^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

KARNAWAŁ 2019
ZAPRASZAMY NA ZIMOWY WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY
Z SERDUSZKIEM
 

    ,,Będzie przytulnie i romantycznie choć zimowo”. Kochani Rodzice, w tym roku Dzieci będą bawiły się podczas balu karnawałowego w Krainie Św. Walentego z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.,” którzy gwarantują Przedszkolakom wspaniałą zabawę. Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć cudowne i wzruszające przygody bohaterów znanych baśni, niosących przekaz, że życzliwość, tolerancja i wytrwałość pomogą nam przezwyciężyć wszelkie trudności w drodze do celu jakim jest prawdziwa miłość. Podczas balu przekonamy się również o niezwykłości zaczarowanego świata baśni, w którym dobro zawsze zwycięża zło. Udział w balu pozwoli także na zacieśnienie emocjonalnej więzi wśród Dzieci i ośmieli Je do okazywania sympatii Rówieśnikom. Natomiast konkursy o tematyce walentynkowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich Wychowanków naszego Przedszkola i uświadomią Dzieciom jak miło można spędzić czas na wspólnej zabawie z ulubioną Koleżanką lub Kolegą. Kultywując karnawałowe tradycje przybywamy na bal w pomysłowych kostiumach, z zapasem energii i wspaniałego humoru… Przy nieograniczonej pomysłowości naszych Pociech, wybór kostiumu może stać się wspaniałą okazją do zabawy dla całej Rodziny. Mile widziane są stroje nawiązujące do baśniowych Par. Zapraszamy zatem na bal: Kopciuszka i Królewicza, Roszpunkę i Księcia, Wróżkę i Czarodzieja, Calineczkę i Elfa, Piękną i Bestię, Myszkę Miki i Minnie, Smerfetkę i Smerfa, Alladyna i Dżasminę, Freda i Wilmę, Shreka i Fionę, Gerdę i Kaja, Księżniczki i Rycerzy oraz inne baśniowe postaci, poszukujące drugiej połówki bajkowego serduszka. Gwoździem programu i finałem wesołej zabawy przy dźwiękach pięknych, baśniowych utworów muzycznych będzie wręczenie Dzieciom Walentynek ze skrzynki pocztowej. Nie zabraknie także gorących karnawałowych rytmów i tajemniczych niespodzianek, którymi rozbudzimy wyobraźnię Dzieci. ,,Walentynkowy Bal Karnawałowy” odbędzie się w dniu 14 lutego 2019r w godzinach od 9:30 do 12:00. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałej zabawy i niezapomnianych walentynkowych wrażeń.

Zapraszamy serdecznie Dzieci. Dyrektor i Personel Przedszkola.

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Punkt konsultacyjny
logopedyczny
w PS nr 8 prowadzony przez specjalistę – neurologopedę
w ramach udzielanej w placówce pomocy psychologiczno-pedagogicznej
w II semestrze roku szkolnego  2018/2019

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach informuje Państwa, że w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej i udzielanej Dzieciom i Rodzicom na terenie przedszkola, uruchomiony został w miesiącu styczniu 2019 r. logopedyczny punkt konsultacyjny. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, neurologopeda - Pani Jagoda Obara na podstawie poczynionych obserwacji i realizowanej na terenie przedszkola terapii logopedycznej udzielać będzie informacji i porad, dotyczących Wychowanków.

   Punkt konsultacyjny logopedyczny czynny będzie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 14:30 do 15:30, według przedstawionego niżej harmonogramu.
04.02.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające;
04.03.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające;
01.04.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające;
06.05.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające;
03.06.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające;
01.07.2019r. - miesiąc wolny od zajęć dydaktycznych (przerwa wakacyjna);
05.08.2019r. - konsultacje dla rodziców, rozmowy wspierające (dyżur wakacyjny).

Zapraszamy Państwa serdecznie do logopedycznego punktu konsultacyjnego prowadzonego przez specjalistę – neurologopedę Panią Jagodę Obarę.

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza Państwa na spotkanie podsumowujące pracę przedszkola w I semestrze roku szkolnego 2018-2019, które odbędzie się w dniu 7 lutego 2019 r. (w czwartek) o godzinie 17:00. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem przedszkola i Przewodniczącym Rady Rodziców, spotkania przeprowadzą wychowawcy grup, którzy w ramach  konsultacji będą udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom na temat osiągnięć dzieci w nauce i zachowaniu (podsumowując m.in. pracę oddziałów oraz efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom na terenie placówki).

    Również w dniu 7 lutego 2019r., zapraszamy na godz. 17:00 Rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i/lub opinię o potrzebie wczesnego wspomaganiu rozwoju - na spotkanie z ,,Zespołami do spraw organizowania kształcenia, wychowania i opieki oraz planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” - w celu zapoznania Państwa z okresową wielospecjalistyczną oceną poziomu funkcjonowania dziecka, uwzględniającą ocenę efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom na terenie placówki, zawierającą wnioski do dalszej pracy. W ramach konsultacji będą Państwo mogli porozmawiać z nauczycielami specjalistami, realizującymi z dzieckiem podczas zajęć rewalidacyjnych zalecenia zawarte w Indywidualnym Programie Edukacyjno – Terapeutycznym lub Indywidualnym Programie Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Wszelkich niezbędnych informacji na temat funkcjonowania dziecka w grupie udzielą Państwu wychowawcy, nauczyciel wspomagający i nauczyciel specjalista - współorganizujący proces kształcenia, wychowania i opieki - pracujący z dzieckiem w oddziale przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach z Nauczycielami.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH ,,ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

    Drodzy Rodzice. W trosce o zdrowie dzieci, realizując kluczowe zagadnienia podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zaplanowaliśmy do realizacji w styczniu 2019r, cykl zajęć profilaktycznych pod hasłem: ,,Zdrowy Przedszkolak.”

Jak Państwu wiadomo, od lat realizujemy w przedszkolu zadania Programu Profilaktycznego. Co prawda w bieżącym roku nie uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,” za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola,” jednak nadal Dzieci codziennie szczotkują ząbki, zaś Nauczyciele realizują założenia Programu. Dlatego w dniach od 14 do 18 stycznia 2019r, Dzieci będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych, prowadzonych według scenariuszy Akademii.
     W ramach Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak,” zaprosiliśmy także do naszej placówki przedstawiciela Służby Zdrowia, lekarza stomatologa: Pana Marcina Kubika i asystenta stomatologa Panią Ilonę Skowron, którzy opowiedzą Dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Nasi Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 17 stycznia 2019r. o godzinie 12:30 i przeprowadzą z Dziećmi super-oryginalne zajęcia profilaktyczne.
     To jednak nie koniec atrakcji. Wyjątkowym wydarzeniem tygodnia Zdrowy Przedszkolak będzie zorganizowany w środę 16 stycznia 2019r ,,Dzień Zdrowej Przekąski,” podczas którego Dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych potraw, które potem ze smakiem spałaszują oraz okazję do rozmów na temat zdrowego odżywiania i możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pomysłowe ozdoby, którymi przystroją stoły nakryte do degustacji samodzielnie przygotowanych przekąsek.
     Cykl zajęć Zdrowy Przedszkolak podsumujemy w dniu 18 stycznia 2019r. Dzieci z każdej grupy zaprojektują i wykonają wspólnie pomysłowe plakaty z zabawnymi hasłami: ,,Trzeba zdrowo się odżywiać, jeść owoce i warzywa,” ,,Źle się czuję przez słodycze, lepiej pójdę i poćwiczę,” ,,Dbaj o czystość, bo higiena, nie jest w życiu bez znaczenia,” „Wie to chłopak i dziewczyna - zdrowie od sportu się zaczyna.”

Tematyka Cyklu Zajęć Profilaktycznych jest zgodna z celami jakimi kieruje się nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności. Życzymy Dzieciom wiele wspaniałych wrażeń, dużo zdrowia i ,,śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dyrektor Przedszkola Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -
-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

    Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Święta Bożego Narodzenia, Dzieci zaprezentują swoim Bliskim niosące nadzieję i radość Jasełka i Spektakle Bożonarodzeniowe. Maluszki z grupy Motylków zapraszają Rodziców na uroczystość i wzruszający spektakl Bożonarodzeniowy w dniu 17 grudnia 2018r. Muchomorki i Krasnale zaprezentują swoim Bliskim tradycyjne i piękne w swojej prostocie Jasełka w dniu 18 grudnia 2018r. Dzieci z grupy Pszczółek będą gościć Rodziców w dniu 19 grudnia 2018r, z ciepłym przesłaniem od Dziewczynki z zapałkami, zaś Biedronki prezentując urokliwe Jasełka wprowadzą swoich Bliskich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia 2018r. Wszystkie świąteczne uroczystości odbędą się o godzinie 13:30. Dzieci przygotowały dla zaproszonych Gości miłą niespodziankę, dlatego prosimy Państwa o uśmiech, ciepłe słowa i świąteczny nastrój. Aby tradycji stało się zadość, w dniu 21 grudnia 2018r o godzinie 10:00, Dzieci z każdej z grup przedszkolnych spotkają się w swoich salach przy wigilijnym stole z Nauczycielami i Pracownikami przedszkola. Kultywując piękne Bożonarodzeniowe tradycje, Przedszkolaki nakryją do wigilijnego stołu, połamią się opłatkiem i złożą wszystkim świąteczne życzenia. Przy choince, w blasku świec, Dzieci zaśpiewają polskie kolędy dzieląc radość z narodzin Dzieciny. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Z najlepszymi świątecznymi życzeniami
Dyrektor i Personel Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki…
,,Stała pod śniegiem Panna Zielona…”

Na drzewku zielonym między gałązkami
srebrzyste dzwoneczki kolędują z nami (…)

    Kochane Dzieci, to już trzecia edycja koncertu ,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki.” W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż z udziałem Krasnoludków, które pomogły nam wyczarować piękne ozdoby świąteczne podczas warsztatów plastycznych. Będziemy wspólnie poszukiwać magicznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola studentów III roku Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, odbywają u nas praktykę pedagogiczną w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowali dla Was muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2018 roku o godzinie 10:30. Usłyszymy Świąteczną Baśń Muzyczną oraz pastorałki i polskie kolędy, podkreślające radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach muzycznych, wśród których królować będą instrumenty perkusyjne: cajon, bębny kubańskie conga, grzechotki i tamburyn oraz skrzypce, gitara i akordeon. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, wszak Święta Bożego Narodzenia to czas radości i niespodzianek.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Zapraszamy na Świąteczne Warsztaty Plastyczne
,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki…”

    Drodzy Rodzice, w dniu 13 grudnia 2018r. w godzinach od 15:30 do 17:00 odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola warsztaty plastyczne o tematyce związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, na które zapraszamy Państwa serdecznie wraz z Dziećmi. Zapisy na udział w warsztatach prowadzi główny organizator - Pani Ewa Prusek. Święta to czas radości i wspomnień z dzieciństwa, którym towarzyszy zapach jodły, czekolady, pomarańczy i aromat pierniczków. W świątecznej aurze, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej przeniesiemy się do zaczarowanej krainy Krasnoludków i wytężając muzyczną wyobraźnię, wykonamy wspólnie piękne i oryginalne ozdoby na wigilijny stół, w postaci ukochanej przez Dzieci Choinki. W twórczej pracy wykorzystamy ciekawe środki plastyczne: sizal, sznurek, ozdobne łańcuchy, bibułę, makaron, brokatowy papier, koraliki, piórka, kolorowe cekiny, koronki i świecidełka. Wyczarujemy wspólnie, bajecznie ozdobione choinki, ciesząc się z efektów naszej pracy z Dziećmi. Niech radość tworzenia i magia Świąt towarzyszą Państwu w Świątecznych Warsztatach Plastycznych.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Koncert Kameralny

„Śpiewajmy Maleńkiemu…”

    W dniu 10 grudnia 2018r. zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym pt: „Śpiewajmy Maleńkiemu” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Czas świątecznych przygotowań i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam wysłuchanie najpiękniejszych bożonarodzeniowych utworów, a wśród nich pastorałek delikatnych jak kołysanki i radosnych kolęd, głośnych jak okrzyki pasterzy. Śpiewając Maleńkiemu odnajdziemy w sercu… świątecznego ducha. Wśród utworów bożonarodzeniowych, pochodzących z różnych kultur, nie zabraknie oczywiście nastrojowych polskich kolęd, które wykonamy wspólnie z naszymi Gośćmi. W ten sposób poczujemy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji  jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszyć nam będą w tym radosnym wydarzeniu instrumenty muzyczne: fortepian i obój oraz śpiew wokalistów. Zapraszamy serdecznie na godz. 9:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Kochane Dzieci

    W dniu 7 grudnia 2018r. powitamy w Przedszkolu Świętego Mikołaja. Wspólnie z Rodzicami obejrzymy spektakl w wykonaniu animatorów Agencji Artystycznej Mat-Art., o niezwykle intrygującym tytule: ,,Awaria w Fabryce Św. Mikołaja.” W ubiegłym roku Dzieci z rozbawieniem śledziły przygody Pani Mikołajowej, która dwoiła się i troiła, aby na czas wyprawić Męża w podróż z prezentami dla Dzieci. Niestety perypetie związane z gotowaniem świątecznych potraw i przygotowaniem stroju Św. Mikołaja, który podczas prania zmienił kolor z czerwonego na żółty, wpędziły naszą bohaterkę w niezłe tarapaty. Obecnie, jak nam wiadomo z przekazów medialnych, nic nie zakłóca wytężonej pracy Pani Mikołajowej, jednak dotarł do nas niepokojący sms od Rudolfa Czerwononosego, że tym razem w niebywałych kłopotach znalazł się Św. Mikołaj. Otóż w fabryce, roztargniony Elf przez nieuwagę uszkodził generator prezentów. Martwimy się, gdyż Św. Mikołaj nie odbiera od nas wiadomości i nie odpowiada na maile. Może podczas spektaklu pomożemy Elfom rozwiązać ten poważny techniczny problem, aby czekające na całym Świecie Dzieci otrzymały swoje wymarzone upominki? Wspierając bohaterów opowieści naszymi pomysłami, postaramy się przywrócić odwieczny ład i magię Świat Bożego Narodzenia. Jak potoczy się akcja i czy przybędzie do nas Św. Mikołaj dowiemy się o godzinie 12:30. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

DZIEŃ AKTYWNEJ REHABILITACJI

    W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród Dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. W tym ważnym dniu zaszczyci nas także swoją obecnością nasz Absolwent - Kacperek, który przybędzie ze swoją Mamą – Panią Dorotą. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia 2018r. Dzieci z grupy Motylków i Biedronek zapraszamy na godz. 10:00, zaś Muchomorki, Krasnale i Pszczółki na godz. 11:00. Zapraszamy Rodziców i Opiekunów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

    W dniu 28 listopada 2018r. o godzinie 10.00 będziemy gościć w przedszkolu uczniów klasy I ,,c” ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach, a wśród nich naszych kochanych Absolwentów. Gospodarzem spotkania będą Dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali, które przygotowały dla Gości wiele niespodzianek. Starsi Koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek -  tylko Święto Katarzynki. Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania słodkich smakołyków. Odprawimy także ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.” Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

XIX EDYCJA AKCJI
„GÓRA GROSZA”


    Już od wielu lat nasze Przedszkole bierze udział w Akcji ,,Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XIX edycji tej pięknej Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. Możliwa jest także zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez zakup podstawowych i niezbędnych artykułów, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapię, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich zainteresowań i pasji oraz spełnianie marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji. Dziękujemy w imieniu Dzieci, którym pomagamy.

Za każdy grosik z całego serca dziękujemy.

