Koncert Kameralny
,,Karnawał Zwierząt”

W dniu 5 lutego 2018 roku do Przedszkola ponownie zawitał karnawałowy nastrój. Radosną atmosferę zawdzięczamy Muzykom Filharmonii Świętokrzyskiej, którzy spotkali się z nami w ramach cyklu koncertów kameralnych. W tym roku wysłuchaliśmy koncertu pt.: „Karnawał Zwierząt,” podczas którego Dzieci miały za zadanie rozpoznać postaci zwierzęcych przyjaciół człowieka, ukryte w zoologicznej fantazji Camill´a Saint-Seansa, francuskiego kompozytora oraz w utworach rosyjskiego oficera-muzyka, Modesta Musorgskiego. Przy dźwiękach pianina nasze przedszkole „odwiedził” powolny Żółw, który spokojnym krokiem tańczył na balowej sali. Dzieci odgadły, że zwierzątko ostrożnie tańczy, bo nosi na plecach ,,cały dom.” Na balu świetnie bawiły się też Łabędzie, będące symbolem światła, piękna i mądrości, które przy dźwiękach przypominających szum fal jeziora wykonały z wdziękiem zwiewny, łabędzi taniec. Podczas naszej karnawałowej podróży przenieśliśmy się także na leśną polanę, przysłuchując się ,,kukaniom” kukułki, której odgłosy wiernie oddała gra na strunach wiolonczeli. To kolejny instrument smyczkowy, który poznały nasze dzielne Przedszkolaki. Sympatyczna Pani wiolonczelistka przypomniała Dzieciom budowę tego pięknego instrumentu. Do wspólnej zabawy ciężkim krokiem dołączył sympatyczny Słoń, a na zakończenie mieliśmy okazję usłyszeć rozbrykanego Osiołka. Dzieci szybko odgadły zagadki przygotowane przez Muzyków, nagradzając Ich występ gromkimi brawami. To było bardzo miłe spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.