Piknik Rodzinny
„Mama, Tata i Ja”

W dniu 8 czerwca 2018 roku zgodnie z tradycją naszego przedszkola odbył się w Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Ojca. Dzieci z grup przedszkolnych przywitały zgromadzonych Gości prezentując radosne i pomysłowe układy taneczne. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również Rodzice. Animatorzy z Agencji Artystycznej „ Mat - Art,” zapewnili Dzieciom wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się ogromne bańki mydlane. Piękny pokaz tęczowych baniek  połączony z muzyką, zrobił na naszych Milusińskich ogromne wrażenie. Zabawa rozpoczęła się na dobre zabawnymi konkurencjami sportowymi. Wszystkie Dzieci zebrały się pod sceną, by pobić Rekord Polski w największej liczbie zebranych Przedszkolaków w jednym kole hula – hop. Uśmiechnięte Dzieciaki szybko przystąpiły do działania i dzięki współpracy szybko wykonały zadanie. Następnie w naszym ogrodzie pojawił się uwielbiany twister z kolorowymi stopami. Wesołe korowody Dzieci z każdej z grup wykazały się spostrzegawczością i refleksem, zmieniając kierunek zgodnie ze znakami na macie. To jednak była tylko rozgrzewka, prawdziwym testem były rzuty do celu. Okazało się, że w Przedszkolu mamy wielu mistrzów tej dyscypliny :)  Do najtrudniejszego zadania przystąpiła nasza Pani Dyrektor wraz z Rodzicami. Cała drużyna wykazała się koncentracją i sprawnością podczas układania wieży z nietypowych klocków. Trudność polegała na tym, że uczestnicy nie mogli dotykać klocków rękami, lecz przenosili je za pomocą sznureczków. Współpraca całego zespołu pomogła odnieść sukces. Nie zabrakło także uwielbianego przez Dzieci zadania polegającego na przeciąganiu liny. Jak co roku w konkurencji tej wzięły udział nie tylko wszystkie Przedszkolaki, ale także Rodzice i Kadra Przedszkola.  Dzieci wykazały się także doskonałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wspólnych zabaw. Jak to na pikniku bywa, nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku przygotowanego przez nasze ukochane Panie kucharki. Po tylu atrakcjach Dzieci z wielkim apetytem spałaszowały kolorowe galaretki, banany, truskaweczki i ciasteczka. Gdy już wszyscy nabrali sił po pysznym jedzonku, wróciliśmy do dalszej zabawy. Okazało się, że przedszkole odwiedziły dwie ogromne gąsienice, które zaproponowały Dzieciom „przejażdżkę”, co nie było łatwą rzeczą. Z pomocą przybyły dwie drużyny Rodziców i rozpoczęły wyścig, który dostarczył nam dużo radości. W tej zabawnej konkurencji zwyciężyła drużyna „Tatusiów”, choć drużyna „Mam” również bardzo się starała. Wszyscy zostali nagrodzeni  gromkimi brawami. Podczas Festynu ćwiczyliśmy nie tylko zręczność ciała ale także nasze umysły. Pomogły nam w tym zabawne kalambury. Na zakończenie wspólnej zabawy zatańczyliśmy ulubiony słodki taniec Dzieci Chocolate. Piknik Rodzinny to cykliczne wydarzenie w naszym przedszkolu, na które czekamy cały rok. Rodzice i Dzieci mogą wówczas wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Tańce wywijańce

Festynowe szaleństwa dzieci