Dyrektor i Personel Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
W PRZEDSZKOLU


    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel Dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dlatego w dniu 26 listopada 2018r będziemy świętować w przedszkolu 116 Urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym Pluszakiem - czyli Misiem, lub inną ulubioną maskotką. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie puchate, wesołe, smutne, brązowe, kolorowe i takie z łatką. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć Pani Małgosia z grupy Maluszków zapozna nas z historią narodzin Pluszowego Misia i przedstawi nam pluszaki, znane w każdej części świata: Misia Paddingtona, Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Sprawdzimy także naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Przeprowadzimy Konkurs na Najsympatyczniejszego Niedźwiadka, wykonamy prace plastyczne z Misiem w roli głównej. Będziemy także śpiewać, tańczyć i bawić się z ukochanymi maskotkami. Zwieńczeniem zajęć będzie wielkie urodzinowe przyjęcie wydane z okazji jubileuszu Pluszowego Misia, w którym wezmą udział wszystkie Dzieci ze swoimi ukochanymi Przytulankami. Życzymy Dzieciom wspaniałych ,,pluszowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

    W dniu 22 listopada 2018 r. wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: „Mały Tygrys Pietrek." Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest w godzinach od 8:30 do 10:30 - wyjazd po śniadaniu o godz. 8:30 /śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00/. Każdy z nas przeżywał w dzieciństwie lęk i obawy w nowych i nieznanych sytuacjach. Ważny i zawsze aktualny problem oswajania dziecięcych lęków postaramy się rozwiązać śledząc wspólnie z Dziećmi historię Tygrysa Pietrka, opowiedzianą w prosty, ciepły i zabawny sposób. Podczas spektaklu poszukamy odpowiedzi na pytanie: Co się dzieje, kiedy mama musi wyjść do fryzjera, a małego Tygrysa Pietrka dopada wielki strach? Otóż straszne rzeczy, bo życzliwi krewni - Bardzo Odważne Tygrysy - odbierają maluchowi jego tygrysie paski, symbolizujące odwagę. W końcu chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada, a tymczasem wszystko wokół jest takie przerażające… Skąd zatem wziąć odwagę? Ze sklepu, od wojska, a może od Indian i Kowbojów? Jak wyleczyć się ze strachu i pobiec po doktora, gdy mama zachorowała? Zwłaszcza w środku nocy i szalejącej burzy… Zapewniamy, że wszystko zakończy się szczęśliwie, a Dzieci przekonają się, że strach ma tylko ,,wielkie oczy.” „Mały Tygrys Pietrek” to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk teatralnych dla Dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Dokładnie trzydzieści lat temu tekst miał również premierę w teatrze „Kubuś” i teraz, w zupełnie nowej inscenizacji, wraca na afisz ponownie. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić. Koniecznie go poznajcie. Spektakl wyreżyserował Michał Dąbrowski, scenografię stworzył Dariusz Panas, muzykę skomponował Paweł Sowa a ruch sceniczny zaprojektowała Ewelina Ciszewska. Wyjazd do Teatru to dla Przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. Razem pokonamy wszelkie strachy. W celu właściwej organizacji wycieczki Wychowawcy grup wręczą Państwu dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionej wycieczce oraz udzielą wszelkich informacji i podadzą koszty wyjazdu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.


Zdjęcia pochodzą ze spektaklu „Mały tygrys Pietrek”
Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 listopada 2018r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r. Choć Najmłodsi swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Szanując prawa Dzieci, włączamy się w bieżącym roku do akcji UNICEF na rzecz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim tego ważnego wydarzenia pod patronatem UNICEF jest - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w naszej placówce, w ramach globalnej kampanii – Stop przemocy!  Nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2018r. cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom znaczenia ich praw. Przybliżą Im także postać Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka - Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.” Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego wydarzenia, będzie symbolem solidarności ze wszystkimi Dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

,,SZLACHETNA PACZKA”
szl paczka
TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

    Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XVIII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż Dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych, nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy?
Potrzeby rodzin są identyfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i będą przekazane Naszej Placówce wraz z adresami Rodzin do których zawiezione zostaną paczki.

 Możemy przynieść /do wychowawców grup/:
artykuły spożywcze,
środki czystości,
książki i zabawki /nowe rzeczy/

Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla rodzin potrzebujących pomocy (z artykułów zebranych podczas akcji, spisując protokół).
AKCJĘ - „SZLACHETNA PACZKA”
organizujemy w naszym przedszkolu w dniach:
od 16.11.2018 r. do 08.12.2018 r.

  Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary wniosą do Rodzin naszych bliźnich radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ZEBRANIE Z RODZICAMI
14 listopada 2018r.

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach uprzejmie przypomina Państwu, że w dniu 14 listopada 2018r o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy wstępnej. Dyrektor przybliży Państwu zasady organizowania i udzielania Dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, realizowanej na terenie przedszkola, oraz przedstawi Państwu wyniki badań przesiewowych, przeprowadzonych przez specjalistów z MZPPP w Kielcach. Po zebraniu wychowawcy, specjaliści i nauczyciele współorganizujący proces kształcenia wychowania i opieki będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń oraz omówienie ewentualnych problemów, na które mogą napotykać Rodzice w pracy z Dzieckiem. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

KONCERT KAMERALNY
„Z MIŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

    W dniu 13 listopada 2018r. uczestnicząc w cyklu spotkań z muzyką poważną, kontynuując lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, w której wzięliśmy udział z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Z Miłości do Niepodległości,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Setna rocznica obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała okazja by bliżej poznać dzieła muzyczne wielkich polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Ignacego Paderewskiego. Tym razem podczas koncertu towarzyszyć nam będzie fortepian i śpiew. Prezentacja pieśni Moniuszki i utworów instrumentalnych wybitnych polskich pianistów pozwoli nam przybliżyć Dzieciom wiedzę o Polsce sprzed stu lat. Zapraszamy na spotkanie z muzyczną historią Polski o godz. 9:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -


-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI…

    Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. W najbliższych dniach Dzieci Wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej będzie nam towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To ważna i niełatwa lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SPEKTAKL TEATRU SKRZAT Z KRAKOWA
,,CZTERY MILE ZA PIEC”

    Każdy z nas z nostalgią wraca do czasów dzieciństwa i ze wzruszeniem wspomina bajki czytane na dobranoc. Aby nasze Przedszkolaki mogły cieszyć się w przyszłości wspaniałymi wspomnieniami, zapraszamy Je w dniu 31 października 2018r. na spotkanie z aktorami Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentują nam spektakl pod tytułem ,,Cztery mile za piec,” zrealizowany na podstawie sztuki teatralnej dla Dzieci autorstwa polskiej pisarki Marii Kownackiej, który ukazał się w druku po raz pierwszy w 1937 roku. Motywem przewodnim spektaklu jest wesoła opowieść o Zosi, która w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyrusza w podróż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotyka wiele postaci, które pomagają jej znaleźć właściwą drogę. W scenach luźno powiązanych tematem przewodnim, autorka wykorzystała znane pogwarki, gry, zabawy i piosenki, dzięki czemu Dzieci wcielając się w role gąsek oraz „jaworowych ludzików,” stają się aktywnymi uczestnikami przygód Zosi, wspierając ją dzielnie w pokonywaniu trudności, które napotyka w swoich poszukiwaniach. Spektakl odbędzie się o godzinie 12.30. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałych wrażeń, bo w bajkach a zwłaszcza w teatrze, wszystko jest możliwe.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

KONCERT KAMERALNY
,,JESIENNE KORALIKI”

    W dniu 16 października 2018r. wznawiamy nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną.” Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Jesienne koraliki,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Październikowa aura i zmiany w przyrodzie są tak dynamiczne jak muzyka. Spacerując po parku słyszymy trzask gałązek pod stopami, szelest opadających liści i odgłosy ptaków. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem sprawdzimy, czy dźwięki mogą być podobne do kolorowych jesiennych liści i korali jarzębiny. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką, towarzyszyć nam będą: fortepian i instrumenty perkusyjne. Razem z naszymi Gośćmi pozbieramy muzyczne jesienne koraliki. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń w Krainie Dźwięków.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
15 października 2018r

    Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni uczestniczą z Dziećmi w lekcji szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując, uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 15 października 2018roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 10:30 uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grupy Biedronek, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci.

   Dziękując za codzienny trud, życzę Państwu wiele wytrwałości, siły i motywacji do podejmowania wyzwań, jakie napotykamy w pracy z Dziećmi. Dużo zdrowia, uśmiechu, pozytywnej energii i sukcesów w pracy zawodowej. Aby motorem naszych działań zawsze było Dziecko i jego potrzeby. Aby codziennie towarzyszyła nam duma z osiągnięć naszych Podopiecznych. 

Dyrektor Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

DZIEŃ PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT


Drodzy Rodzice i Opiekunowie

    W dniu 12 października 2018r będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Przyjaciół Zwierząt. W wielu domach, członkami rodzin są ukochane zwierzaki: psy, kotki, ptaki ozdobne, rybki i inni przedstawiciele wielu gatunków. Każde stworzenie potrzebuje w życiu poczucia bezpieczeństwa, miłości, przyjaźni i radości.  W trosce o los zwierząt, pragniemy znaleźć się w gronie ludzi, którym leży na sercu ich dobro. Do działań na rzecz ochrony praw zwierząt zainspirował nas obchodzony w dniu 4 października Światowy Dzień Zwierząt, który został ustanowiony w 1931 roku, podczas konwencji ekologicznej we Florencji. Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do ich adoptowania, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi. Bezdomne psiaki i kotki czekają tam na nas. Możemy poświęcić im swój czas. Dla nas to trzy godziny w ciągu dnia, dla nich Wielka Sprawa, na którą czekają tygodniami. Każdy może zaopiekować się czworonogami czekającymi w schronisku na swoją szansę. Przytulić, pogłaskać, wyprowadzić na spacer, dać parówkę i okazać zainteresowanie jego losem. Wystarczy serce i otwarta głowa.

   Patronem zwierząt jest Św. Franciszek, który w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy. W Dniu Przyjaciół Zwierząt postaramy się przybliżyć Dzieciom sprawy bytowe zwierząt, ich zwyczaje, role jakie pełnią w życiu człowieka i przede wszystkim jakie mają prawa. Dlatego w tym ważnym dniu powitamy w przedszkolu specjalnych Gości. Będą to wspaniałe Zwierzaki: kochany kucyk o imieniu Traszka, który przybędzie do nas pod opieką Pani Anny Detki, mamy naszych Przedszkolaków: Fabiana, Alessandra i Flavia oraz szkolony owczarek niemiecki, pies w czynnej służbie Straży Miejskiej, który odwiedzi nas pod opieką starszego inspektora Pana Marcina Moszczyńskiego. Zwieńczeniem zajęć i niewątpliwą atrakcją dla  Dzieci będzie możliwość odbycia bezpiecznej przejażdżki na Traszce - bardzo przyjaznym wierzchowcu - pod opieką instruktora jazdy konnej oraz pokaz umiejętności i podanie łapy przez wspaniałego owczarka SM. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami będzie dla Dzieci niezapomnianym przeżyciem i okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. 

Dyrekcja i Kadra Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KIELCACH

   W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, realizując zadania zawarte w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktycznym, będziemy uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przybliżą Dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszej placówki od ruchliwych ulic centrum Kielc, nie stwarza Nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce udziału naszych Podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Pana Sierżanta Bartłomieja Nogę i Aspiranta Pana Mariusza Bednarskiego, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego zdobytą w przedszkolu. Spotkanie odbędzie się w dniu 8 października 2018r o godzinie 10:00 - w budynku przedszkola lub przy sprzyjającej aurze - na placu przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy.


Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci. 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

„POWITANIE JESIENI”
ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU

   W dniu 2 października 2018r. wszystkie Przedszkolaki powitają z radością piękną, Złotą Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Biedronek” zaprezentują nam program artystyczny ,,Barwy Jesieni,” w którym oprócz tytułowej Bohaterki i jej pomocnic Wróżek, malujących Świat złotem, brązem i czerwienią, wystąpi także psotny Wiatr oraz Wiewiórki, Jeże i Zajączki - gromadzące pracowicie zapasy na zimę. Towarzyszyć im będą Dzieci, które przyozdobią ,,kąciki przyrody” darami Jesieni: kolorowymi listkami, jarzębiną, kasztanami, żołędziami, jabłuszkami i gruszkami. Nadejście Jesieni uczcimy Świętem Dyni. Poznamy jej walory smakowe i odżywcze. Będziemy degustować sok, przetwory i pestki dyni. Ubrani w kolory jesieni na złoto, brązowo pomarańczowo i czerwono wyczarujemy z dyni lampiony i pomysłowe jesienne ,,ludki.” Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,jesienne zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, oraz ochrona środowiska naturalnego. Życzymy Dzieciom wspaniałych, jesiennych wrażeń.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

   "Dziś w Przedszkolu Wielka Draka, Świętujemy Dzień Chłopaka" pod takim hasłem w dniu 28 września 2018 r. o godzinie 10:00 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grupy Pszczółek zaprezentują nam wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają pomysłowe, kolorowe upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest okazywanie życzliwości i szacunku swoim Kolegom, integracja Dzieci, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w Przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele radości.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

SPEKTAKL TEATRU KANON Z KRAKOWA
"JESIENNE OPOWIEŚCI"

   W dniu 27 września 2018r zapraszamy Dzieci na spotkanie z aktorami Teatru Kanon z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl nawiązujący tematycznie do zmian zachodzących w przyrodzie pt.: ,,Jesienne opowieści.” Bohaterowie bajki: wiewiórka Basia i niedźwiadek Maciuś muszą uporać się z problemami praw natury i własnego przetrwania. Poza żywotnymi czynnościami, pojawiają się w życiu zwierzątek zabarwione humorem sytuacje, kreujące oceny ekologiczne. W związku z trwającą porą roku umiejscowione są zjawiska, które mają wpływ na bohaterów bajki, a którymi interaktywnie sterują Dzieci jako widzowie i fabuła opowieści np.: jesienne gromadzenie zapasów, szykowanie schronienia na zimę, zmiana futerka czy podróż do ciepłych krajów. Kontakt z żywym słowem wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Spektakl odbędzie się o godzinie 11.30. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałych wrażeń.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
25 LAT DLA ZIEMI I DLA LUDZI

   W dniach od 19 do 25 września 2018r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpi do Akcji "Sprzątanie Świata – Polska,” która obejmuje porządkowanie najbliższej okolicy w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska ,,Clean up the World.” Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Do Polski „Sprzątanie Świata” wprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory kampania organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzecim tygodniu września, stając się jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu edukacji ekologicznej w naszym kraju. Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 razy więcej, 2 razy czyściej.” Celem bieżącej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Zapraszamy serdecznie Rodziców i Opiekunów do podjęcia osobistego wyzwania w dbaniu o środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom Przedszkolaki będą świadomie i odpowiedzialnie chroniły nasze środowisko i dbały o nie.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -


    Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 września 2018r będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi. Święto Przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki, wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Święto to zostało oficjalnie ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013r. Wśród głównych założeń Dnia Przedszkolaka pomysłodawcy i organizatorzy wyróżniają: promocję nowoczesnego wychowania na etapie przedszkolnym, promocję dumy z bycia przedszkolakiem, integrację przedszkoli z całej Polski oraz promocję radości wśród dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. Słowa napisali Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak, zaś muzykę Robert Obcowski. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywać się będzie w naszym przedszkolu pod hasłem: Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają. Celem Imprezy jest: promowanie szeroko rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Na Dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Nie zabraknie też okazji do zabaw sportowych i twórczej pracy Dzieci. Jej efekty zaprezentujemy Rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to wyczarujemy Kodeks Przedszkolaka i emblematy grup, będące symbolem poczucia przynależności do naszych małych społeczności. Będziemy tańczyć uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Życzymy Dzieciom by Ich Święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. By każdy dzień spędzony w przedszkolu stawał się wielką, niezapomniana przygodą. By w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia.

