Koncert Mikołajkowy
Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki…

W dniu 7 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Odwiedziny wyjątkowych Gości zawdzięczamy drugiej edycji świątecznego koncertu ,,Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki,” przygotowanego pod opieką Pani Anny Pawłowskiej- opiekuna praktyk studenckich oraz Pani dr Joanny Sztejnbis –Zdyb, artystycznego opiekuna projektu. Nasza muzyczna przygoda z udziałem sympatycznych pomocników Św. Mikołaja rozpoczęła się od znanej piosenki „Dzyń, Dzyń Mikołaju Święty... Srebrzysty dźwięk dzwoneczków sprawił, że świąteczna atmosfera wypełniła całe przedszkole, a każdy Przedszkolak miał wrażenie, że uwielbiany przez nich Staruszek, właśnie ,,zaparkował” sanie na dachu naszego Przedszkola. Po spotkaniu z Mikołajem przyszedł czas na podziwianie świątecznej choinki. O zielonym drzewku przypomniała Dzieciom gwiazdka w piosence, której refren: Luli-luli-luli-laj, próbowały zaśpiewać nawet Maluszki. Odświętny nastrój podkreśliła piękna pastorałka „Dzień jeden w roku.” W bogatym repertuarze koncertu nie zabrakło także wersji instrumentalnej kolęd i pastorałek, zagranych przez muzyków studenckiej orkiestry na saksofonie tenorowym i sopranowym, wiolonczeli, akordeonie, gitarach, flecie poprzecznym, janczarach i dzwonkach. Kontakt z żywą muzyką dostarczył Dzieciom wiele radości i możliwość nauki poprzez zabawę. Nasi Goście przybliżyli Milusińskim budowę i sposób gry na instrumentach muzycznych. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w edukacyjnych prezentacjach Studentów. To piękne spotkanie zakończyliśmy wspólnym wykonaniem przepięknej pastorałki „Złota Jerozolima.” Przedszkolaki podziękowały Zespołowi Instrumentalistów za udany koncert gromkimi brawami, a Pani Dyrektor wręczyła Gościom podziękowania i złożyła świąteczne życzenia.
Zapraszamy za rok na wspólne kolędowanie.