Kolory Jesieni

W dniu 6 października 2017r. Dzieci z naszego przedszkola radośnie powitały piękną i kolorową Jesień. Podczas zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o zwiastunach i darach jakie przynosi nam ta piękna pora roku. W kącikach przyrody pojawiły się pyszne orzechy, owoce jarzębiny, szyszki, żołędzie i błyszczące kasztany, z których wyczarujemy ,,leśne ludziki.” Do szatni zawitały sympatyczne jeżyki, wykonane przez Dzieci podczas zajęć plastycznych, z kolorowymi odbiciami dziecięcych dłoni zamiast igiełek. Przedszkolaki z grupy Pszczółek zaprezentowały  uroczy spektakl pt:,,Kolory Jesieni,” który bardzo podobał się wszystkim Dzieciom. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki zawitała do przedszkola Pani Jesień, w ogromnym kapeluszu przyozdobionym jesiennymi darami. Przyniosła Dzieciom prezenty charakterystyczne dla tej pory roku: jabłuszko, gruszkę i jarzębinę. Na scenie pojawił się też ,,porywisty” wiatr, rude wiewióreczki i wróżki, które wyczarowały wiele jesiennych barw. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach nawiązujących do jesiennych pejzaży. Niezwykłą atmosferę podkreśliła dekoracja z barwnych liści, kasztanów i owoców dyni.

Dzień Czekolady

Po obejrzeniu spektaklu świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Czekolady. Nasze najmłodsze Biedronki degustowały smak pysznych babeczek przygotowanych i wspólnie ozdobionych przez Dzieci i Panie z grupy. Wszystkim bardzo smakowały kruche babeczki z serkiem, owocami i Nutellą, czekoladowe muffinki oraz inne łakocie. Grupa Pszczółek uczciła sukces barwnego, jesiennego spektaklu czekoladowymi wafelkami. Starsi koledzy z grupy Motylków i Stokrotek poznali proces produkcji czekolady, rozpoznawali na zdjęciach ziarna kakaowca i brązowe przyprawy, które rozgrzewają nas w jesienne wieczory. Dzieci częstowały się aromatycznymi smakołykami, przygotowanymi na bazie czekolady. Samodzielnie przygotowali również kajmaki z tym wybornym smakołykiem. Starszaki z grupy Muchomorków rozmawiały o piramidzie żywienia, szukając poziomu, w którym mogłyby umieścić czekoladę. Okazało się, że to prawdziwi smakosze. Każdy z nich potrafił rozpoznać z zamkniętymi oczami smak mlecznej, gorzkiej i białej czekolady. Hitem dnia okazał się deser przygotowany przez Muchomorki - czyli pyszne banany w polewie czekoladowej. Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia wszystkich Przedszkolaków na tle pięknej dekoracji, przedstawiającej galerię smakowitych, czekoladowych wypieków i pralinek. Ten radosny, jesienno-czekoladowy dzień na długo pozostanie w pamięci Przedszkolaków!