Dyrekcja i Kadra Przedszkola

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ORGANIZACJA PRACY PLACÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

dzieciaki
Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego wita serdecznie po przerwie wakacyjnej Wszystkie Dzieci i Rodziców. Czekamy na Was z uśmiechem i radością w sercu. Spotykamy się Dzieci w poniedziałek, w dniu 3 września 2018r. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie zadeklarowanej podczas rekrutacji. Kochane Dzieci, w roku szkolnym 2018/2019 będziemy pracować w dwóch grupach integracyjnych i trzech grupach ogólnodostępnych, w których przywitamy nowe Koleżanki i Kolegów. Mamy nadzieję, że przyjmiecie Ich do Waszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Im w tych trudnych pierwszych dniach, w których będą rozstawali się z Rodzicami na wiele godzin. W przedszkolu czekają na Was podpisane imieniem i nazwiskiem szafki w szatni z kolorowymi znaczkami. W pierwszym tygodniu przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w Waszych salach, pięknie posprzątanych przez Panie z Personelu Niepedagogicznego, w których czekają na Was także zabawki i pomoce dydaktyczne. Panie Nauczycielki wykonały na Wasze powitanie barwne i pomysłowe dekoracje, zaś Panowie Dozorcy i Pan Konserwator przygotowali dla Was Dzieci ogród przedszkolny i plac zabaw, wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Panie z kuchni czekają na Was z pysznymi i zdrowymi posiłkami, które wzmocnią Wasze siły i dostarczą Wam energii, tak potrzebnej w nauce i zabawie. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy w sprawowaniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych nad naszymi Wychowankami. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami związanymi z organizacją nowego roku szkolnego 2018/2019.
• W poniedziałek, w dniu 3 września 2018r przyprowadzają Państwo Dzieci zgodnie z czasem zadeklarowanym w drukach złożonych w kancelarii przedszkola.
• Jeśli Dziecko nie będzie uczęszczało do przedszkola w pierwszych dniach września, prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w gabinecie księgowej lub telefonicznie pod nr 41 361 21 44. Podyktowane jest to koniecznością zamówienia dla Dzieci właściwej liczby posiłków z Miejskiej kuchni Cateringowej, tak aby nie obciążać Państwa niepotrzebnymi opłatami.
• Nieobecność Dziecka prosimy zgłaszać do godziny 10:00 w piątek 31 sierpnia 2018r. i każdego następnego dnia roboczego każdego miesiąca, również do godziny 10:00.
• Na tablicy ogłoszeń w wiatrołapie i w szatni każdej grupy, znajdują się listy z danymi personalnymi Dzieci, z przydziałem do poszczególnych grup oraz inne bieżące informacje.
• Rodzice lub Opiekunowie przyprowadzający Dziecko do przedszkola po raz pierwszy, jak również wracający po przerwie wakacyjnej, udają się z Dzieckiem do szatni, gdzie pozostawi wierzchnie ubranko w swojej oznakowanej szafce oraz zmieni obuwie. Następnie Rodzic korzystając z aparatu telefonicznego w holu przedszkola, dzwoniąc do właściwej grupy, poinformuje personel pomocniczy o przybyciu Dziecka do placówki. Każdego Przedszkolaka odprowadzi do grupy Pani Pomoc. Prosimy o krótkie, pogodne i zdecydowane rozstanie z Dzieckiem aby nie wywoływać u Niego niepotrzebnego stresu. Mile widziany jest uśmiech oraz ciepły buziak na pożegnanie. Powierzacie nam Państwo swój Skarb. My o tym wiemy i zrobimy wszystko aby Dzieci czuły się w przedszkolu szczęśliwe, bezpieczne i kochane.
• Pierwsze zebranie organizacyjne z Rodzicami odbędzie się w czwartek, w dniu 6 września 2018r. o godzinie 17:00. Podczas spotkania uzgodnimy z Państwem wszystkie istotne sprawy organizacyjne oraz udzielimy odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące realizacji podstawy programowej i wyprawki przedszkolaka. Przedstawimy Państwu Kadrę Pedagogiczną i Niepedagogiczną Przedszkola. W dniu 03 września 2018r. wręczymy Państwu dwa egzemplarze ,,Umowy z przedszkolem na świadczenie usług opiekuńczo – wychowawczych". Należy ją niezwłocznie uzupełnić, wpisując wszelkie istotne dla nas dane: deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu, liczbę posiłków, dane rodziców lub opiekunów, nr rachunku bankowego, na który będą dokonywane zwroty za niewykorzystane świadczenia. Wypełnioną umowę należy zwrócić w dwóch egzemplarzach w trybie pilnym do dyrektora przedszkola /najpóźniej do piątku, t.j do dnia 7 września 2018r. – lub podczas spotkania/. Jest to podyktowane koniecznością właściwej organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym. Dyrektor po podpisaniu umów, przekaże Państwu jeden egzemplarz umowy cywilno-prawnej.
• Na spotkaniu, w dniu 6 września 2018r, wspólnie z Zarządem Rady Rodziców dokonacie Państwo wyboru oferty firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczymy naszych Podopiecznych. Informacja na temat wysokości składki ubezpieczeniowej zostanie podana do wiadomości Rodziców na tablicach ogłoszeń lub w księgowości przedszkola. Ubezpieczenie Dzieci odbywa się wyłącznie za zgodą Rodziców/Prawnych Opiekunów.
• Prosimy Państwa gorąco o punktualne przyprowadzanie i odbieranie Dzieci, zgodnie z zadeklarowanym w umowie czasem pobytu Dziecka w przedszkolu. Jest to niezmiernie ważne w celu ustalenia czasu pracy przedszkola, który zależy od danych rejestrowanych w terminalu, z czego jesteśmy rozliczani przez Organ Prowadzący. Każde Dziecko należy zalogować po przybyciu do przedszkola i wylogować przed wyjściem z placówki za pomocą karty do logowania, po którą należy zgłosić się do Pani Referent do pokoju księgowości.
• Prosimy Państwa bardzo o przestrzeganie ustalonych zasad. Nie odprowadzamy Dziecka do oddziału przedszkolnego, aby nie utrudniać Mu adaptacji w nowym środowisku.
• Drugie spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, w dniu 13 września 2018r. o godzinie 17:00. Podczas zebrania wychowawcy zapoznają Państwa z zasadami planowania i organizowania kształcenia, wychowania i opieki Dzieciom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, oraz z zasadami udzielania Dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie placówki. Wręczymy Państwu do podpisu wszelkie konieczne dokumenty.
• Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy. Życzymy Dzieciom dużo uśmiechu i samych sukcesów.

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SZANOWNI RODZICE

Witamy Państwa serdecznie po przerwie wakacyjnej. Informujemy, że Dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają nowy rok szkolny 2018/2019 w poniedziałek, w dniu 3 września 2018r., zgodnie z czasem zadeklarowanym w procesie rekrutacji.
Prosimy bardzo o dostarczenie w trybie pilnym kopii kart Dużej Rodziny, z uwagi na zmianę odpłatności za korzystanie z usług przedszkola z 1 zł na 0,50 gr. za godzinę, dla Dzieci z w/w Rodzin.

W dniu 30 sierpnia 2018r. w budynku przedszkola będą wywieszone listy Dzieci z podziałem na grupy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wykazem grup.

W dniu 30 sierpnia 2018r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci nowoprzyjętych do naszej placówki, na które zapraszamy Państwa serdecznie.

Pierwsze zebranie organizacyjne dla Rodziców Wszystkich Przedszkolaków odbędzie się w dniu 6 września 2018r. o godzinie 17:00.

Ogłoszenie Dyrektora Przedszkola w sprawie organizacji pracy placówki ukaże się na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej przedszkola w piątek, w dniu 31 sierpnia 2018r.
Zapraszamy serdecznie Dzieci do Przedszkola zaś Rodziców do aktywnej współpracy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

WAKACJE 2018

Kochane Dzieci i Rodzice

Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Szanownym Rodzicom oraz wszystkim Biedronkom, Pszczółkom, Motylkom, Stokrotkom i Muchomorkom słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń podczas niezwykłych, wakacyjnych przygód.

Dyrektor, Nauczyciele i Personel Przedszkola


Wracajcie bezpiecznie. Czekamy na Was w przedszkolu.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

18-06-2018

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
,,Tydzień Uśmiechu w Przedszkolu”

Kochane Dzieci

   Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi wita serdecznie Wszystkie Dzieci przyjęte do naszego pięknego przedszkola. Czekamy na Was z niecierpliwością, uśmiechem i radością. Spotykamy się Dzieci codziennie w dniach: 25, 26 i 27 czerwca 2018r w ramach zajęć adaptacyjnych, w godzinach od 10:00 do 11:30. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie 10:00. Będziecie każdego dnia uczestniczyć w zajęciach poszczególnych grup: Muchomorków, Motylków i Stokrotek, Biedronek i Pszczółek. Przedszkolaki przyjmą Was serdecznie i z radością do naszych małych społeczności, pomagając Wam w pierwszych dniach, w których będziecie poznawać Wasze przedszkole. Przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was Dzieci w salach, w których znajdują się także piękne zabawki i pomoce dydaktyczne. Do Waszej dyspozycji jest także ogród przedszkolny i plac zabaw. Koleżanki i Koledzy zaproszą Was codziennie na mały poczęstunek i napoje. W ostatnim dniu zajęć czeka na Was miła niespodzianka. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

   Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy oraz udziału w zajęciach adaptacyjnych, w pierwszych dniach pobytu Dzieci w nowym dla nich miejscu, jakim jest nasze przedszkole. Będą Państwo mogli uczestniczyć w zajęciach, towarzysząc Dziecku. Można także powierzyć swoją Pociechę naszej opiece, by pozwolić Jej odnaleźć się w nowej dla Niej sytuacji. Zajęcia będą trwały codziennie po 1,5 godziny. Dzieci podzielone na dwie małe grupki będą uczestniczyć każdego dnia w zajęciach Maluszków i Starszaków. Listy Dzieci z podziałem na grupy i harmonogram zajęć, znajdują się w przedszkolu na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy Państwa serdecznie. Życzymy Dzieciom i Rodzicom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola Renata Pająk
Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-06-2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
18, 19, 20, 21 czerwca 2018 r.

   Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców i Opiekunów na cykl Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018, podczas których Dzieci zaprezentują Państwu swoje umiejętności w oryginalnych programach artystycznych z serii ,,Kalejdoskop wydarzeń z życia Przedszkolaka”. Przypomną, co działo się w tym roku szkolnym w naszym Przedszkolu i czego razem się nauczyły. Będą piosenki, wierszyki oraz pląsy. Podczas uroczystości pożegnamy dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie i w klasach zerowych szkoły podstawowej. Wręczymy Dzieciom dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, życząc Im bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku. Złożymy także serdeczne podziękowania Rodzicom i Opiekunom za owocną współpracę oraz wspieranie inicjatyw i działań podejmowanych dla rozwoju naszego przedszkola. Uroczystość ma na celu:
wdrażanie do poszanowania tradycji, prezentację umiejętności artystycznych przed zaproszonymi Gośćmi doskonalenie poprawnej wymowy, dykcji i estetycznej artykulacji, wyrabianie pamięci, odwagi i śmiałości u Dzieci, kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie współpracy między przedszkolem a Rodzicami.
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego, połączone z powitaniem wakacji odbędzie się w następujących dniach:
- 18 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 zapraszają dzieci z grupy Biedronek
- 19 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
- 20 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 zapraszają dzieci z grupy Pszczółek
- 21 czerwca 2018 r. o godz. 13.30 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-06-2018

ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza Państwa na spotkanie podsumowujące pracę przedszkola - w dniu 14 czerwca 2018r /w czwartek/ o godzinie 17:00. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem przedszkola, spotkania przeprowadzą wychowawcy grup, którzy następnie w ramach  konsultacji będą udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom (w tym informacji dotyczących efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom na terenie przedszkola).

   Po zebraniu ogólnym w dniu 14 czerwca 2018r., zapraszamy na godzinę 18:00 Rodziców dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie  o wczesnym wspomaganiu rozwoju - na spotkanie z ,,Zespołami do spraw organizowania kształcenia, wychowania i opieki oraz planowania, koordynowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej” - w celu zapoznania Państwa z ewaluacją Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz Indywidualnych Programów Wczesnego Wspomagania Rozwoju - zawierającą okresową wielospecjalistyczną ocenę poziomu funkcjonowania dziecka, uwzględniającą ocenę efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom na terenie przedszkola oraz wnioski do dalszej pracy. Wszelkich niezbędnych informacji na temat funkcjonowania dziecka w grupie udzielą Państwu wychowawcy, nauczyciele wspomagający i nauczyciel specjalista - pracujący z dzieckiem w oddziale przedszkolnym. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału  w spotkaniach z Nauczycielami.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk.

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

07-06-2018

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

    W dniu 15 czerwca 2018 r. wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt.: „My się Mamy nie słuchamy". Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami, planowany jest w godzinach od 8:30 do 10:30 - wyjazd po śniadaniu o godz. 8:30 /śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00/. W oczekiwaniu na wakacyjne wędrówki warto pamiętać, że należy słuchać Rodziców i Opiekunów, przestrzegając ustalonych zasad. Przygotuje nas do tego historia Mrówy - bohatera spektaklu, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku. Jak na buntownika przystało, Mrówa nie zamierza już dłużej znosić ani swoich bliskich, ani tym bardziej ciągłych obowiązków. Dość dźwigania patyczków, igiełek, liści, dość ciągłych nakazów i zakazów mamy! Mrówa opuszcza swój dom i postanawia samotnie poszukać szczęścia. Pytanie tylko, czy uda mu się je znaleźć... Dowiemy się tego podczas spektaklu. Tymczasem bierzmy przykład z mrówek, które są pracowite i świetnie zorganizowane. Ludzie mogą się od nich wiele nauczyć. Mrówki nie są samolubne, na pierwszym miejscu zawsze stawiają dobro całej społeczności, która dzięki wzajemnej współpracy tworzy jeden, sprawnie funkcjonujący organizm. Sztuka „My się Mamy nie słuchamy" to opowieść o buncie, odwadze, nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Spektakl wyreżyserował Ireneusz Maciejewski, lalki i scenografię stworzył jeden z najciekawszych polskich ilustratorów Robert Romanowicz, muzykę skomponował Łukasz Pospieszalski. Wyjazd do Teatru to dla Przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki Wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionej wycieczce oraz udzielą wszelkich informacji i podadzą koszty wyjazdu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


/Zdjęcia pochodzą ze spektaklu „My się Mamy nie słuchamy” Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy./

Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.
Dyrektor Przedszkola Renata Pająk.

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-06-2018

PIKNIK RODZINNY
„MAMA TATA I JA”

    W dniu 8 czerwca 2018 r. będziemy świętować w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Wszystkie Przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami i personelem przedszkola spotkają się na Pikniku Rodzinnym „Mama, Tata i Ja,” stwarzającym okazję do wspólnych zabaw, tańców, śpiewu oraz udziału w konkursach i zawodach sportowych w gronie rodzinnym, zorganizowanych przy współudziale zaprzyjaźnionych z nami animatorów z Agencji Artystycznej Mat-Art. Celem imprezy jest integrowanie dzieci z poszczególnych grup wiekowych, wzmacnianie więzi emocjonalnej między Dziećmi i Dorosłymi, budowanie poczucia bezpieczeństwa i miłej atmosfery, zachęcanie Dzieci i Rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu wolnego na terenie przedszkola. Na Pikniku nie zabraknie oczywiście energetycznego poczęstunku, przygotowanego dla naszych przedszkolaków przez Radę Rodziców. Podczas Pikniku na naszych Milusińskich i Rodziców czeka wiele niespodzianek, atrakcji i niezapomnianych wrażeń promujących ideę integracji społecznej. Aby się o tym przekonać, należy przybyć do przedszkola na godzinę 10:00.

