Koncert Kameralny

„Żarty i żarciki pełne muzyki” - pod takim hasłem w dniu 16 kwietnia 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu wiosenne spotkanie z muzyką. Muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach przywieźli radosne, wiosenne dźwięki, pełne muzycznych żarcików, które od razu wywołały poprawę humoru. Przedszkolaki uruchomiły wyobraźnię, aby dowiedzieć się, co chce nam powiedzieć muzyka zawarta w pogodnej i wesołej kompozycji Antoniego Dworzaka pt.: "Humoreska". Pomysłów było mnóstwo, jednak wszystkie przywoływały wiosenne skojarzenia. Kolejny utwór również wywołał uśmiech. Była to "Bułeczka z masłem", skomponowana przez Mozarta, gdy miał zaledwie 10 lat. Podczas słuchania "Symfonii dziecięcej", Nikola i Oskar mieli możliwość muzykowania, wykorzystując talerze i kastaniety, w towarzystwie skrzypiec, pianina i gwizdka. Pani Olga przypomniała nam budowę skrzypiec oraz uzmysłowiła, że instrumenty smyczkowe są wyjątkowe, gdyż posiadają duszę. Na zakończenie wysłuchaliśmy pięknej opowieści muzycznej pt.:"W grocie Króla Gór" Edvarda Griega oraz dowcipnego, humorystycznego i lekkiego utworu pt.:"Duet kotów". Koncert był ciekawym doświadczeniem. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że muzyka poważna może nas także bawić, a nawet rozśmieszać. Dziękujemy za wywołanie przyjemnych, radosnych i wiosennych doznań muzycznych.