„Pamiętamy o tych, którzy odeszli...”

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy nad mogiłami Bliskich, refleksji na temat przemijania oraz wyjątkowy moment na wspomnienia o tych, którzy od nas odeszli. To także czas na rozmowy dotyczące szacunku do historycznych miejsc pamięci narodowej. Nasze Przedszkolaki wiedzą, jak należy zachować się w tych szczególnych miejscach. Dlatego w dniach: 31 października oraz 6 listopada 2018r. Dzieci z grup Muchomorków, Krasnali, Pszczółek oraz Biedronek wybrały się wraz z Nauczycielami na Cmentarz Stary przy ul. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Jesienna aura, szelest liści i kwiaty złożone na mogiłach, wprowadziły nas w nastrój zadumy. Wyrazem naszej pamięci i szacunku dla Zmarłych było tradycyjne zapalanie zniczy. Wspominając swoich Bliskich, Dzieci uczciły także pamięć o Żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Oddały hołd poległym Bohaterom chwilą ciszy, modlitwą i ciepłym blaskiem zapalonych zniczy. Dla wszystkich był to czas refleksji i zadumy. Z pewnością była to prawdziwa lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie w pamięci Dzieci.