Serdecznie zapraszamy Rodziców do wspólnej zabawy ze swoimi Pociechami.
Będzie się działo!

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

30-05-2018

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA "SZKOŁA WRAŻLIWOŚCI"
W KAPKAZACH
W DNIU 6 CZERWCA 2018 R.

    W dniu 6 czerwca 2018 r. Motylki, Stokrotki i Muchomorki wyjeżdżają na całodniową wycieczkę edukacyjną do Gospodarstwa ,,Szkoła Wrażliwości” położonego w Górach Świętokrzyskich, we wsi Kapkazy, w którym Gospodarze w starej stodole założyli autorską galerię ceramiki i scenę teatralną. Odbywają się tam różnego rodzaju działania kulturalne: koncerty, wystawy plastyczne, warsztaty ceramiczne i teatralne, wernisaże, prezentacje artystyczne i plenery. Dla uczestników warsztatów dostępne jest również duże podwórko i sad owocowy. To urokliwe, spokojne miejsce pełne zieleni, które stwarza możliwość kontaktu z naturą i sztuką oraz możliwość poznania technik pieczenia chleba. Podczas wycieczki Dzieci wezmą udział w warsztatach ceramicznych ,,Gliniane Cudoki.” Glina jest dla Dzieci wszystkich epok – wspaniałą zabawą. W ramach warsztatów Przedszkolaki lepiąc z gliny postaci z bajek i zwierząt (będące wspaniałą pamiątką z wycieczki), zdobędą podstawowe umiejętności z zakresu garncarstwa i ceramiki.

Obejrzą w stodole zabawny spektakl pt.: ,,O diable i babie,” poznając świętokrzyskie tradycje i obrzędy. Odwiedzą też „Laboratorium swojskiego smaku,” w którym odbywają się warsztaty kulinarne w letniej kuchni. Słowo laboratorium nie kojarzy się na ogół ze swojskością, jednak w tym wiejskim laboratorium Dzieci uczestnicząc w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka,” poznają proces wyrabiania i pieczenia podpłomyków, tradycyjnych placuszków przygotowywanych z żytniej mąki, otrąb, ziół i wody, pieczonych bezpośrednio na rozgrzanej płycie pieca, które potem spałaszują. Podczas warsztatów z Zielarką przygotują woreczki zapachowe z zebranych ziół i zaparzą razem herbatkę. Zajrzą też do obory, gdzie poznają zwyczaje zwierząt domowych: konia, krowy, kozy, kur i zaprzyjaźnionej z nimi leśnej sarenki. Odpoczną na trawie, posilając się domowym ciastem i kompotem z owoców. Przy sprzyjającej aurze zakończymy naszą eskapadę wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. To będzie wycieczka niespodzianek, odpoczynku, wspaniałej nauki i zabawy.


/zdjęcia pochodzą ze strony gospodarstwa www.kapkazy.art.pl/

Wyjeżdżamy po śniadaniu o godzinie 8:40, powrót na godzinę 15:15.
Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionej wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej oraz udzielą wszelkich informacji i podadzą koszty wyjazdu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

30-05-2018

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKO-AGROTURYSTYCZNEGO
,,STOKROTKA” W KAPKAZACH
W DNIU 5 CZERWCA 2018 R.

    W dniu 5 czerwca 2018 r. Biedronki i Pszczółki wyjeżdżają na całodniową wycieczkę edukacyjną do Gospodarstwa Eko-agroturystycznego ,,Stokrotka” położonego w Górach Świętokrzyskich, we wsi Kapkazy, w którym Pani Domu jest świetną kucharką i bardzo dobrze zna się na kuchni tradycyjnej: upiecze chleb, zrobi masło, a jak trzeba uprzędzie lnu i zrobi chodnik albo serwetki, obrusy i piękne obrazy z kolorowej wełny. W wiejskim warsztacie tkackim, pn. ,,Od ziarenka lnianego do ubranka gotowego" Dzieci obejrzą kolekcję ręcznie haftowanych obrusów, obrazów ze sznurka, ozdób sporządzanych metodą origami, tkanych ubrań lnianych i chodników, będących świadectwem istnienia dawnych zawodów, zwyczajów i zajęć. Przebiorą się też w ludowe ubranka, w jakie dawno temu ubierano dzieci. Odwiedzą zagrodę zwierząt gospodarskich: krów, byczków, kucyka, królików, które przywołują niepowtarzalny wiejski klimat. Poznają też zwierzęta egzotyczne: pawie, bażanty bananowe i srebrne, gęsi nilowe, kaczki, ozdobne kurki - araukany oraz żółwia ,,Tadeusza." Wezmą także udział w wyrabianiu i pieczeniu bułeczek, które pięknie spakowane zabiorą do domu. Posilą się wiejskim plackiem, kompotem oraz niezliczoną ilością kanapek z surowców naturalnych, pochodzących z własnego gospodarstwa ekologicznego. Odbędą fascynującą przejażdżkę wozem drabiniastym i obejrzą wiejski ogród. Mamy też nadzieję na spotkanie z Babą Jagą z Łysej Góry. Podczas wycieczki Dzieci poznają tajniki zwyczajów, obrzędów, rzemiosła wiejskiego, pracy na roli, w gospodarstwie, w domu, np.: sianokosów, młocki zboża cepami, pieczenia chleba, kiszenia kapusty czy rękodzieła wiejskiego. To będzie wycieczka pełna niespodzianek, odpoczynku, wspaniałej nauki i zabawy.

Przy sprzyjającej aurze zakończymy naszą eskapadę wspólnym grillem z pieczeniem kiełbasek. Wyjeżdżamy po śniadaniu o godzinie 8:40, powrót na godzinę 14:30. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionej wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej oraz udzielą wszelkich informacji i podadzą koszty wyjazdu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


/zdjęcia pochodzą ze strony gospodarstwa www.ekostokrotka.wczasywpolsce.pl/

Wyjeżdżamy po śniadaniu o godzinie 8:40, powrót na godzinę 15:15.
Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionej wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej oraz udzielą wszelkich informacji i podadzą koszty wyjazdu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-05-2018

IGRZYSKA SPORTOWE PRZEDSZKOLAKÓW
Z OKAZJI DNIA DZIECKA

    W dniu 30 maja 2018 r. będziemy świętować w naszym przedszkolu Dzień Dziecka w duchu sportowej rywalizacji. Z tej okazji w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym odwiedzą nas Instruktorzy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego GEMIK, którzy przeprowadzą trening tenisa ziemnego oraz inne konkurencje sportowe. Celem imprezy jest propagowanie kultury fizycznej wśród Dzieci w wieku przedszkolnym, kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, kształtowanie woli i motywacji do uczestniczenia w zawodach oraz konkurencjach sportowych, rozwijanie i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i zasad rywalizacji fair play. Dzieci występujące w barwach sportowych swoich drużyn będą rywalizowały w konkurencjach zręcznościowych pod kierunkiem naszych Gości, dla których zaplanowaliśmy ciekawe wyzwania sportowe. Zabawa odbędzie się na świeżym powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym. Uprawianie sportu daje Dzieciom mnóstwo radości, poczucie spełnienia i sprawny, zdrowy organizm. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Zapraszamy serdecznie Rodziców do kibicowania Dzieciom na godzinę 10:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-05-2018

DZIEŃ MAMY I TATY

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców na Uroczystość z okazji tak ważnego Święta jakim jest w życiu każdego Dziecka Dzień Mamy i Dzień Taty, obchodzony w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci zaprezentują Państwu piękne programy artystyczne ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Rodzice to ostoja miłości, poczucia bezpieczeństwa i wszystkiego to co najdroższe w świecie Dziecka. Kochając, doceniają Jego sukcesy, pomagają pokonać trudności, przygotowują swój Skarb do życia w świecie dorosłych. Dziękując Im za miłość, oddanie i opiekę Dzieci zapraszają swoich Rodziców do przedszkola na Uroczystości, które odbędą się w dniach:

24 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Muchomorków

25 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Biedronek

28 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Pszczółek

29 maja 2018r. o godz. 13:30 zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
 
Życzymy  Państwu dużo zdrowia, niespożytych pokładów energii, wiary w dobroć ludzi i przychylność losu, sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym, uśmiechu i cierpliwości każdego dnia oraz miłości płynącej z wdzięcznych serduszek Dzieci.
Zapraszamy Państwa na Uroczystość.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 maja 2018 r.

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach uprzejmie przypomina Państwu, że w dniu 16 maja 2018 r. o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy końcowej dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz wyniki obserwacji pedagogicznej dzieci 3, 4 i 5-letnich. Po zebraniu ogólnym, wychowawcy będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń do pracy z Dzieckiem oraz omówienie ewentualnych problemów, na które mogą napotykać Rodzice w pracy z Dzieckiem. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

SPEKTAKL TEATRU ,,SKRZAT” Z KRAKOWA
pt.: ,,NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA”

    W dniu 18 maja 2018r. będziemy gościć w przedszkolu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: ,,Nowe przygody Koziołka Matołka”. Rozwijając u Dzieci zainteresowania czytelnicze pragniemy przybliżyć im twórczość Kornela Makuszyńskiego i barwną postać niesfornego Koziołka, który wyrusza w podróż do Pacanowa, aby zdobyć upragnione podkowy. Po drodze odwiedza różne kraje, spotyka złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla i reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek nie dociera do upragnionego celu, jednak obiecuje Dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Barwny, żywiołowy spektakl muzyczny z wartką akcją i wesołymi piosenkami sprawia, że Dzieci stają się aktywnymi uczestnikami przygód Koziołka, dzielnie go wspierając w pokonywaniu trudności, które napotyka w swojej wędrówce. Gorąco zapraszamy na godzinę 12.30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

SPEKTAKL ZESPOŁU KOP
pt.: ,,ŚWISTAKA TROPY NA ZACHODZIE EUROPY”

    W dniu 15 maja 2018 r. o godzinie 11: 00 będziemy gościć w przedszkolu animatorów Zespołu Muzycznego KOP, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pt.: ,,Świstaka tropy na zachodzie Europy”. Przedstawienie ma na celu przybliżyć najmłodszym Dzieciom pojęcia: Europa i Unia Europejska. Główny bohater Świstak, podróżując po Europie zwiedza zachodnie kraje: Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanię. Dzięki Pani o imieniu Unia poznaje najbardziej charakterystyczne dla danego kraju i słynne na całym świecie budowle takie jak: Big Ben, czy Wieża Eiffla. Poznaje również zwyczaje panujące w danym kraju i występujący tam klimat. Udział w spektaklu oprócz dawki wiedzy o Unii Europejskiej uświadamia Dzieciom, że w każdym kraju są piękne miejsca i można w nich czuć się szczęśliwym, lecz każdy z nas najlepiej czuje się u siebie!

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-05-2018

KONCERT KAMERALNY ,,MAJOWA ŁĄKA”

    W dniu 14 maja 2018r. będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Majowa łąka” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Towarzysząc wiośnie w jej wędrówce po świecie przekonamy się, czy potrafimy zakląć w dźwięki kolory, zapachy, słońce i cudowną majową pogodę. Sprawdzimy razem, ile muzyki można znaleźć na majowej łące i czy muzyka może przypominać swoją barwą piękny bukiet kwiatów. W wiosennej, muzycznej wędrówce towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian i klarnet.
   Serdecznie zapraszamy na godzinę 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-05-2018

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY I APTEKI WYOBRAŹNI
W MUZEUM ZABAWY I ZABAWEK W KIELCACH

    W dniu 11 maja 2018 r. dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Manufaktury Słodyczy ,,Magia Karmelu” i ,,Apteki Wyobraźni,” w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. To wspaniały pomysł na dobrą zabawę i radosne spędzenie czasu. Podczas karmelowych warsztatów Dzieci przekonają się jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają bajecznie kolorowe i smaczne lizaki i cukierki. Zapoznają się z niezmienionym od wieków ręcznym sposobem tworzenia wyrobów z karmelu, począwszy od jego wylania na kamienny stół, poprzez nadanie mu barwy, smaku i kształtu, aż do pomysłowego pakowania gotowego produktu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy z pomocą Pań prowadzących warsztaty ,,wyprodukują” swojego własnego lizaka i otrzymają dyplom Małego Karmelarza. Będziemy także uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni pt.: ,,Zróbmy wystawę.” Poznanie charakteru pracy muzealnika pozwoli Dzieciom wzbogacić wiedzę. Zabawy z kształtami i kolorami są nawiązaniem do działań podejmowanych przy przygotowaniu wystaw. W trakcie zajęć wystąpią elementy zabaw ruchowych. Warsztaty w Magii Karmelu i Aptece Wyobraźni to wspaniałe połączenie nauki i zabawy z twórczą aktywnością Dzieci. Pobyt dzieci w Magii Karmelu wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach dopołudniowych od 9:00 do 11:00. Śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:15. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do Manufaktury Słodyczy, udział w karmelowych warsztatach oraz w warsztatach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni - wynosząca 15,00 zł i łączna opłata za przejazd autokarem w kwocie 216,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Magii Karmelu to dla przedszkolaków niesamowita przygoda edukacyjna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym niecodziennym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcie pochodzi ze strony Muzeum Zabawy i Zabawek

Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

24-04-2018

WYCIECZKA DO ENERGETYCZNEGO CENTRUM NAUKI
W KIELCACH

    W dniu 8 maja 2018r dzieci z grup Motylków Stokrotek i Muchomorków wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach na warsztaty popularnonaukowe i zwiedzanie wystawy ,,Energia.” To wspaniały pomysł na edukację połączoną z dobrą zabawą. Podczas wycieczki Dzieci zwiedzą trzy strefy wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek,” które tworzą spójną opowieść, gwarantującą prawdziwą przygodę. Ekspozycja ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Dzieci znajdą tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót, urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni. Czy dadzą radę je uruchomić? Spróbują pokonać grawitację i przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni oraz zbudować zaporę z kolorowych klocków. Wygenerują silny wiatr, aby wywołać sztorm na ,,morzu.” Spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? Dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem?  Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Po zwiedzeniu ekspozycji wezmą udział w warsztatach edukacyjnych pt.:  Dlaczego Baba-Jaga mieszka w chatce na kurzej łapce?, podczas których dowiedzą się skąd wzięły się wiatraki i do czego służyły pierwotne konstrukcje tego typu? Jak działają wiatraki? Kiedy wiatr jest pożyteczny, a kiedy szkodliwy? Jakie ma właściwości? Czy da się go złapać? Poznają turbiny wiatrowe, ich budowę i dowiedzą się skąd bierze się wiatr. Skonstruują własny wiatrak i wspólnie z innymi uczestnikami stworzą ekologiczną farmę wiatrową. Życzymy Dzieciom wspaniałej zabawy.
Pobyt dzieci w ECN wraz z przejazdem autokarem planowany jest w godzinach popołudniowych od 12:30 do 14:30. Obiad w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 11:30. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do ECN, zwiedzanie wystawy i laboratorium, oglądanie filmu w 5D - wynosząca 15,00 zł i łączna opłata za przejazd autokarem w kwocie 216,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do ECN to dla przedszkolaków niesamowita przygoda z nauką. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym niecodziennym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcie pochodzi ze strony www.naszekielce.com

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
DZIEŃ FLAGI

    Dzieci z grupy Muchomorków zapraszają Kadrę Przedszkola, Rodziców, Koleżanki i Kolegów na uroczystą Akademię z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Flagi, Godła, Hymnu Polski, przeżyjemy wraz z Dziećmi lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju zaśpiewamy razem z Dziećmi Hymn Polski: ,,Mazurek Dąbrowskiego”, wpisany w historię i tradycję naszej Ojczyzny. Uświadomimy Dzieciom powagę Święta Konstytucji, będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie. Zapraszamy na spotkanie z historią Polski, którą w piękny i patriotyczny sposób zaprezentują nam Starszaki pod opieką swoich Wychowawców. Zapraszamy na godz. 9:30.


