Bożonarodzeniowe Warsztaty Plastyczne
,,Święta w lesie…”

W dniu 13 grudnia 2017 roku odbyła się w naszym przedszkolu III edycja Warsztatów Plastycznych, związanych tematycznie ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Tegoroczne spotkanie nosiło wieloznaczny tytuł: ,,Święta w lesie…”  Jak możemy się domyślić, hasło przewodnie warsztatów nie sugeruje opieszałości w przygotowaniach świątecznych, lecz podpowiada skąd zaczerpnęliśmy materiały i pomysły do tegorocznej edycji warsztatów. Pomogły nam w tym skarby polskiego lasu - szyszki drzew iglastych. W radosnej atmosferze, Rodzice wraz z Dziećmi wspólnie wykonywali dekoracje świąteczne pod czujnym okiem Pani Iwonki i Pani Paulinki. Niepowtarzalny, świąteczny nastrój podkreślały kolędy, których piękne dźwięki towarzyszyły nam podczas twórczej pracy. Dorośli i Dzieci wspólnie dekorowali barwnymi koralikami, miękkimi kuleczkami oraz kolorową, błyszczącą masą brokatową, świeże szyszki z lasu, pomalowane na złoto i srebrno, zamocowane do korkowych podstawek. Możemy je podziwiać na wystawkach w szatni każdej grupy. Z leśnych szyszek powstawały również oryginalne ozdoby świąteczne: sowy z wielkimi oczami, leśne ludki, choineczki miniaturki oraz Aniołki z pierzastymi skrzydełkami. Ponad 60 osób dało upust swojej  kreatywności także w trakcie dekorowania styropianowych choineczek oraz dzwoneczków - ozdób do powieszenia na choince. Biała, sztywna masa nabierała w rękach uczestników warsztatów cudownej mocy, zamieniając się w piękne bombki z cekinami, kuleczkami, brokatem i kolorowymi wstążkami, mieniącymi się w blasku lamp. Świątecznego uroku dodawały fruwające w powietrzu, połyskliwe pyłki sztucznego śniegu, który sprawił wiele radości najmłodszym uczestnikom warsztatów, obsypujących nim obficie wszystkie ozdoby świąteczne. Kochani Rodzice, dziękujemy Wam bardzo za wspaniałą frekwencję, zaangażowanie, cudowną  atmosferę i owocną, twórczą współpracę ze swoimi Pociechami. Zapraszamy Państwa serdecznie na wiosenne warsztaty plastyczne.