Pierwszy Dzień w Przedszkolu

Wszystkie Przedszkolaki w dniu 3 września 2018r roku rozpoczęły nową przedszkolną przygodę. Opalone i wypoczęte Dzieci powróciły po wakacyjnej przerwie z uśmiechem do naszej pięknej i przyjaznej Dzieciom placówki. Panie Nauczycielki oraz Personel Niepedagogiczny przygotowały sale do zabawy, a następnie oczekiwały  z niecierpliwością na przyjście pierwszych Przedszkolaków. Pierwszy dzień u wszystkich wywołał mnóstwo wrażeń i emocji. Przedszkolaki z grup Pszczółek, Biedronek, Muchomorków i Krasnali pełni wakacyjnych przeżyć dzieliły się swoimi przygodami z Koleżankami i Kolegami. Dla Maluszków z grupy Motylków czas rozstania z Rodzicami był jeszcze dość trudny, ale po przekroczeniu progu sali na twarzach można było zauważyć nieśmiałe uśmiechy. Nowi Koledzy i Koleżanki, rozpoczynający przygodę w przedszkolnej społeczności, mogli liczyć na słowa otuchy i „przytulasy” od Pań i Dzieci. Maluszki zapoznały się z pomieszczeniami i zabawkami, zaś starsze Dzieci przypomniały magiczne zasady Kodeksu Przedszkolaka. Nasi Milusińscy w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu uczestniczyli w wielu grach i zabawach. W czasie zajęć Przedszkolaki zapoznały się ze swoim znaczkiem – dzięki niemu każdy szybko może rozpoznać swoją szafkę w sali dydaktycznej i w szatni. Muchomorki, Krasnale, Motylki, Pszczółki i Biedronki korzystając z pięknej pogody miło spędziły czas  na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw. Maluszki z grupy Motylków wybrały się nawet na pierwszy spacer . Na szczęście w pobliżu czuwał kolorowy przyjaciel Dzieci - wąż ,,Kubuś”, który pomagał w nauce chodzenia w parach. Kolorowy obiad  i smaczny podwieczorek  dodały Milusińskim energii potrzebnej do dalszych aktywności. Początki bywają trudne, ale trzeba przyznać, że Dzieci poradziły sobie z pierwszymi wyzwaniami najlepiej jak potrafiły. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zapału do nauki, dobrej zabawy, wielu przyjaciół oraz udanego pobytu w przedszkolu.
Zabawy na świeżym powietrzu

Dydaktyka i gimnastyka na wesoło