Nauczmy Dzieci Kochać Ojczyznę.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

SPEKTAKL
,,DYZIO I DODO RAZEM Z PRZYRODĄ”

    Cykl zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego zakończymy w dniu 27 kwietnia 2018r. oglądając spektakl o tematyce ekologicznej pt.: ,,Dyzio i Dodo razem z przyrodą”, w wykonaniu animatorów Zespołu muzycznego KOP. Przybysz z innej planety Dodo ląduje na Ziemi i jako turysta próbuje poznać nowe dla niego otoczenie. Spotyka "ziemskiego" kota Dyzia. Dodo pochodzi ze świata, w którym wszystko jest uporządkowane i wytworzone sztucznie. Dlatego każdy przejaw istnienia Natury jest dla niego dziwny, obcy i zbędny. Jednak Dyzio uświadamia mu, jak piękne i niezbędne dla życia jest naturalne środowisko i przekonuje go, że przyroda wymaga ochrony przed nieodpowiedzialną działalnością Człowieka. Dodo postanawia zostać pomocnikiem Strażnika Przyrody i chronić ją wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Do pomocy zaprasza również widzów. Dzieci razem z Dodo przyswajają sobie takie terminy jak: przyroda, natura, środowisko i ekologia oraz dowiadują się, jak ważne jest szanowanie przyrody. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

POKAZ EDUKACYJNY ,,TAJEMNICE DRZEW”
W KINIE SFERYCZNYM

    W dniu 26 kwietnia 2018r. w ramach kontynuacji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczestniczymy w Projekcie Edukacyjnym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej z Kinem Sferycznym, który jest połączeniem rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Podróżując po świecie flory z przemiłymi owadami: dociekliwą biedronką Dolores i wyjątkowym świetlikiem Mikem, bohaterami filmu ,,Tajemnice drzew,” dowiemy się jak dbać o świat roślin naszej planety i dlaczego drzewa nazywamy ,,płucami ziemi.” Projekcja odbędzie się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci będą oglądały film pod kątem 360˚. W czasie pokazu sympatyczne owady wytłumaczą nam zagadnienia dotyczące fotosyntezy, struktury drzew od korzeni do liści, ich wyjątkowego znaczenia w podtrzymaniu życia na Ziemi i roli jaką pełnią, chroniąc środowisko i różnorodność biologiczną naszej planety. Odpowiedzą na pytania: Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? Jak wbrew grawitacji woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, w którym odkryją największe tajemnice drzew. Pokaz oparty jest na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli. Rozmiar kopuły kina sferycznego to 5 m średnicy i 3 m wysokości. Godzina 9:30.


/ Źródło strona internetowa: www.sferycznekino.pl /

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-04-2018

ZABAWY MAŁEGO BADACZA

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Dzieci wezmą udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych pt.: ,,Zabawy Małego Badacza”, przygotowanych przez Wychowawców. Będą to ciekawe i bezpieczne doświadczenia i eksperymenty ze świata fizyki, chemii i przyrody. Mamy nadzieję, że przeprowadzone ,,zabawy badawcze” rozbudzą w Dzieciach chęć poznawania i doświadczania nowych, ekscytujących zjawisk, stanowiących bogactwo otaczającego nas świata i uwrażliwią je na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Czekamy na to wydarzenie z niecierpliwością w dniu 25 kwietnia 2018r., o godzinie 9:30.

 Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

20-04-2018

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

    W dniu 20 i 24 kwietnia 2018r. wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach, na spektakl wystawiany na małej scenie pt.: ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb.” Mały człowiek i duże przedsięwzięcie, czyli wyprawa na poszukiwanie wielkiej ryby - oto skrót słynnego wiesza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb,” a także fabuły spektaklu o tym samym tytule. To zabawna opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyrusza w rejs łodzią z łupinki orzecha, a po drodze - jak to bywa w zamorskich wojażach - spotyka go szereg przygód i niespodzianek. Warto do tej ekspedycji dołączyć, bo nie dość, że twórcy wzięli na warsztat kultową pozycję literatury dziecięcej, to jeszcze ujęli ją w niezwykle oryginalnej formie teatru kolorowych cieni, powstających pod okiem specjalizującego się w tej technice reżysera Krzysztofa Zemło, któremu towarzyszyli w pracy scenografka Ewa Zemło, kielecki muzyk Wojciech Lipiński oraz oczywiście zespół „Kubusia.”  W efekcie ich artystycznych poszukiwań powstała inscenizacja urzekająca plastyką, grą świateł i prostotą rozwiązań, co w połączeniu ze wspaniałą, pełną humoru poezją Tuwima gwarantuje publiczności niezapomniane spotkanie z Panem Maluśkiewiczem, który zmieścił do swojej łupinki nie tylko żeglarski ekwipunek, ale na przykład rower i armatę. W bajkach, a zwłaszcza w teatrze, wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, gdy czaruje się cieniem.
Pobyt dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami planowany jest w dwóch turach. W dniu 20 kwietnia wybierają się na spektakl dzieci z grup: Biedronek, Motylków i Stokrotek /wyjazd najpóźniej o godz. 8:30/. Śniadanie w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 8:00. W dniu 24 kwietnia pojadą do teatru dzieci z grup: Pszczółek i Muchomorków /wyjazd o godz. 09:45/. Koszt wycieczki to cena biletu wstępu do teatru wynosząca 14,00 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 432,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 6 zł od jednego uczestnika. Wyjazd do Teatru to dla przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym ważnym w ich życiu wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.


Zdjęcia pochodzą ze spektaklu „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”
Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

 Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.
Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

06-04-2018

PRZYGODA Z KINEM HELIOS

    W dniu 13 kwietnia 2018r.  wyjeżdżamy do Kina Helios. Wizyta w kinie dla dziecka w wieku przedszkolnym to podróż do świata magii. Duży ekran, niezwykła atmosfera, specyficzny klimat sprawiają, że dziecięca wyobraźnia pracuje bardzo intensywnie. My ten potencjał wykorzystamy, łącząc przygodę i zabawę z realizacją celów dydaktyczno-wychowawczych. Kinowe warsztaty przed seansem pomogą dzieciom w pełni świadomie obejrzeć film. Animator poprzez zabawę wprowadzi dzieci w tematykę filmu, uwypukli wybrane zagadnienia w sposób absorbujący i rozwijający małego widza. Przygoda z kinem dla Starszaków to kontynuacja bestsellerowej w Norwegii książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt pt.: ,,Kacper i Emma jadą w góry,” której tematyka jest bliska naszym Milusińskim, ukazując przygody dwójki przedszkolaków, przeplatane piosenkami i animowanymi fragmentami. To opowieść o przyjaźni, ale też o trudnościach związanych z nowymi sytuacjami pojawiającymi się w życiu pięciolatków. Tym razem będziemy towarzyszyć bohaterom na wycieczce w górach. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

    Przygoda z kinem dla Dzieci młodszych to bajka pt.: ,,Pamiętnik Florki,” pokazująca świat z perspektywy małej ryjówki Florentyny, która nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć, nazywać i oswajać swoje emocje. Seans dla Dzieci starszych i młodszych rozpoczyna się o godzinie 10.00.

   Koszt wycieczki to cena biletu wstępu na seans filmowy i warsztaty z animatorem, wynosząca 12 zł i łączna opłata za przejazd 2 autokarami, w kwocie 432,00 zł. W zależności od liczby uczestniczących w wycieczce Dzieci szacujemy cenę przejazdu na 5zł do 6 zł od jednego uczestnika. Zapraszamy wszystkie Przedszkolaki do udziału w tym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

    Zgodnie z tradycją naszego przedszkola w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia zaprosiliśmy na spotkanie z Dziećmi przedstawiciela Służby Zdrowia. W ubiegłym roku szkolnym gościliśmy z tej okazji lekarza pediatrę, kochanego przez Najmłodszych Pana Doktora Rafała Szczukockiego, który zapoznał Dzieci z charakterem pracy lekarza pediatry, uświadomił Im znaczenie zapobiegania infekcjom, pomógł przezwyciężyć strach przed wizytą w gabinecie lekarskim i badaniami w gabinecie zabiegowym. Każdego roku ogłaszane jest nowe hasło oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. W roku 2018 brzmi ono: ,,Zdrowie dla wszystkich - powszechna opieka zdrowotna wszędzie i dla każdego.” Tym razem odwiedzi nas lekarz - endokrynolog Pani  Estera Mikina, mama Karolka z grupy Pszczółek. Wykorzystując ciekawe akcesoria lekarskie nasz miły Gość przeprowadzi zajęcia mające na celu kształtowanie u naszych Milusińskich właściwych nawyków prozdrowotnych, poznawanie znaczenia i wzbudzanie szacunku dla pracy lekarza i asystenta, uświadomienie Dzieciom znaczenia zapobiegania zachorowaniom i dbania o własne zdrowie. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018r. o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

05-04-2018

KONCERT KAMERALNY
„ŻARTY I ŻARCIKI PEŁNE MUZYKI”

    W dniu 9 kwietnia 2018r. zapraszamy Dzieci na Koncert Kameralny pt: „Żarty i żarciki pełne muzyki” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prima aprilis to czas żartów i płatania niewinnych figli, zaś wiosna i budząca się do życia przyroda - to czas radości. Poszukamy ich w muzyce i zbadamy, czy jest ona naprawdę tak poważna, jak o niej czasami mówią. W wiosennym spotkaniu z muzyką towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i śpiew. Zapraszamy serdecznie Dzieci na godzinę 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-03-2018

POKAZ MODY WIOSENNEJ W SALONIE MODOWYM
,,U WAŻKI I KUKUŁKI”

     Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej, uwzględniającej trendy obowiązujące w tajemniczym, malutkim lecz niezwykle bogatym świecie owadów i ptaków. Zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu wszystkie Dzieci. Pokaz odbędzie się w dniu 23 marca 2018r. o godzinie 10:00 w Sali wielofunkcyjnej, która w tym dniu zamieni się w Salon Modowy ,,U Ważki i Kukułki.” Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentują na ,,wybiegu” przy wtórze nastrojowych utworów muzycznych wspaniałą Kolekcję Wiosenną, przygotowaną z pomocą Rodziców według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata owadów i ptaków, wykonaną z wszelkich dostępnych materiałów typu: tkaniny, folia, karton, bibuła, wstążki. Mamy nadzieję zobaczyć na wybiegu pszczółki, mrówki, biedronki, chrząszcze, jętki, motyle, ważki, żuczki, jaskółki, bociany, sikorki, wróbelki, papużki, słowiki, pawie, sroczki i inne zwierzątka. Mile widziane są też kreacje ekologiczne. Liczymy na pomysłowość Dzieci i Rodziców, wspaniałą zabawę oraz moc niezapomnianych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-03-2018

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
„POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY”

     W dniu 21 marca 2018r. wszystkie Przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Panią Zimę i powitają z radością, niecierpliwie wyczekiwaną Wiosnę. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Muchomorków” zaprezentują  nam humorystyczny program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Zimy i Wiosny wystąpią mieszkańcy lasu i łąki. W tym dniu pożegnamy kolorowymi ,,maikami” śpiewem i piosenką symbol odchodzącej zimy, czyli wspólnie wykonaną Ekologiczną Pannę Marzannę. W grupach Nauczyciele przeprowadzą z Dziećmi ,,zielone zajęcia dydaktyczne” kształtujące badawcze postawy wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas zielonych obchodów powitania wiosny jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: pożegnanie Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy, integrowanie Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody, ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na zielono wykonamy także zdrowe wiosenne, zielone sałatki. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń. Godz. 10:30.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

     W dniu 16 marca 2018r. ramach profilaktyki i promocji zdrowia będziemy uczestniczyć w spotkaniu z Panią Pielęgniarką. Przełom zimy i wiosny to trudny czas dla naszego organizmu. Jesteśmy w tym okresie narażeni nie tylko na kaprysy aury ale też na natężenie zachorowań na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz na grypę. Podczas spotkania poruszymy tematy związane z rolą higieny osobistej w codziennym życiu każdego człowieka, poznamy zasady zdrowego odżywania i sposoby zapobiegania chorobom a także nauczymy się dbać o własne zdrowie. Pomoże nam w tym Pani Pielęgniarka, która podczas zajęć w punkcie pielęgniarskim naszego przedszkola opowie Dzieciom o swojej pracy, zapozna je z wyposażeniem gabinetu zabiegowego, przeprowadzi z Dziećmi warsztaty profilaktyczne i wręczy Im odznakę ,,Wzorowego Pacjenta.” Zajęcia pomogą Dzieciom ,,zaprzyjaźnić się” z białym lub kolorowym fartuchem Pani Pielęgniarki oraz pozwolą przezwyciężyć lęk przed wizytą w gabinecie zabiegowym.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-03-2018

XXVI JUBILEUSZOWY TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POD HASŁEM:
,,ORACJA I CZYTELNICTWO ZAWSZE W MODZIE.”

     W związku z faktem, iż nasze przedszkole od lat kultywuje wśród Dzieci ideę czytelnictwa, uczestnicząc w Akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom,” w organizacji której wspierają nas Rodzice Dzieci, sportowcy, autorzy książek dla Dzieci, aktorzy Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach oraz przedstawiciele Fundacji Szansa Dla Niewidomych, czytający Dzieciom bajki także z wykorzystaniem systemu Braillˈa, po raz kolejny przystępujemy do udziału w Akcji ,,Tydzień Kultury Języka.” Zajęcia i Warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Języka rozpoczniemy w naszym przedszkolu w dniu 12 marca 2018r., zapraszając Dzieci do udziału w ,,Konkursie Recytatorskim,” podczas którego 10-u małych Deklamatorów zaprezentuje wybrane utwory literatury dziecięcej. Jury złożone z Nauczycieli oceniać będzie u Dzieci poprawną wymowę, dykcję i estetyczną artykulację. Za udział w konkursie czekają na Dzieci piękne i ciekawe nagrody. Tydzień Kultury Języka urozmaicą w dniach 12 i 13 marca zajęcia edukacyjne pt.: ,,Poprawna Polszczyzna,” podczas których będziemy ćwiczyć poprawną wymowę i estetyczną artykulację, stosując w dialogach zwroty grzecznościowe. Atrakcją dla Dzieci będą w dniu 13 marca niewątpliwie ,,Bajki z kliszy,” czyli ,,stare” bajki wyświetlane z projektora, ukryte na rolkach kliszy. Dla nas będzie to powrót do lat dzieciństwa a dla Dzieci nowa, wspaniała przygoda ucząca ich poszanowania dla przeszłości i zdobyczy cywilizacji. 

