Konkurs - Mały Patriota

W dniu 29 listopada 2017r. Starszaki z grup „Motylków” i ,,Stokrotek” miały okazję zaprezentować swój program artystyczny w konkursie pod hasłem „Mały Patriota.” Do udziału w kolejnej edycji uroczystości z okazji 99 rocznicy obchodów Święta Niepodległości, zaprosili nas organizatorzy z Klubu Wojskowego przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa dziesięciorga dzielnych Dzieci. Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie krótkiego programu artystycznego, upamiętniającego walkę o wolną Polskę. Mali Artyści bardzo dobrze poradzili sobie z trudnym zadaniem konkursowym, prezentując barwny, dynamiczny i wzruszający montaż słowno-muzyczno-taneczny, w którym opowiedziały historię Polski podczas trwania zaborów oraz walkę naszego narodu o wolność Ojczyzny. Dzieci występujące w mundurach i barwnych krakowskich strojach ludowych, deklamowały patriotyczne wiersze i śpiewały pieśni Legionów. Porwały publiczność żywiołowym wykonaniem polskiego tańca narodowego - Krakowiaka. W czasie występu nie zabrakło również chwil wzruszenia, podczas przepięknego wykonania pieśni „Dziś idę walczyć Mamo.” Jednak największe uznanie wśród Jurorów znalazło porywające wykonanie utworu pt: ”Jestem Polką i Polakiem.” Komisja konkursowa i publiczność nagrodziły nasz występ gromkimi brawami. Do Przedszkola wróciliśmy z uśmiechniętymi buziami, dyplomem i statuetką będącą zwieńczeniem zwycięskich zmagań konkursowych. Bardzo dziękujemy Organizatorom z Klubu Wojskowego za możliwość uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu, które przyczynia się do kształtowania patriotycznych postaw u Dzieci i uczy Ich szacunku do historii naszej Ojczyzny.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Klubu Wojskowego przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.