„Urodziny Pluszowego Misia”

Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel Dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie, nie przemija, bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W  dniu 26 listopada 2018r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu 116 urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie Dzieci mogły przybyć do przedszkola ze swoim ukochanym ,,Pluszakiem.” Podczas wspólnej zabawy w sali wielofunkcyjnej, nasi Milusińscy poznali historię narodzin Pluszowego Misia, zabawki z niezwykłą przeszłością. Wszystko zaczęło się od Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla Dzieci, kochanego pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Obecnie pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, dlatego Dzieci ochoczo sprawdziły swoją wiedzę o pluszakach, znanych z bajek i książek w każdej części naszego globu: Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, Misiu Yogi, Colargolu i wielu innych. Wszystkie Dzieci wykonały również pracę zespołową, w której porównały sympatycznego misia pluszowego z niedźwiedziem żyjącym w lesie, wybierając z rozsypanki obrazkowej atrybuty charakterystyczne dla naszych bohaterów. Podczas urodzin Pluszowego Misia Dzieci wspólnie śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim oraz tańczyły ze swoimi ukochanymi Przytulankami, a na koniec zaśpiewały dla nich uroczyste ,,Sto lat.” Aby uwiecznić to radosne spotkanie, Dzieci oraz ich Misie zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Potem wszyscy udali się do sal przedszkolnych na przyjęcie wydane z okazji jubileuszu Pluszowego Misia, na którym można było skosztować misiowych przysmaków: owoców i biszkoptów polanych miodem. Podczas przyjęcia nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw z Pluszakami oraz pięknych prac plastycznych poświęconych Misiom, wykonanych przez Dzieci i wyeksponowanych na wystawach. To był naprawdę wyjątkowy dzień, wszyscy byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Misie oczywiście też. Dziękujemy Pani Małgosi z grupy Motylków za wspaniałą animację i profesjonalną organizację imprezy, zaś wszystkim Paniom za piękne dekoracje, cudowną atmosferę i wyjątkowe urodziny naszego Przyjaciela Pluszowego Misia.