  Upowszechniając ideę integracji społecznej oraz prawa, potrzeby i zasoby osób niepełnosprawnych, pamiętamy o przypadającym w dniu 3 marca Międzynarodowym Dniu ochrony Ucha i Słuchu, organizując z tej okazji w dniu 14 marca warsztaty edukacyjne przy współpracy z Nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach pt.: ,,Bajki migowe.” Celem zajęć jest rozwijanie czytelnictwa, kultury języka oraz zapoznanie Dzieci ze znakami w języku migowym, na podstawie adaptacji bajki o ,,Czerwonym Kapturku,” dokonanej na język migowy przez naszych Gości. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch Nauczycieli oraz dwóch Uczniów SOSW, którzy występując w roli lektora i tłumacza, z rekwizytami symbolizującymi poszczególne postaci, zaprezentują bajkę w języku migowym. Lektor demonstrując znakami migowymi treść bajki a tłumacz tłumacząc. Po każdym fragmencie bajki nastąpi przerwa w narracji, by zachęcić Dzieci do powtórzenia poznanych znaków migowych. Nasi Goście przeczytają także Dzieciom fragmenty książek z bogatej literatury dziecięcej. Mając na uwadze właściwy rozwój mowy u Dzieci, który zależny jest od prawidłowego rozwoju słuchu, organizujemy w dniu 14 marca 2018 r. w siedzibie przedszkola przesiewowe badania słuchu, przeprowadzone przez surdologopedów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kielcach, do skorzystania z których serdecznie zapraszamy naszych Podopiecznych. Warunkiem przystąpienia do bada jest pisemna zgoda Rodzica/Prawnego Opiekuna Dziecka, wyrażona na formularzu dostępnym u Wychowawców. Wszystkie zajęcia odbędą się o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

15-02-2018

AKCJA
,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”


     W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniach od 26 lutego do 2 marca odwiedzą nas w przedszkolu ciekawi Goście. Do wspólnego czytania książek zachęci Dzieci aktor Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach Pani Hanna Świętnicka, która w dniu 26 lutego 2018r zapozna nas z tajnikami pracy aktora lalkarza, zaprezentuje lalki ze znanych Dzieciom spektakli teatralnych oraz z aktorską swadą i grą sceniczną przeczyta naszym Milusińskim scenariusz wybranej baśni.
   W ramach akcji poznamy także alternatywne sposoby czytania książek metodą Braill'a, z udziałem przedstawicieli Fundacji ,,Szansa dla Niewidomych,” działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących, upowszechniającej ideę integracji społecznej oraz prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych. W dniu 27 lutego 2018r weźmiemy udział w warsztatach ,,Świat dźwięku i dotyku,” podczas których poznamy zasady codziennego funkcjonowania osób niewidomych. Po warsztatach Panie z Fundacji wyświetlą Dzieciom bajkę, czytając opis do kolejnych slajdów z wykorzystaniem metody Braillˈa.
   W dniu 28 lutego 2018r odwiedzą nas w przedszkolu najbardziej kochani przez Dzieci Goście - czyli Rodzice, którzy przeczytają Przedszkolakom fragmenty pięknych książek z bogatej literatury dziecięcej. Promując wśród Przedszkolaków ideę czytelnictwa będziemy gościć w przedszkolu Panią Edytę Pedrycz, pracownika Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, z którą współpracujemy od wielu lat. W dniu 01 marca 2018r Pani Edyta opowie Dzieciom na czym polega praca bibliotekarza, zapozna Je z ciekawymi propozycjami literatury dziecięcej. Krzewiąc wśród Dzieci ideę integracji społecznej przeczyta Im książkę o niepełnosprawnym chłopczyku, upowszechniającą prawa i potrzeby osób niepełnosprawnych.
   Na zakończenie akcji wspólnego czytania odwiedzi nas były trener Klubu Sportowego VIVE TARGI Kielce, Pan Bogdan Wenta, który zawita do nas w dniu 2 marca 2018r. Zgodnie z zasadą ,,coś dla ducha i dla ciała” mamy nadzieję na wspólne czytanie książek oraz trening piłki ręcznej. Kampania ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” podnosi świadomość Rodziców i Nauczycieli na temat potrzeby czytania Dzieciom tekstów literackich i spędzania z Nimi wolnego czasu, jako warunku Ich wszechstronnego rozwoju. Życzymy naszym Milusińskim wspaniałych, czytelniczych wrażeń. Wszystkie spotkania odbędą się o godz. 10:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-02-2018

CYKL ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH
,,ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

    Drodzy Rodzice. W trosce o zdrowie dzieci, realizując kluczowe zagadnienia podstawy programowej wychowania przedszkolnego, zaplanowaliśmy do realizacji w lutym 2018r, cykl zajęć profilaktycznych pod hasłem:
,,Zdrowy Przedszkolak.”

    Jak Państwu wiadomo, od lat uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,” za co nasze przedszkole otrzymało certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w kolejnej, VII Edycji tego szczytnego programu - szczotkując codziennie ząbki i realizując jego założenia, w dniach od 12 do 16 lutego 2018r, podczas ciekawych i nowatorskich zajęć edukacyjnych, prowadzonych według scenariuszy Akademii.

    W ramach Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak,” zaprosiliśmy także do naszej placówki przedstawicieli Służby Zdrowia, lekarza stomatologa: Panią Martę Parzyszek i asystenta stomatologa Panią Beatę Maciejec, które opowiedzą Dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Nasi Goście odwiedzą nas w przedszkolu w dniu 12 lutego 2018r o godzinie 10:00 i przeprowadzą z Dziećmi super-oryginalne zajęcia profilaktyczne.
    
    To jednak nie koniec atrakcji. Posumowaniem tygodnia z Akademią Aquafresh będzie zorganizowany w piątek 16 lutego 2018r ,,Dzień Zdrowej Przekąski,” podczas którego dzieci będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając wspólnie przepisy zdrowych potraw, które potem ze smakiem spałaszują oraz okazję do rozmów na temat zdrowego odżywiania i możliwość twórczej działalności plastycznej, wykonując pomysłowe ozdoby, którymi przystroją stoły nakryte do degustacji samodzielnie przygotowanych przekąsek.

    Tematyka Cyklu Zajęć Profilaktycznych jest zgodna z celami jakimi kieruje się nasze przedszkole, czyli promowaniem od najmłodszych lat postaw i zachowań kształtujących dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo oraz poczucie odpowiedzialności. Życzymy Dzieciom wiele wspaniałych wrażeń, dużo zdrowia i ,,śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

09-02-2018

WALENTYNKI
 

     W dniu 14 lutego 2018r odbędą się w przedszkolu wspólne zajęcia i zabawy z okazji Dnia Świętego Walentego. Kultywując tradycje walentynkowe zachęcimy Dzieci do okazywania innym ludziom sympatii, życzliwości, zrozumienia i tolerancji. Przedszkolaki z grupy ,,Motylków” i ,,Stokrotek” zapraszają Koleżanki i Kolegów do udziału w zabawach integracyjnych pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego.” Wszystkie Dzieci wezmą udział w grach zręcznościowych, zabawach ruchowych i konkursach. Atrakcją uroczystości będzie niewątpliwie ,,Poczta Walentynkowa,” oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć dzieci wykonają indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarują Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Postarajmy się być dobrymi i życzliwymi ludźmi, zaczynając każdy dzień uśmiechem i dobrym słowem. Życzymy Dzieciom miłych ,,serduszkowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

03-02-2018

KONCERT KAMERALNY ,,KARNAWAŁ ZWIERZĄT”

     W dniu 5 lutego 2018r o godzinie 13:00 będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym „Karnawał Zwierząt” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pozostając w cudownych karnawałowych nastrojach  udamy się w muzyczną podróż do świata najwierniejszych przyjaciół ludzi. To będzie zwierzęcy zawrót głowy. Ciekawe czy Dzieci odgadną, którzy z naszych przyjaciół ukryli się w zoologicznej fantazji Camill´a Saint-Seansa, francuskiego kompozytora oraz w utworach rosyjskiego oficera Modesta Musorgskiego, który porzucił karierę wojskową dla muzyki. W rozwiązywaniu muzycznych zagadek towarzyszyć nam będą instrumenty: fortepian, skrzypce i wiolonczela. Życzymy Dzieciom radosnych wrażeń podczas karnawałowego koncertu kameralnego.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-01-2018

KARNAWAŁ 2018
ZAPRASZAMY Z KOPCIUSZKIEM NA BAL DO KSIĘCIA

 
,,Będzie tajemniczo, bajkowo i kolorowo…”

     Kochani Rodzice, w tym roku Dzieci będą bawiły się podczas balu karnawałowego w Krainie Baśni z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Przygotowania do balu pozwolą nam ponownie przeżyć cudowne i wzruszające przygody bohaterów znanej na całym Świecie baśni Braci Grimm, niosącej przekaz, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym a cierpliwość, uczciwość i skromność pomogą nam przezwyciężyć wszelkie trudności, w drodze do celu jakim jest prawdziwa miłość. Podczas balu przekonamy się również o cudowności i niezwykłości zaczarowanego świata baśni, w którym dobro zawsze zwycięża zło. Wspólne zabawy i konkursy o tematyce baśniowej będą wspaniałą okazją do integracji wszystkich Wychowanków naszego Przedszkola. Kultywując tradycje karnawałowe przybywamy na bal w pomysłowych kostiumach, z zapasem energii i wspaniałego humoru. Kopciuszkowi będą towarzyszyć na balu postaci z innych, znanych Dzieciom bajek . Przy nieograniczonej pomysłowości naszych Pociech, wybór kostiumu może stać się wspaniałą okazją do zabawy dla całej Rodziny. Mile widziane są stroje rodem z Krainy Baśni. Zapraszamy zatem na bal Roszpunkę, Rycerzy, Królewnę Śnieżkę, Krasnoludki, Kota w butach, Smoka, Wróżki, Piękną i Bestię, Czerwonego Kapturka, Wilka, Dworzan, Króla i Królową, Myszkę Miki i Minnie oraz inne baśniowe postaci. ,,Bal z Kopciuszkiem u Księcia” odbędzie się w dniu 2 lutego 2018r w godzinach od 9:30 do 12:00 przy dźwiękach pięknych, baśniowych utworów muzycznych. Nie zabraknie także gorących karnawałowych rytmów i tajemniczych niespodzianek , którymi rozbudzimy wyobraźnię Dzieci. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałej zabawy i niezapomnianych baśniowych wrażeń.

Zapraszamy serdecznie Dzieci. Dyrektor i Personel Przedszkola

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-01-2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w oczekiwaniu na najwspanialsze dla Wnuków Święto czyli Dzień Babci i Dziadka, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość z okazji tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Pamiętając o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach, Dzieci zaprezentują Państwu programy artystyczne niosące radość, ciepło, ufną dziecięcą miłość, wdzięczność i przywiązanie, ubarwiając je wierszami, piosenkami, życzeniami i upominkami z okazji Waszego Pięknego Święta. Babcie i Dziadkowie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wnuków. Doceniają Ich sukcesy, pomagają pokonać trudności, kochają Dzieci miłością bezwarunkową, pogodną i szczerą. Dziękując za opiekę, miłość, cierpliwość i oddanie Przedszkolaki zapraszają kochane Babcie i Dziadków na Uroczystości, które odbędą się w siedzibie przedszkola o godz. 13:30 w dniach:  

  • 22 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
  • 23 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Muchomorków
  • 24 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy Biedronek
  • 25 stycznia 2018r zapraszają dzieci z grupy  Pszczółek


Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii,
pociechy z Wnuków i nadziei w to, że każdy dzień będzie lepszy.
 

Z ukłonami i wyrazami szacunku dla Babć i Dziadków
Dyrektor i Pracownicy Przedszkola.
Zapraszamy Państwa na Uroczystość.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-12-2017

POWITANIE ZIMY I BIAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

     W dniu 8 stycznia 2018r Przedszkolaki wezmą udział w Akcji ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” której głównym celem jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. W tym szczególnym dniu czeka na Dzieci wiele niespodzianek. Podczas zajęć dydaktycznych Przedszkolaki będą miały pole do rozwijania wyobraźni, pomysłowości i kreatywności, wymyślając przepisy zdrowych ,,białych” potraw, które przygotują wspólnie pod opieką Nauczycieli.
Nie zabraknie też rozmów na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Ważnym akcentem tego dnia będzie twórcza działalność plastyczna Dzieci, które wykonają indywidualnie i zbiorowo wspaniałe dzieła plastyczne: białe pejzaże i śnieżne postaci.
Podczas Białego Dnia odwiedzą nas w przedszkolu aktorzy teatru KOP, którzy zaprezentują Przedszkolakom spektakl edukacyjny pt: ,,Zima i bałwanek Franek.” Tytułowi bohaterowie przeżywając zabawne przygody, zapoznają Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi i warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku oraz zdradzą nam jakie niespodzianki czekają na nas w przyrodzie zimą. W czasie trwania spektaklu Dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć w akcji m.in. poprzez wspólne śpiewanie piosenek z aktorami. Przedstawienie utrzymane w konwencji humorystycznej, dostarczy naszym Milusińskim wiele radości i ciepłych wrażeń, mimo … trwającej zimy. Ale to nie koniec wrażeń. Po śniadaniu, o godzinie 9:45, powitamy uroczyście Panią Zimę. Pomogą nam w tym Dzieci z grupy Biedronek, które zaprezentują Przedszkolakom program artystyczny pt: ,,My się zimy nie boimy.” Biały Dzień w Przedszkolu zakończymy tańcząc ,,Białego Walczyka” i pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Oczywiście w tym dniu obowiązują białe stroje. Życzymy Dzieciom śnieżnych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-11-2017

KONCERT KAMERALNY
„KOLĘDOWA MAPA ŚWIATA…”

     W dniu 11 grudnia 2017r będziemy uczestniczyć w Koncercie Kameralnym pt: „Kolędowa Mapa Świata,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę umili nam podróż w różne zakątki Ziemi, gdzie zajmiemy się poszukiwaniem… świątecznego ducha. Wysłuchamy utworów bożonarodzeniowych, pochodzących z różnych kultur. Oczywiście, nie zabraknie wśród nich nastrojowych polskich kolęd, które wykonamy wspólnie z naszymi Gośćmi. W ten sposób poczujemy cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji  jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszyć nam będą w tej podróży instrumenty muzyczne: fortepian, saksofon, dzwonki i śpiew. Zapraszamy serdecznie na godz. 13:00.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

12-12-2016

Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki...
Dzyń, Dzyń Mikołaju Święty

Na drzewku zielonym między gałązkami
srebrzyste dzwoneczki kolędują z nami (…)

   Kochane Dzieci, to już druga edycja koncertu ,,Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki.” W tym roku zapraszamy Was w muzyczną podróż z udziałem Świętego Mikołaja, w poszukiwaniu świątecznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji będziemy gościć w naszym przedszkolu studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy obecnie odbywają u nas praktykę pedagogiczną pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Nasi Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowali dla Was Dzieci muzyczną niespodziankę. Będzie nią Koncert Mikołajkowy, który odbędzie się w dniu 7 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00. Mamy nadzieję usłyszeć piosenki o Mikołaju i pachnącym drzewku oraz pastorałki i polskie kolędy, które podkreślają radość płynącą ze Świąt. Może uda nam się zagrać wspólnie z Wykonawcami na instrumentach wśród których królować będą: trąbka, saksofon tenorowy i sopranowy, wiolonczela, akordeon guzikowy i flet poprzeczny. Liczymy na wiele muzycznych prezentów, bo przecież Mikołajki i Święta to czas niespodzianek.

