Pokaz Edukacyjny ,,Tajemnice Drzew”
w Kinie Sferycznym

W dniu 26 kwietnia 2018r. w ramach kontynuacji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi mieliśmy okazję uczestniczyć w Projekcie Edukacyjnym Ochrony Zasobów Kuli Ziemskiej z Kinem Sferycznym. To połączenie rozrywki z interesującą formą nauki jest jednym z uwielbianych przez Dzieci wydarzeń, na które czekają cały rok. W podróż po świecie przyrody „wyruszyliśmy” z biedronką Dolores i wrażliwym świetlikiem Mikem. Głowni bohaterowie filmu ,,Tajemnice drzew,”zdradzili nam tajemnice drzemiące w korzeniach oraz te sięgające zielonych koron. Nasi Milusińscy dowiedzieli się skąd wzięła się nazwa ,,Płuca Ziemi.” Wspaniały, wielowymiarowy świat powstał dzięki specjalnej kopule w kształcie kuli, która zapewniła Dzieciom niesamowite wrażenia. Dzięki temu mogliśmy razem z wodą przedostać się przez korzenie, aż do czubka drzewa. Nasze Przedszkolaki zafascynowane oglądały film pod kątem 360˚. Sympatyczne owady towarzysząc w trakcie wędrówki wyjaśniały w zabawny sposób nawet najtrudniejsze procesy takie jak: fotosynteza i absorpcja. Teraz już każdy Przedszkolak zna odpowiedź na pytanie: dlaczego liście są zielone? Po seansie przeprowadzono mini konkurs. Każdy, kto uważnie oglądał film miał szansę odpowiedzieć na pytanie i zdobyć na pamiątkę piękną naklejkę. Ten dzień został przez naszych Przedszkolaków okrzyknięty „najwspanialszym.” Nic dziwnego, oczarowani byli Duzi i Mali. Już teraz nie możemy doczekać się  kolejnego spotkania ze światem Przyrody w Kinie Sferycznym.