Powitanie Zimy i Biały Dzień
w Przedszkolu
„(…) Śnieg otulił ziemię całą, nadszedł wreszcie zimy czas.
Wszędzie śnieżnie, wszędzie biało, wiele uciech czeka nas (...)”

W dniu 10 stycznia 2019r. Nasze Przedszkole zamieniło się w białą, śnieżną krainę. Piękna zimowa dekoracja, białe stroje Przedszkolaków i wspaniała, styczniowa aura panująca w ogrodzie przedszkolnym pokrytym śnieżnym puchem, podkreśliły prawdziwie zimowy charakter uroczystości. Powitaliśmy w Naszym Przedszkolu Panią Zimę oraz obchodziliśmy Biały Dzień, którego głównym celem było integrowanie Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Po śniadaniu, Dzieci z grupy Pszczółek  powitały Panią Zimę, prezentując uroczy program artystyczny pt.: ,,Hu, hu, ha - Zima nie jest taka zła.” Na scenie oprócz tytułowej Bohaterki i jej pomocnic Śnieżynek, malujących Świat bielą i srebrem, pojawił się także Zajączek, Wróbelek i Wiewióreczka. Zwierzątka zainspirowane słowami Pani Zimy, której gorące serce nie zamieniło się w sopel lodu, postanowiły pocieszyć osamotnionego Bałwanka i zatańczyły z nim Białego Walczyka. Udzieliły również Dzieciom wskazówek jak należy się ubierać, jak dbać zimą o zdrowie i jakich zasad przestrzegać w czasie zabaw na śniegu i lodzie.  Po prezentacji, gdy umilkły gromkie brawa, Pani Monika wraz z gromadką dzielnych i pracowitych Pszczółek zaprosiła wszystkich do wspólnych gier i zabaw. W radosnych nastrojach odbyła się zimowa rozgrzewka, zakończona bitwą na "śnieżne" kule. Akcentem integrującym i rozwijającym poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej były wspólne tańce wszystkich Dzieci przy dźwiękach „Białego Walczyka”. Następnie wróciliśmy do swoich sal, aby wyczarować zimowe dzieła plastyczne. Techniki wykonania prac były różne, ale w każdej z nich dominowała biel, zaś bohaterem dnia został najlepszy, zimowy przyjaciel Dzieci - Bałwanek. Do stworzenia bałwanków wykorzystaliśmy różne materiały plastyczne: bibułę, farby, granatowy karton, waciki, papier kolorowy i białe talerzyki z tekturki. Piękne i pomysłowe prace Dzieci można podziwiać w szatni na tablicach poszczególnych grup. W tym dniu odbyły się również zajęcia edukacyjne i zabawy ruchowe, w pokrytym śnieżną pierzynką ogrodzie przedszkolnym. Największą radość sprawiło Dzieciom zaopatrzenie karmników w nasionka, w celu dokarmienia ptaszków. Niesamowitych przeżyć dostarczyła Im także bitwa na śnieżki oraz ,,odbijanie orzełka” na śniegu. Wspólne harce wywołały uśmiech i rumieńce na buziach naszych Milusińskich, bo zgodnie z przysłowiem ,,hu, hu, ha - zima nie jest taka zła” spełniliśmy nasze zimowe marzenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Kolorowy Dzień w Naszym Przedszkolu.