Wykonawcy:
Amalia Palita
Piotr Kosałka
Justyna Samuś
Jan Padusiński
Adrian Makuch
Patryk Morawik
Karolina Gozdek
Gabriel Kowalczyk
Magdalena Chołuj
Paulina Tarasińska
Askaniusz Garlicki
Monika Zychowicz
Svetlana Kruszyńska
Marcelina Bidzińska
Ewelina Tabiszewska
Agnieszka Firmantowska
Arkadiusz Kasperek-prowadzący
Joanna Sztejnbis –Zdyb- opiekun artystyczny

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-11-2017

DZIEŃ AKTYWNEJ REHABILITACJI

     W dniu 3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Odwiedzą nas z tej okazji Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest całościowe i systemowe rozwiązywanie jak największej liczby problemów, które przyczyniają się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Spotkanie pozwoli Dzieciom inaczej spojrzeć na swoją niepełnosprawność i niepełnosprawność innych osób. Uświadomi, że pomimo niepełnosprawności można być w dużym stopniu samodzielnym i niezależnym w życiu codziennym. Zapraszamy na godzinne spotkanie do grup w dniu 4 grudnia 2017r w godzinach: Motylki, Stokrotki i Biedronki o godz. 10:00, Muchomorki i Pszczółki o godz. 11:00. Zapraszamy także chętnych Rodziców.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

24-11-2017

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

     W dniu 29 listopada 2017r o godzinie 10.00 będziemy gościć w przedszkolu naszych Absolwentów, uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach. Gospodarzem spotkania będą Dzieci z grupy Muchomorków, które przygotowały dla Gości wiele niespodzianek. Starsi koledzy opowiedzą nam o swojej przygodzie ze szkołą i obowiązkach pierwszoklasisty, my zaś przypomnimy im przedszkolne lata podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Dzieci wezmą udział w zajęciach dydaktycznych nawiązujących do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których panny chciały poznać przyszłego męża. Dowiedzą się też, że kawalerowie nie obchodzili Andrzejek  tylko Święto Katarzynki.  Nie zabraknie oczywiście tanecznych korowodów i pałaszowania słodkich smakołyków. Odprawimy także ,,andrzejkowe wróżby.” Atrakcją dla Gości i wszystkich Przedszkolaków będzie niewątpliwie Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców. Mile widziane są kostiumy ,,rodem z Łysej Góry.” Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

20-11-2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

     W dniu 24 listopada 2017r będziemy świętować w przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkie Dzieci do wspólnej zabawy. Warunkiem jest przybycie do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem - czyli Misiem, lub inną ulubioną maskotką. Mile widziane są bardzo kochane przez Dzieci misie wesołe, smutne, brązowe i kolorowe. A jak będziemy świętować? Podczas zajęć poznamy historię narodzin Pluszowego Misia. Sprawdzimy naszą wiedzę o misiach znanych nam z bajek, książek i filmów. Przeprowadzimy Konkurs na Najsympatyczniejszego Niedźwiadka i oczywiście będziemy bawić się ukochanymi maskotkami. Życzymy Dzieciom wspaniałych ,,pluszowych” wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

17-11-2017

AKCJA „GÓRA GROSZA”

     Już od wielu lat nasze Przedszkole bierze udział w Akcji ,,Góra Grosza." Obecnie przystępujemy do XVIII edycji tej pięknej Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc Dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą Im wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą Dzieciom spokojnie dorastać. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie Dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich Koleżankom i Kolegom poprzez zakup podstawowych i niezbędnych artykułów, udzielenie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla Dzieci, wspieranie Ich pasji i zainteresowań. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do Akcji. Dziękujemy w imieniu Dzieci, którym pomagamy.

Za każdy grosik  z całego serca dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-11-2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

     Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 listopada 2017r odbędą się w naszym przedszkolu zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, powstałej w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989r. Choć Dzieci swój szczególny dzień świętują 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde Dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Rzecznikiem praw Dziecka w Polsce jest Pan Marek Michalak. Szanując prawa Dzieci, nauczyciele przeprowadzą w dniu 20 listopada 2017r., cykl zajęć, mających na celu uświadomienie Dzieciom ich praw oraz przybliżenie Im postaci Janusza Korczaka - pisarza, pedagoga, oddanego pacjentom lekarza, pioniera działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursora działań na rzecz praw Dziecka-Człowieka. Zwieńczeniem zajęć w tym ważnym dniu będzie wykonanie indywidualnych prac plastycznych pt: ,,Prawa Małych i Dużych.”

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

16-11-2017

,,SZLACHETNA PACZKA”
TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

     Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasze Przedszkole włącza się do XVII edycji ogólnopolskiego projektu pomocy Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Najważniejsze w akcji „Szlachetna paczka” jest spotkanie z drugim człowiekiem oraz pomoc tym, którzy chcą zmienić swój los. Darczyńcą w akcji może zostać każda zainteresowana osoba. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przedszkolaków do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Postawa Rodziców niewątpliwie zaowocuje w przyszłości, gdyż dzieci - bystrzy obserwatorzy poczynań dorosłych nie pozostaną obojętne na los drugiego człowieka. Dzięki naszemu zaangażowaniu, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Rodziny otrzymają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często i marzeniom. Komu pomożemy?
Potrzeby rodzin są identyfikowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i będą przekazane Naszej Placówce wraz z adresami Rodzin do których zawiezione zostaną paczki.

Możemy przynieść /do wychowawców grup/:
artykuły spożywcze,
środki czystości,
książki i zabawki /nowe rzeczy/
Każda grupa przedszkolna, przygotuje z udziałem Rodziców paczki dla rodzin potrzebujących pomocy (z artykułów zebranych podczas akcji, spisując protokół).  

AKCJĘ - „SZLACHETNA PACZKA”
organizujemy w naszym przedszkolu w dniach:
od 16.11.2017 r. do 08.12.2017 r.

Liczymy na Państwa pomoc!!! Mamy nadzieję, że przekazane życzenia i dary wniosą do Rodzin naszych bliźnich radość w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwolą uwierzyć w życzliwość i dobroć drugiego człowieka. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dobro powraca.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

14-11-2017

ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 listopada 2017r.

     Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Kielcach uprzejmie przypomina Państwu, że w dniu 16 listopada 2017r o godzinie 17:00 odbędzie się Zebranie Nauczycieli z Rodzicami, podczas którego Wychowawcy dokonają podsumowania przeprowadzonej w przedszkolu diagnozy wstępnej. Dyrektor przybliży Państwu zasady organizowania i udzielania Dzieciom na terenie przedszkola pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz przedstawi Państwu wyniki badań przesiewowych, zrealizowanych przez specjalistów z MZPPP w Kielcach. Po zebraniu wychowawcy będą w ramach konsultacji udzielać informacji zainteresowanym Rodzicom. Celem konsultacji jest analiza zaleceń do pracy z Dzieckiem oraz omówienie ewentualnych problemów, na które mogą napotykać Rodzice w pracy z Dzieckiem. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-11-2017

SPEKTAKL TEATRU SKRZAT Z KRAKOWA
,,O BABCI, KRASNOLUDKU I KOLOROWYCH KULKACH”

     W dniu 17 listopada 2017r zapraszamy Dzieci na spotkanie z aktorami Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentują Dzieciom spektakl pod intrygującym tytułem ,,O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach.”  Główna bohaterka, babcia Danusia wymarzyła sobie, że zrobi na drutach dla swojej ukochanej wnusi, czapkę i szalik z włóczki. Zaprzyjaźniony z babcią krasnal był bardzo zaciekawiony do czego służą kolorowe kłębuszki, przechowywane w koszyku. Gdy babcia zaspokoiła ciekawość krasnala obiecała, że wyczaruje z nich dla niego na zimę puszystą, cieplutką, czerwoną niespodziankę Dzieci śledząc uważnie przebieg wydarzeń na pewno rozwiążą zagadkę, w czym pomoże Im kotek i psotna myszka. Przekonają się również, że w życiu ważne jest to, by pomagać innym. Kontakt z żywym słowem jest niezwykle istotny w procesie edukacji. Wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci. Spektakl odbędzie się o godzinie 12.30. Życzymy naszym Przedszkolakom wspaniałych wrażeń.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

08-11-2017

KONCERT KAMERALNY „ŚPIEWNIK POLSKI”

     W dniu 13 listopada 2017r. uczestnicząc w cyklu spotkań z muzyką poważną, kontynuując lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, w której wzięliśmy udział z okazji Święta Niepodległości, zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Śpiewnik Polski,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Tym razem nie będą nam towarzyszyć instrumenty muzyczne, które poznaliśmy podczas spotkań z muzyką. Wysłuchamy pięknych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu trzech głosów żeńskich. Będzie to sopran, mezzosopran i alt. Poznamy bogaty repertuar Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty, autora 268 pieśni, operetek, baletów i oper. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery: Halka i Straszny Dwór. Wśród dzieł kompozytora nie zabrakło także wzniosłych i uroczych pieśni patriotycznych. Będzie to wspaniała okazja by zdobyć wiedzę o Polsce sprzed stu lat. Zapraszamy Dzieci na spotkanie z muzyczną historią Polski.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-11-2017

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     W dniu 10 listopada 2017r. z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia przygotowana przez Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległej Polski, dając Dzieciom lekcję patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Jako dumni obywatele naszego kraju Dzieci poznały polskie symbole narodowe oraz pieśń Józefa Wybickiego ,,Mazurek Dąbrowskiego” – Hymn Polski, który wpisuje się w naszą narodową tradycję i historię. Dzieci zaprezentują zebranym także jedną z polskich pieśni wojskowych ,,Przybyli Ułani pod okienko,” noszącą początkowo nazwę Pieśni Czwartego Szwadronu, napisaną w 1914 przez Feliksa Gwiżdża, który stworzył tekst do melodii ludowej. Uroczystym akcentem Akademii, w której wezmą udział wszystkie Przedszkolaki, będzie niewątpliwie zbiorowe wykonanie pieśni ,,Jestem Polką i Polakiem” oraz prezentacja polskiego tańca narodowego ,,Krakowiaka.” Serdecznie zapraszamy Państwa do przedszkola w piątek na godzinę 10:30.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

31-10-2017

PAMIĘTAMY O TYCH,
KTÓRZY ODESZLI...

     Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich uczcimy także pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących niegdyś o wyzwolenie naszej Ojczyzny. W najbliższych dniach Dzieci Wraz z Nauczycielami odwiedzą Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostaną tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą oddamy hołd  Bohaterom walczącym o wolność Polski. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej będzie nam towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To ważna lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.

 

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

26-10-2017

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA KUBUŚ
W KIELCACH

     W dniu 31 października 2017r wyjeżdżamy do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach na spektakl pt.: „Amelka, Bóbr i Król na dachu.” Pobyt Dzieci w teatrze wraz z przejazdem autokarami w jednej turze, planowany jest w godzinach od 8:15 do 11:00. Dzieci obejrzą przezabawną historię o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata, autorstwa Tankreda Dorsta. Tytułowa bohaterka Amelka wychowuje się w domu złej czarodziejki Frygi i jej marudnej córki Mruksy. Jest dobra, życzliwa i bardzo uczynna, więc z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Amelce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół: Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę. To od niej dziewczynka dostanie magiczną kłódkę, która uratuje wędrowców przed gniewem groźnej Sowy. Ale i tak największą niespodzianką tej wyprawy będzie odkrycie, czego szukał Roztargniony Król. Znalezienie zguby zaowocuje pryśnięciem wszystkich złych czarów i wielkim weselem na zamku. Kto stanie na ślubnym kobiercu, nietrudno się domyślić. Przedstawienie zrealizowane zostało w planie aktorskim z elementami interakcji z widzem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Ich przygody toczą się dynamicznie, często wręcz komediowo. Bajka o Amelce jest nie tylko mądra i pouczająca ale też dowcipna. Dzięki niej dowiemy się jak zatańczyć na łące z Gruszką, o czym rozmawiać z Dynią, w jakim języku śpiewają ptaki, jak noc zamienia się w dzień oraz kto może nosić sukienkę z wody?

Wyjazd do Teatru to dla Przedszkolaków zawsze wielkie przeżycie. Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w tym ważnym wydarzeniu. W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział Dziecka w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

25-10-2017

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KIELCACH

W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, realizując zadania zawarte w Programie Wychowawczym i Programie Profilaktycznym, będziemy uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych w przedszkolu przez Funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przybliżą Dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Oddalenie naszej placówki od ruchliwych ulic centrum Kielc, nie stwarza Nauczycielom zbyt wielu okazji do organizowania w praktyce udziału naszych Podopiecznych w ruchu drogowym, jak również wykształcenia u Dzieci właściwych nawyków dotyczących przestrzegania przepisów i umiejętnej oceny stanu zagrożenia życia. Podczas warsztatów edukacyjnych, zrealizowanych w ,,Miasteczku Ruchu drogowego” przez Panią Sierżant Ewelinę Fortunę i Aspiranta Pana Roberta Nygę, będziemy uczyć się zasad kierowania ruchem drogowym. Weźmiemy także udział w konkursie „Jestem bezpieczny na drodze,” podczas którego wykorzystamy zdobytą w przedszkolu wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 października 2017r w budynku przedszkola o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy.

 
Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

21-10-2017

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA
NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA

Drodzy Rodzice i Opiekunowie mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach na uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka” i ,,Pasowania na Starszaka.” Dzień ślubowania i składania przysięgi jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego Dziecka. Celem tej wyjątkowej uroczystości jest:
- prezentacja umiejętności i osiągnięć zdobytych przez dzieci,
- kształtowanie u dzieci postaw  patriotycznych,
- wdrażanie do poszanowania tradycji,
- rozbudzanie u dzieci rozumienia słów przysięgi,
- kształtowanie rozumienia znaczenia praw i obowiązków przedszkolaka,
- nawiązanie współpracy między przedszkolem a rodzicami.

 

Nasze kochane Przedszkolaki złożą uroczystą przysięgę w obecności zaproszonych Gości podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Pasowania na Starszaka w dniach:
25 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Motylków i Stokrotek
26 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Pszczółek
27 października 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Muchomorków
7 listopada 2017r na godz. 13:30 zapraszają Dzieci z grupy Biedronek.

Dyrektor Przedszkola zaprasza Państwa serdecznie na uroczystość w podanych wyżej terminach. Pragniemy, aby w tych jakże ważnych dla nas i dla Dzieci dniach towarzyszyli nam Rodzice i Opiekunowie. Aby dzielili z nami radość i dumę z osiągnięć naszych dzielnych, wspaniałych i kochanych Przedszkolaków.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

13-10-2017

KONCERT KAMERALNY
,,MUZYCZNE KONSTRUKCJE”

     W dniu 16 października 2017r wznawiamy nasz doroczny cykl spotkań z muzyką - nie tylko ,,poważną.” Zapraszamy Dzieci do udziału w Koncercie Kameralnym „Muzyczne Konstrukcje,” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dotychczas, podczas naszych muzycznych spotkań poznawaliśmy i porównywaliśmy niektóre formy i gatunki muzyczne. Tym razem przekonamy się, że Muzyka jest jak wielka budowla. Aby powstała, potrzebne są odpowiednie materiały i wytężona praca. Sprawdzimy jakież to konstrukcje dźwiękowe tworzyli najwięksi kompozytorzy, a przy okazji  poznamy nazwy elementów, które się na nie składają. W tych cudownych podróżach w świecie dźwięków towarzyszyły nam zawsze instrumenty muzyczne: fortepian, skrzypce, flet, klarnet, gitara, wiolonczela, perkusja oraz dudy. Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z muzyką towarzyszyć nam będą: fortepian i akordeon. Czekamy z niecierpliwością na ,,muzyczne konstrukcje.”

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

10-10-2017

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017 r.

