Bożonarodzeniowe Warsztaty Plastyczne

W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyły się w naszym przedszkolu Warsztaty Plastyczne związane tematycznie ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Tegoroczna, IV edycja warsztatów, podczas których postanowiliśmy wspólnie poszukać magicznego drzewka, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, nosiła tytuł " Przyniosły Krasnoludki choinkę ubraną w nutki." Inspiracją do powstania hasła przewodniego warsztatów, był mający się odbyć następnego dnia Koncert Muzyczny z udziałem Studentów III roku Instytutu Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Twórcza, plastyczna aktywność Dzieci z udziałem Rodziców,pozwoliła nam przygotować się do tego muzycznego wydarzenia. W świątecznej aurze, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej przenieśliśmy się do zaczarowanej Krainy Krasnoludków i wytężając muzyczną wyobraźnię, wykonaliśmy wspólnie piękne i oryginalne ozdoby na wigilijny stół, w postaci ukochanej przez Dzieci Choinki. Rodzice i Dzieci z naszego przedszkola z zapałem ozdabiali białe i zielone drzewka, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością i kreatywnością. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego wszyscy Uczestnicy wyczarowując świąteczne drzewka, jednocześnie świetnie się bawili. Organizatorki warsztatów, Pani Ewa Prusek i Pani Agnieszka Gałęzowska zapewniły Uczestnikom barwne i oryginalne materiały plastyczne, instruowały oraz niosły pomoc podczas realizacji pomysłów. Niepowtarzalny, świąteczny nastrój podkreślały kolędy, których piękne dźwięki towarzyszyły nam podczas twórczej pracy. Mali Artyści wraz z Rodzicami dekorowali świąteczne drzewka sizalem, sznurkiem, wstążeczkami, piórkami, złocistym makaronem, koralikami, kolorowymi cekinami, łańcuszkami, koronkami, brokatem i rozmaitymi świecidełkami. Ponad 60 osób dało upust swojej kreatywności. Zielone i białe choinki z kartonu i styropianu nabierały w rękach Uczestników warsztatów cudownej mocy, zamieniając się w prawdziwe dzieła sztuki. Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam bardzo za wspaniałą frekwencję, zaangażowanie, cudowną atmosferę i twórczą współpracę ze swoimi Pociechami. Zapraszamy Państwa serdecznie na wiosenne warsztaty plastyczne.