Spektakl Teatru Eden z Wieliczki
,,Ukryte bogactwo”

W dniu 4 stycznia 2019r. gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Eden z Wieliczki, którzy zaprezentowali nam spektakl  „Ukryte bogactwo,” inscenizację biblijnej historii Józefa i jego braci. W świat starożytnego Egiptu wprowadził Dzieci Szymon – chłopiec, któremu powierzono zadanie opiekowania się zwierzętami. Niestety był bardzo leniwy i zamiast pracować, wyręczał się innymi, sam zaś siedział i knuł intrygi. Z kolei jego brat - Józef był bardzo pracowity i pilnie się uczył. W nagrodę otrzymał od rodziców piękne nowe ubranie. Zazdrosny Szymon podstępnie wepchnął Józefa do studni i zabrał mu nową szatę. Okazało się, że to studnia Faraona. Władca pomógł wydostać się chłopcu na ziemię i uczynił go swoim doradcą. Od tej pory Józef i Faraon wiedli dostatnie życie, jednak inni ludzie w państwie cierpieli głód. Na szczęście nasze Przedszkolaki doskonale wiedziały co Faraon powinien zrobić. Mateusz z grupy Muchomorków doradził Faraonowi, aby podzielił się z innymi swoimi dobrami i tym sposobem został pomocnikiem Faraona. Wkrótce Szymon zrozumiał swój błąd i przeprosił brata za okazywaną zazdrość i niewłaściwe zachowanie. Józef nie chciał darować bratu tego, co zrobił, ale mądre Przedszkolaki wyjaśniły mu, że w życiu ważne jest to, aby umieć innym wybaczać błędy. Ta piękna opowieść uświadomiła wszystkim Dzieciom, że prawdziwe bogactwo to nie złota szata, czy skarby zgromadzone wokół siebie, lecz miłość, szacunek, wzajemna pomoc, a także umiejętność przebaczania. Dzieci były zachwycone faktem, że jako widzowie mogły aktywnie pomóc w rozwiązaniu problemów braci oraz Faraona. Wspólnie doszły do wniosku, że nie warto zazdrościć, a największe bogactwo ukryte jest głęboko w naszych sercach i każdy może je tam odnaleźć. Humorystyczna fabuła spektaklu i zabawna gra Aktorów z wykorzystaniem lalek i rekwizytów sprawiła, że chichotom i oklaskom nie było końca. Na zakończenie tego miłego spotkania aktorzy pożegnali się z naszymi Widzami wspólnym egipskim tańcem. Dziękujemy serdecznie Aktorom za kontakt z żywym słowem, który wpływa bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny Dzieci.