Konkursy plastyczne

W dniu 22 marca w Przedszkolu Samorządowym nr 43 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, zorganizowany w ramach  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównymi celami konkursu były: propagowanie głośnego czytania dzieciom, wyrabianie przekonania, że książka jest źródłem ciekawych przeżyć, wiedzy i rozrywki, rozbudzanie zainteresowań kulinarnych i prozdrowotnych przez literaturę dziecięcą, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej. Gospodarze umilili czas  prezentując ciekawe układy taneczno – artystyczne  oraz konkursy o tematyce kulinarnej, rozwijające zmysły: wzroku, smaku, węchu i dotyku.
Nagrody otrzymali: Antonina Stochmal z grupy Muchomorków oraz Nikodem Buda z grupy Stokrotek.

Tego samego dnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu „Moja rada na odpada”, zorganizowanym przez Straż Miejską w Kielcach. Cele konkursu były następujące: ukazanie alternatywnych zastosowań surowców wtórnych, zwrócenie uwagi na dużą rolę segregacji odpadów dla środowiska naturalnego, utrwalanie wiedzy w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji konkursowej opartej na zasadach fair - play. I miejsce w swojej kategorii wiekowej (3-4 lata) zdobył Damazy Koryto z grupy Biedronek. Wyróżniono również z tej grupy prace Marysi Wrony, Wiktora Stelmacha oraz Tymona Solka. Z Motylków i Stokrotek  wyróżnienie otrzymała Marysia Sokalska oraz Mateusz Meresiński. Nagrodzono także prace Oliwii Stachowicz i Kornela Bieli z grupy Muchomorków. Do Przedszkola wróciliśmy z uśmiechniętymi buziami, dyplomami i upominkami. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.