Igrzyska Sportowe Przedszkolaków
z okazji Dnia Dziecka

W dniu 30 maja 2018 r. w duchu sportowej rywalizacji świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Z tej okazji, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym odwiedzili nas Instruktorzy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego GEMIK, z Trenerem Panem Grzegorzem Lelonkiem na czele, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe konkurencje sportowe. Celem corocznej imprezy jest propagowanie kultury fizycznej wśród Dzieci w wieku przedszkolnym, wdrażanie nawyku dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, kształtowanie woli i motywacji do uczestniczenia w zawodach oraz konkurencjach sportowych, rozwijanie i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i zasad rywalizacji fair play. Wszystkie Dzieci wraz z Wychowawczyniami przybyły na plac przedszkolny w strojach sportowych, w barwach swoich grup. Nasi Goście przygotowali cztery stanowiska, na których równocześnie odbywały się konkurencje zręcznościowe m.in.: z gumowymi piłkami, z piłeczkami tenisowymi. Dzieci miały okazję poznać budowę rakiety tenisowej oraz wziąć udział w wesołych zabawach z użyciem sprzętu do gry w tenisa ziemnego. Jak zwykle swoim Pociechom gorąco kibicowali niezawodni Rodzice i Dziadkowie. W przerwie zmagań sportowych podczas ,,pikniku na trawie” Przedszkolaki zjadły zdrowy, owocowy posiłek. Na zakończenie Igrzysk Sportowych wszyscy Uczestnicy otrzymali wspaniałe dyplomy od Trenerów Klubu Sportowego GEMIK oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców tj. wielobarwne piłeczki sensoryczne i zestawy do puszczania baniek mydlanych. Dzieci podziękowały Gościom głośnymi okrzykami sportowymi, brawami i słodkimi buziakami. Sportowe szaleństwa naszych Wychowanków zostały uwiecznione na zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę !!!!!

Biedronki

Pszczółki