„Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach”

W dniu 22 listopada 2018r. zaraz po przepysznym śniadanku, Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na spektakl pt.,,Mały Tygrys Pietrek”. Dla wielu z naszych Milusińskich była to pierwsza wizyta w Prawdziwym Teatrze. Choć nasze Przedszkolaki miały już możliwość kontaktu ze sztuką teatralną, dzięki częstym wizytom aktorów dziecięcych scen teatralnych w naszym przedszkolu, to wycieczce towarzyszyły niezwykłe emocje i radość oczekiwania na niespodziankę. „Mały Tygrys Pietrek” to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk teatralnych dla Dzieci, autorstwa Hanny Januszewskiej, która opowiada tajemniczą historię o tym, co dzieje się, kiedy mama musi wyjść do fryzjera, a małego Tygrysa Pietrka dopada wielki strach? Dzieci śledząc z zapartym tchem wydarzenia rozgrywające się na scenie, przekonały się, że Tygrysek doświadczył strasznych rzeczy, gdyż życzliwi krewni - Bardzo Odważne Tygrysy - odebrały Maluchowi jego tygrysie paski, symbolizujące odwagę! Dorosłe Tygrysy wyznają bowiem zasadę, że chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada. A dla naszego Pietrka wszystko wokół było takie przerażające… Gdzie zatem Tygrysek miał szukać odwagi? W sklepie, wśród wojska, a może wśród Indian czy Kowbojów? Ku ogromnej radości Dzieci, dzielny, choć przerażony Maluszek przezwyciężył w końcu strach i znalazł odwagę, gdy w środku nocy i szalejącej burzy… pogalopował co sił na koniu po doktora, aby szukać ratunku dla chorej mamy. Sztuka zagrana przez aktorów z dużym zaangażowaniem, zawierała przesłanie nie tylko dla Dzieci. Także Dorośli odnaleźli w niej wiele mądrych rad. Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób poruszyła zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków. Historia małego Tygryska, przedstawiona przez znakomitych aktorów przy wspaniałej oprawie scenicznej i muzycznej, to doskonała propozycja dla małych Widzów, i ich Rodziców. Pietrka, który ma pietra, nie sposób nie polubić... Wszyscy uczestniczyli w przedstawieniu z ogromnym zainteresowaniem. Wycieczka dostarczyła Dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.