Jasełka w Przedszkolu

W dniach od 18 do 21 grudnia 2017r prezentowane były w naszym Przedszkolu spektakle z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ten piękny zwyczaj wpisany jest od wielu lat do kalendarza imprez i uroczystości naszej, otwartej na Świat placówki. W tym roku Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały swoim Bliskim tradycyjne Jasełka. Dzięki tej wyjątkowej tradycji Dzieci, zaproszeni Goście i Pracownicy Przedszkola mogli poczuć radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia, pachnące sianko oraz żłóbek z maleńkim Jezusem, pomogły nam odbyć podróż w prastare czasy do Betlejem. Po raz kolejny przeżywaliśmy przyjście na świat Syna Bożego w ubogiej stajence. Prezentowane przez Dzieci sceny z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, spieszących do Betlejem Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli, wzbogacone były najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Szczególny nastrój podkreślał także blask światełek i piękne kostiumy Przedszkolaków. W tym roku przygotowaliśmy wiele niespodzianek: taniec Aniołków z balonami ledowymi, kolędy przygrywane na skrzypcach i zaśpiewane przez absolwentki naszego Przedszkola, wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary oraz słodkie pierniczki. Rodzice, którzy zasiedli wraz z Dziećmi w świątecznym kręgu połamali się symbolicznie opłatkiem i wspólnie kolędowali z Pracownikami Przedszkola. Każdy z Gości został obdarowany upominkiem wykonanym przez naszych Milusińskich, który podkreślił wagę świątecznych chwil spędzonych z Dziećmi w Przedszkolu. Przygotowane przez Nich kolorowe ozdoby świąteczne i czekoladowe pierniczki ,,malowały” uśmiechy na twarzach wielu Rodziców. Na zakończenie uroczystości, po gromkich brawach i gratulacjach złożonych Dzieciom za wspaniały występ i Kadrze Przedszkola za przygotowanie programu i urokliwych, świątecznych dekoracji zgromadzeni Goście wysłuchali świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor Renatę Pająk.

Biedronki

Pszczółki