Finał Akcji „Szlachetna Paczka 2018”

Już po raz siódmy nasze przedszkole włączyło się aktywnie do Akcji: ,,Szlachetna Paczka.” Głównym celem XVIII edycji tego ważnego przedsięwzięcia była zbiórka żywności, zabawek , książek , odzieży oraz środków chemicznych i kosmetyków, które zostały przekazane dziesięciu Rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Tak jak w ubiegłych latach, część paczek  przekazaliśmy Rodzinom Dzieci z naszego przedszkola, zaś pozostałe trafiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, skąd powędrowały prosto do potrzebujących Rodzin. Kadra Przedszkola oraz pracowici Rodzice naszych Przedszkolaków: Pani Angelika Kita, Pani Dobrochna Koryto, Pani Magdalena Bogdańska, Pani Monika Stemplowska, Pani Monika Duda oraz Pan Łukasz Wierzbicki, posegregowali i zapakowali zgromadzone dary zgodnie z potrzebami Rodzin. Dziękujemy serdecznie wymienionym osobom za zaangażowanie, poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie paczek. Organizatorzy Akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” składają także serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom - Rodzicom, Dzieciom, Pracownikom Przedszkola, którzy przyczynili się do zebrania artykułów do Szlachetnej Paczki. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących Rodzin. „Aby otrzymywać z dwóch rąk od opatrzności, trzeba dawać na cztery ręce potrzebującym. Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili” (Ks. Guanella).
Świat wydaje się być lepszym, gdy ktoś spełni nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Pamiętajmy - dobro powraca!