych w godzinach od 10:00 do 11:30. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką rodziców lub opiekunów o godzinie 10:00. Codziennie będziecie uczestniczyć w zajęciach poszczególnych grup: Muchomorków, Motylków, Biedronek i Pszczółek. Nasze Przedszkolaki przyjmą Was do Naszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Wam w tych pierwszych dniach, w których będziecie poznawać odtąd już Wasze przedszkole. Przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w salach, w których znajdują się także piękne zabawki i pomoce dydaktyczne. Czeka na Was Dzieci także ogród przedszkolny i plac zabaw. Wasze koleżanki i koledzy zaproszą Was codziennie na mały poczęstunek i napoje. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

    Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy i udziału w zajęciach adaptacyjnych w pierwszych dniach pobytu Państwa Dzieci w nowym dla nich miejscu, jakim jest nasze przedszkole. Będą Państwo mogli uczestniczyć w zajęciach towarzysząc dzieciom lub pozostawić dziecko pod naszą opieką by pozwolić mu na odnalezienie się w nowej dla Niego sytuacji. Zajęcia będą trwały codziennie po 1,5 godziny. Dzieci  podzielone na cztery małe grupki będą uczestniczyć codziennie w zajęciach jednej z czterech istniejących w przedszkolu grup. Listy dzieci z podziałem na grupy i harmonogram zajęć, znajdują się w przedszkolu na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy serdecznie. Życzymy wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne.

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.