Wizyta Św. Mikołaja w Przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać Dzieci w każdym miejscu na całym Świecie. W dniu 7 grudnia 2018 r. z workiem pełnym prezentów przybył również do Naszego Przedszkola. Jednak nie od razu spotkaliśmy się z tak długo oczekiwanym Gościem. Najpierw wspólnie z Rodzicami obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu Animatorów Agencji artystycznej „Mat-Art” pod intrygującym tytułem „Awaria w Fabryce Św. Mikołaja.” Z drżeniem serca śledziliśmy przebieg wydarzeń w fabryce w Laponii, w której roztargniony Elf Rafi razem z Elfem Iskierką próbowali naprawić generator prezentów. Przedszkolaki oglądając spektakl zastanawiały się, czy Elfy poradzą sobie w tej dramatycznej sytuacji i czy czekające na całym Świecie Dzieci otrzymają swoje wymarzone upominki. Na szczęście dzielne Elfy, po wielu zabawnych perypetiach uratowały sytuację i Dzieci mogły cieszyć się z odwiedzin tak długo wyczekiwanego Gościa. Tradycja obdarowywania Dzieci prezentami została ,,uratowana.” Po emocjonującym spektaklu, obfitującym w dramatyczne ale też humorystyczne wydarzenia, Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które brzmiały już z daleka i świadczyły o tym, że do przedszkola zbliża się nie kto inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Ponieważ nie było śniegu, nasz Gość przybył samochodem. Przywiózł także prezenty dla wszystkich Dzieci. Po serdecznym powitaniu wdał się w miłą pogawędkę z Przedszkolakami. Spytał czy były grzeczne i poprosił, by zaśpiewały dla Niego piosenkę. Nasi Milusińscy spełnili Jego prośbę najlepiej jak potrafili. Każda grupa zaprezentowała swój występ przed Mikołajem, któremu bardzo podobało się muzyczne powitanie, za co nagrodził Dzieci brawami. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania, Mikołaj osobiście wręczył wszystkim Dzieciom piękne i mądrze dobrane upominki, a w nich znalazło się dla każdego coś dobrego! Pamiątką z odwiedzin kochanego przez Dzieci Św. Mikołaja, są zdjęcia każdego Przedszkolaka w Jego ciepłych i przyjaznych objęciach. Przedstawienie „Awaria w Fabryce Św. Mikołaja” oraz wizyta wyjątkowego Gościa, wprowadziły wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.