     Pamiętając o potędze nauki i jej znaczeniu w rozwoju ludzkości, uczymy naszych Wychowanków miłości do wiedzy i poszanowania osiągnięć naukowych. W ten piękny sposób pragniemy uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każdego dnia Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni dają dzieciom lekcję szacunku do drugiego człowieka i wytworów jego pracy. Ucząc i wychowując uświadamiamy Dzieciom rolę edukacji w życiu człowieka. W dniu 13 października 2017roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w naszym przedszkolu o godzinie 10:30 uroczysta Akademia przygotowana przez najstarsze Dzieci z grupy Muchomorków, w której wezmą udział Nauczyciele, Personel Niepedagogiczny i wszystkie Przedszkolaki. Zapraszamy serdecznie Rodziców aby dzielili z nami radość z sukcesów i osiągnięć Dzieci.

   Dziękując za codzienny trud życzę Państwu wiele wytrwałości, siły i motywacji do podejmowania wyzwań, jakie napotykamy w pracy z Dziećmi. Dużo zdrowia, uśmiechu, pozytywnej energii i sukcesów w pracy zawodowej. Aby motorem naszych działań zawsze było Dziecko i jego potrzeby. Aby zawsze rozpierała nas duma z osiągnięć naszych Podopiecznych.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

07-10-2017

WYCIECZKA DO PASIEKI RODZINNEJ
"MIODY NAPĘKOWSKIE"

     W dniu 10 października 2017r. Przedszkolaki z grup: Motylków, Stokrotek oraz Muchomorków wybierają się na wycieczkę do Pasieki Rodzinnej ,,Miody Napękowskie" w Gminie Bieliny, na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków. Ich celem jest poznanie życia pszczół, tajemnic produkcji miodu oraz budowy i wyposażenia ula. Specjalnością Pasieki Napękowskiej są miody spadziowe z drzew iglastych, rosnących w sercu Gór Świętokrzyskich. Pasieka prowadzona jest od kilkunastu lat przez Państwa Martę i Ireneusza Bęben, na bazie pszczelarskich tradycji rodzinnych i została włączona do Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego. Właściciele obiecali oprowadzić nas po swojej pasiece,  w której dzieci zamienią się w pszczelarzy i będą mogły aktywnie uczestniczyć podczas prac przy wirowaniu miodu z ramek z plastrami wosku. W tajemnice życia pszczół wewnątrz ula wprowadzi nas film edukacyjny opowiadający o tym jakie zadania pełnią  w ulu pszczoły oraz ich Królowa. Atrakcją wycieczki są warsztaty praktyczne, w czasie których dzieci będą mogły wytworzyć własnoręcznie świecę z wosku pszczelego, a po wykonaniu zadania skosztują owocu pracy pszczółek czyli pysznego miodu.

Cena wycieczki to koszt warsztatów edukacyjnych i zwiedzanie Pasieki, wynoszący 28,00 zł i koszt przejazdu autokarem  wynoszący 3,00 zł - dzięki współpracy z Ligą Ochrony Przyrody. Wyjazd o godzinie 8:40 powrót na obiad na godz. 12:20. Zapraszamy wszystkie dzieci z grupy Motylków, Stokrotek i Muchomorków do udziału w warsztatach edukacyjnych ,,W pasiece.” W celu właściwej organizacji wycieczki wychowawcy grup wręczą Państwu wszelkie dokumenty, w których zobowiązani będą Państwo wyrazić pisemną zgodę na udział dziecka w wycieczce. Prosimy bardzo o terminowy zwrot uzupełnionych dokumentów. Dziękujemy.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

04-10-2017

DZIEŃ CZEKOLADY W PRZEDSZKOLU
„POWITANIE JESIENI”

     W dniu 6 października 2017r. wszystkie przedszkolaki pożegnają z całą serdecznością Lato i powitają z radością piękną, Złotą Jesień. Z tej okazji dzieci z grupy ,,Pszczółek” zaprezentują nam program artystyczny, w którym oprócz tytułowej Pani Jesieni wystąpią także wiewiórki, wiatr, dzieci zbierające barwne liście i Wróżki - pomocnice Jesieni, malujące Świat złotem, brązem i czerwienią. W grupach nauczyciele przeprowadzą z dziećmi ,,brązowe zajęcia dydaktyczne,” kształtujące umiejętność dbania o własne zdrowie, badawczą postawę wobec otaczającego świata, uczące zasad poszanowania świata przyrody oraz wykonają ciekawe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na jego piękno. Podczas czekoladowo-brązowych obchodów powitania jesieni będziemy degustować cudowny smakołyk jakim jest czekolada, będąca źródłem witamin i energii, posiadająca właściwości relaksujące i uspokajające, dająca poczucie szczęścia. Jak zawsze przyświecać nam będzie bardzo ważny cel: integrowanie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rozwijanie postawy badawczej wobec otaczającego świata, kształtowanie wrażliwości na piękno świata przyrody oraz ochrona środowiska naturalnego. Ubrani na złoto-brązowo-czekoladowo wykonamy także zdrowe, jesienne sałatki z cynamonem. Życzymy dzieciom wspaniałych, jesiennych wrażeń.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

   "Moc buziaków dla Chłopaków" pod takim hasłem w dniu 2 października 2017 r. o godzinie 11:00 odbędzie się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z grup: Motylków i Stokrotek zaprezentują wspaniały występ artystyczny i złożą życzenia wszystkim Chłopcom. Mali Dżentelmeni otrzymają skromne upominki. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich Przedszkolaków. Głównym celem uroczystości jest integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, okazywanie szacunku i życzliwości swoim kolegom, stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych emocji, budowanie atmosfery życzliwości oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Życzymy Dzieciom wspaniałych wrażeń i wiele radości.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

   Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W dniu 20 września 2017r będziemy świętować w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Historia tego wyjątkowego wydarzenia zaczęła się w 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Nogacka, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 39 w Łodzi a Jej idea została entuzjastycznie przyjęta przez dyrektorów innych przedszkoli. Święto przedszkolaków po raz pierwszy odbyło się 20 września 2010 roku w łódzkim Parku na Janowie. Przedszkolaki, wraz z opiekunami oraz ówczesnymi władzami miasta, zasadziły młode dęby, które stały się symbolem wydarzenia. Święto to zostało oficjalnie ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Wśród głównych założeń Dnia Przedszkolaka pomysłodawcy i organizatorzy wyróżniają: promocję nowoczesnego wychowania na etapie przedszkolnym, promocję dumy z bycia przedszkolakiem, integrację przedszkoli z całej Polski oraz promocję radości wśród dzieci. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. Słowa napisali Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak, zaś muzykę Robert Obcowski. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywać się będzie w naszym regionie pod hasłem: Miasto Kielce przyjazne dzieciom. Przyświecają mu cele: wyłonienie najbardziej przyjaznych miejsc dla dzieci w mieście, zachęcanie dzieci do zaprojektowania zmian dotyczących infrastruktury wokół przedszkola oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa dzieci w mieście. W naszym przedszkolu obchody Dnia Przedszkolaka odbędą się przy współpracy ze Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. Na dzieci czeka wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez Nauczycieli. Starszaki wybiorą się na spacer po najbliższej okolicy celem przypomnienia i poznania miejsc, gdzie mogą spędzać czas wolny. Nie zabraknie też okazji do twórczej pracy dzieci. Jej efekty zaprezentujemy rodzicom po zajęciach. Co prawda nie zasadzimy dębów, ale za to je wyczarujemy. Będziemy tańczyć i uczyć się hymnu ,,Dzień Przedszkolaka.” Życzymy Dzieciom by Ich Święto było wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu. By każdy dzień spędzony w przedszkolu stawał się wielką, niezapomniana przygodą. By w przedszkolu, spełniały się Wasze marzenia.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

30-08-2017

ORGANIZACJA PRACY PLACÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice !!!

    Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego wita serdecznie po przerwie wakacyjnej Wszystkie Dzieci i Rodziców. Czekamy na Was z uśmiechem i radością w sercu. Spotykamy się Dzieci w piątek, w dniu 1 września 2017r. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu pod opieką Rodziców lub Opiekunów o godzinie zadeklarowanej podczas rekrutacji. Kochane Dzieci, w roku szkolnym 2017/2018 będziemy pracować w dwóch grupach integracyjnych i trzech grupach ogólnodostępnych, w których przywitamy nowe Koleżanki i Kolegów. Mamy nadzieję, że przyjmiecie Ich do Waszych małych społeczności serdecznie i z radością, pomagając Im w tych trudnych pierwszych dniach, w których będą rozstawali się z rodzicami na wiele godzin. W przedszkolu czekają na Was podpisane imieniem i nazwiskiem szafki w szatni z kolorowymi znaczkami. W pierwszym tygodniu przynosicie ze sobą tylko obuwie i ubranko na zmianę. Wszelkie przybory i materiały dydaktyczne czekają na Was w Waszych salach, pięknie posprzątanych przez Panie z Personelu Niepedagogicznego, w których czekają na Was także zabawki i pomoce dydaktyczne. Panie Nauczycielki wykonały na Wasze powitanie barwne i pomysłowe dekoracje, zaś Panowie Dozorcy i Pan Konserwator przygotowali dla Was Dzieci ogród przedszkolny i plac zabaw, wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Panie z kuchni czekają na Was z pysznymi i zdrowymi posiłkami, które wzmocnią Wasze siły i dostarczą Wam energii, tak potrzebnej w nauce i zabawie. Każdy Przedszkolak pojawia się w przedszkolu z uśmiechem i radością w serduszku. A teraz kilka słów do waszych Rodziców.

Drodzy Rodzice

Witamy Państwa serdecznie i zapraszamy do współpracy w sprawowaniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych nad naszymi Wychowankami. Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami związanymi z organizacją nowego roku szkolnego 2017/2018.
• W piątek, w dniu 1 września 2017r przyprowadzają Państwo Dzieci zgodnie z czasem zadeklarowanym w drukach złożonych w kancelarii przedszkola.
• Jeśli Dziecko nie będzie uczęszczało do przedszkola w pierwszych dniach września, prosimy o zgłoszenie tego faktu osobiście w gabinecie księgowej lub telefonicznie pod nr 41 361 21 44. Podyktowane jest to koniecznością zamówienia dla Dzieci właściwej liczby posiłków z Miejskiej kuchni Cateringowej, tak aby nie obciążać Państwa niepotrzebnymi opłatami.
• Nieobecność Dziecka prosimy zgłaszać do godziny 10:00 w czwartek 31 sierpnia 2017r. i każdego następnego dnia roboczego również do godz. 10:00
• Na tablicy ogłoszeń w wiatrołapie i w szatni każdej grupy, znajdują się listy z danymi personalnymi Dzieci, z przydziałem do poszczególnych grup oraz nazwiskami Kadry Pedagogicznej i Niepedagogicznej, sprawującej opiekę nad Dziećmi w danym oddziale.
• Rodzice lub Opiekunowie przyprowadzający dziecko do przedszkola po raz pierwszy, jak również wracający po przerwie wakacyjnej, udają się z Dzieckiem do szatni, gdzie pozostawi wierzchnie ubranko w swojej oznakowanej szafce oraz zmieni obuwie. Następnie Rodzic korzystając z aparatu telefonicznego w holu przedszkola, dzwoniąc do właściwej grupy, poinformuje personel pomocniczy o przybyciu Dziecka do placówki. Każdego Przedszkolaka odprowadzi do grupy Pani Pomoc. Prosimy o krótkie, pogodne i zdecydowane rozstanie z Dzieckiem aby nie wywoływać u Niego niepotrzebnego stresu. Mile widziany uśmiech oraz ciepły buziak na pożegnanie. Powierzacie nam Państwo swój Skarb. My o tym wiemy i zrobimy wszystko aby Dzieci czuły się w przedszkolu szczęśliwe, bezpieczne i kochane.
• Pierwsze zebranie organizacyjne z Rodzicami odbędzie się we wtorek, w dniu 5 września 2017r o godzinie 17:00. Podczas spotkania uzgodnimy z Państwem wszystkie istotne sprawy organizacyjne oraz udzielimy odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące realizacji podstawy programowej i wyprawki przedszkolaka. Przedstawimy Państwu Kadrę Pedagogiczną i Niepedagogiczną Przedszkola. W dniu 01 września 2017r. wręczymy Państwu dwa egzemplarze ,,Umowy z przedszkolem na świadczenie usług opiekuńczo – wychowawczych". Należy ją niezwłocznie uzupełnić, wpisując wszelkie istotne dla nas dane: deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu, liczbę posiłków, dane rodziców lub opiekunów, nr rachunku bankowego na który będą dokonywane zwroty za niewykorzystane świadczenia. Wypełnioną umowę należy zwrócić w dwóch egzemplarzach w trybie pilnym do dyrektora przedszkola /najpóźniej do wtorku, t.j do 5 września 2017r. - podczas spotkania/. Jest to podyktowane koniecznością właściwej organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym. Dyrektor po podpisaniu umów, przekaże Państwu jeden egzemplarz umowy.
• W piątek, w dniu 31 sierpnia 2017r, Zarząd Rady Rodziców dokona wyboru oferty firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczymy naszych Podopiecznych. Informacja na temat wysokości składki ubezpieczeniowej zostanie podana do wiadomości Rodziców na tablicach ogłoszeń lub w księgowości przedszkola. Ubezpieczenie Dzieci odbywa się wyłącznie za zgodą Rodziców/Prawnych Opiekunów.
• Prosimy Państwa gorąco o punktualne przyprowadzanie i odbieranie Dzieci, zgodnie z zadeklarowanym czasem pobytu Dziecka w przedszkolu. Jest to niezmiernie ważne w celu ustalenia czasu pracy przedszkola, który zależy od danych rejestrowanych w terminalu, z czego jesteśmy rozliczani przez Organ Prowadzący. Każde Dziecko należy zalogować po przybyciu do przedszkola i wylogować przed wyjściem z placówki za pomocą karty do logowania, po którą należy zgłosić się do Pani Referent do pokoju księgowości.
• Prosimy Państwa bardzo o przestrzeganie ustalonych zasad. Nie odprowadzamy Dziecka
do oddziału przedszkolnego aby nie utrudniać Mu adaptacji w nowym środowisku.
• Drugie spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, w dniu 12 września 2017r. o godzinie 17:00. Podczas zebrania wychowawcy zapoznają Państwa z zasadami planowania i koordynowania kształcenia, wychowania i opieki dzieciom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz zasadami udzielania dzieciom pomocy psychologicznej na terenie placówki. Wręczymy Państwu do podpisu wszelkie konieczne dokumenty.
• Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy. Życzymy Dzieciom dużo uśmiechu i samych sukcesów.

 

Dyrektor Renata Pająk, Grono Pedagogiczne i Niepedagogiczne

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

29-08-2017

Szanowni  Rodzice

Informujemy Państwa, że dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają nowy rok szkolny 2017/2018 w piątek, w dniu 1 września 2017r. 

W związku z tym, dzieci uczęszczające do naszej jednostki w ramach dyżuru wakacyjnego, przychodzą po raz ostatni do przedszkola w czwartek w dniu 31 sierpnia 2017r., natomiast w piątek udają się do swoich macierzystych placówek. Dzieci nowoprzyjęte i kontynuujące wychowanie przedszkolne w naszej jednostce, przychodzą do przedszkola w dniu 1 września 2017r o godzinie zadeklarowanej przez Rodziców w dokumentach - podczas procesu rekrutacji.
Ogłoszenie Dyrektora Przedszkola w sprawie organizacji pracy ukaże się na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej przedszkola w środę w dniu 30 sierpnia 2017r.
Zapraszamy serdecznie Dzieci do przedszkola zaś Rodziców do zapoznania się bieżącymi ogłoszeniami.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

LISTY DZIECI Z PODZIAŁEM NA GRUPY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

18-08-2017

DRODZY RODZICE !!!

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego informuje, że w budynku przedszkola zostały wywieszone listy dzieci z podziałem na grupy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wyżej wymienioną informacją.

Dyrektor Przedszkola
Renata Pająk

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.