Święto Konstytucji 3 Maja
Dzień Flagi

„W pewien piękny dzień majowy,
zebrały się mądre głowy.
Bardzo długo rozmawiali,
losy kraju omawiali.
Chcieli by się lepiej żyło,
by nic ludzi nie martwiło.
W końcu wszyscy uzgodnili,
jak Polacy będą żyli.
Spisano prawa i zasady,
obowiązki ustalono,
a tym samym w naszym kraju,
ład w narodzie wprowadzono.
Praw i zasad zbiór spisany,
Konstytucją nazywamy.

Mimo, że Święto Konstytucji jest dla Dzieci niełatwym tematem, warto już od najmłodszych lat krzewić miłość do Ojczyzny. Ten ważny dla Polaków dzień, jest wspaniałą okazją do rozmowy o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz ich znaczeniu w naszym życiu. Dlatego też, w piątek 27 maja 2018 r., najstarsza grupa Muchomorków zaprosiła Rodziców, Pracowników Przedszkola, a także Koleżanki i Kolegów, do obejrzenia programu upamiętniającego 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie Dzieci przypomniały fakty i postaci związane z uchwaleniem ustawy z 1791r. Nasi „Mali Patrioci” wyglądali bardzo dostojnie w odświętnych strojach oraz na tle tematycznej dekoracji. Dzieci zaprezentowały wiele pięknych słów i pieśni poświęconych polskim symbolom narodowym. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała Nauczycielom, Przedszkolakom oraz przybyłym Rodzicom, za wspólne przeżycie tych uroczystych chwil. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.