Koncert Bożonarodzeniowy
 ,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki.”

W dniu 14 grudnia 2018 roku uczestniczyliśmy w Koncercie Bożonarodzeniowym pt: ,,Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki,” w wykonaniu Studentów III roku Instytutu Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nasi Goście, przebrani za Renifery, Dziadka Mroza, Mikołaja, Gwiazdkę, Aniołka oraz Elfy, zaprezentowali nam pełną uroku Świąteczną Baśń Muzyczną. Zaprosili nas także do wspólnego poszukiwania magicznego drzewka, abyśmy mogli przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Była to III edycja Świątecznego Koncertu z udziałem Studentów, którzy pod opieką Pani Anny Pawłowskiej, odbywają w przedszkolu praktykę pedagogiczną
w ramach zajęć muzyczno-ruchowych. Przemili Goście, których opiekunem artystycznym jest kierownik praktyk pedagogicznych, Pani dr Joanna Sztejnbis-Zdyb, przygotowali dla Naszych Przedszkolaków muzyczną niespodziankę. Wysłuchaliśmy wiele pięknych ludowych kolęd i pastorałek, podkreślających radość płynącą ze Świąt.. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem kolędy: ,,Przybieżeli do Betlejem Pasterze,” która wprowadziła Nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Następnie młodzi Muzycy wykonali pastorałkę: „Choinka,” podczas której stroili zielone drzewko kolorowymi bombkami. Zostaliśmy także zaproszeni do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd i pastorałek : „Cicha noc”i „Świeć Gwiazdeczko, świeć”. W ten oto sposób, mogliśmy poczuć cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, których jedną z najpiękniejszych tradycji jest śpiewanie kolęd. W trakcie koncertu Studenci zaprosili Dzieci do wspólnej zabawy muzycznej, jaką było przygotowanie i pieczenie ciasteczek. Podczas spotkania rozmawialiśmy z Naszymi Wyjątkowymi Gośćmi na temat zwyczajów Świątecznych. Muzycy zadawali  Przedszkolakom pytania związane z Tradycjami Świątecznymi, na które Nasi Milusińscy odpowiadali z zapałem, wykazując się niezwykłą znajomością tematu. Koncertowi towarzyszyły instrumenty perkusyjne: cajon, bębny kubańskie conga, grzechotki i tamburyn, instrumenty strunowe: skrzypce i gitara oraz pięknie brzmiący instrument dęty: akordeon. Na koniec Koncertu odwiedził nas Święty Mikołaj, który podarował Naszym Przedszkolakom słodki upominek. Radości z wizyty uzdolnionych muzycznie, nieco starszych Koleżanek i Kolegów nie było końca... Serdecznie dziękujemy za cudowne spotkanie muzyczne i urocze  życzenia Bożonarodzeniowe, dzięki którym w naszym Przedszkolu zapanowała iście świąteczna atmosfera. Pani Dyrektor Renata Pająk pięknie podziękowała naszym Gościom za wspaniały koncert, wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz życzyła Wszystkim spokojnych Świąt spędzonych w Rodzinnej atmosferze... Mamy nadzieję, że Koncert na długo pozostanie w naszej pamięci i pozwoli nam zatrzymać magię Świąt.