Karnawał 2018
,,Z Kopciuszkiem na Balu u Księcia”

W dniu 2 lutego 2018 roku nasi Milusińscy mogli przenieść się w zaczarowany świat baśni. W przepięknej sali balowej, z obietnicą wspaniałej zabawy czekały na Dzieci barwne postaci ze znanych nam baśni: Kot w butach, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka z Krasnoludkami, Smok, Myszka Mickey oraz Jaś i Małgosia. Oczy wszystkich zwrócone były jednak na Kopciuszka w cudownej, błękitnej sukni, który dotarł na bal do dzielnego Księcia przepiękną karetą. Karnawałową zabawę pomogli nam wyczarować zaprzyjaźnieni z Przedszkolakami animatorzy z Agencji „Mat-Art,” którzy w tym roku wcielili się w role Wilmy i Freda Flinstonów. Nasze Przedszkolaki prezentowały się na balu zjawiskowo w pomysłowych kostiumach. Na sali balowej wirowały suknie Roszpunki, Królewny Śnieżki, Elsy z Krainy Lodu, Wróżki, uroczej Myszki Minnie oraz innych baśniowych postaci. Na urocze Królewny czekali Królowie, Rycerze i Smoki oraz bohaterowie innych bajek i baśni. Przy gorących, karnawałowych rytmach rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę. Nie zabrakło również tajemniczych niespodzianek, jak choćby wizyty wspaniałego Gościa w postaci ogromnego, bajkowego Dinozaura, który poprowadził baśniowy korowód. Jak wiadomo, Kopciuszek przed balem miał bardzo dużo pracy wybierając mak z popiołu. Na szczęście dobrą zabawę uratowały Pani Dyrektor z Panią Patrycją, pomagając Kopciuszkowi wykonać zadanie Macochy. Na balu przygrywała orkiestra, której instrumenty były niewidoczne, jednak Przedszkolaki nadstawiając uszu, z powodzeniem rozszyfrowały wszystkie muzyczne zagadki. Grając na niewidzialnych  instrumentach, podawały sobie w przerwach gumowy „kalosz”, czyli współczesną wersję pantofelka Kopciuszka, co wywołało wśród nich wiele radości. Podczas balu, wszyscy baśniowi bohaterowie podzieleni na dwie drużyny, pomagali Kopciuszkowi i Księciu w grze zręcznościowej z chustą animacyjną. Wygrały obydwie drużyny, gdyż żadna z czarodziejskich piłek nie spadła na pałacową podłogę. Gdy po północy przestał działać czar dobrej Wróżki, Kopciuszek uciekł z balu. Wówczas Dzieci pospieszyły pocieszyć Dziewczynkę, podając Jej na otarcie łez sznur kolorowych chusteczek. Jak wiadomo humor skutecznie poprawia czekolada, więc na koniec Dzieci zatańczyły wspólnie energetyczny, czekoladowy taniec. Wszystko skończyło się jak w bajce. Wszyscy bawili się długo i szczęśliwie. Ach, co to był za bal...

W balu udział wzięli

Tańce wywijańce