Jasełka i Warsztaty Świąteczne
w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym  „Słowicza Ferajna”

W ramach współpracy z Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym dla Dzieci z autyzmem w Kielcach, nasi Wychowankowie z grup: Muchomorków i Krasnali wzięli udział w Jasełkach oraz Warsztatach Świątecznych, zorganizowanych przez gościnnych Gospodarzy ze „Słowiczej Ferajny.” Tym razem nasi Milusińscy mieli okazję znaleźć się po drugiej stronie sceny, by podziwiać występ swoich Rówieśników, którzy w barwny sposób, przy dźwiękach nastrojowej muzyki przedstawili wydarzenia rozgrywające się w Noc Bożego Narodzenia. Zaczęło się nietypowo od Bałwana i rzucania śnieżkami. Następnie pojawił się Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem Elfem, którzy cichutko zakradli się pod choinkę i zostawili tam mnóstwo prezentów. Gdy podarunki znalazły się na swoim miejscu rozpoczęto przygotowania do kolacji Wigilijnej, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci z powagą powitały malutkiego Jezusa, który w obecności swoich Rodziców -Maryi i Józefa oraz licznie zgromadzonych zwierząt, spokojnie spał w żłóbku. W tym czasie roztańczone Aniołki obudziły swoim śpiewem Pasterzy, którzy z pośpiechem udali się do szopki, by ujrzeć Boże Dzieciątko, zaś psotne, błyszczące Gwiazdeczki, wirujące w kole po rozgwieżdżonym niebie, wskazały drogę do Betlejem Trzem Królom, aby oddali pokłon Jezusowi. Radość z Narodzin Dzieciny wyraziliśmy wspólnym wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Po pełnych uroku Jasełkach Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek a następnie na warsztaty plastyczne, podczas których miały okazję samodzielnie ozdobić swoje choinki. Nie zabrakło świecących cekinów, gwiazdek, kolorowych piórek i pomponów. Po twórczej pracy nadszedł czas na pożegnanie. Nasi Wychowankowie otrzymali w prezencie od Małych Gospodarzy pięknie udekorowane pierniki. Żal było odjeżdżać ale czekał już na nas autokar, który dzięki życzliwości Państwa Stemplowskich, Rodziców Wiktorii zabrał Nas w podróż do „Słowiczej Ferajny”, za co serdecznie dziękujemy. Dzieciaki czuły się w nim doskonale, co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy Dzieciom, Dyrekcji oraz wszystkim Nauczycielom pracującym w Niepublicznym Przedszkolu „Słowicza Ferajna” za zaproszenie i za mile spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce w Naszym Przedszkolu podczas obchodów Białego Dnia.