Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś”

W dniu 15 czerwca 2018 roku Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na spektakl pt. „My się mamy nie słuchamy.” Przedstawienie w ciekawy  sposób przybliżyło Dzieciom wiedzę dotyczącą życia mrówek. Główna postać obdarzona została ludzkimi cechami i buntuje się przeciwko panującym zasadom. Codzienne obowiązki polegające na znoszeniu patyczków, igiełek i liści oraz ciągłe nakazy mamy sprawiają, że Mrówa ma dość gwarnego mrowiska i pracy od rana do nocy. Postanawia wyruszyć w samotną podróż z dala od bliskich, by poszukać upragnionego szczęścia i wolności. Jednak samotna mrówka może przeżyć najwyżej dwa dni… Na szczęście towarzyszem wędrówki jest brat Mrówy, wspierający dzielnie małego ,,buntownika.” Jak się szybko okazało, upragniona wolność nie do końca spodobała się naszym bohaterom, a wspólna wędrówka przyniosła wiele niebezpieczeństw. W roli narratora mogliśmy oglądać tajemniczego myrmekologa, czyli naukowca zajmującego się mrówkami. Spektakl „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Przedstawienie uświetniły piękne lalki oraz doskonała muzyka. Historia opowiedziana była zabawnymi dialogami, dzięki czemu Przedszkolaki w napięciu śledziły losy bohaterów. Aktorzy wcielający się w postacie mrówek, biedronek, ślimaków i pająków wywarli na naszych Milusińskich ogromne wrażenie. Po spektaklu, pełni emocji wróciliśmy do przedszkola i chyba każdy już wie, gdzie można znaleźć szczęście, a gdzie lepiej go nie szukać. Pomni przestróg Mrówy, postaramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wędrówek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Teatrem Kubuś w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.